Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:19 24.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано14.11.12 21:36



Казах вече, задачата е напълно реална, в нея участват вълни с известни свойства, които (теоретически, защото тук разсъждаваме теоретично) не взаимодействат с вакуума и той не поглъща/отразява/разсейва тяхната енергия. Тоест задачата трябва да се реши без патрерици под формата на каквато и да е среда, която участва в задачата. Така че не опровергавам, а подканям да се върнеш в правият път.

Вълни от какво или в какво ?

Реална, е в смисъл че реално е правен експеримента ?, никой (в частност - ти) не може да твърди какво реално се случва.

Markup


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.12 21:46



"Реална, е в смисъл че реално е правен експеримента ?"

Реална е защото се основава на добре проверена (дори в тази елементарна практическа ситуация) теория. Теория, която не допуска загуба на енергия и натрупването и в празно пространство. И който познава теорията, може да твърди какво се случва. А задачата се ограничава само и изключително от свойствата на вълната според теорията. Така че не си прав - аз мога да твърдя какво се случва, и просто съм задал въпроса да помислите и вие.

Когато се решава една задача, трябва да се спазва условието. В случая това означава, че трябва да се спазват законите на електромагнетизма, на които се подчинява вълната (което се подразбира и за това изброяването на тези закони се спестява в условия като това), които от своя страна не бръснат вакуума за енергопоемащ фактор. Нарушаването на това условие подменя задачата с някаква друга, за вълни с някакви неизвестни свойства (т.е. както си ги нагласиш, за да получиш някакво решение). И е добре да го обявиш публично, за да не се заблуждават другите за какво се премятат думи тук.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано14.11.12 22:05



Реална е защото се основава на добре проверена (дори в тази елементарна практическа ситуация) теория. Теория, която не допуска загуба на енергия и натрупването и в празно пространство. И който познава теорията, може да твърди какво се случва. А задачата се ограничава само и изключително от свойствата на вълната според теорията. Така че не си прав - аз мога да твърдя какво се случва, и просто съм задал въпроса да помислите и вие.

И какво се случва реално ?

Markup


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.12 22:09



Искаш отговора наготово? Мисля първо да изчакам Вредител с неговата версия, нали по негово настояване казах казуса. Дотогава опитвай решения.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано14.11.12 22:12



Ок, нямам против.

Та какво казваш, това дето го казах не е верно , дори и да се интерпретира в приличен като за тебе вид ?

Markup


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано14.11.12 22:15



Т.е не е вярно изцяло ?

Markup


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано14.11.12 22:16



Това което го каза са разсъждения върху някаква друга, неясно формулирана задача. Неясно, защото липсва всякаква информация и за свойствата на вълните (очевидно не са електромагнитни, не са и водни), и за самата среда. Използваш наукоподобни термини, т.е. на форма си го докарал, на съдържание има още много да се кове.

Per warez ad scientiam


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано14.11.12 22:17



Обясни ми тогава, докато изчакваме, как излъчват първичните вълни които са в противофази ?

Markup


Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: Гepиcъм]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано14.11.12 22:19



Дотук ти наложи на дискусията да се говори за интерференция на вълни.

Аз посочих, че квантовия модел на ЕМВ не притежава свойството интерференция поради: сумиране на фотони отсъства по дефиниция на този модел - причина - отсъствие на среда.

Ти контра-атакува, че никой модел нямал възможност да работи за елементарното за нашия опит явление - интерференция. Шокираща позиция за физик!

Настояваш, че всички ние, които тъкмо защитаваме вълновата природа на ЕМВ, трябва да се лишим от наличие на преносна среда? Когато ние говорим за вълни!

На мен не ми беше нужно да изравня броя на постовете ти, за да приключа чрез интерференцията с "потока от частици".

Спомена Комптъново разсейване на къси вълни от плазма. Не даде никаква логика, свързваща това явление с моите аргументи, които изключиха КМ от вероятността да се превърне от модел в теория.



Тема Re: Скоростта на светлината.нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано14.11.12 22:21



Това което го каза са разсъждения върху някаква друга, неясно формулирана задача. Неясно, защото липсва всякаква информация и за свойствата на вълните (очевидно не са електромагнитни, не са и водни), и за самата среда. Използваш наукоподобни термини, т.е. на форма си го докарал, на съдържание има още много да се кове.


Каква форма .

По същата задача са разсъжденията ми, със същите свойства на вълните. Само че разсъжденията ми са свързани със средата в която се разпространват.

Ти така и не отговори на въпроса ми, за да уточниш ти за какво говориш :
Вълна от какво, или в какво ?

Markup


Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.