Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:37 09.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: АМИ НАЛИ И ФОРМУЛИ ПИСАХМЕ !нови [re: симеон]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано23.02.13 18:23



Да бе да. И един мармот завива шоколади



Per warez ad scientiam

Тема КРЪЧМАРСКИ ЛАФОВЕнови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.02.13 19:30



Здравей приятелю .


цитат:

"АМИ НАЛИ И ФОРМУЛИ ПИСАХМЕ ! "

Абе че писахте формули, писахте. Че обяснявахте, обяснявахте. Ама дали обяснихте? Тц. А това че не си разбрал аз какво съм обяснявал, не е мой проблем. Произволното жонглиране с някакви величини дори не е физика
край на цитата.


Приятелю , ти просто ръсиш общи лафове на килограм!.. Ако бях по млад щях да ти кажа : "Ти рече ли нещо или някой пръдна ?" .. Но сега съм по улегнал и ще ти кажа само един виц за аналогия с общите лафове :

Двама приятели си пиели ракията в кръчмата и по едно време единия попитал :
- Абе Иване , ти онова куцото магаре още ли го упрягаш ?

- Какво куцо магаре бе приятел .. аз никога не съм имал магаре !- отговорил другия..
- Знам бе , ама нали лаф да става .. казал първия ..





Тема Re: КРЪЧМАРСКИ ЛАФОВЕнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано23.02.13 19:33



Никакви общи приказки, всички нужно съм аргиментирал. Сега като си по-улегнал, дали ще успееш да схванеш аргументацията? Или ти е станало още по-лесно нищо да не казваш с много приказки?

Per warez ad scientiam


Тема БАН ДО 2038 ГОДИНА :)нови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.02.13 20:05



Приятелю,


цитат:

Никакви общи приказки, всички нужно съм аргиментирал. Сега като си по-улегнал, дали ще успееш да схванеш аргументацията? Или ти е станало още по-лесно нищо да не казваш с много приказки?
край на цитата.


Тц!.. Не е така !.. Никога не си могъл да аргументираш доплеров ефект със налъмче- фотонче .. Ти се провали на темата за ДЕ приятелю.. И за да скриеш срамът от този провал ме баннахте с твоя двойник Хариш в клуб физика до 2038 година ! Ега ти бана !..





Тема Re: БАН ДО 2038 ГОДИНА :)нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано23.02.13 21:19



Тц!.. Не е така !.. Никога не си могъл да аргументираш доплеров ефект със налъмче- фотонче .. Ти се провали на темата за ДЕ приятелю.. И за да скриеш срамът от този провал ме баннахте с твоя двойник Хариш в клуб физика до 2038 година ! Ега ти бана !..

Наистина ли са те баннали в клуб физика до 2038 година?!
Какъв резил, с това Гери си признава, че не може да се мери с тебе!!!
Резил е за Гери, защото той е трол и го доказа тука в клуб астрономия като оспами всичките теми на В0081 и се гордее с това, трол който банва този който не може да наддума.

А ДЕ ще си има и при фотончета, и при налъмчета.
Ако някой стреля по тебе с картечница и е неподвижен относно теб, куршумите ще пристигат със същата честота с която са изстреляни, но ако се отдалечава от теб ще пристигат с по-малка честота (по-нарядко), защото всеки следващ куршум ще изминава по-дълъг път и ще му е нужно повече време отколкото на предходния, а при приближаване с по-голяма честота.



Тема НАЛЪМИ КОИТО СЕ ДВИЖАТ КЪМ МИШЕНАТА СЪС С=constнови [re: тapaтaнчo]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано23.02.13 21:51





цитат:
Наистина ли са те баннали в клуб физика до 2038 година?!
Какъв резил, с това Гери си признава, че не може да се мери с тебе!!!
Резил е за Гери, защото той е трол и го доказа тука в клуб астрономия като оспами всичките теми на В0081 и се гордее с това, трол който банва този който не може да наддума.

край на цитата.







цитат:
А ДЕ ще си има и при фотончета, и при налъмчета.
Ако някой стреля по тебе с картечница и е неподвижен относно теб, куршумите ще пристигат със същата честота с която са изстреляни, но ако се отдалечава от теб ще пристигат с по-малка честота (по-нарядко), защото всеки следващ куршум ще изминава по-дълъг път и ще му е нужно повече време отколкото на предходния, а при приближаване с по-голяма честота.

край на цитата.



Съгласен съм с теб , но проблемът тук е друг.. Проблемът е , че когато в единият край на една платформа има картечница а в другия край има мишена и платформата се ускорява по посока на линията съединяваща картечницата със мишената , според Гери ДЕ не трябва да има , защото според него ДЕ се дължи на относителната скорост на источникът спрямо няблюдателя а в сучая с платформата картечницата и мишената са взаимонеподвижни и от там следва , че при такъв казус няма да има ДЕ според Гери.. Ето в това се препъва айнщанизъма .. ДЕ прецаква айнщанизъма .. Няма чалъм как да има ДЕ като се изпълняват условията куршумите да летят със константна скорост към мишената .. А СТО твърди точно това .. твърди че С= конст спрямо мишената .. Освен това СТО твърди че фотонът е частица (куршумче ) . Е няма как при тези условия как да се обясни ДЕ от айнщанистите .. Сбъркан им е файла на айнщанистчетата .. Зомбирани са !..

Редактирано от бaй Пeтkoв на 23.02.13 21:59.



Тема Re: НАЛЪМИ КОИТО СЕ ДВИЖАТ КЪМ МИШЕНАТА СЪС С=constнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано23.02.13 22:26



"... според Гери ДЕ не трябва да има "

Ти съвсем си се отплеснал нещо до степен да си фантазираш небивалици. Омешали са ти се нещо темите и кой какво бил твърдял, сори.

Per warez ad scientiam


Тема Re: БАН ДО 2038 ГОДИНА :)нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано23.02.13 22:28



Като ти изтече бана, надявам се да си вдянал какво е ДЕ. До тогава си преговаряй кой какво твърдял, да не си неподготвен като сега.

Per warez ad scientiam


Тема Re: НАЛЪМИ КОИТО СЕ ДВИЖАТ КЪМ МИШЕНАТА СЪС С=constнови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор симеон (съмнителен)
Публикувано23.02.13 22:48




Съгласен съм с теб , но проблемът тук е друг.. Проблемът е , че когато в единият край на една платформа има картечница а в другия край има мишена и платформата се ускорява по посока на линията съединяваща картечницата със мишената , според Гери ДЕ не трябва да има , защото според него ДЕ се дължи на относителната скорост на источникът спрямо няблюдателя а в сучая с платформата картечницата и мишената са взаимонеподвижни и от там следва , че при такъв казус няма да има ДЕ според Гери.. Ето в това се препъва айнщанизъма .. ДЕ прецаква айнщанизъма .. Няма чалъм как да има ДЕ като се изпълняват условията куршумите да летят със константна скорост към мишената .. А СТО твърди точно това .. твърди че С= конст спрямо мишената .. Освен това СТО твърди че фотонът е частица (куршумче ) . Е няма как при тези условия как да се обясни ДЕ от айнщанистите .. Сбъркан им е файла на айнщанистчетата .. Зомбирани са !.


Здрасти пеца

при ускоряващата се платформа с картечницата и мишената, ще има ДЕ защото скороста на куршумите истреляни от картечницата ще се сумира с тази на мишената , от което следва че периодът Тна попадащите куршуми в мишената ще намалява. Съответно ще расте честотата на попаденията в мишената . За картечницата обаче нещата ще са обърнати, периодът Т на истреляните от нея куршуми ще се увеличава , поради ваденето на скороста на картечницата и скороста на истреляните от нея куршуми. Това е при условие на ускорено движение на платформата с посока към картечницата. Ако е в обратна посока към мишената , ДЕ се обръща
мишената ще получава по разредени откоси , а спрямо картечницата ще се отчитат по чести откоси. Ето по тия формулки Т=1/t , r=1/T , r=v+v'/T , r=v- v'/T
където r-честота на попаденията на куршумите в мишената , v-скорост на куршумите , v'- скорост на платформата във всеки момент от времето t, T-период на попаденията на куршумите в мишената.



Тема Re: НАЛЪМИ КОИТО СЕ ДВИЖАТ КЪМ МИШЕНАТА СЪС С=constнови [re: симеон]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано23.02.13 22:52



Скоростта няма значение, има значение промяната в пътят до мишената.И без да се сумират скорости ще има ДЕ в случая.

Per warez ad scientiam



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.