Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:05 09.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
Тема Re: НАЛЪМИ КОИТО СЕ ДВИЖАТ КЪМ МИШЕНАТА СЪС С=constнови [re: симеон]  
Автор тapaтaнчo (идиот)
Публикувано27.02.13 22:54



В отговор на:

Тъй ли си мислиш, ако се ускорява платформата в едната посока честотата на куршумите намалява, а в другата се увеличава?!!! Точно така И откъде ще се вземат повече куршуми за да се увеличи честотата на куршумите при мишената, след като картечницата стреля с постоянна честота 100 куршума в секунда?!!! не е необходимо да се вземат




Хе, хе по-зомбиран си и от Гери. Осъзнай се рибарю и виж какво пише гери, и той ги плещи същите!

В отговор на:

То дори да се увеличава ускорението в посока към картечницата, нарастване на честотата на куршумите при мишената ще има само в началото я помисли , при перманентно ускорение дали ще има само моментен ДЕ, а после постепенно ще се върне на първоначалната си стойност (като при инерциално движение),, Няма такова нещо , не си в час




Май много ти харесва думичката перманентно, само че тя означава постоянно непроменливо!!!
При перманентно ускорение на платформата няма ДЕ на куршумите, виж при неперманентно (променящо се) ускорение има ДЕ, намалянето на честотата е възможно дори до нула, но трайното и увеличаване пак е невъзможно. Ако всеки следващ куршум се движи все по-бързо ще изминава пътя от картечницата до мишената за все по-малко време, и какво от това с намаляване на времето нужно на куршума да измине пътя до нула ДЕ постепенно ще изчезне, говоря за неперманентно, пак повтарям при перманентно изобщо няма ДЕ.

Казах ти, че е твърде сложно за тебе, ама ти не слушаш, поне за твоя утеха да знаеш, че и на Гери не му е ясно.



Тема Re: ТИ ПРИЕМАШ ВЪЛНОВАТА ПРИРОДА НА СВЕТЛИНАТАнови [re: Гepиcъм]  
Автор Bpeдитeл (отговорен)
Публикувано27.02.13 23:01



Зная, че си невъзпитан:

"Аз аргументирано посочих в този форум наскоро, че оптичните явления поглъщане и излъчване не са квантови. "

Не, ти изказа необосновани твърдения. Твърде далеко от някаква аргументация. Умишлено оставяйки всякаква критика на такива твърдения без отговор. Явно се разминаваме и в смисъла на 'аргумент'.


Не си откопирал изредения списък на аргументите ми, който дадох на Петков. Взел си изречението с тезата и си изплющал, че съм дал "необосновани" твърдения. Остави разговора между Петков и мен да се развива, без да прекъсваш никой от двамата! Това е императивно наклонение.

Не страдаш от липса на внимание в разговора си с мен! Вече ти дадох достатъчно категоричен отговор в него!



Тема Re: НЯМА НУЖДА ОТ ВТОРИЯТ ПОСТУЛАТ !нови [re: Bpeдитeл]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.02.13 23:12



"Твърдението ти, че от стойността на C може да се получат стойностите на двете константи на средата epsilon и mu по връзката, която дадох:

C = 1/sqrt(epsilon.mu)

е очевидно невярно. Точно получаването на С от двете величини е единственото възможно. "

Ти изобщо не четеш, а само пишеш. Бива ли така? Къде съм казал че само от С може да се получи нещо?

Колко пъти трябва да ти повтарям, че това което наричаш импеданс е статистическа величина на голям ансамбъл частици във веществото, определена от техните инертни свойства и качеството на връзката им с кристалната решетка? И КМ няма проблем с тях, нещо повече, може да ги предскаже за конкретна кристална решетка. Да, с тази величина се описват интересни работи. И за какво ми я намесваш тук? За да ми кажеш, че кристалната решетка е среда, и да прокараш някаква непонятна аналогия че и вакуумът също е среда? Е не върви.

Ами напълно естествено е вълновата теория да предсказва много неща, нали тя е перфектно закръгление на квантовата теория в макромащаб? Не схващам какво те учудва това, и като как ще послужи за аргумент срещу КМ. Хванал си се за един факт, и всячески се пънеш с него да "докажеш" нещо което няма как да стане. Това че не знаеш как се обясняват ред явления с фотони (и аз не знам много неща, затова си има книги и статии) не е основание да се твърди че не можело да се обяснят. Хората затова са създали цяла наука. Схващаш ли или ще се наложи да го повтарям? А ти драги си се пързулнал по такава куха логика, "не знам, значи не съществува". Бива ли? Този разговор вече го водихме, май забрави?

Per warez ad scientiam


Тема Re: ИМА ЛИ КУРШУМЧЕ -ФОТОНЧЕ ?нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано27.02.13 23:14



Импулса имал отделно битие от материята? А масата няма ли? А жълтият цвят що да няма? А сърбежът на ухото що да няма собствено битие без ухо например? Ей така, съществува си сам по себе си и се мести от ухо на ухо :) Усещаш ли накъде се пързаля този подход?

Точно в това е въпроса, че импулса няма битие без материята.

Имаме импулс в среда - светлина.

Нямаме пренос на импулс от без масовата частица наречена фотон ( няма как нещото което няма маса - материя да пренася импулс ).

И ти избяга от контекста на "безмасова".

Контекста на безмасовата ?

А защо трябва да има контекст ? Не може ли както в добрите стари времена ( като в кл. физика) нещото което се формулира да значи същото, а не да има контекст , предтекст, задтекст, и тем подобни вратички за измъкване.

Няма контекст . Без масова частица е частица без маса , ти сам го каза. В покой не съществува - няма я масата в покой, няма я материята в покой. И в движение я няма масата и материята на фотона, защото няма механизъм който да породи тази материя . Има само импулс в среда ( в етера ).

Или може би има механизъм който поражда материята при фотона в движение от фотона в покой ? И ще го споделиш ?

И в крайна сметка, не си ли съгласен че така изложените неща в предния ми пост са много по прости като механизъм и интуитивно работещи за разлика от изложения и от теб същия механизъм ?

Markup

Редактирано от B0081 на 27.02.13 23:17.



Тема Re: ТИ ПРИЕМАШ ВЪЛНОВАТА ПРИРОДА НА СВЕТЛИНАТАнови [re: Bpeдитeл]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.02.13 23:15



За какви аргументи става дума? За някакво взаимодействие с етера? Айде по-сериозно, да тръгне от там - какви са аргументите за наличие на етер. Експериментални, а не "ако няма етер няма да е верна еди коя си представа". Затова и направих коментар по същество. За да не се заблуди някой като ви чете



Per warez ad scientiam

Тема Re: ИМА ЛИ КУРШУМЧЕ -ФОТОНЧЕ ?нови [re: B0081]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано27.02.13 23:30



"Имаме импулс в среда - светлина. "

Защо ти е среда? Импулсът е характеристика на нещо което има битие. Светлината има. Средата е излишна. Всъщност в твърдението си ти имплантираш предположение, което трябва да се счита за истинно, без да минава контрол за това че импулсът е в средата :)


" няма как нещото което няма маса - материя да пренася импулс"

Пак да ти напомня, не излизай от контекста на безмасовостта. Маса на покой=0 е основна и отличителна характеристика за фотона. Това показва че фотонът не може да е в покой. Но маса в движение е една доста по-сложна и релативистична характеристика, с исторически натрупани няколко значения. Затова добрият стил (и аз понякога го нарушавам) налага тя да не се използува като характеристика, а да се замени с енергията и импулса. Ето това:


е формулата която свързва във всяка ситуация енергия, импулс и маса на покой за всеки физически (а съответно и квантов) обект. Сега може би е по-очевидно, че имаме енергия и импулс, без да имаме маса на покой - т.е. при безмасова частица? Това е смисъла на 'безмасова частица', това е контекстът - при маса на покой равна на нула.


За импулса в средата - първо докажи средата. Ще ти осигурим Нобеловка :)

Изложеният от мене механизъм се опитва да е всеобхватен, макар и основан на много прости постулати. По-простите варианти исторически са отпаднали поради ограниченост. Твоят е свръх-ограничен. И неколичествен, което е по-големият грях.

Per warez ad scientiam

Тема ВИЖ НАБЛЮДЕНИЕТО НА РЬОМЕР !нови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано28.02.13 00:30





цитат:

Ако настояваш за наличие на среда, не ми излизай с някакви предположения, а покажи какво казват експериментите. Показват ли че има среда - етер? Показват ли че средата има исканите от тебе свойства? Не показват.
край на цитата.



Хехе .. ма те експериментите показват наличието на среда .

1. За справка виж наблюдението на Рьомер .
2. За справка виж опитът на Физо с течаща вода
3. За справка виж опитът на ММ провеждан в СВ на земята (също както оня опит е със звук провеждан във херметично затвореният въздух във вътрешноста на самолета )
4. Ефектът на Саняк
5. ДЕ при ускоряваща се платформа с двърдо закотвени към платформата источник и наблюдател (този хипотетичен опит разискваме тук и сега)
Опити наспорил Господ ама трябва чиляк да не е зомбиран за да усмисли резултатите от опитите..





Тема Re: ВИЖ НАБЛЮДЕНИЕТО НА РЬОМЕР !нови [re: бaй Пeтkoв]  
Автор Гepиcъм (корав оптимист)
Публикувано28.02.13 00:39



"1. За справка виж наблюдението на Рьомер ."

Какво да му гледам? Перфектно се обяснява с релативизма.


"2. За справка виж опитът на Физо с течаща вода"

Какво да му гледам? Опровергава СВ отвсякъде.


"3. За справка виж опитът на ММ провеждан в СВ на земята (също както оня опит е със звук провеждан във херметично затвореният въздух във вътрешноста на самолета )"

Виж ефектът на аберация, който опровергава идеята за СВ - изисква подвижна спрямо наблюдателя среда




"4. Ефектът на Саняк"

Дрън дрън. Перфектно съвместим с релативизма, толкова статии ти наливах. Ама кой да чете. Помниш ли как се изгуби в едни усукани чертежи? Още не си се намерил.


"5. ДЕ при ускоряваща се платформа с двърдо закотвени към платформата источник и наблюдател (този хипотетичен опит разискваме тук и сега)"

И какъв е на практика реалният резултат от този хипотетичен експеримент с който искаш нещо да ми докажеш май?

Всичките опити издънват СВ отвсякъде. Само зомбиран може да си мисли друго.

Per warez ad scientiam

Тема Re: ИМА ЛИ КУРШУМЧЕ -ФОТОНЧЕ ?нови [re: Гepиcъм]  
Автор B0081 (B0081)
Публикувано28.02.13 01:04



Опитвам се да разсъждавам логически (класически), друг начин не съм овладял още .



Импулсът е характеристика на нещо което има битие. Светлината има.

Светлината има битие ?

Светлината има ли маса или няма в крайна сметка ?

Markup

Тема РЕЛАТИВИЗМЪТ ВСИЧКО Е ОАКАЛ!нови [re: Гepиcъм]  
Автор бaй Пeтkoв (рекордьор)
Публикувано28.02.13 01:16





цитат:
"1. За справка виж наблюдението на Рьомер ."

Какво да му гледам? Перфектно се обяснява с релативизма.

край на цитата.


Искаш да кажеш че релативизмът всичко е оакъл

Ако се позамислиш повечко ще схванеш , че наблюдението на Рьомер доказва наличието на СВ около наблюдавания спътник .



цитат:

"2. За справка виж опитът на Физо с течаща вода"

Какво да му гледам? Опровергава СВ отвсякъде.
край на цитата.


Така ти се чини брато !.. ти така и не схвана, че както цялата земя притежава резултатна СВ така и всяка ядрена частица притежава собственна СВ която има много малки размери разбира се .. Далече си още от разбирането на ХСВ брато .. Сори !..



цитат:
"3. За справка виж опитът на ММ провеждан в СВ на земята (също както оня опит е със звук провеждан във херметично затвореният въздух във вътрешноста на самолета )"

Виж ефектът на аберация, който опровергава идеята за СВ - изисква подвижна спрямо наблюдателя среда

край на цитата.


Ами аз кому разправям, че не си вдянал нищо от ХСВ .. ако беше вдянал щеше да схванеш че земната СВ плува във външна СВ чиято вакуумна среда е подвижна спрямо земята и земната СВ . Това перфектно обезпечава аберацията .. Жалко че когато обсъждахме аберацията ти и това не си уразумял .. Ъхъ !



цитат:

"4. Ефектът на Саняк"

Дрън дрън. Перфектно съвместим с релативизма, толкова статии ти наливах. Ама кой да чете. Помниш ли как се изгуби в едни усукани чертежи? Още не си се намерил.
край на цитата.


Да бе .. перфектно съвместима със скороста на светлината спрямо СВЕТИЯ ДУХ..



цитат:

"5. ДЕ при ускоряваща се платформа с двърдо закотвени към платформата источник и наблюдател (този хипотетичен опит разискваме тук и сега)"

И какъв е на практика реалният резултат от този хипотетичен експеримент с който искаш нещо да ми докажеш май?

Всичките опити издънват СВ отвсякъде. Само зомбиран може да си мисли друго.

край на цитата.



Реаултатите са два брато и те лесно могат да бъдат проверени :

1. Когато се ускорява влакът в откритият вагон в единия край на който има свирка а в другия край на вагона има слушател ще имаме като резултат ДЕ (Доплер е правил такива опити с музиканти)
2 В Когато се ускорява влакът в закритият вагон в единия край на който има свирка а в другия край на вагона има слушател няма да имаме като резултат ДЕ (Доплер е правил такива опити с музиканти)
Е, същият опит може д бъде направен и със светлина , който не верва да пробва .. Ъхъ!




Страници по тази тема: << 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | 28 | 29 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.