Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:26 08.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: Шпaгa]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.04.12 21:13



Не го предефинират, защото няма какво да се изразява с него в динамична геометрия, в която собственото раздалечаването е неотличимо от раздалечаване в резултат изменения на геометрията.

Това понятие има смисъл за сравнително малки разстояния.

Човек е 80% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: Герисъм]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано29.04.12 21:23



! Благодаря ти за него

Мечта --

Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: Шпaгa]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано29.04.12 21:30



Моля, пак заповядай



Човек е 80% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.

Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: PИБAPЯT]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано30.04.12 17:23



Според мен повечето от написаното в цитата не е вярно.

Името му на английски не излиза нито веднъж в гугъл. Пробвах в различни варианти, не помага.

Дъщерите му, според написаното, са на такива административни позиции, че имената им веднага да излязат чрез гугъл. Също не става.

Е, може и да е женен, но и жена му Райна Колесин/а е непозната за гугъл.

На самия него, ако е работил в Института по металознание в БАН, трябва да му е съвсем ясно защо никой физик в БАН не му е обърнал внимание.

Най ми е интересно това:
Американското астрономическо дружество дори му дава почетен знак , за най добре защитена и четена идея в интернет през 1999г .

Е, това трябва да може да се провери лесно. Аз не успявам да намеря нищо такова в сайта на

.

Редактирано от Aтилea на 30.04.12 17:26.



Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: PИБAPЯT]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано30.04.12 18:43



Ускореното разширение налага скоростта на светлината да расте с времето.

Впрочем в този цитат има нещо.

Ако считаме, че вътре в една галактика, разположена в галактичен куп, скоростта на светлината е по-ниска, отколкото в празното пространство между галактичните купове, или още повече в многократно по-голямото празно пространство между нишките галактични купове, то можем да считаме, че с ускорителното нарастване на точно тези празни зони, средната скорост на светлината във вселената наистина нараства... А?



Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: Aтилea]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано30.04.12 19:40



Не знам , но това са само интерпретации , може би смята че за цялата вселена важи увеличението на скоростта на светлината причинено от разреждането на ефира . А за гугъла че няма подробна информация си права , не знам защо е така в списанието пише че имало . Но май не са добре запознати и пишат наизуст . както и да е но теорията на този колесин е интересна и изглежда правдива , най добре е да си купиш списанието и да я прочетеш там , доста страници са изписани , а и списанието е доста добро и съвсем не е жълто .



Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: PИБAPЯT]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано30.04.12 19:45



Купувала съм списанието, и аз не мисля, че е жълто... ама в случая не са подходили много професионално...

А и в сайта си са написали едни глупости... В материала за Колесин 1070 трябва сам да се сетиш, че значи 10 на степен 70, 10-35 значи 10 на степен -35...



Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: Aтилea]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано30.04.12 21:24



Да наистина в случая не са подходили много професионално , но пък грешки всеки може да допуска , освен да им пишем в емейла по този въпрос

Може да се доуточнят .



Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: Aтилea]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано30.04.12 21:34



В отговор на:

Ускореното разширение налага скоростта на светлината да расте с времето.

Впрочем в този цитат има нещо.

Ако считаме, че вътре в една галактика, разположена в галактичен куп, скоростта на светлината е по-ниска, отколкото в празното пространство между галактичните купове, или още повече в многократно по-голямото празно пространство между нишките галактични купове, то можем да считаме, че с ускорителното нарастване на точно тези празни зони, средната скорост на светлината във вселената наистина нараства... А?




Според мен ако скоростта на светлината нараства със същия темп с който се разширява Вселената, няма да наблюдаваме червено отместване в спектъра на далечните галактики. Помислете, при статична (неразширяваща) Вселена, но с намаляваща във времето скорост на светлината ще наблюдаваме червено отместване.



Тема Re: Едината теория за вселената на Рангел Колесин [re: Aбcoлют]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано30.04.12 21:49



"Помислете, при статична (неразширяваща) Вселена, но с намаляваща във времето скорост на светлината ще наблюдаваме червено отместване."

Защо?

Човек е 80% вода. Ако няма мечти или цели в живота, това е просто една вертикална локва.



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.