Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 03:54 09.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: Земята не се върти около слънцетонови [re: PИБAPЯT]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано13.04.12 22:16



Коментара е на ниво двойкаджия. Всеки знае че траекторията на планетата ни е сложна и даже не е спирала, защото това предполага движение единствено спрямо центъра на галактиката, а това не е вярно, движим се към Андромеда най-малко, а и за да е спирала трябва да се движим по посока на оста ни на въртене. Пълна идиотия, накратко.



Тема Re: Защо се ускорява времето ?нови [re: Aтилea]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано13.04.12 22:26



Доколкото африканчетата са негри, а знам че негрите в Америка са доста по-зле от нашите мангали, мога да го допусна. Но знам и че тези деца нямат шанс да ядат и умират от глад, не от мързел. И освен Бай Ганьо във вица, няма кой друг да е способен да умре от мързел. Търговците правят невъзможно да се отглежда малкото възможни неща - например Памук. Наскоро гледах един африкански президент как се жалваше заради субсидиите на американските производители на памук и как това съсипва икономиката им, защото се налага да работят тежък ръчен труд за сума, по-малка от нуждите им за оцеляване. Беше казал че не искат да ги залъгват с помощи и че единствената помощ, от която наистина се нуждаят е да се спре държавното субсидиране за производителите на памук в Америка.

Едно дете работи по цял ден на плантациите за памук и изкарва 50 долара ... за година. Годишна заплата 50 долара. Вярно, там един долар е голяма работа. Но не чак толкова.

Мързела се култивира, тоест, развива се при благоприятна почва. И нашите мангали могат да работят като видят дебелия край на сопата. Ама като им е паднало да ги глезят и примък - отмък ... Това е .

Такива работи. И подобни.

Редактирано от Well на 13.04.12 22:27.



Тема Re: Земята не се върти около слънцетонови [re: Well]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано13.04.12 22:56



Точно циклоидно е движението на планетите , а и самото слънце описва такива сложни атрактори на движения в космоса . Обаче зависи от отправната система в която дадено движение се разглежда , дали може да е просто или сложно . Представи си че разглеждаш движението на автомобил по права траектория , в отправната система на земята , каква ще е траекторията му ? естественно че ще е права , макар и гледана само от мащаби които ни дават изглед за праволинейност , щото ако земята беше прозрачна , щяхме да виждаме как автомобилът завива към противоположната страна на нашето отстояние от центъра на земята , и тогава траекторията му на движение няма да е права а крива . Но ако го погледнеш от отправната система на луната или на слънцето или пък от отправната система на юпитер , пак няма да е права , а сложна крива . така че движението е относително както по дефиниция така и по траектория . Движението на спътниците на коя да е планета , спрямо слънцето , ще описва различна траектория , от движението на същите тела разгледани в отправната система на планетите им .

Редактирано от PИБAPЯT на 13.04.12 22:58.



Тема Re: Земята не се върти около слънцетонови [re: Well]  
Автор Герисъм (корав оптимист)
Публикувано14.04.12 01:09



"движим се към Андромеда най-малко"

Не е ли по-коректно да кажем че Андромеда се движи към нас?


Това което не ни убива, ни прави по-силни (Ницше)


Тема Re: Земята не се върти около слънцетонови [re: Герисъм]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано14.04.12 03:02



;)
Сега ще стане една ....



Тема Междупланетарни промени в потока на времетонови [re: PИБAPЯT]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.04.12 09:06



Как влияе промяната на слънчевата активност върху планетата ни:

"...През 1959 година е имало мощна слънчева буря и точно по същото време въртенето на Земята се е забавило. В резултат на това дължината на типичния ден внезапно нараснала. После през август 1972 година, е имало още по-мощна слънчева буря. Ето какво пишат в престижното списание „Нейчър” Джон Грибин и ученият от НАСА Стивън Плейгмън: „Непосредствено след това слънчево събитие наистина регистрирахме краткотрайна промяна в дължината на земния ден”. Оказва се, че по време на масирана слънчева буря Земята започва да буксува в орбитата си. Редица други учени също откриват безспорна връзка между количеството слънчева дейност и дължината на деня. Впрочем налице е перфектна връзка между количеството на слънчева активност и скоростта на въртене на Земята „през по-голямата част от последните четиридесет години на ХХ век” – с други думи, от 1960 година нататък. Имайте предвид, че 1950 е първата година, от която разполагаме с наистина сигурни данни за проследяване точната дължина на деня, а преди 1920 година данните са буквално плачевни. Слънчевата активност променя също така и скоростта, с която нашата атмосфера пътува около Земята – макар да има известно забавяне между слънчевата активност и последващата промяна в общата скорост на атмосферата. През 1990 година Джирович казва: „Физичните механизми на тези феномени все още остават неизвестни”.

...

През август 2010 година изследователите от университетите „Станфорд” и „Пардю” добавят нови данни към вече съществуващите. Подобно на Симон Шнол, и американските учени изучават скоростта на разпад на радиоактивните материали. Доколкото им е известно, тази скорост би трябвало да бъде константа. Но не става така. Вместо постоянната скорост на разпад те откриват няколко нови вариации на това, което Шнол регистрира вече години наред.

През лятото скоростта на разпад леко се забавя, а през земата се увеличава. Многократно са изключени всички експериментални грешки и условия на околната среда... И отговорът изглежда само един. Когато Земята се доближава до Слънцето през зимните месеци в Северното полукълбо (орбитата на планетата е леко издължена), възможно ли е Слънцето да влияе върху скоростта на разпад на радиоактивните вещества? В друг странен момент ядреният инженер от „Пардю” Джеър Дженкинс забелязва необясним спад в скоростта на разпад на манган-54, когато го изследва през една нощ на 2006 година. Случило се така, че този спад е регистриран само един ден преди мощно избухване в короната на Слънцето... Слънчевата връзка се засилва, когато Питър Стърок, почетен професор по приложна физика в „Станфорд”, предлага на учените от „Пардю” да продължават да търсят и други модели в скоростта на разпад. Като експерт по процесите в Слънцето, Стърок има предчувствие, че ключът към разгадаването на тази мистерия вероятно се дължи от слънчевите неутрино. И наистина, изследователите регистрирали повторяемост в промяната на скоростта на разпад – на всеки 33 дена, които отговарят напълно на ротационния период на слънчевото ядро.

...

А сега към всичко това се добавят и твърде убедителните доказателства, че изблиците на слънчева енергия могат да забавят времето. В такива периоди Земята определено се върти по-бавно, въпреки че никой не може да каже защо. Същевременно това създава и невероятен стрес в човешкия мозък, нарушавайки електрическата активност на синапсите ни – нивото, което свързва всичко в мозъка ни. Този шок върху мозъчните вълни често води до повишаване на насилието, войните и социалните безредици. Когато Слънцето е спокойно, се реализират само 20% от „човешката възбудивост” – систематичност, наблюдавана за последните 250 години. Много е възможно с успокояването на слънчевата активност да се връща и хармонията. Мозъчните ни вълни се успокояват и възвръщат ритъма си и всички започват да се разбират по-добре с околните. Това успокоение на мозъчните вълни вероятно ни позволява да навлизаме в по-дълбоки състояния на съзнанието, което на свой ред повишава успеваемостта на хората при тестовете за „аномалии в когнитивните способности”..."



Никога не казвай никога!

Тема Re: Земята не се върти около слънцетонови [re: Герисъм]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано14.04.12 09:53



В отговор на:

Не е ли по-коректно да кажем че Андромеда се движи към нас?



А причината Андромеда да се движи към нас е фуниевидното изкривяване на пространството от Земята.
Нали е така според ОТО!



Тема Re: Междупланетарни промени в потока на времетонови [re: paparosko]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано14.04.12 09:56



твърде възможно е , слънчевата активност да оказва по някакъв начин въздействие на околоосното движение на земята .



Тема Re: Земята не се върти около слънцетонови [re: Aбcoлют]  
Автор PИБAPЯT (Психопат)
Публикувано14.04.12 10:00



А как астрономите въобще разбират, кое към кое се движи ? дали земята заедно със слънчевата система към Андромеда , или обратното ?



Тема Re: Земята не се върти около слънцетонови [re: Герисъм]  
Автор Well (Сянката Му)
Публикувано14.04.12 11:27



А в каква отправна система трябва да се поставим за целта ? Аз не знам вселената да има център, макар да се пишат такива работи. Самата теория за Големия взрив е теория, има и други. Та къде е отправната точка за тези измервания? Двете галактики се сближават с 200 км/с, но как определяш че е по-правилно да се смята че Андромеда се движи към нас, а не ние към нея ? Просто се сближаваме, и след като ние сме тук, защо не ползваме нашата си отправна система - това ли имаш в предвид ?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.