Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:46 04.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Тема Re: движение по елипсанови [re: Mapия Гeopгиeвa]  
Автор B0081 ()
Публикувано10.11.11 22:14



И все пак не се мисли достатъчно логически, а вместо това се усеща снизходително отношение. Както и да е, не се обиждам, но искам да напомня, че преди време и въздуха са смятали че не съществува, защото е прозрачен и без определена форма.


Сигурно изглежда снизходително, но не е така.

Не знам, как си представяш слънцето да завърта планетите. Оставам с печатление (по начина по който си задала въпроса), че си мислиш,че планетите се въртят в следствието на въртенето на самото слънце.
Т.е , като си бъркаме чая с лъжичката, то водата се завърта от въртяща се лъжица.
Ако си мислиш че по този начин слънцето задвижва планетите, то, се бъркаш.

Ако аз не бъркам, и съм познал, кажи. И хората от клуба ще ти обяснят как стоят нещата.
Ако съм сбъркал, приеми моите извинения.



Тема Re: движение по елипсанови [re: Mapия Гeopгиeвa]  
Автор нaив (тя)
Публикувано10.11.11 22:24



"Полезна дискусия с краен резултат че никой не е чувал за някаква официална информация по този въпрос. И все пак не се мисли достатъчно логически, а вместо това се усеща снизходително отношение. Както и да е, не се обиждам, но искам да напомня, че преди време и въздуха са смятали че не съществува, защото е прозрачен и без определена форма."

Темата вече не ме радва. Не било от въпросите, каквито харесвам, ами било нов гений, с нова теория. След като прочел в учебника по математика за пироните и елипсата. Мъка.:(



Тема Re: движение по елипсанови [re: B0081]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано10.11.11 22:56



Ако си мислиш че по този начин слънцето задвижва планетите, то, се бъркаш.

Ако аз не бъркам, и съм познал, кажи. И хората от клуба ще ти обяснят как стоят нещата.
Ако съм сбъркал, приеми моите извинения.

Значи и ти не си много сигурен как стоят нещата





Тема Re: движение по елипсанови [re: Mapия Гeopгиeвa]  
Автор croesus (хлевоуст)
Публикувано10.11.11 23:06



Предлагам ти да пратиш писмо на Барак Обама и да намериш още 4999 души, които да питат същото. По този начин скоро го изнудиха да си каже за извънземните.





Тема Re: движение по елипсанови [re: croesus]  
Автор нaив (тя)
Публикувано11.11.11 00:09



Призна ли си всичко? Каза ли, че извънземните извират от втория фокус?





Тема Re: движение по елипсанови [re: нaив]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано11.11.11 19:57



Темата вече не ме радва. Не било от въпросите, каквито харесвам, ами било нов гений, с нова теория. След като прочел в учебника по математика за пироните и елипсата. Мъка.:(


Не е нов гений, нали все пита кой задвижва планетите, значи отказва да приеме че ако на едно тяло не му действат сили запазва равномерното си и праволинейно движение, значи отрича Нютон, Мария Георгиева е антинютоновист, това не е нова теория, древните гърци също са мислели че за да се движи едно тяло трябва някой да го тегли или бута.


Мария много повече от Минчо изглежда като пародия на антирелативист.

Редактирано от Aбcoлют на 11.11.11 19:59.



Тема Re: движение по елипсанови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано11.11.11 20:13



А ти въртенето за инерциално движение ли го имаш ?



Тема Re: движение по елипсанови [re: Мария Георгиева]  
Автор Mapия Гeopгиeвa (непознат)
Публикувано11.11.11 22:11



Не знам, как си представяш слънцето да завърта планетите. Оставам с печатление (по начина по който си задала въпроса), че си мислиш,че планетите се въртят в следствието на въртенето на самото слънце.
Т.е , като си бъркаме чая с лъжичката, то водата се завърта от въртяща се лъжица.
Ако си мислиш че по този начин слънцето задвижва планетите, то, се бъркаш.

В0081 честно казано не съм наясно с нещата, затова и задавам въпроси. Знаеш ли, ще ти кажа чесно какво мисля относно написаното от теб- значи ще дам може би неточен пример, но не мога да се сетя за друго - както сърцето на живите същества няма капацитета механически да изтласква кръвта през огромното съпротивление на всички капиляри, но вси пак с лекота се справя благодарение на определена жизнена сила, така и Слънцето няма капацитета да задвива механически въртенето на планетите, но те все пак се въртят да кажеме почти цяла вечност, да кажеме и тук има някяква жизнена сила от рода на електромагнитната, която регулира работите. Най-чистосърдечно пожелавам на учените да намерят тази сила, която може би, би могла да реши енергийните ни проблеми

.
Както и да е- благодаря на всички за мненията ви и ви желая много късмет, както и да оставаме все така "гладни" както в пожеланието на Стив Джобс
Лека вечер!



Тема Re: движение по елипсанови [re: Mapия Гeopгиeвa]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано13.11.11 00:31



Силата е открита и се казва гравитация.А това което си написала за сърцето...Предполагам че кръвоносната система е идеално балансирана -в смисъл каквото влиза в сърцето такова и излиза.Не съм спец но предполагам ,че функцията на сърцето е не да създава налягане а просто да върти кръвта в организма.



Тема Re: движение по елипсанови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано13.11.11 00:45



А ти въртенето за инерциално движение ли го имаш ?

Движение под действието на две взаимоуравновесяващи се сили, действащи напречно на посоката на движение, е не точно напречно нали орбитите са елипси, това води както до увеличаване на скоростта (кинетичната енергия), така и до последващо намаляване. Е и какво от това?! Значи ли това че Слънцето ги тегли или бута по пътя им?!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.