Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:44 28.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: НЕМА ТАКОВО ЖИВОТНО ПРОСТРАНСТВО-ВРЕМЕ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано02.11.11 14:47



Не съм казвал, че е качество на материята. казах, че това е основно понятие във физиката, както релативистка така и нерелативистка. Какво точно е може да прочетеш на много места. Ти разбира се, няма да го направиш и ще си останеш изостанал. Както казах проблема си е твой. Ако не искаш да знаеш си оставаш незнаещ. Интересното е, че ти си горд и се хвалиш с липсата на знания!



Тема Re: рибарят / минчонови [re: min4o mihailov]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано02.11.11 15:15



човече в глава ти все едно някой е бърникал с миксер.


рибарят :-) няма угодия на минчо.

Минчо,
пак ти казвам, хората не могат да ти четат мислите, а доста често и не искат да коментират поставената от теб тема. Мисля, че трябва да се примириш. В крайна сметка ти не си им професорът, който им е задал тема за реферат, та те да са длъжни да говорят само по поставената от теб тема.

Така са форумите, всеки говори за каквото иска, ако е хептен далече от темата, има модератор да трие излишното. Ако искаш да уважат поставената от теб тема и молбата ти да пишат само по нея, се очаква и ти да ги уважаваш и като минимум да не ги обиждаш.

Извинявай за офф-а, но просто ми става жал - хем искаш да си конкретен по темата, хем не ти се получава... трайно... Според мен трябва да преосмислиш изразите, които употребяваш по отношение на останалите клубари.




Тема Re: Reeee: eeeeeнови [re: min4o mihailov]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.11.11 15:22



Ако ти бях формулирал въпроса така : защо принципът на еквивалентността не си говори много с ОТО, може би щеше да стане по-ясно какво съдържаше предишния ми въпрос и какво пряко отношение има към данните, които си показал. Чрез данните в сайта ти поставяш непряко точно такъв въпрос.





Тема Re: рибарят / минчонови [re: Aтилea]  
Автор min4o mihailov (тъпак)
Публикувано02.11.11 16:12



извинете госпожо, клуб дрън-дрън-та пляс се намира на друго място, благодаря ви предварително.

след толкова много ваши постове, нито един не коментира фактите в онзи сайт, нито един. имате ли да добавите нещо по темата, а.



Тема Re: Reeee: eeeeeнови [re: dedo_minu]  
Автор min4o mihailov (тъпак)
Публикувано02.11.11 16:19



бай полуадаш, ТО е много голяма тема, не ме вкарвай в друга тема. ако обичаш ограничи се тук само до тази тема. дали факта даден на онзи сайт опровергава ТО или не. само толкова. да или не, и защо. толкова.



Тема Питаненови [re: min4o mihailov]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.11.11 16:20



От таблицата:



Как са пресметнали ефектите в последния ред
при r=0 h=0
1/r^2

.... =4GM/ Rc^2 при r=0

null pointer exception



Тема Re: Питаненови [re: dedo_minu]  
Автор min4o mihailov (тъпак)
Публикувано02.11.11 16:35



прав си има печатна грешка там, трябва да e r=1 а не r=0.
но това е дреболия, виж самата снимка, това там не е хипотеза, а факт установен от астрономите. светлината завива само в атмосферата, но не и над нея. друг е въпроса защо се мълчи за това в учебниците.

Редактирано от min4o mihailov на 02.11.11 16:37.



Тема Re: Питаненови [re: min4o mihailov]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.11.11 16:45



Антетката на колонките 1/r^2 при r=0 за последния ред е пълна глупост, но за редовете формулата излиза точна (в атнтетката за първата колона)
Но иначе таблицата е ясна...



Тема Re: Питаненови [re: dedo_minu]  
Автор min4o mihailov (тъпак)
Публикувано02.11.11 16:51



а какво мислиш за показаното на снимката. ще я бъде ли ТО или не.



Тема Re: Питаненови [re: min4o mihailov]  
Автор dedo_minu (старо куче)
Публикувано02.11.11 17:18



Това не зависи от резултатите на експеримента, а зависи главно от пи-ара.
Кун в Научните революции разправя, че никога една теория не си отива преди да са си отишли нейните персонални носители, обаче е пропуснал да отбележи, че персоналните носители могат да си имат персонални последователи.

Зенбудистите имат един дълбок лаф, че дори една дълго повтаряна грешка пак е ЗЕН (демек пак може да ни изведе до истината). Същото е и с ТО. Въпреки, че Поанкаре ме впечатлява повече от Айнщайн - изобщо не съм релативист.. Но вярвам, че е възможно някой ден една реформирана ТО да се добере до истината с цената на многократно по-големи интелектуални усилия, отколкото ако не и бяха закарфичени положенията, както на диалектическия материализъм навремето. А отклонението се корени някъде в края на 19 и началото на 20ти в. И като съм тръгнал да правя аналогии с будизма -там има едно положение че ако си стигнал до 10тото стъпало, но си пропуснал първото, трябва да се върнеш в началото и да го изминеш. Това сппоред мен е необходимо - да се преосмисли парадигмата от края на 19-ти в. От там може да се тръгне и по-леко към единната теория - и тя май съвсем няма да е нито квантова квантова нито гравитация...

Та - на въпроса за посоченото от теб - ако наистина са им коректни нещата по показаното на снимката - работата е ясна....




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.