Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:53 28.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Тема Re: последен опитнови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано04.11.11 23:06



Ефекта на гравитационната леща е предсказан от общата теория на относителността на Айнщайн. Според общата теория на относителността, светлината се отклонява, преминавайки покрай масивни тела, например звезди. При положение, че малка звезда («леща») образува права линия със земния наблюдател и друга звезда (« източник»), то успоредният светлинен сноп от източника става сходящ след преминаването си покрай лещата и «източникът» изглежда по-ярък. Този ефект е наблюдаван за пръв път през 1993, от астрономи от проектите MACHO, EROS и OGLE.
Да но никъде не се споменава за дисперсията има ли или я нама ?; демек светлината от тая звезда като бяла ли се вижда или със цветовете на дъгата


Дисперсия на светлината от гравитационна леща няма да има, защото отклонението на лъчите е еднакво независимо от цвета им, то зависи само от скоростта, а тя е еднаква във вакуум за всички цветове. Но тия умници са забъркали друга каша, какво искат да кажат че успоредният сноп щял да стане сходящ, че ще стане по-тесен ли?!

Точно обратното ще се разсее, но не под формата на конус, а в една плоскост, лъчите минаващи по-близо ще се отклонят повече отколкото тези минаващи по-далеч.
Няма как звезда наблюдавана през гравитационна леща да стане по-ярка, напротив по-бледа ще стане, поради разсейването на светлината.

След като твърдят че става по-ярка, това пък доказва че това което мислят за гравитационна леща не е такава!!!
Ще ме уморят от смях тия релативисти, толкова е просто.
Помислете малко, гравитационната леща няма и не може да има фокус, тя само разсейва (но не като стъклена леща която дори вдлъбната си има фокус, досетете се защо).
Звезда намираща се точно зад гравитационна леща ще се вижда като пръстен, колкото е по-голямо отклонението на светлината, толкова по-голям като диаметър (но по-блед) ще е пръстенът. Около Слънцето не можем да наблюдаваме звезда под формата на пръстен защото отклонението което предизвиква е много по-малко от диаметъра му.

Редактирано от Aбcoлют на 04.11.11 23:44.



Тема Re: последен опитнови [re: Hяkoй, koйтo ce шляe]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано04.11.11 23:40



ти не си тъпак, ти си откровен малоумник

Кого наричаш отровен малоумник, не се ли досещаш че зад псевдонима min4o mihailov се крие релативист, който пародира антирелативистите, и мен много ме съмнява че това е geri.

Няма как да признава студения ядрен синтез за който никой не споменава вече, защото е измишльотина достойна само за свободните енергетици, а да отрича термоядрения синтез?!!!


А каква енергия изразходва Слънцето за да свети, ако бяха въглища за 200 години щеше да изгори.
За да се слеят две ядра трябва да са много близо, ядрата се отблъскват защото са положително заредени, за да се доближат е нужно да имат много голяма скорост, която могат да придобият при много висока температура, е може и в ускорител, но е невъзможно чрез електролиза като Флайшман и Понс!



Тема Re: последен опитнови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано04.11.11 23:46



абсолют , признавам си , че с твоите астрономически познания , не съм толкова добър , лъчите минаващи по-близо ще се отклонят повече отколкото тези минаващи по-далеч.
Няма как звезда наблюдавана през гравитационна леща да стане по-ярка, напротив по-бледа ще стане, поради разсейването на светлината.

Тука според мен си абсолютно прав





Тема Re: последен опитнови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано04.11.11 23:58



Да прав си че всички цветове ще се движат със 300000k/s във вакуум , и при гравити леща , няма да има дисперсия , но нали това и казах на шпага , че в линка който ми прати , няма данни дали е бяла или с цветовете на дъгата светлината престигнала до окото на астронома , наблюдаващ въпросната звезда .



Тема Re: светлината няма теглонови [re: Aбcoлют]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано05.11.11 00:07



Хехехе, типичен антирелативист. Не разбрах защо ме наричаш патологичен лъжец!



Тема Re: последен опитнови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано05.11.11 00:08



Дисперсия на светлината от гравитационна леща няма да има, защото отклонението на лъчите е еднакво независимо от цвета им, то зависи само от скоростта, а тя е еднаква във вакуум за всички цветове.
Но пак ще е различна , защото гравитационните потенциали се менят с радиус растоянието до центъра , а според ОТО скоростта на светлината зависи от потенциалите





Тема Re: последен опитнови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано05.11.11 00:22



Дисперсия на светлината от гравитационна леща няма да има, защото отклонението на лъчите е еднакво независимо от цвета им, то зависи само от скоростта, а тя е еднаква във вакуум за всички цветове.
Но пак ще е различна , защото гравитационните потенциали се менят с радиус растоянието до центъра , а според ОТО скоростта на светлината зависи от потенциалите


Различна в зависимост, от разстоянието до центъра, а не в зависимост от цвета.





Тема Re: светлината няма теглонови [re: harish_chandra]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано05.11.11 00:34



Хехехе, типичен антирелативист. Не разбрах защо ме наричаш патологичен лъжец!

Е и какви са типичните антирелативисти?!

Извинявай че те нарекох патологичен лъжец, май не си, ти не смееш да лъжеш явно.



Я кажи кой е прав, успореден светлинен сноп ще се фокусира ли, както твърдят ония релативисти, или ще се разсее минавайки през гравитационна леща както твърдя аз?
Или ще предпочетеш да не вземаш отношение по този въпрос.



Тема Re: светлината няма теглонови [re: Aбcoлют]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано05.11.11 01:08



Типичните антирелативисти са безсилни, могат само да обвиняват другите във фалшификации. Ето виж и себе си, вместо да си помислиш, че не си разбрал учебника или , че учебника е калпав, ти решаваш, че експерименталната проверка на ТО е фалшификация!!!

Въобще и не ми е ясно какво твърдиш ти и какво те.

:)))) Сега се извиняваш, че си ме нарекъл лъжец и ме наричаш страхливец. Ти без лични нападки май не можеш.



Тема Re: светлината няма теглонови [re: harish_chandra]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано05.11.11 02:36



Типичните антирелативисти са безсилни, могат само да обвиняват другите във фалшификации. Ето виж и себе си, вместо да си помислиш, че не си разбрал учебника или , че учебника е калпав, ти решаваш, че експерименталната проверка на ТО е фалшификация!!!

А ти какво искаш, да ми показват груби фалшификации обиждащи интелигентността ми и аз да им вярвам, о не те вече са се компрометирали в моите очи. Виж себе си, ти ме обвиняваш че аз обвинявам другите във фалшификации, а аз ти споменах само за една много груба и долна фалшификация с нарисувана на Луната звезда, би могло звезда която е зад Слънцето да се види встрани от него (чисто теоретично, практически не), но не и да се вижда между Слънцето (респективно Луната) и нас.
Какво се оказа ония две насложени една върху друга снимки от 1919 г. също са фалшификат, отклонението би трябвало да е много по-малко хиляда пъти по-малко от слънчевия диаметър, е те поне изглеждаха логично, можеха да минат за илюстрация, но не те твърдят че са снимки, че е реално показаното отклонение.

Въобще и не ми е ясно какво твърдиш ти и какво те.

:)))) Сега се извиняваш, че си ме нарекъл лъжец и ме наричаш страхливец. Ти без лични нападки май не можеш.


Много добре ти е ясно, сноп успоредни лъчи минава покрай звезда, кои лъчи ще се отклонят повече, тия които минават по-близо до звездата или тия по-далече, и накъде ще се отклонят, другите изводи вече лесно се правят.
Покажи че не си страхливец, знам че можеш!!!






Страници по тази тема: << 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | 25 | 26 | 27 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.