Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:19 19.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Електрогравитация !!!нови  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано17.10.11 18:48



за електрогравитационен експеримент , интересува ме защо до сега не е създаден летателен апарат , като самолет или ракета , задвижвани по този принцип ? принципа не се базира на реактивната тяга.



Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: ribarqt_]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано21.10.11 12:42



Ето и клип с





Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано22.10.11 13:14



филм за електрогравитационен експеримент , интересува ме защо до сега не е създаден летателен апарат , като самолет или ракета , задвижвани по този принцип ? принципа не се базира на реактивната тяга.

Аз пък се чудя защо след като илюзионистите в цирка могат да вадят зайчета от шапки, защо на този принцип не се създадат зайцевъдни ферми.





Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано22.10.11 13:28



Ето и клип с квантова левитация на свръхпроводник в магнитно поле

Това е истинско.
Но как би могло да бъде използвано за летене в космоса?



Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано22.10.11 13:51



Аз пък се чудя защо след като илюзионистите в цирка могат да вадят зайчета от шапки, защо на този принцип не се създадат зайцевъдни ферми.
Е ми сега аз от де да знам този експеримент дали е менте ?

вижда се че предметите левитират , и защо не , при условията на електрични полета с много голям интензитет . Но ще трябва опорна точка



Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: Aбcoлют]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано22.10.11 15:01



Аз пък се чудя защо след като илюзионистите в цирка могат да вадят зайчета от шапки, защо на този принцип не се създадат зайцевъдни ферми.

Култова реплика!



Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано22.10.11 20:24



Може и без опорна точка.
Ако в два успоредни проводника протича ток в еднаква посока, те се привличат, а когато протича ток в различна посока, проводниците се отблъскват.

Какво ще стане ако през проводниците пуснем променлив ток с еднаква честота, но за наблюдател по средата между двата проводника токът във втория проводник Б изостава от тока в първия проводник А с 1/4 период, а разстоянието между двата проводника 1/4 от дължината на вълната.

Ще оставя сам да се сетиш за да не помислиш че те лъжа.





Тема Re: Електрогравитация !!! [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано22.10.11 21:29



Какво ще стане ако през проводниците пуснем променлив ток с еднаква честота, но за наблюдател по средата между двата проводника токът във втория проводник Б изостава от тока в първия проводник А с 1/4 период, а разстоянието между двата проводника 1/4 от дължината на вълната.

Ще оставя сам да се сетиш за да не помислиш че те лъжа.


Е ми трябва да кажеш токовите посоки съвпадат ли или не .
Според мен изоставането или респективно избързване на периодите на тока ,във двата проводника , ще окажат само разлики в силовото въздействие между двата проводника понеже максимумите на стойностите на магнитното поле на двата тока няма да съвпадат . Но не виждам каква връзка правиш с това за опорната точка , нали за да има отблъскване или привличане между две наелектризирани или намагнетизирани тела , трябва опорна точка , тоест едното тяло или другото в случая се оказва именно тази опорна точка.


Редактирано от ribarqt_ на 22.10.11 21:32.



Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано22.10.11 22:02



Какво ще стане ако през проводниците пуснем променлив ток с еднаква честота, но за наблюдател по средата между двата проводника токът във втория проводник Б изостава от тока в първия проводник А с 1/4 период, а разстоянието между двата проводника 1/4 от дължината на вълната.

Ще оставя сам да се сетиш за да не помислиш че те лъжа.


Е ми трябва да кажеш токовите посоки съвпадат ли или не .
Според мен изоставането или респективно избързване на периодите на тока ,във двата проводника , ще окажат само разлики в силовото въздействие между двата проводника понеже максимумите на стойностите на магнитното поле на двата тока няма да съвпадат . Но не виждам каква връзка правиш с това за опорната точка , нали за да има отблъскване или привличане между две наелектризирани или намагнетизирани тела , трябва опорна точка , тоест едното тяло или другото в случая се оказва именно тази опорна точка.



Еее, ама не обърна ли внимание, между двата проводника разстоянието е 1/4 дължината на вълната, което значи че максимумът на магнитното поле на другия проводник пристига с закъснение 1/4 период
Разминаване в максимумите с 1/4 и закъснение 1/4, кво става 1/2, в един период токът има два максимума след 1/2 период отново токът е максимум но в обратна посока.
(-1/4) + (-1/4) = -1/2
1/4 + (-1/4) = 0

Всичко ли трябва да кажа, максимумите съвпадат.
Оставям окончателния извод сам да се досетиш.



Тема Re: Електрогравитация !!!нови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано22.10.11 22:09



Еее, ама не обърна ли внимание, между двата проводника разстоянието е 1/4 дължината на вълната, което значи че максимумът на магнитното поле на другия проводник пристига с закъснение 1/4 период
Разминаване в максимумите с 1/4 и закъснение 1/4, кво става 1/2, в един период токът има два максимума след 1/2 период отново токът е максимум но в обратна посока.
(-1/4) + (-1/4) = -1/2
1/4 + (-1/4) = 0

Всичко ли трябва да кажа, максимумите съвпадат.
Оставям окончателния извод сам да се досетиш.



Растоянието между проводниците няма значение за изоставането , щом има изоставане във фазата на тока в единият проводник спрямо другият проводник това изоставане се запазва независимо от растоянието между двата проводника.

Редактирано от ribarqt_ на 22.10.11 22:11.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.