Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:21 19.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Най големите черни дупкинови  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 12:41







Тема Re: Най големите черни дупкинови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 18:15



Браво! Филмът е много интересен и според мен, има видима връзка с един от постингите ми от миналата седмица за нишковидното разположение на видимата материя във Вселената.



Тема Re: Понеже съм маниак на Кейли миноуг!!!нови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 18:51



отново те поздравлявам със неин клип






Тема Re: Понеже съм маниак на Кейли миноуг!!!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано17.10.11 18:55



Рибарят, според теб защо всички са се юрнали да коментират грешките в хипотезата за ХСВ на Петков, и макар да сме във форум "Астрономия" май почти никой не се интересува от последните астрономични новини и какво те променят в нашето разбиране за Вселената?



Тема Re: Най големите черни дупкинови [re: Aтилea]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано17.10.11 19:06



Браво! Филмът е много интересен и според мен, има видима връзка с един от постингите ми от миналата седмица за нишковидното разположение на видимата материя във Вселената.

Казват че причина за това са чудовищни черни дупки с маса равняваща се на десетки милиарди слънца, че изхвърляли материя под формата на струи, от които впоследствие се образували нови слънца. Това май не корелира с релативистката представа за черна дупка която само поглъща.
Но според мен нещо не се връзва, всяка от нишките на Вселената е съставена от хиляди галактики, няма как черна дупка с маса десет милиарда слънца да изхвърли струя от която да се образуват толкова галактики, спиралните галактики са съставени от стотици милиарди звезди. Но все пак има логика гравитацията би събрала галактиките на купове, а не на нишки, но тези нишки биха могли да бъдат създадени само от мнго по-големи звезди от описаните във филма, с маса от хиляди галактики като млечния път, но къде са черните дупки останали след смъртта им, да кажат релативистите.





Тема Re не знамнови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано17.10.11 19:09



Подозирам , че петков е станал център на внимание на критикуващите го , защото понася критиките на останалите , а същевременно не си пада на гърба

пък е и интересен събеседник , не е скучен както гери например



Тема Re: Най големите черни дупкинови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано17.10.11 19:16



Казват че причина за това са чудовищни черни дупки с маса равняваща се на десетки милиарди слънца, че изхвърляли материя под формата на струи, от които впоследствие се образували нови слънца. Това май не корелира с релативистката представа за черна дупка която само поглъща.

Добре си забелязал , че дупките не само всмукват но и изхвърлят навън материя, майче всичко засмукано зад зоната на Шварцвалд не може да се изхвърли , а само се всмуква , но нека го обяснят чернодупкаджиите





Тема Re: Най големите черни дупкинови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано17.10.11 20:06



Добре си забелязал , че дупките не само всмукват но и изхвърлят навън материя, майче всичко засмукано зад зоната на Шварцвалд не може да се изхвърли , а само се всмуква , но нека го обяснят чернодупкаджиите

Казаха и че квазарите имат черна дупка във вътрешността си, аз не мога да си представя какво би задържало газов облак около черна дупка без да бъде засмукан, виж планети да могат да си орбитират около ЧД, разбира се извън зоната на Шварцшилд, но газът няма как ще потъне, нужен е непрекъснат приток на материя за да свети около ЧД.



Тема Re: Най големите черни дупки [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано17.10.11 20:13



Абе знае ли се въобще какво е черна дупка ? никой досега не е влизал и излизал от такава

С изключение на едни други черни дупки от които обаче се само излиза но не се и влиза отново

Редактирано от ribarqt_ на 17.10.11 20:16.



Тема Re: Най големите черни дупкинови [re: Aбcoлют]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано17.10.11 21:47



Как стигаш до тези изводи! Че не се корелира с релативистката представа за черни дупки? То друга представа има ли? И във филма не казват, че нещо излиза от самите черни дупки. И как прецени, че можело нещо да стане само от "много по-големи звезди от описнаите във филма.."?




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.