Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:24 04.07.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Тема Лоренцови трансформации(ПРОДЪЛЖЕНИЕ)  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 06:52



Здравейте клубари,
Пускам това продължение на темата "Лоренцови трансформации" тъй като тя надхвърли 20 страници и това затруднява отварянето на страниците ..
От написаните постове до тук по мое мнение не бяха дадени неоспорими аргументи доказващи научната легитимност на ЛТ .. Т.е. не беше показана връзка на ЛТ със обективната действителност .. нито логическо .. нито опитно извеждане на ЛТ.. Пак според мен ЛТ са предназначени единственно за да обслужат вторият постулат на СТО който апропо беше опитно опроверган от последните опити с неутрино..
Освен това от предишните разисквания по темата стана ясно че при аберацията се променя скороста на светлината поради промяна на посоката на разпространение според обясненията на СТО..
Желая Ви приятен дебат .
Ето и статия "Преобразования на Лоренц без Айнщайн" :



Редактирано от Петко Марков Петков на 15.10.11 08:22.



Тема В ОТГОВОР НА ГЕРИ :нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 10:58



Пренасям тук отговорът си от приклю'чената тема..


цитат:

"оти не можа да разбереш че векторът на скороста на нещо си е по посока на движението на нещото си в дадена ИС.."

Хаха, ти значи събираш един вектор с нищо, за да не му изгубиш посоката :) А онова за паралелограми беше само щото си се объркал нещо значи.
край на цитата.


Векторите които събирахме бяга два приятелю:
1. Векторът на скороста на светлината в СВ на слънцето спрямо ИС свързана със слънцето
2. Векторът на скороста на слънцето спрямо земята.
Съгласно ГТ сумата на тези два вектора прави точно векторът на скороста на светлината в отправната система на земята(и на телескопът естественно)

Както виждаш всичко е точно!..като по книга!..





Тема Re: Лоренцови трансформации(ПРОДЪЛЖЕНИЕ)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 11:27



"Освен това от предишните разисквания по темата стана ясно че при аберацията се променя скороста на светлината поради промяна на посоката на разпространение според обясненията на СТО.."

Хаха, освен от твоите смахнати видения, от къде е станало ясно такава глупост?



Тема Re: В ОТГОВОР НА ГЕРИ :нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 11:39



"Съгласно ГТ сумата на тези два вектора прави точно векторът на скороста на светлината в отправната система на земята(и на телескопът естественно) "

Именно. И тази сума изисква телескопа да се надига вместо да се накланя, както е за аберацията





Тема Re: събиране на вектори!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 11:59



Събиране на вектори

Сема на два вектора 'a' ; и 'b'; наричаме нов вектор, който означаваме с 'a' ; + 'b' ; , и който може да се получи по два начина: по правилото на триъгълника или по правилото на успоредника.

При правилото на триъгълника построяваме представител 'AB'; на вектора 'a' ; и представител 'BC' ; на вектора 'b' ; , така че върхът 'B' на представителя на първия вектор да бъде начало на представителя на втория вектор. Тогава насочената отсечка 'AC' ; , която съединява началото на 'AB' ; с върха на 'BC'; е представител на сумата на векторите 'a'; +' b'; .

При правилото на успоредника се построяват представители 'AB' ; и 'AD' ; на двата вектора с общо начало. После се построява успоредник ABCD , който има за страни тези отсечки. Насочената отсечка 'AC'; , представляваща диагонал на построения успоредник е представител на сумата на векторите a ; +' b'; .

Разбира се, двете правила за построяване на сумата на два вектора са равносилни и водят до един и същи резултат. Кое от правилата ще се използва се избира според случая от съображения за удобство.

Ако двата вектора са зададени с координатите си: a x , a y , a z и b x , b y , b z координатите на сумата на векторите са: a x + b x , a y + b y , a z + b z .

Сумата на всеки вектор с нулевия вектор е равна на същия вектор: 'a'; + 0 = 'a'; .

Събирането на вектори е комутативно: 'a'; + 'b'; = 'b'; + 'a'; , т.е. може да се извършва в произволен ред.




Ето защо ти трябва да уточниш по кой начин събираш векторите , по първият или по вторият начин ? при който и начин от двата да се събират факт е че при аберацията ще има събиране на скоростта на светлината във вакуум със скоростта на източника спрямо наблюдателя.
И тъй като аберацията зависи само от относителната скорост на наблюдателя спрямо източника , не трябва ли векторът на скоростта на светлината да се събере със векторът на орбиталното движение на земата , при годишната аберация , а при денонощната със векторът на околоосното въртене на земята ?

<P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ribarqt_ на 15.10.11 12:06.</EM></FONT></P><P ID="edit"><FONT class="small"><EM>Редактирано от ribarqt_ на 15.10.11 12:08.</EM></FONT></P>

Редактирано от ribarqt_ на 15.10.11 17:15.



Тема Re: събиране на вектори!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 12:07



"при който и начин от двата да се събират факт е че при аберацията ще има събиране на скоростта на светлината във вакуум със скоростта на източника спрямо наблюдателя. "

И ти ли от сънища вадиш "фактите"?

"И тъй като аберацията зависи само от относителната скорост на наблюдателя спрямо източника ..."

Тц, не зависи от тази относителна скорост.



Тема Re: събиране на вектори!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 12:09



Не зависи от зомбистките ти представи





Тема Re: събиране на вектори!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 12:10



Е много са ти жалки аргументите за защита





Тема Re: събиране на вектори!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 12:16



ми дай си пък твойте да ги видим



Тема Re: събиране на вектори!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 12:40



Какво общо имам аз? Ти се пънеш да аргументираш нещо, ама само с пънене не става





Тема Re: събиране на вектори!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 12:42



Ама и ти се пънеш , дай да видим твоите напъни , може да са по силни





Тема Re: събиране на вектори!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 12:44



Моите напъни нямат нищо общо с демонстрираното безсилие на твоите :)



Тема Re: събиране на вектори!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 13:18



ти само словоблудстваш





Тема Re: събиране на вектори!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 13:19



Ясно, оправданията ти за липса на аргументи се състоят в някакви празни приказки :)



Тема Re: събиране на вектори!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 14:52



дЪРЪБЪРЪ





Тема МИ ОБЯСНИ ТОГАВАнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 20:07





цитат:

"Освен това от предишните разисквания по темата стана ясно че при аберацията се променя скороста на светлината поради промяна на посоката на разпространение според обясненията на СТО.."

Хаха, освен от твоите смахнати видения, от къде е станало ясно такава глупост?
край на цитата.


Ми направи анализ на скоростите при промяна на наклона щото промяна на наклона има.. Хайде да те видя..





Тема Re: МИ ОБЯСНИ ТОГАВАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 20:22



Защо аз да правя анализи? Ти твърдиш погрешни твърдения, ти трябва и да си ги доказваш.



Тема КАКВИ СА ТИЯ ИЗПРАВЯНИЯ И НАКЛАНЯНИЯ?нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 20:57





цитат:

"Съгласно ГТ сумата на тези два вектора прави точно векторът на скороста на светлината в отправната система на земята(и на телескопът естественно) "

Именно. И тази сума изисква телескопа да се надига вместо да се накланя, както е за аберацията
край на цитата.


Приятелю, смисълът на това което казваш е известен само на теб.. Ей богу не вдявам какво имаш впредвид под накланяне и изправяне .. Аберацията се изразява в най общия случай във въртене на телескопа по кръг или елипса която за звездите лежащи в плоскоста на еклиптиката се изражда до отсечка и едва там можем да говорим за някакво циклично изправяне и накланяне на телескопа относно хоризонта..
Аз не разбрах за какви изправяния и накланяния говориш .. Имаме лъч светлина който е свързан с отправната система на слънцето.. отправната система на слънцето се движи спрямо земята .. в даден момент този лъч достига до СВ на земята и предизвиква там преизлъчване като посоката на лъчът в отправната система на слънцето ще запази посоката си и след преизлъчването в СВ на земята .. но в отправната система на земята това направление се получава според ГТ .. т.е събират се векторът на скороста на отправната на слънцето спрямо земята и скороста на светлината която като вектор се запазва по големина и направление и в отправната система на земята , но събирайки се със скороста на отправната система на слънцето спрямо земята векторът на резултантната скорост спрямо земята се завърта по диагонала на успоредникът..Каво накланяне и изправяне ти се е привидяло в това завъртане на скороста по диагонала на успоредника ?..



Тема Re: КАКВИ СА ТИЯ ИЗПРАВЯНИЯ И НАКЛАНЯНИЯ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 20:59



"Ей богу не вдявам какво имаш впредвид под накланяне и изправяне .."

Прочети отговора ми пак:

Именно. И тази сума изисква телескопа да се надига вместо да се накланя, както е за аберацията "



Тема Re: КАКВИ СА ТИЯ ИЗПРАВЯНИЯ И НАКЛАНЯНИЯ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 21:02



Освен това, дори да приемем че си прав, ситуацията е много проста - сумираш скоростта на светлината в слънчевата система с преносната скорост на тази система относно земята. Никакви СВ-та, никакви чудесии. Получава се същият резултат. А щом се получава същият резултат без никакви СВ-та, то СВ-тата не допринасят с абсолютно нищо





Тема МОГА ДА ГО ДОКАЖА !нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 21:04





цитат:

"МИ ОБЯСНИ ТОГАВА "

Защо аз да правя анализи? Ти твърдиш погрешни твърдения, ти трябва и да си ги доказваш.
край на цитата.


На мен не ми е проблем да го докажа защото в моето доказателство времето и растоянията не се влияят от движението а всяка скорост в т.ч. и скороста на светлината е относителна и зависи от изборът на отправна система .. Не си ли убеден че няма какво да ме узори в доказателството при тези обстоятелства?..





Тема Re: МОГА ДА ГО ДОКАЖА !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано15.10.11 21:07



Докажи го де.

Да ти напомня - твърдиш нещо за СТО, Доказателства със средствата на класическата физика не са доказателства според СТО



Май не ти стиска да доказваш каквото и да е, а само да плямпаш безсмислени измислици.



Тема НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 21:49





цитат:

"Ей богу не вдявам какво имаш впредвид под накланяне и изправяне .."

Прочети отговора ми пак:

Именно. И тази сума изисква телескопа да се надига вместо да се накланя, както е за аберацията "
край на цитата.


Не знам какво искаш да кажеш с това издигане и накланяне , но за не боксуваме повече поради липса на комуникативност ти предлагам чертеж . Разгледай го и кажи какво не ти е бир таман..





Тема И НЕ СИ ПОМИСЛЯМ ЗА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 22:07





цитат:

"МОГА ДА ГО ДОКАЖА ! "

Докажи го де.

Да ти напомня - твърдиш нещо за СТО, Доказателства със средствата на класическата физика не са доказателства според СТО

Май не ти стиска да доказваш каквото и да е, а само да плямпаш безсмислени измислици.
край на цитата.


Как ти хрумна че трябва да доказвам че няма Бог от позициите на библията ?.. Ти като как си представяш аз да приема да доказвам каквото и да било от позиции в които се баучи за скорост на светлината спрямо СВЕТИЯ ДУХ ?.. Даже и в гроба ще се преобърна ако чуя че имало скорост на светлината спрямо СВЕТИЯ ДУХ!..Ъхъ !



Тема Re: Браво за чертежа!!!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 22:10



Сега става от ясно по ясно





Тема ДАНО И ГЕРИ ДА Е СХВАНАЛ ТОЯ ПЪТ!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 22:26





цитат:
Браво за чертежа!!!

Сега става от ясно по ясно

край на цитата.



Малко набързо го направих чертежа , но мисля че е ясно как се прилагат ГТ в случая със Сферите на Влияние сподвижни със формиращите ги макротела .. Дано и Гери тоя път да е зацепил "от къде ще дойде водата на тоя баир" ..





Тема Re: Поздравления за чертежът!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 22:35



Поздравлявам те с клип на австралийската певица Кейли Миноуг





Тема БЛАГОДАРЯ ЗА ПОЗДРАВЛЕНИЯТА..нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 22:47





цитат:
Поздравлявам те с клип на австралийската певица Кейли Миноуг

край на цитата.


На релативистите им гори огън на главата а ние тука си слушаме музика ..





Тема Re: Поздрав и до всички релативисти!!!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 23:19



Поздравлявам и всички релативисти , те не са ми врагове , със страхотната Кейли Миноооог






Тема УМРЯЛО КУЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ РИТАнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано15.10.11 23:24





цитат:
Поздрав и до всички релативисти!!!

Поздравлявам и всички релативисти , те не са ми врагове , със страхотната Кейли Миноооог
KyiieMinogue - Love at First sigh-high qualitu

край на цитата.


А така !.. умряло куче няма да ритаме !.. Те сега са в траур и ние трябва да сме състрадателни и да им съчувстваме..





Тема Re: УМРЯЛО КУЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ РИТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 23:40



умряло куче няма да ритаме !
ааа не ги подценявай те от десет кладенеца вода ще донесат , само да докажат непоклатимоста на СТО





Тема ТЕ СЕГА ВЕЧЕ МИНАВАТ В НЕЛЕГАЛНОСТнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 00:03





цитат:
ааа не ги подценявай те от десет кладенеца вода ще донесат , само да докажат непоклатимоста на СТО

край на цитата.


Нема да ги бъде!.. Тяхната песничка вече е изпята .. Те сега би трябвало да минат в нелегалност..





Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 00:54



И какво показват тези произволни чертички





Тема Re: И НЕ СИ ПОМИСЛЯМ ЗА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 00:57



Ти твърдиш какво следвало от СТО. Ако не го докажеш (а следствията от СТО се получават само и единствено със средствата на СТО) значи твърдиш лъжи. Не че някой би се учудил де. И като гледам как се гавъчкаш само за да не кажеш нищо, от километър се вижда че пак лъжеш.



Тема Re: И НЕ СИ ПОМИСЛЯМ ЗА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХнови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 01:44



Ти твърдиш какво следвало от СТО. Ако не го докажеш (а следствията от СТО се получават само и единствено със средствата на СТО) значи твърдиш лъжи. Не че някой би се учудил де. И като гледам как се гавъчкаш само за да не кажеш нищо, от километър се вижда че пак лъжеш.

Е хайде да не караме художниците да пеят, за това си има певци.


Нека обяснят какво следва от СТО релативистите. Петков е обяснил аберацията според ХСВ, поне на мен ми стана ясна като видях
, ъгълът който сключват векторът на скоростта на светлината в отправната система на земята и векторът на скоростта на светлината в отправната система на слънцето представлява аберацията.

geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.



Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 01:53



И какво показват тези произволни чертички

Нима невдяваш, учудваш ме!!!





Тема НАКЛОН НА ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ДАТА И ЧАСнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 06:23





цитат:
НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!

И какво показват тези произволни чертички

край на цитата.


Чертичките никак не са произволни а са в точно определен час на точно определена дата и в този точно определен час и определена дата "четричката" попада на точно определено място на преизлъчване което спрямо определеното място на теплескопа изисква точно определен наклон на телескопа за да съвпадне той със скорота на преизлъчената светлина ..т.е. да бъде насочен по векторът на тая скорост щото както знаем векторът на скороста съвпада с траекторията на движение на вълната в СВ на земята..
Питай ако нещо не ти е ясно .. Доколкото улавям май не ти е ясно що същия телескоп намиращ се на тая дата ще е насочен под друг ъгъл в същия час на друга дата.. Питай и ще ти бъде отговорено!.. Нали затова сме тука , да си отговаряме един на друг.. не ми свидят отговорите..





Тема ВДЯВА АМА СЕ ПРАВИ НА ЗААМЕН ТА ДАНО АЗ СЕ ИЗДЪНЯнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 06:34



Здравей Абсолют,


цитат:

"И какво показват тези произволни чертички "

Нима невдяваш, учудваш ме!!!
край на цитата.


Убеден съм че вдява , ама всичкото това заметуване дето го прави като баба Мария Станковица е само белким аз в нещо се издъня..
Толкоз години беседва с мен .. толкоз заглявушвания е изял от мен и още не е наясно, че бай Петков има пипе у кратуната си и нема да може да го изпързаля и подведе..





Тема Re: Не разбирам...нови [re: Aбcoлют]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 06:37



geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.

И аз не разбрах твърдението на Гери. Но не разбирам и твърдението на Петков, който преди време ми отговори, че и според ХСВ на полюсите няма да се наблюдава денонощна аберация.

Моля ви да ми обясните: по каква причина - според ХСВ! - на полюсите няма да има денонощна аберация.



Тема ЗНАМ КАКВО ОЩЕ НЕ Е ЗАЦЕПИЛ ГЕРИнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 07:00





цитат:
Ти твърдиш какво следвало от СТО. Ако не го докажеш (а следствията от СТО се получават само и единствено със средствата на СТО) значи твърдиш лъжи. Не че някой би се учудил де. И като гледам как се гавъчкаш само за да не кажеш нищо, от километър се вижда че пак лъжеш.

Е хайде да не караме художниците да пеят, за това си има певци.
Нека обяснят какво следва от СТО релативистите. Петков е обяснил аберацията според ХСВ, поне на мен ми стана ясна като видях
този чертеж, ъгълът който сключват векторът на скоростта на светлината в отправната система на земята и векторът на скоростта на светлината в отправната система на слънцето представлява аберацията.

край на цитата.


Точно така ! Това е ъгълът на аберацията и той е валиден само за точно определен ден и точно определен час ..
Само искам да поясня момента който изобразява чертежът.. Това е момента на преизлъчването на светлината в дадената точка на СВ на земята .. В този момент координатите на събитието на преизлъчването в двете отправни системи на слънцето и на земята ще са съвместени.. В момента когато преизлъчената светлина достигне до телескопа (това ще се случи след няколко секунди) координатата на събитието преизлъчване в отправната система на слънцето ще е отместена(поради взаимоподвижноста на отправните системи) от координатата на събитието в отправната система на земята на растояние равно на взаимния път който изминават земята и слънцето за тези няколко секунди .. тоест това отместване ще е от порядъка на няколко стотин километра горе -долу.. При това положение вече пътят на светлината от мястото на преизлъчването до мястото на събитиетона наблюдението на светлината ще е различен в отправната система на земята и в отправната система на земята .. А това ще рече че за равни интервали от време между двете събития светлината изминава различни пътища в двете отправни системи което па означава че има различни скорости в двете отправни системи а от това следва , че нема такова животно СКОРОСТ СПРЯМО СВЕТИЯ ДУХ..

Ето товами се струва че не е зацепил още Гери..



Тема ГОДИШНА И ДЕНОНОЩНА АБЕРАЦИЯнови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 07:20



Здравей Шпага,



цитат:
geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.

И аз не разбрах твърдението на Гери. Но не разбирам и твърдението на Петков, който преди време ми отговори, че и според ХСВ на полюсите няма да се наблюдава денонощна аберация.

Моля ви да ми обясните: по каква причина - според ХСВ! - на полюсите няма да има денонощна аберация.

край на цитата.


Аз знам че ХСВ в сегашният и трети вариант вече е доста трудна за възприемане образно и интуитивно при наличието на множеството взаимоподвижни СВ които светлината прекосява от мястото на излъчване до мястото на наблюдение , още повече като се вземе впредвид че мястото , пътят и траекторията на светлината са относителни понятия и нямат смисъл вън от дадена отправна система..
Може би тези трудности ти пречат да рзбереш защо на полюсите съгласно ХСВ няма да има денонощна аберация а ще е налична само годишната аберация .. Ето как ще се опитам да го изкажа с думи :
На полюсите е налично преместването на телескопът в отправната система на слънцето дължащо се само на движението на земята по орбита ..на полюсите телескопът има елиптична траектория около слънцето.. На всяко друго място освен на полюсите траекторията на телескопът ще е циклоида

около слънцето а не елипса (извинявам се за наръка направената циклоида).. Като вземем впредвид че скороста на телескопът на полюсът спрямо слънцето е различна във всеки момент от скороста на телескопът който е на екваторът то ясно е че на полюсът ще е налична само годишна но не и денонощна аберация поради израждането на циклоидата в елипса а елипсата е само от движението на земята по орбита и не е от значение въртенето и около оста и..

Редактирано от Петко Марков Петков на 16.10.11 09:33.



Тема Re: НАКЛОН НА ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ДАТА И ЧАСнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 09:20



Аз не виждам никакви преизлъчвания. Виждам векторно сумиране на скоростта на светлината и преносната скорост на слънцето спрямо земята.

Какво общо в случая имат някакви бълнувания за СВ, преизлъчвания и т.н. фантастика? Резултатът ще е един и същ и със СВ, и без тях





Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 09:24



Невдявам, наистина. За някакви СВ-та ставаше дума, зя някакви сложни точки на преизлъчване, а на чертежа е нарисувана векторна сума на вектора на светлината и вектора на преносната скорост на слънцето спрямо земята. При което се получава вектора на скоростта на светлината в системата на земята - без нужда от никакви СВ-та, а както си е според класическата механика. Така че недоумявам, каква е връзката на тея чертички с някакви несъществуващи СВ-та?



Тема Re: И НЕ СИ ПОМИСЛЯМ ЗА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХнови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 09:48



"Петков е обяснил аберацията според ХСВ,"

Айде сега не говори и ти глупости.

Какво следва от СТО не е важно. В случая е важно какво Петков твърди че следвало, без да може да докаже клюките си. И продължава да лъже.

Взаимната подвижност в случая няма значение. Стокс (а той е навлязъл във физиката именно с постиженията си в хидродинамиката) го е доказал - доказал е, че ако имаме увлечен етер, не може да се обясни аберацията. Ако етера се увлича по споменатият начин, ще имаме два пъти по-голям ефект от наблюдаваният - от една страна, ефектът се определя от векторната сума на вектора на светлината с преносната скорост на отправната система на слънцето спрямо земята - величина, която много точно описва аберацията количествено (макар тази векторна сума да не е самата аберация). Допълнително над тази стойност трябва да се добави още толкова - ако приемем, че увличането е 100%, както в случая на СВ-та. Физо е доказал че увличането не е 100% а много по-малко (демек автоматически опровергава идеята за СВ),но въпреки това е наблюдаемо и трябва да добави съществена част над получената по-горе от преносната скорост. И тъй като такава добавка не се наблюдава експериментално, единственият извод е - няма увличане, в случая - СВ-тата са взаимонеподвижни. И нещо повече - тъй като резултатът който се наблюдава съвпада с метода с преносната скорост (който не изисква никакви СВ-та), то единственото заключение е - СВ няма, или те не участват в разпространението на светлината. За етера това твърдение звучи - етерът е неподвижен и не се увлича (заключението на Стокс), но в нашият случай СВ е свързано с движещият се обект, и след като не се проявява, значи го няма. Просто е.



Тема ЗА ДА ВИДИШ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ДА ГЛЕДАШнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 09:52





цитат:

Аз не виждам никакви преизлъчвания. Виждам векторно сумиране на скоростта на светлината и преносната скорост на слънцето спрямо земята.

Какво общо в случая имат някакви бълнувания за СВ, преизлъчвания и т.н. фантастика? Резултатът ще е един и същ и със СВ, и без тях
край на цитата.



Не е един и същ резултатът и със СВ и без тях брато .. Картинката дето ти я дадох показва момента на преизлъчване.. В този момент координатите на точката на събитието преизлъчване в КС на земята и в КС на слънцето се съвместяват .. След няколо секунди светлината достига до телескопът и тогава координатите на събитието улавяне на светлината съвпадат в КС на слънцето и в КС на земята, но координатите на събитието преизлъчване вече не са съвместени поради взаимното движение на двете КС. Пътят на светлината брато в КС на земята и в КС на слънцето е именно разликата на координатите на двете събития в КС на слънцето и разликата на координатите на двете събития в КС на земята ..Този път е различен брато , следователно и скороста на светлината по пътя между тези две събития е различна в различните КС брато .. Без СВ това не би било така !.. Ъхъ! Както и подозирах ти точно това не си зацепил та затуй се въртиш около четрежа като някой обран еврейн!..





Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 09:55





цитат:
Невдявам, наистина. За някакви СВ-та ставаше дума, зя някакви сложни точки на преизлъчване, а на чертежа е нарисувана векторна сума на вектора на светлината и вектора на преносната скорост на слънцето спрямо земята. При което се получава вектора на скоростта на светлината в системата на земята - без нужда от никакви СВ-та, а както си е според класическата механика. Така че недоумявам, каква е връзката на тея чертички с някакви несъществуващи СВ-та?

край на цитата.







Тема Re: ЗА ДА ВИДИШ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ДА ГЛЕДАШнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 10:23



"Картинката дето ти я дадох показва момента на преизлъчване.. В този момент координатите на точката на събитието преизлъчване в КС на земята и в КС на слънцето се съвместяват .."

И какво значение има това? Скоростта на слънцето в отправната система на земята е различна, съответно сумата ще зависи от момента (годишния). Това което си нарисувал е ТОЧНО сума на скоростта на светлината в отправната система на слънцето, и преносната скорост на тази отправна система спрямо земята. В случая никакви моменти на преизлъчване не се намесват, и аберациоята се описва перфектно - забележи, без никакви намесвания на глупашки измислените СВ



Ти май забрави, че ГТ работят с преносни скорости и без никакви СВ-та Е те това е резултатът от ГТ, на които се кланяш



Тема Re: ЗА ДА ВИДИШ НЕ Е ДОСТАТЪЧНО ДА ГЛЕДАШнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 10:26



Е как да не е един и същ резултата, като скоростите които участват във векторната сума са едни и същи?





Тема ЗАД СТОКС НЕ МОЖЕШ СЕ СКРИ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 10:39





цитат:

"Петков е обяснил аберацията според ХСВ,"

Айде сега не говори и ти глупости.

Какво следва от СТО не е важно. В случая е важно какво Петков твърди че следвало, без да може да докаже клюките си. И продължава да лъже.
край на цитата.


Не си доказал че Петков лъже !.. Само ти се чини брато!..




цитат:
Взаимната подвижност в случая няма значение.

край на цитата.


Има .. имааа! Взаимоподвижноста предизвиква сумата на скоростите и като резултат се получава нова скорост наклонена спрямо изходната..Да биха взаимонеподвижни СВ на слънцето и СВ на земята не би имало сума ..не би имало аберация брато.. Ъхъ!..



цитат:

Стокс (а той е навлязъл във физиката именно с постиженията си в хидродинамиката) го е доказал - доказал е, че ако имаме увлечен етер, не може да се обясни аберацията.
край на цитата.


Е, ние па за разлика от Стокс и от теб спяваме да покажем че прекрасно се обяснява аберацията със СВ.. Ъхъ!..


цитат:

Ако етера се увлича по споменатият начин, ще имаме два пъти по-голям ефект от наблюдаваният - от една страна, ефектът се определя от векторната сума на вектора на светлината с преносната скорост на отправната система на слънцето спрямо земята - величина, която много точно описва аберацията количествено (макар тази векторна сума да не е самата аберация). Допълнително над тази стойност трябва да се добави още толкова - ако приемем, че увличането е 100%, както в случая на СВ-та.
край на цитата.


Нещо се объркваш брато .. В КС на земята има една единственна сума на скорости и това е сумата показана на чертежа и тази сума много точно описва аберацията спрямо неподвижен със земята наблюдател и това се потвърждава от опитът..В КС на земята СВ на земята е неподвижен брато .. Объркали сте се нещо с твоя Стокс .. вижте се оправете.. Ъхъ!..


цитат:
Физо е доказал че увличането не е 100% а много по-малко (демек автоматически опровергава идеята за СВ),но въпреки това е наблюдаемо и трябва да добави съществена част над получената по-горе от преносната скорост.


край на цитата.


Ей..така и не схвана опитът на Физо!.. Не схвана че в рамките на даден СВ увличането е 100 %.. Само когато имаме среда от повече от един СВ взаимоподвижни помежду им само тогава средната скорост не е равна на скороста в кой да е от двата СВ.. Ъхъ!..



цитат:
И тъй като такава добавка не се наблюдава експериментално, единственият извод е - няма увличане, в случая - СВ-тата са взаимонеподвижни. И нещо повече - тъй като резултатът който се наблюдава съвпада с метода с преносната скорост (който не изисква никакви СВ-та), то единственото заключение е - СВ няма, или те не участват в разпространението на светлината. За етера това твърдение звучи - етерът е неподвижен и не се увлича (заключението на Стокс), но в нашият случай СВ е свързано с движещият се обект, и след като не се проявява, значи го няма. Просто е.

край на цитата.


Брато, за какви добавки баучиш?.. В КС на земята СВ на земята е неподвижен !..ти четеш СВ като дяволът евангелието!.. Така просто ставаш некомуникабилен поради невдяване ..сори!..


цитат:

За етера това твърдение звучи - етерът е неподвижен и не се увлича (заключението на Стокс)

край на цитата.


СВ е неподвижен в КС на земята!..и се увлича от земята .. Вникни в това най после!..Срамота!..



Тема ТОВА ПЪК ОТКЪДЕ НАКЪДЕ ГО БАУЧИШ?нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 10:49





цитат:

Е как да не е един и същ резултата, като скоростите които участват във векторната сума са едни и същи?
край на цитата.


Това па що го баучиш?.. Не четеш ли какво съм ти писал? :
"Не е един и същ резултатът и със СВ и без тях брато .. Картинката дето ти я дадох показва момента на преизлъчване.. В този момент координатите на точката на събитието преизлъчване в КС на земята и в КС на слънцето се съвместяват .. След няколо секунди светлината достига до телескопът и тогава координатите на събитието улавяне на светлината съвпадат в КС на слънцето и в КС на земята, но координатите на събитието преизлъчване вече не са съвместени поради взаимното движение на двете КС. Пътят на светлината брато в КС на земята и в КС на слънцето е именно разликата на координатите на двете събития в КС на слънцето и разликата на координатите на двете събития в КС на земята ..Този път е различен брато , следователно и скороста на светлината по пътя между тези две събития е различна в различните КС брато .. Без СВ това не би било така !.. Ъхъ! Както и подозирах ти точно това не си зацепил та затуй се въртиш около четрежа като някой обран еврейн!.."

Ми вниквай!.. Иначе няма да стане !..Вникване му е майката !.. Ъхъ!



Тема Re: ТОВА ПЪК ОТКЪДЕ НАКЪДЕ ГО БАУЧИШ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 10:58



Противоречиш си. След като събираш едни и същи скорости, ще получиш един и същи резултат, независимо от камарата останали думи между обясненията. Моментите на преизлъчване и координатите му нямат значение - има значение величините на скоростите в този момент, момента на наблюдение и в точката на наблюдение. А в този момент скоростите са две - преносната скорост между наблюдател и слънце, и скоростта на светлината относно слънцето. Останалите думи дето си ги набутал са глупава баластра, предназначена да те заглявуши окончателно



И всичко се получава без СВ. Демек СВ сда празни думи без съдържание



Тема АЙДЕ ПАК!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 10:59





цитат:
"Картинката дето ти я дадох показва момента на преизлъчване.. В този момент координатите на точката на събитието преизлъчване в КС на земята и в КС на слънцето се съвместяват .."

И какво значение има това? Скоростта на слънцето в отправната система на земята е различна, съответно сумата ще зависи от момента (годишния). Това което си нарисувал е ТОЧНО сума на скоростта на светлината в отправната система на слънцето, и преносната скорост на тази отправна система спрямо земята. В случая никакви моменти на преизлъчване не се намесват, и аберациоята се описва перфектно - забележи, без никакви намесвания на глупашки измислените СВ

Ти май забрави, че ГТ работят с преносни скорости и без никакви СВ-та Е те това е резултатът от ГТ, на които се кланяш

край на цитата.


Айде пак!
Картинката дето ти я дадох показва момента на преизлъчване.. В този момент координатите на точката на събитието преизлъчване в КС на земята и в КС на слънцето се съвместяват .. След няколо секунди светлината достига до телескопът и тогава координатите на събитието улавяне на светлината съвпадат в КС на слънцето и в КС на земята, но координатите на събитието преизлъчване вече не са съвместени поради взаимното движение на двете КС. Пътят на светлината брато в КС на земята и в КС на слънцето е именно разликата на координатите на двете събития в КС на слънцето и разликата на координатите на двете събития в КС на земята ..Този път е различен брато , следователно и скороста на светлината по пътя между тези две събития е различна в различните КС брато .. Без СВ това не би било така !.. Ъхъ! Както и подозирах ти точно това не си зацепил та затуй се въртиш около четрежа като някой обран еврейн!..

Колко пъти трябва да ти го повтарян това "айде пак" ?.. А?



Тема Re: ЗАД СТОКС НЕ МОЖЕШ СЕ СКРИ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:03



Стокс ти е разказал играта на късокраките ти представи преди 250 години още




"Има .. имааа! Взаимоподвижноста предизвиква сумата на скоростите и като резултат се получава нова скорост наклонена спрямо изходната.."

Това и аз казвам - взаимоподвижността между отправните системи е достатъчна да се обясни аберацията. Някъде да виждаш тук място за СВ? Няма, естествено


"В КС на земята има една единственна сума на скорости и това е сумата показана на чертежа и тази сума много точно описва аберацията спрямо неподвижен със земята наблюдател и това се потвърждава от опитът.."

Именно. И това е сумата на преносната скорост на наблюдателя + скоростта на светлината. За какви СВ бълнуваш тука?

Това че ти наричаш очевадните неща с някакви други имена, включващи абревиатури, с нищо не променя нещата - кое с какво се събира и какво се получава


"СВ е неподвижен в КС на земята!..и се увлича от земята .."

Именно. Това оборва Стокс. И Физо. СВ се оказва абревиатура без физическо значение, след като не допринася с нищо за резултата от аберацията



Тема АЙДАА ПАК!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 11:04





цитат:

Противоречиш си. След като събираш едни и същи скорости, ще получиш един и същи резултат, независимо от камарата останали думи между обясненията. Моментите на преизлъчване и координатите му нямат значение - има значение величините на скоростите в този момент, момента на наблюдение и в точката на наблюдение. А в този момент скоростите са две - преносната скорост между наблюдател и слънце, и скоростта на светлината относно слънцето. Останалите думи дето си ги набутал са глупава баластра, предназначена да те заглявуши окончателно

И всичко се получава без СВ. Демек СВ сда празни думи без съдържание
край на цитата.



Айде пак!!!:
Не е един и същ резултатът и със СВ и без тях брато .. Картинката дето ти я дадох показва момента на преизлъчване.. В този момент координатите на точката на събитието преизлъчване в КС на земята и в КС на слънцето се съвместяват .. След няколо секунди светлината достига до телескопът и тогава координатите на събитието улавяне на светлината съвпадат в КС на слънцето и в КС на земята, но координатите на събитието преизлъчване вече не са съвместени поради взаимното движение на двете КС. Пътят на светлината брато в КС на земята и в КС на слънцето е именно разликата на координатите на двете събития в КС на слънцето и разликата на координатите на двете събития в КС на земята ..Този път е различен брато , следователно и скороста на светлината по пътя между тези две събития е различна в различните КС брато .. Без СВ това не би било така !.. Ъхъ! Както и подозирах ти точно това не си зацепил та затуй се въртиш около четрежа като някой обран еврейн!..

Е!.. докоги ше го дъвчеш това и нема да вникваш?



Тема Re: АЙДЕ ПАК!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:05



Една и съща глупост, повторена сто пъти, пак си остава глупост. Повторението само показва степента за заглявушеност на повтарящият.



Тема Re: АЙДАА ПАК!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:05



Браво, заглявушен си до отказ, сам си говориш вече :) Така трябва с клоуни като тебе да се прави.



Тема Re: Тълкуването?нови [re: geri®]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано16.10.11 11:07



Добро обобщение!
но сценарият може и да е друг:



Взаимната подвижност в случая няма значение. Стокс (а той е навлязъл във физиката именно с постиженията си в хидродинамиката) го е доказал - доказал е, че ако имаме увлечен етер, не може да се обясни аберацията. Ако етера се увлича по споменатият начин, ще имаме два пъти по-голям ефект от наблюдаваният - от една страна, ефектът се определя от векторната сума на вектора на светлината с преносната скорост на отправната система на слънцето спрямо земята - величина, която много точно описва аберацията количествено (макар тази векторна сума да не е самата аберация)

Стокс го е доказал, ама ... не му повярвали, че етерът е неподвижен.
Следва Физо: частично увличане е доказано!
Това е възможно, само ако това, което се счита за увличане, е преносната скорост на поглъщаната и преизлъчена светлина от средата с относително движение, спрямо апаратурата.
Тогава и Стокс и Физо са на правилни позиции - различни резултати при запитване за едно и също нещо?! За да е възможно това, трябва да се допусне, че взаимодействието на светлината със средата (в зависимост от оптическата плътност) става с "поглъщане-престой за пренос-излъчване". За да се поглъща светлината е нужен резонанс, който да не води до известното разсейване със смяна на цвят - тоест - без електронни преходи на различни слоеве на атомите, формиращи средата. Като се допусне, че околното пространство извън атомите е структурирано от полетата на участващите в конфигурацията на средата атоми, то, спокойно светлината се поглъща от тия полеви структури, пренася се и се излъчва. Няма ги тия 100% пренос - атомите в конфигурация зърнест модел едва-едва затрептяват, поради моментно смущение в Епот на участниците в преноса. Ще има някакво пречупване и различни дължини на вълни заради преносна скорост. Но, разсейването е нищожно за малки разстояния.
Така при опит аберация - "падане на светлинен дъжд" от далечни излъчватели (неподвижни звезди) ще показва неподвижност на средата по която се пренася тоя дъжд (старият етер). При опит Физо - "частично преизлъчване от движеща се среда"- ще показва, че движещ се излъчвател спрямо установката променя дължината на вълната (фазата при симетрия). Но не и: Че етерът се движи!!!
Разбира се - това няма общо със СВ-тата на Петков. Етерът си е неподвижен, явява ни се като неподвижно поле, но измененията по това поле, се движат.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: Тълкуването?нови [re: 3opниk2]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:17



"Стокс го е доказал, ама ... не му повярвали, че етерът е неподвижен."

Повярвали му. При това всеки е можел да провери резултатитем, не става въпрос изобщо за вяра, а за сравнение на експеримернта с теорията. Даже правили опити за доуточняване, като пълнили телескоп с вода - друга среда, която трябва да увлича по-добре етера (според Физо) и да даде различни наблюдения спрямо случая без вода. Само дето резултатът бил един и същи - увличане нямало. Затова до Майкелсън се счита че етера е неувлекаем напълно. И за това се е разразила тази криза във физиката след Майкелсън. Щото няма как да е хем неувлекаем, хем напълно увлекаем.


"Това е възможно, само ако това, което се счита за увличане, е преносната скорост на поглъщаната и преизлъчена светлина от средата с относително движение, спрямо апаратурата. "

Преносната скорост няма нищо общо в случая. Тя е феномен между отправни системи. И никакво преизлъчване от вакуум не може да има :) Всякакви такива "ефекти" са призвани да обяснят явления които ги няма





Тема Re: ЗНАМ КАКВО ОЩЕ НЕ Е ЗАЦЕПИЛ ГЕРИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:24



И какво сега, ще доказваш ли твърденията си какво следвало от СТО, или както обикновено бъркаш аргументи с лъжи?



Тема АБЕРАЦИЯТА Е МНОГОКРАТНА !нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 11:27





цитат:

Стокс ти е разказал играта на късокраките ти представи преди 250 години още
край на цитата.


Преди 250 години са били още зелени .. Даже дедо Нютон е бил зелен брато..Сеги се ащисват друго яче нещата !.. Ъхъ!



цитат:
"Има .. имааа! Взаимоподвижноста предизвиква сумата на скоростите и като резултат се получава нова скорост наклонена спрямо изходната.."

Това и аз казвам - взаимоподвижността между отправните системи е достатъчна да се обясни аберацията.

край на цитата.


Не е достатъчна взаимоподвижноста между отправните системи за да обясни аберацията .. На луната ще е достатъчна ли взаимоподвижноста и спрямо земята за да се определи очакваната аберация или ще е нужна и взаимоподвижноста на земята спрямо слънцето ?..


цитат:
Някъде да виждаш тук място за СВ? Няма, естествено


край на цитата.


Място на СВ го виждам в това че докато светлината се придвижва от мясото на преизлъчване в СВ на земята до мястото на преизлъчване на в СВ на луната ще мине повече от една секунда брато и това ще рече че на луната аберацията ще е различна от аберацията която би имало ако луната обикаляше по същата циклоида около слънцето само че без наличие на земята (хипотетично разбира се).. Това го казвам за да схванеш че за да виждаме дадена звезда с телескоп навирен еди как си голямо значение има през какви СВ минава светлината докато дойде до телескопът.. Аберация има и близо до слънцето брато !.. само дето там скороста на светлината е такава каквато е в СВ на слънцето .. а тук на земята не е такава ..Ъхъ!



Тема ВЪДВОРЯВАМ ТЕ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 11:31





цитат:
Браво, заглявушен си до отказ, сам си говориш вече :)

край на цитата.


Не аз а ти си заглявушения .. А аз те въдворявам когато като заглявушен почваш да се въртиш ВОКРУГ ДА ОКОЛО!



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:31



Денонощната аберация е най-големият кошмар на СВ :)

За да има такава, СВ трябва да е неподвижно с повърхността на въртящата се земя. Демек да се върти с нея. Но като имаме пред вид големите размери на СВ-то на земята, на границите с СВ на слънцето ще имаме едни огромни линейни скорости между двете СВ-та. Тоест според чертежа за сумиране на скоростите дето Петков размахва по-горе, денонощната аберация ще трябва да бъде много пъти по-силна от годишната. И разбира се, на полюсите трябва да се наблюдава, нали СВ на земята се върти заедно с нея - тогава няма значение точката на наблюдение :)



Тема Re: ВЪДВОРЯВАМ ТЕ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:33



Хохо, не само буташ шаха, а се правиш че не знаеш как се играе :)

Ми така е, Петков, зациклянето без аргументи е добро мерило за степента ти на заглявушрност. Няма какво да ми се сърдиш, че съобщавам публично този факт

Обективна действителност е това.



Тема СПОДВИЖНОСТ НА ПОЛЕТАТАнови [re: 3opниk2]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 11:41





цитат:
Разбира се - това няма общо със СВ-тата на Петков. Етерът си е неподвижен, явява ни се като неподвижно поле, но измененията по това поле, се движат.

край на цитата.



Етерът няма нищо общо с моите СВ .. Етерът е материалната основа на полетата и тази материална основа не се увлича .. увличат се полетата в етера (в материалният вакуум)



Тема Re: АБЕРАЦИЯТА Е МНОГОКРАТНА !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 11:48



Преди 250 години вече са имали експериментална оценка за аберацията. И тя е съвпадала с простите сметки без никакви СВ-та. А какъв е смисъла на СВ-тата, след като не могат да променят количествените оценки? Правилно, никакъв



Колкото и да се опитваш да използуваш понятие без физическо съдържание, толкова пъти ще получаваш нулев резултат за ефекта от това понятие. Ако ще да опищиш всички форуми срещу неправдата на физиката , това е положението.


"Не е достатъчна взаимоподвижноста между отправните системи за да обясни аберацията .."

Напълно достатъчна е. с експеримента на Есклангон, дето се дават чисълцата от експерименталните резултати, които се сравняват не само с класическото обяснение (на Брадли), а и с релативистското обяснение (основано на същата преносна скорост между две отправни системи :). Съвпадението е перфектно дори в релативистският случай, и не оставя никакъв луфт за намеса на някакви несъществуващи СВ-та.

Не става само да тропаш с крака и да повтаряш "не било достатъчно". Физиката е количествена наука, и "не е достатъчно" трябва да има количествено изражение - докато при тебе такова нещо няма. Е от къде следва тогава, че не било достатъчно??? Доказателствата по-горе, както виждаш те смачкват като зряла слива под циганска каруца :)



Тема МИ НАЛИ ДОКАЗВАМ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 11:53





цитат:

И какво сега, ще доказваш ли твърденията си какво следвало от СТО, или както обикновено бъркаш аргументи с лъжи?
край на цитата.


Ми нали това доказвам .. Доказвам че ако дедо Господ махне слънцето и на негово място постави една конска муха и ако дедо Господ сложи едим голям ракетен двигател на земята и я накара да обикаля по същята траектория около мухата по която траектория обикаля сега земята около слънцето аберацията на земята ще се промени и няма да има годишнс и денонощна аберация а според СТО не би трябвалода се промени и би трябвало да си има пак годишна и денонощна аберация по неведоми причини заради наличието на муха.. Ти това аберясваш ли го?



Тема КОПНАХ -ПЕЙСТНАХ И ТЕ ВЪДВОРИХ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 12:02





цитат:

Хохо, не само буташ шаха, а се правиш че не знаеш как се играе :)

Ми така е, Петков, зациклянето без аргументи е добро мерило за степента ти на заглявушрност. Няма какво да ми се сърдиш, че съобщавам публично този факт Обективна действителност е това.
край на цитата.


Нищо подобно !.. Аз само "копнах-пейстнах" два три пъти и отмаа те въдворих .. дадох ти да разбереш че не мой да се изоолузваш като въртиш "ВОКРУГ ДА ОКОЛО!"..





Тема Re: МИ НАЛИ ДОКАЗВАМ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 12:03



Ми какво доказваш с тези приказки?

"Доказвам че ако дедо Господ махне слънцето и на негово място постави една конска муха и ако дедо Господ сложи едим голям ракетен двигател на земята и я накара да обикаля по същята траектория около мухата по която траектория обикаля сега земята около слънцето аберацията на земята ще се промени и няма да има годишнс и денонощна аберация а според СТО не би трябвалода се промени и би трябвало да си има пак годишна и денонощна аберация по неведоми причини заради наличието на муха.."

От къде следва подчертаното твърдение? Трябва да ти повярваме заради красивите ти очи? Ай стига бе :)

Всички скорости, които участват в схемата която ти даваш, си остават същите. Как позна че сумата им ще се промени





Тема Re: КОПНАХ -ПЕЙСТНАХ И ТЕ ВЪДВОРИХ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 12:04



Така е, заглявушените до откат само с копи-пейст "доказват" каквото и да било. Там мърдане на сиво вещество не може да има - по дефиниция :)



Тема ДИРИШ ПОД ВОЛА ТЕЛЕнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 12:15





цитат:

Денонощната аберация е най-големият кошмар на СВ :)

За да има такава, СВ трябва да е неподвижно с повърхността на въртящата се земя. Демек да се върти с нея. Но като имаме пред вид големите размери на СВ-то на земята, на границите с СВ на слънцето ще имаме едни огромни линейни скорости между двете СВ-та. Тоест според чертежа за сумиране на скоростите дето Петков размахва по-горе, денонощната аберация ще трябва да бъде много пъти по-силна от годишната. И разбира се, на полюсите трябва да се наблюдава, нали СВ на земята се върти заедно с нея - тогава няма значение точката на наблюдение :)
край на цитата.


Това па от къде ти хрумна ? Къде сим чул да казвам че параметрите на на полето се въртели заедно със сферичния възбудител ?..

Редактирано от Петко Марков Петков на 16.10.11 12:19.



Тема ЗА КОПИ-ПЕЙСТЕТО АКЪЛ НЕ ТРЕБЕ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 12:27





цитат:

ака е, заглявушените до откат само с копи-пейст "доказват" каквото и да било. Там мърдане на сиво вещество не може да има - по дефиниция :)
край на цитата.


За копи-пейстето акъл не требе .. важното е само да се сетиш, че има въдворяващо дейсвие върху изоолузилия се който върти ВОКРУГ ДА ОКОЛО!



Тема Re: ДИРИШ ПОД ВОЛА ТЕЛЕнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 12:29



"Къде сим чул да казвам че параметрите на на полето се въртели заедно със сферичния възбудител ?.."

Никъде не съм те чул. Но ти така и така нищо съществено не казваш, така че няма какво да те чакам



За да има денонощна аберация (а тя е факт) трябва да има периодична денонощна сподвижност между СВ на земята и тази на слънцето. А това може да стане само ако СВ на земята се върти заедно със земята. Факт. Това че не си го казал досега означава само че не си стигнал до този извод - я поради логическа импотентност, я по други причини...



Тема Re: ЗА КОПИ-ПЕЙСТЕТО АКЪЛ НЕ ТРЕБЕ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 12:30



" ЗА КОПИ-ПЕЙСТЕТО АКЪЛ НЕ ТРЕБЕ!"

И аз това казвам. Всеки тъпак заглявушен до откат може да го прави, при което не може да се счита за някакъв аргумент





Тема ПАК НА МУХОЦЕНТРИЗЪМ ЛИ ТЕ ПАЛИ?нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 12:47





цитат:
Ми какво доказваш с тези приказки?

"Доказвам че ако дедо Господ махне слънцето и на негово място постави една конска муха и ако дедо Господ сложи едим голям ракетен двигател на земята и я накара да обикаля по същята траектория около мухата по която траектория обикаля сега земята около слънцето аберацията на земята ще се промени и няма да има годишнс и денонощна аберация а според СТО не би трябвалода се промени и би трябвало да си има пак годишна и денонощна аберация по неведоми причини заради наличието на муха.."

От къде следва подчертаното твърдение? Трябва да ти повярваме заради красивите ти очи? Ай стига бе :)

Всички скорости, които участват в схемата която ти даваш, си остават същите. Как позна че сумата им ще се промени

край на цитата.


Скороста на мухата спрямо земята не е важна за аберацията брато .. Не е важна оти дедо Господ може да ти пльосне две взаимно подвижни мухи и тугиз ше те питам скороста на земята спрямо коя муха ще определя аберацията.. За да се определя аберацията спрямо муха си требе земята да се движи в СВ на мухата .. за съжаление мухите нямат толкоз голям СВ колкото и да те пали на мухоцентризъм..





Тема Re: ПАК НА МУХОЦЕНТРИЗЪМ ЛИ ТЕ ПАЛИ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 12:52



"Скороста на мухата спрямо земята не е важна за аберацията брато .. "

Важна е дотолкова, доколкото се сумира векторно със скоростта на светлината в ИС на мухата. Така че дали е слънце или муха, резултатът трябва да е един и същи - сумира се преносната скорост на две отправни системи. И място за ефект от нялкакви сбъркани СВ-та няма.


"Не е важна оти дедо Господ може да ти пльосне две взаимно подвижни мухи и тугиз ше те питам скороста на земята спрямо коя муха ще определя аберацията.."

Спрямо тази, в чиято отправна система разглеждаме векторът на светлината, с който сумираме, съответно с преносната скорост на земята спрямо тази отправна система..


"за съжаление мухите нямат толкоз голям СВ "

Именно, затова и СВ няма нищо общо с аберацията





Тема ВЪРТЕНЕТО НА ЗЕМЯТА Е БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ЗА ДЕНОНОЩНАТАнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 13:07





цитат:

"Къде сим чул да казвам че параметрите на на полето се въртели заедно със сферичния възбудител ?.."

Никъде не съм те чул. Но ти така и така нищо съществено не казваш, така че няма какво да те чакам

За да има денонощна аберация (а тя е факт) трябва да има периодична денонощна сподвижност между СВ на земята и тази на слънцето. А това може да стане само ако СВ на земята се върти заедно със земята. Факт. Това че не си го казал досега означава само че не си стигнал до този извод - я поради логическа импотентност, я по други причини...
край на цитата.


Въртенето на земята не е от значение за денонощната аберация .. От значение е промяната на мястото на телескопа спрямо мястото на преизлъчването .. Дори и да спре да се върти земята на спътник движещ се по кръгова орбита около земята ще да има годишна и денонощна аберация..освен това е без значение в какво направление на пространството е плоскоста на орбитата , може и в плоскоста на някой меридиан да бъде..



Тема Re: Не разбирам...нови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 13:27



Денонощната аберация е най-големият кошмар на СВ :)

За да има такава, СВ трябва да е неподвижно с повърхността на въртящата се земя. Демек да се върти с нея. Но като имаме пред вид големите размери на СВ-то на земята, на границите с СВ на слънцето ще имаме едни огромни линейни скорости между двете СВ-та. Тоест според чертежа за сумиране на скоростите дето Петков размахва по-горе, денонощната аберация ще трябва да бъде много пъти по-силна от годишната. И разбира се, на полюсите трябва да се наблюдава, нали СВ на земята се върти заедно с нея - тогава няма значение точката на наблюдение :)


Точно това, болдираното, имах предвид и аз. А обясненията на Петков

доста произволни и нелогични ми се виждат...



Тема И КАТО СИ ПРЕБЕРЕ ДЕДО ГОСПОД МУХАТА?нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 13:28





цитат:
"Скороста на мухата спрямо земята не е важна за аберацията брато .. "

Важна е дотолкова, доколкото се сумира векторно със скоростта на светлината в ИС на мухата. Така че дали е слънце или муха, резултатът трябва да е един и същи - сумира се преносната скорост на две отправни системи. И място за ефект от нялкакви сбъркани СВ-та няма.

край на цитата.


И като си пребере дедо господ мухата как ше определяме аберацията ?..А?


цитат:
"за съжаление мухите нямат толкоз голям СВ "

Именно, затова и СВ няма нищо общо с аберацията

край на цитата.


Опитът ММ за твое голямо съжаление доказва че има сподвижен със земята СВ.. а след като го има ше трябва да се съобразяваме с него и да търсим аберацията при разпространение на светлината вътре в него.. Ъхъ!


Редактирано от Петко Марков Петков на 16.10.11 13:40.



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 13:29



Противоречиш си. След като събираш едни и същи скорости, ще получиш един и същи резултат, независимо от камарата останали думи между обясненията. Моментите на преизлъчване и координатите му нямат значение - има значение величините на скоростите в този момент, момента на наблюдение и в точката на наблюдение. А в този момент скоростите са две - преносната скорост между наблюдател и слънце, и скоростта на светлината относно слънцето. Останалите думи дето си ги набутал са глупава баластра, предназначена да те заглявуши окончателно

И всичко се получава без СВ. Демек СВ сда празни думи без съдържание


дотук става ясно че и със и без СВ аберацията ще си е факт, обаче при разглеждане на аберация със СВ мисля че макар и ъгълът на аберацията който се получава от скоростта на светлината и скоростта на движението на земята било то орбитиращо или околоосно , да е еднакъв със разглеждането на аберацията без СВ , то радианите обаче няма да са равни. Понеже растоянието от наблюдаващият телескоп , до точката на преизлъчване според ХСВ ще е по малко от разстоянието до точката на излъчване , разгледано без СВ .



Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 14:20



Чертежът ясен, само имам следните забележки.

1) пропорцията между СВ на Земята и СВ на Слънцето отникъде не може да е каквато си я показал

2) точката за преизлъчване означава, че СВ на Земята има някаква ясно очертана граница. Сори, ама това е глупост!

3) ако векторите на скоростите се събираха по описания от теб начин, то защо още не си ми отговорил на въпроса: как бързо или бавно течаща вода би отклонила светлината? Отклонението (пречупването) на светлината, навлизаща от въздушна във водна среда, на силата на теченията във водата ли се дължи? Не, нали? Също така казвам: НЕ и на подобно събиране на скорости. То просто не отговаря на ОБЕКТИВНАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ, нито теоретично, нито практически.

П.П. В тоя студ какво става с храненето на твоите кучета и котки?

Редактирано от Aтилea на 16.10.11 14:45.



Тема Re: Браво за чертежа!!!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 14:48



Сега става от ясно по ясно

Искаш да кажеш, че РАЗБИРАШ и подкрепяш ХСВ?



Тема Re: Лоренцови трансформации(ПРОДЪЛЖЕНИЕ)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано16.10.11 15:32



петков бълва глупости, под различни имена.
обаче аберацията не е инвариантна и това смачква сто.



Тема Re: Браво за чертежа!!!нови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 15:43



Искаш да кажеш, че РАЗБИРАШ и подкрепяш ХСВ?

Петков ми е приятел, но това не значи че трябва насляпо да приемам теорията му . Той трябва да предложи недвусмислен експеримент който би могъл да потвърди или отхвърли теорията му . И чак след един такъв проведен експеримент вече може да се разбере дали ХСВ е вярна и корелираща се със действителноста и света.





Тема Re: Поздрав за Атлеа!нови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 16:17



поздравлявам те с този клип на любимата ми певица





Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 16:44



"дотук става ясно че и със и без СВ аберацията ще си е факт, обаче при разглеждане на аберация със СВ мисля че макар и ъгълът на аберацията който се получава от скоростта на светлината и скоростта на движението на земята било то орбитиращо или околоосно , да е еднакъв със разглеждането на аберацията без СВ , то радианите обаче няма да са равни."

Да те известя ли, че радиани е мярка за ъгъл? Т.е. ако два ъгъла са равни, то и в радиани (и градуси, и в гради) пак ще са равни?



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 16:54



Че обясненията на Петков нямат логика, е ясно още преди какъвто и дебат да започва. Това се е превърнало в постулат, и от него трябва да се изхожда винаги

.

Възможностите са следните.

1) Сподвижният вакуум на земята да се върти заедно с нея, т.е. да е неподвижен относно повърхността и. Тогава на голямо разстояние, особено на границата със СВ на слънцето, взаимната им скорост става огромна, и трябва да се наблюдава огромна аберация. Същият резултат трябва да се наблюдава от всяка неподвижна със СВ точка, а полюсите са такава.

2) Сподвижния вакуум на земята да не се върти заедно с нея, а само да извършва линейно преместване спрямо слънцето. Тогава експериментите по измерване на анизотропията в скоростта на светлината трябва да дават положителен резултат, ако се мери по посока на въртене и в обратна посока. В частност, опитът на Майкелсън няма да дава нулев резултат, защото апаратурата му ще се движи относно СВ на земята поради нейното въртене.

Ни така, ни иначе. От зле по-зле за глупотевината СВ.



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 16:55



Противоречиш си. След като събираш едни и същи скорости, ще получиш един и същи резултат, независимо от камарата останали думи между обясненията. Моментите на преизлъчване и координатите му нямат значение - има значение величините на скоростите в този момент, момента на наблюдение и в точката на наблюдение. А в този момент скоростите са две - преносната скорост между наблюдател и слънце, и скоростта на светлината относно слънцето. Останалите думи дето си ги набутал са глупава баластра, предназначена да те заглявуши окончателно

И всичко се получава без СВ. Демек СВ сда празни думи без съдържание


дотук става ясно че и със и без СВ аберацията ще си е факт, обаче при разглеждане на аберация със СВ мисля че макар и ъгълът на аберацията който се получава от скоростта на светлината и скоростта на движението на земята било то орбитиращо или околоосно , да е еднакъв със разглеждането на аберацията без СВ , то радианите обаче няма да са равни. Понеже растоянието от наблюдаващият телескоп , до точката на преизлъчване според ХСВ ще е по малко от разстоянието до точката на излъчване , разгледано без СВ .


Със и без СВ аберация ще има при това точно еднаква, тук geri е прав, но защо набляга и натъртва на това, вероятно надявайки се Петков да се излъже и да започне да твърди че с СВ аберацията ще е различна (ъгълът различен). Ролята на Сферите на Влияние е да обяснят защо с=конст. във всички посоки на Земята, поне аз така разбирам ХСВ-3.
Ти за какви различни радиани говориш, радианът е ъгъл, в окръжността 360 градуса има 2.п радиана което значи 1 радиан = 57,3 градуса, какво общо има това с темата?!

И разстоянието няма никакво значение за аберацията.

Редактирано от Aбcoлют на 16.10.11 16:59.



Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 16:56



И най-важният проблем на чертежа - важна е сумата в точката на измерване на аберацията, на земната повърхност, а не сумата някъде неизвестно къде при това :)



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 17:01



"Със и без СВ аберация ще има при това точно еднаква, тук geri е прав, но защо набляга и натъртва на това, вероятно надявайки се Петков да се излъже и да започне да твърди че с СВ аберацията ще е различна (ъгълът различен)."

Тц. Наблягам на това, защото ако действат и двете причини - събиране с преносната скорост както изисква класическата физика, И въздействието на СВ, резултатът ще бъде два пъти по-голям отколкото е измерената величина. Което противоречи на наблюдението естествено.

СЛЕДОВАТЕЛНО (последователност в заключенията) СВ не може да обясни поведението на светлината. СЛЕДОВАТЕЛНО СВ не може да обясни и С=const. СЛЕДОВАТЕЛНО (да не обяснявам веригата нататъка, всеки може да продъ;лжи пътя на следствията)...



Тема Re: ВЪРТЕНЕТО НА ЗЕМЯТА Е БЕЗ ЗНАЧЕНИЕ ЗА ДЕНОНОЩНАТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 17:06



"Въртенето на земята не е от значение за денонощната аберация .. От значение е промяната на мястото на телескопа спрямо мястото на преизлъчването .."

Тц. Не си наясно дори какво е това аберация. Аберацията е половината от разликата в наклона на телескопа при движение със срещуположни скорости в отправната система на слънцето (в случая). При годишната аберация това движение е с период една година, при денонощната - с период едно денонощие, поради въртенето на точката на наблюдение със земната повърхност. Мястото на телескопа няма никакво значение в случая, освен като географска ширина, която определя линейната му скорост на въртене





Тема Re: И КАТО СИ ПРЕБЕРЕ ДЕДО ГОСПОД МУХАТА?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 17:09



"И като си пребере дедо господ мухата как ше определяме аберацията ?..А? "

Какво ще се промени? Отправни системи бол.


"Опитът ММ за твое голямо съжаление доказва че има сподвижен със земята СВ.."

Доказва грънци. Връзката между опита на ММ и глупотевината СВ трябва първо да се докаже, и после да се изтъква като аргумент. Колкото до аберацията, явно хабер си нямаш какво е това, а само се опитваш да дръстиш ДИР-а със празни словоизлияния.



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 17:40



"Ти за какви различни радиани говориш, радианът е ъгъл, в окръжността 360 градуса има 2.п радиана което значи 1 радиан = 57,3 градуса, какво общо има това с темата?!"
Да но един градус не е равен на един радиан , независимо че и радианат и градусът са единици за измерване на ъгли. Ето и цитат от уикито за радиана .
Радианът е дължината на дъгата, отрязана от ъгъла, разделена на нейния радиус - пълната окръжност е 2&#960; радиана. Това е единицата за измерване на ъгли в Международната система единици (SI), в рамките на която се определя като допълнителна единица. Символът за радиан е rad, но той често се пропуска, особено в математиката, където тази единица е най-често използвана. Поради връзката си с дължината на дъгата, радианите имат някои особени свойства. Например, тригонометричните функции могат да се развият в сравнително прости редове на Тейлър, ако аргументите им са в радиани.

Затова и казвам че макар и при еднакви ъгли от позицията на СВ или без нея , радианите няма да са същите. понеже отрезите от дъгите сключващи еднаквите градуси , ще са различни от позицията на СВ и от позицията без СВ , тази точка на преизлъчването ще е по близо до наблюдателя в сравнение ако се разглежда без СВ

Редактирано от ribarqt_ на 16.10.11 17:47.



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 17:42



Е как няма да са еднакви радианите на два еднакви ъгъла?



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 17:48



Не разбираш , че радианите зависят от растоянието.



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 17:54



"Не разбираш , че радианите зависят от растоянието."

Радианът е дължината на дъгата, отрязана от ъгъла, разделена на нейния радиус

Дължината на дъгата също зависи от радиуса и то така, че за даден ъгъл споменатото отношение е постоянно независимо от разстоянието. След като радианът е мярка за ъгъл, то два еднакви ъгъла ще бъдат с еднаква мярка в радиани. Това се учи още в шести клас, ама си го пропуснал май.



Тема ПОЯСНЕНИЯнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 18:14





цитат:

Чертежът ясен, само имам следните забележки.

1) пропорцията между СВ на Земята и СВ на Слънцето отникъде не може да е каквато си я показал
край на цитата.


Невъзможно е да се представи четреж за компютър в истинските пропорции..Слънчевата система е многократно по голяма от СВ на земята .. Това веднага се вижда когато съпоставим масите на земята и слънцето ..329 400 пъти повече от масата на земята..



цитат:

2) точката за преизлъчване означава, че СВ на Земята има някаква ясно очертана граница. Сори, ама това е глупост!
край на цитата.


Принцип на Хюйгенс-Френел : При разпространението на вълна в еластична среда, всяка точка, до която достигне вълновият фронт, става източник на вторична сферична вълна. Вторичните вълни са кохерентни и интерферират помежду си при разпространението си напред. Обвивката на фронтовете на вторичните вълни представя фронта на вълната във всеки момент.
От това се подразбира че преизлъчване има във всяка точка от траекторията на светлината..При това положение точката на преизлъчване е точка от СВ на слънцето, напълно увлечена от слънцето , преходна точка ненапълно увлекаема нито от СВ на слънжето .. нито от СВ на земята и точка на преизлъчване напълно увлечена от СВ на земята.. Това е разбираемо..



цитат:

3) ако векторите на скоростите се събираха по описания от теб начин
край на цитата.


Така се събират!..свкоростите са вектори .. ето как се събират вектори:




цитат:
защо още не си ми отговорил на въпроса: как бързо или бавно течаща вода би отклонила светлината?

край на цитата.


Скороста на водата не е скорост на светоносвната среда за да ти отговоря еднозначно с вектори ..Различните среди с различна плътност различно увличат светлината..


цитат:

Отклонението (пречупването) на светлината, навлизаща от въздушна във водна среда, на силата на теченията във водата ли се дължи? Не, нали?
край на цитата.


Права си !.. не се дължи на течения разбира се..


цитат:
Също така казвам: НЕ и на подобно събиране на скорости. То просто не отговаря на ОБЕКТИВНАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ, нито теоретично, нито практически.

край на цитата.


По горе ти показах линк как се събират вектори а скоростите са вектори..



Тема Re: Поздрав за Атлеа!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 18:17



Мерси, трогната съм!





Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 18:18



"Със и без СВ аберация ще има при това точно еднаква, тук geri е прав, но защо набляга и натъртва на това, вероятно надявайки се Петков да се излъже и да започне да твърди че с СВ аберацията ще е различна (ъгълът различен)."

Тц. Наблягам на това, защото ако действат и двете причини - събиране с преносната скорост както изисква класическата физика, И въздействието на СВ, резултатът ще бъде два пъти по-голям отколкото е измерената величина. Което противоречи на наблюдението естествено.

СЛЕДОВАТЕЛНО (последователност в заключенията) СВ не може да обясни поведението на светлината. СЛЕДОВАТЕЛНО СВ не може да обясни и С=const. СЛЕДОВАТЕЛНО (да не обяснявам веригата нататъка, всеки може да продъ;лжи пътя на следствията)...


Не е така няма удвояване на аберацията, отклонението (аберация) става при преминаването на границата между СВ на Слънцето и СВ на Земята, след това няма друго отклонение повече защото светлината се разпространява в среда неподвижна относно наблюдателя (телескопа), ако нямаше СВ отклонението щеше да става в телескопа.
Мен тоя начин представен от Петков на приемане на Земята за неподвижна, а Слънцето за движещо се в отправната система на Земята малко ме обърква, но ще опитам да си го представя в този дух, ако вектора на скоростта на Слънцето в отправната система на Земята и векторът на скоростта на светлината в системата на Слънцето сключват прав ъгъл, аберацията ще е максимална, ако светлината идва от звезда намираща се в равнината на еклиптиката след 3 месеца двата вектора ще са съосни и аберация няма да има.
Но как ще отчетем ъгъл на отклонение от 20,5", при положение че Земята се върти, наблюдението трябва да се проведе не просто в същия час, минута и секунда, ами дори и с точност може би от милионна или милиардна от секундата.
Имам идея!!! Не е ли по лесно да се измери аберацията като се измери ъгълът между две звезди в равнината на еклиптиката които сключват ъгъл приблизително 90 градуса, ако в момента на измерването в полунощ едната звезда А е в зетита си, а другата Б е на хоризонта на изток по посока на движение на Земята, то ако измерим ъгълът който сключват тези две звезди след 3 месеца (може с +- един ден, не е нужна точност от секунда, минута или час), то ъгълът който сключват тези две звезди ще е по-голям от предишния измерен с +два пъти аберацията, доста по-лесно е, не са нужни супер точни часовници, а само ъгломер който може да измерва с точност до секунда от градуса.





Тема Re: Браво за чертежа!!!нови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 18:20



Добре казано! Хубаво е, че не приемаш на сляпо теорията му, но все пак приятел в нужда се познава.





Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 18:22



Дължината на дъгата също зависи от радиуса и то така, че за даден ъгъл споменатото отношение е постоянно независимо от разстоянието. След като радианът е мярка за ъгъл, то два еднакви ъгъла ще бъдат с еднаква мярка в радиани. Това се учи още в шести клас, ама си го пропуснал май.
Е то според теб радианът не се изменя с намаляването или увеличаването на радиусът? така ли ? какво значение има отношението между дължината на дъгата и радиусът ? това че с намаление на радиусът намалява и дължината на дъгата , има ли разлика в тази дължина на дъгата със или без СВ ? има разбира се , е как тогава със или без СВ дъгите ще са еднакви ?



Тема ВЪГЛЕНА НЕ МОЖЕ ДА ОПАРИ, НО ОЧЕРНЯнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 18:27





цитат:

"И като си пребере дедо господ мухата как ше определяме аберацията ?..А? "

Какво ще се промени? Отправни системи бол.
край на цитата.


Отправни системи бол викаяш.. Добре.. избрал си си за отправна система една муха която си спазва една и съща дистанция със земята .. каква ше е годишната и денонощната аберация в такъв случай ?



цитат:

"Опитът ММ за твое голямо съжаление доказва че има сподвижен със земята СВ.."

Доказва грънци.
край на цитата.


Опитът на ММ е допказал отсъствие на ефирен вятър - т.е. 100% увлекаем вакуум спрямо земята..Ъхъ!


цитат:

Колкото до аберацията, явно хабер си нямаш какво е това, а само се опитваш да дръстиш ДИР-а със празни словоизлияния.
край на цитата.


Въгленът не можел да опари и затова се стремял барем да очерни.. хихихи..



Тема БРАВООО!нови [re: min4o_mihailov]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 18:36





цитат:
обаче аберацията не е инвариантна и това смачква сто.

край на цитата.


Бравооо!..





Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 18:36



Виж сега. Класическата механика твърди, че поради сумиране на скоростите в различните инерциални системи ъгълът на наклона на телескопа ще е различен. Без никакви СВ-та, само от основните принципи на физиката и любимите на Петков ГТ стигаме до тази величина - това е основа за аберацията. И любопитното е, че този ефект количествено много добре описва експерименталните резултати.

От тук нататък, всякакви СВ-та, пречупвания между тях и каквото измислите още, само ще се добавя - или изважда - от този ефект.

Е, по чертежа на Петков следва да се добави точно толкова, колкото предлага класическата механика. Демек хипотезата за СВ бърка със 100% в сравнение с експерименталните данни. Това че няма удвояване е факт, но това че хипотезата на Петков предсказва удвояване не е в нейна полза.


"Но как ще отчетем ъгъл на отклонение от 20,5", при положение че Земята се върти, наблюдението трябва да се проведе не просто в същия час, минута и секунда, ами дори и с точност може би от милионна или милиардна от секундата. "

Не е необходима такава точност. Да не забравяме, че до скоро основа на точното време беше астрономическото време, базирано на положението на звездите в даден момент. Т.е. астрономията разполага с перфектни средства да измерва тази позиция. И то е разполагала с тези достатъчно качествени средства още преди повече от 200 години.


Предложението ти да се наблюдават две звезди е трудно изпълнимо - ти искаш да мериш разлика в аберацията на две звезди, което е величина от по-висш порядък на приближение, съответно измерима с много по-голяма грешка.

Освен това аберацията се определя не за три, а за шест месеца - двете точки имат това свойство, че земята при тях се намира според отправната система на слънцето в две състояния, движещи се срещуположно с максимална възможна относителна скорост - 60 км/с. Само наличието на такава смяна на отправната система от страна на земята позволява да се наблюдава и съответно измерва аберацията. Ако земята беше истинска инерциална система, движеща се непрекъснато с една и съща скорост, аберация няма да има.



Тема Re: ВЪГЛЕНА НЕ МОЖЕ ДА ОПАРИ, НО ОЧЕРНЯнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 18:45



"Отправни системи бол викаяш.. Добре.. избрал си си за отправна система една муха която си спазва една и съща дистанция със земята .. каква ше е годишната и денонощната аберация в такъв случай ?"

Зависи. Ако земята се движи инерциално - нула. Ако прави кръгови движения - ще зависи от скоростта на въртене. В нашия случай се счита че слънцето е инерциална система, а земята се движи около него. И простата сума на скорости без никакви СВ-та дава нужният резултат. Нали беше любител на ГТ? Е, в случая те се прилагат, без никакви СВ




"Опитът на ММ е допказал отсъствие на ефирен вятър - т.е. 100% увлекаем вакуум спрямо земята..Ъхъ! "

И както е показал Стокс, при това положение не може да има аберация. Така че идеята за СВ трябва да се гледа през крив макарон. А Стокс за разлика от тебе не вещае само глупости, а доказва нещата количествено.



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 18:48



"Е то според теб радианът не се изменя с намаляването или увеличаването на радиусът? така ли ? "

Така я!

"какво значение има отношението между дължината на дъгата и радиусът ? "

Еднозначно определят ъгъла. За всеки ъгъл това отношение има уникална стойност.

"това че с намаление на радиусът намалява и дължината на дъгата , има ли разлика в тази дължина на дъгата със или без СВ ? има разбира се , е как тогава със или без СВ дъгите ще са еднакви ?"

Няма, това е елементарна евклидова геометрия





Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 18:56



Не на мене тия как се събират вектори. Това го преподавам на студенти от години... Всъщност оттам почвам...



Ако считаш вакуума за еластична среда, с още малко понапъване можеш да го докараш и до идеално твърдо тяло, но нито едното, нито другото корелира с действителността, или казано другояче пак по твоему, не отговаря на ОБЕКТИВНАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ.

Обяснението ти по точка 2 изобщо не е разбираемо, а определено е изсмукано от пръстите. Най-добре си признай, че няма как да има рязка граница.

Най-вече, защото ако няма рязка граница, а постепенно плавно преминаване в СВ на Земята, това би значело движение на светлината по крива, според твоето собствено събиране на скорости...

Много ми е чудно как си представяш две еластични среди (т.е. 2 СВ) и едната се движи вътре в другата БЕЗ НИКАКВО СЪПРОТИВЛЕНИЕ? При въздуха, дето е рядък, стават бури и урагани, а при вакуума - нищо? Даже за завихряне в зоните на контакт между двата СВ не намекваш. Сигурно защото подобно следствие "не корелира с действителността" (т.е. не се наблюдава), а не защото ненаблюдаемостта на подобно следствие би значело, че теорията е грешна.

Аргументът ти, защо примерът с водата не е уместен, не звучи убедително. Водата също е вид светоносна среда. Не може да изключваш едни среди, а други да приемаш, и то най-вече тия, до които нямаш досег и на чийто гръб "и сто теории са малко"...

След като според Принципа на Хюйгенс-Френел светлината би трябвало да се разпространява като сферична вълна, значи в някой момент в някоя точка на бленуваната от теб еластична среда светлината се връща и към източника си??? За какво събиране на вектори на скорости говориш тогава? Не може оттук да грабнеш нещо, оттам - друго, а те взаимно да си противоречат, нали?

Ти не усещаш ли колко повече проблеми се появяват покрай по-доброто ни запознаване с теорията ти?



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 18:59



"Не може оттук да грабнеш нещо, оттам - друго, а те взаимно да си противоречат, нали? "

Може, може, за Петков това не е препятствие, ако не мине ще излъже, ама нали трябва да приказва, че логореята не се лекува?



Тема ГЛУПОСТИ ДЪРДОРИШ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 19:12





цитат:

"Въртенето на земята не е от значение за денонощната аберация .. От значение е промяната на мястото на телескопа спрямо мястото на преизлъчването .."

Тц. Не си наясно дори какво е това аберация. Аберацията е половината от разликата в наклона на телескопа при движение със срещуположни скорости в отправната система на слънцето (в случая).
край на цитата.


Плещеш като кречетало и даже не се замисляш какво плещеш .. Аберация има брато даже коги тичаш насам -натам гол по душа..



цитат:
При годишната аберация това движение е с период една година, при денонощната - с период едно денонощие, поради въртенето на точката на наблюдение със земната повърхност. Мястото на телескопа няма никакво значение в случая, освен като географска ширина, която определя линейната му скорост на въртене

край на цитата.


Пак плещеш глупости !.. Годишната аберация е в резултат от движението на СВ по елипса в СВ на слънцето .. Денонощнаста аберация се дължи на движението на телескопът по циклоида около елипсата.. затова на полюсите няма денонощна аберация .. оти нема циклоида на телескопът в СВ на слънцето.. На екваторът циклоидата описвана от телескопа е най голяма и затова когато телескопът е на екватора денонощната аберация е максимална..



Тема Re: ГЛУПОСТИ ДЪРДОРИШ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 19:21



"Плещеш като кречетало и даже не се замисляш какво плещеш .. Аберация има брато даже коги тичаш насам -натам гол по душа.. "

И на какво от казаното от мене противоречи това? И наричаш това, което само преразказваш - плещене? Е що плещиш толкова бе, Петков?


"Пак плещеш глупости !.. Годишната аберация е в резултат от движението на СВ по елипса в СВ на слънцето .. Денонощнаста аберация се дължи на движението на телескопът по циклоида около елипсата.."

Проблемът ти е че не можеш да докажеш тези твърдения количествено. За разлика от тебе, това което аз обяснявам съвпада много добре количествено с експеримента

Демек терминът "плещене" може да го прилагаш само и единствено за собствените си глупотевични словоизлияния. Е какво сега, ще тропаш с крака че било някак си, без да можеш да го докажеш? Ми тропай. Даже се премятай, алей-хоп! Ма ако ставаше тая работа само с тропане, барабанистите щяха да ги взимат автоматично за академици.

Нещо много те е напънала логореята пак, изказваш се наляво и надясно без смисъл.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: geri®]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 19:23



Според Петков има два СВ на Земята. Външният си ходи покрай нея, а вътрешният се върти заедно с нея. Това го обсъждахме в началото на миналата седмица, в предната тема.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 19:37



Според Петков черното е бяло, ама според самата хипотеза за СВ няма такова нещо. СВ според хипотезата е свързан с гравитационното поле на земята, а то няма такива свойства да се върти произволно как си иска (изобщо няма причина да се върти никак). Това са някакви екстрасенски видения на Петков, както обикновено, без никакво основание да им се вярва. Само защото на него така му се струвало, или да си нагоди поня малко виденията към действителността. Не е сериозна тая работа, нали?



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 19:41



Но дори и някой край на СВ да се завърта, ако краят свързан с повърхността на земята е неподвижен, денонощна аберация няма да се наблюдава (причинена от СВ). Защото сумирането на скоростите по чертежа трябва да се извършва на мястото на наблюдение, а не някъде далеко на някаква измислена граница - наклонът на сумарната скорост има ефект в мястото на телескопа..



Тема Re: Противоречие!!!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 19:41



"това че с намаление на радиусът намалява и дължината на дъгата , има ли разлика в тази дължина на дъгата със или без СВ ? има разбира се , е как тогава със или без СВ дъгите ще са еднакви ?"

Няма, това е елементарна евклидова геометрия


Е значи си съгласен с мене

но ще ти покажа и едно противоречие което го забелязах в нета , ето излиза че според уикито в един случай градусът е по голям от радиана , а в друг по малък , защото 1 градус е равен на 3,14 върху 180 или приблизително равно на 0,17453293 радиана , което е много по малко от градусът , а пък пак според уикито , един радиан е приблизително равен на 57,29578 градуса, което показва че радианът е по голям от градусът . Противоречие някякво

Редактирано от ribarqt_ на 16.10.11 20:35.



Тема Re: Противоречие!!!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 19:54



"Е значи си съгласен с мене"

Трябва да си слагаш очила, че нещо буквите ти се губят и не четеш това което е написано. А то е че не съм съгласен с тебе, защото си пропуснбал уроците от шести клас и сега се мъчиш с напразни въртели да минеш.

"ето излиза че според уикито в един случай градусът е по голям от радиана , а в друг по малък , защото 1 градус е равен на 3,14 върху 180 или приблизително равно на 0,17453293 радиана , което е много по малко от градусът , а пък пак според уикито , един радиан е приблизително равен на 57,29578 градуса, което показва че радианът е по голям от градусът . Противоречие някякво"

И какво противоречие излиза? Градусът е по-малък от радиана, значи радианът е по-голям от градуса. Е, виждаш ли до каква просешка тояга те докара малоумието на Петковите идеи дето ги аплодираш?



Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 19:55



Виж сега. Класическата механика твърди, че поради сумиране на скоростите в различните инерциални системи ъгълът на наклона на телескопа ще е различен. Без никакви СВ-та, само от основните принципи на физиката и любимите на Петков ГТ стигаме до тази величина - това е основа за аберацията. И любопитното е, че този ефект количествено много добре описва експерименталните резултати.

Да но след като е навлязла в СВ на Земята светлината се движи с с=конст относно Земята и телескопа който е неподвижен на земята нали така, другите скорости вече нямат значение, телескопът се насочва към точката на пречупване или преизлъчване както го нарича Петков, това е разликата с и без СВ. Това лесно може да се провери с високочестотно трептене създаваме лъчи от вълнички в река, в движещата се вода лъчите се огъват (няма рязка граница между водните среди, скоростта на водата постепенно нараства към средата на реката) но като достигнат в спокойно тихо заливче без течение няма изкривявания, няма никакви пречупвания повече, същото ще е и със светлината. СВ на Земята е една неподвижна относно Земята среда, пречупването става при навлизане в тази среда, вероятно не е пречупване, а плавно завиване, защото вероятно няма рязка граница между СВ на слънцето и на земята, също като в реката.

Предложението ти да се наблюдават две звезди е трудно изпълнимо - ти искаш да мериш разлика в аберацията на две звезди, което е величина от по-висш порядък на приближение, съответно измерима с много по-голяма грешка.

Не аберацията между две звезди, а само ъгълът помежду им, при това той трябва да е значителен около 90 градуса, близко разположени звезди на небето ги наблюдаваме с еднаква аберация в един и същ момент, за разлика от раздалечени. Според мен само по моя начин биха могли да измерят аберацията преди 200 години, сега вече могат и по начина който описваш. Да след 6 месеца ще има двойна аберация на една звезда, но как биха могли да го измерат преди 200 г. спрямо какво всички звезди около тая ще са изместени със същото отклонение (това не е паралакс), трябва да се ориентират по по отдалечени ъглово звезди.





Тема Re: Има ли значение растоянието!нови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 20:19



"Да но след като е навлязла в СВ на Земята светлината се движи с с=конст относно Земята и телескопа който е неподвижен на земята нали така, другите скорости вече нямат значение, телескопът се насочва към точката на пречупване или преизлъчване както го нарича Петков, това е разликата с и без СВ."

Величината на скоростта няма значение. Векторната сума е за това, да се определи посоката. И при скорост на светлината която не е константа, сумата на векторите дава величина съвпадаща с наблюдаемата аберация. Ако приемем С=конст, тогава се получава почти същото, но с правилото за наслагване на скорости според СТО. Демек СВ не допринасят с нищо.


"Не аберацията между две звезди, а само ъгълът помежду им, при това той трябва да е значителен около 90 градуса,"

Ами промяната на ъгъла между тях ще е равна на разликата между аберацията на всяка звезда поотделно. Което е величина по-малка от самата аберация.


"Да след 6 месеца ще има двойна аберация на една звезда, но как биха могли да го измерат преди 200 г. спрямо какво всички звезди около тая ще са изместени със същото отклонение (това не е паралакс), трябва да се ориентират по по отдалечени ъглово звезди."

То аберацията по дефиниция е половината от тази "двойна аберация". Точно как са го открили преди 200 г. не знам. Но по твоя начин не може да се измери самата аберация, а разликата между аберациите на две звезди. Тоест може да се определи наличието и качествено, а не количествено.

Иначе това което се наблюдава е сума от три ефекта - паралакс, аберация и собствено ъглово преместване на звездата. Паралакса се определя като се отчете аберацията (която може да се изчисли) и собственото движение на звездата.



Тема Re: Противоречие!!!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 20:25



И какво противоречие излиза? Градусът е по-малък от радиана, значи радианът е по-голям от градуса. Е, виждаш ли до каква просешка тояга те докара малоумието на Петковите идеи дето ги аплодираш?
Ами освен да ти кажа че дебелоочието ти , до такава степен те заслепява че не виждаш нищо пред себе си !





Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: Aтилea]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 20:35



Обяснението ти по точка 2 изобщо не е разбираемо, а определено е изсмукано от пръстите. Най-добре си признай, че няма как да има рязка граница.

Най-вече, защото ако няма рязка граница, а постепенно плавно преминаване в СВ на Земята, това би значело движение на светлината по крива, според твоето собствено събиране на скорости...


И аз съм на същото мнение като теб по тая точка, по крива ще е, но все пак мисля че събирането на скорости като вектори е правилно, ъгълът ще е същият независимо дали в една точка ще се пречупи или плавно ще завие светлината.



Много ми е чудно как си представяш две еластични среди (т.е. 2 СВ) и едната се движи вътре в другата БЕЗ НИКАКВО СЪПРОТИВЛЕНИЕ? При въздуха, дето е рядък, стават бури и урагани, а при вакуума - нищо? Даже за завихряне в зоните на контакт между двата СВ не намекваш. Сигурно защото подобно следствие "не корелира с действителността" (т.е. не се наблюдава), а не защото ненаблюдаемостта на подобно следствие би значело, че теорията е грешна.

Бури, урагани, с една дума турболентност, сигурен съм че знаеш какво е ламинарен поток, за среда която осигурява пренос с 300000 км/с ще признаеш ли че скорост от 30 км/с е твърде ниска за да предизвика турболентност.

Още повече че частиците на тази среда вакуумът нямат маса, за какво съпротивление говорим тогава?!

Редактирано от Aбcoлют на 16.10.11 20:39.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 20:39



Бури, урагани, с една дума турболентност, сигурен съм че знаеш какво е ламинарен поток, за среда която осигурява пренос с 300000 км/с ще признаеш ли че скорост от 30 км/с е твърде ниска за да предизвика турболентност.
Грешно тълкуваш етерът на Петков , той е неувлекаем , увлекаеми са параметрите му , и то не и от околоосно движение , а само от постъпателно.



Тема Геринови [re: geri®]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 20:46



Не съм се замисляла особено, но винаги съм смятала, че гравитационното поле не само се движи с масовия център на тялото, но и се върти, ако тялото се върти.

Аргументите ми са следните. Представи си две тела, които обикалят едно около друго. Всяко от тях си има съпровождащо гравитационно поле. Двете полета също се въртят едно около друго. Да, двойката има и общо гравитационно поле, за което в момента не ни дреме дали се върти. Да си представим още, че телата все повече се доближават едно до друго, сблъскват се и образуват общо тяло, което запазва въртящия момент на двойката. Къде изчезна въртенето на отделните им гравитационни полета? Не би ли трябвало и резултантното поле да се върти?

Освен това гравитационните аномалии би трябвало да съпровождат причиняващите ги материални "смущения" по повърхността или във вътрешността на телата, така че още една причина да разглеждаме гравитационните полета като въртящи се.

Това е моята логика. Но си признавам, че не съм търсила какво мисли науката по въпроса...

Редактирано от Aтилea на 16.10.11 22:14.



Тема Re: Противоречие!!!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 20:52



"Ами освен да ти кажа че дебелоочието ти , до такава степен те заслепява че не виждаш нищо пред себе си ! "

И какво искаш да си оправдаеш с такива изказвания?



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 20:57



"Грешно тълкуваш етерът на Петков , той е неувлекаем , увлекаеми са параметрите му"

Аха, една кола е неподвижна, блъскат се в дървото само параметрите и - форма, цвят, идея, консистенция :)

Усещаш ли колко безумно звучи такова разделяне и вдъхване на самостоятелно съществуване на параметрите независимо от обекта

А самата неувлекаемост параметър ли е или не е? Щото ако е параметър, трябва да е увлекаема



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 20:57



тука ти не си в час с последното развитие на теорията му.

Има движение и на СВ на въздушните частици на атмосферата, това ще рече, че има увличане и по посока ротация на планетата.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано16.10.11 21:14



"Грешно тълкуваш етерът на Петков , той е неувлекаем , увлекаеми са параметрите му"

Аха, една кола е неподвижна, блъскат се в дървото само параметрите и - форма, цвят, идея, консистенция :)

Усещаш ли колко безумно звучи такова разделяне и вдъхване на самостоятелно съществуване на параметрите независимо от обекта А самата неувлекаемост параметър ли е или не е? Щото ако е параметър, трябва да е увлекаема

Виж сега , за да се увличат параметрите на една среда , би трябвало да се увлича и средата на тези параметри , не знам , майче петков нещо не е адекватен майче ни заблуждава

но аз вярно посочих противоречието което се яви в уикито , ха ха ха , не можеш го оспори

Редактирано от ribarqt_ на 16.10.11 21:18.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Шпaгa]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 21:16



geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.

И аз не разбрах твърдението на Гери. Но не разбирам и твърдението на Петков, който преди време ми отговори, че и според ХСВ на полюсите няма да се наблюдава денонощна аберация.

Моля ви да ми обясните: по каква причина - според ХСВ! - на полюсите няма да има денонощна аберация.



Ужасно съжалявам, чак сега забелязах твоя пост, как не се сетих за денонощната аберация, ако светлината се пречупва на границата на СВ денонощната аберация би трябвало да е огромна!!!

.
Това е краят на ХСВ-3, лека му пръст, естествено Петков ще продължи да отрича и да упорства още няколко месеца, а може и години, докато не му хрумне идея за друго четвърто ХСВ, знаем го.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: Aбcoлют]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано16.10.11 21:18



Бури, урагани, с една дума турболентност, сигурен съм че знаеш какво е ламинарен поток, за среда която осигурява пренос с 300000 км/с ще признаеш ли че скорост от 30 км/с е твърде ниска за да предизвика турболентност.


Хихи, това не е аргумент. Има една среда, нарича се въздух, осигурява пренос на светлината със скорост 299 704.943 км/сек и в нея стават бури и урагани дори при скорост на движение на въздушните частици от порядъка на 100 км/ч спрямо земята.

Мога да дам сходен пример и с водата.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 21:24



Че Петков е неадекватен, спор няма, всички сме съгласни. А противоречие в Уикито няма, ти просто не си осъзнал отношението на величините.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 21:30



Много си оптимистичен, бъди малко реалист



Редактирано от geri® на 16.10.11 21:30.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Шпaгa]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 21:45



"Денонощната аберация е най-големият кошмар на СВ :)

За да има такава, СВ трябва да е неподвижно с повърхността на въртящата се земя. Демек да се върти с нея. Но като имаме пред вид големите размери на СВ-то на земята, на границите с СВ на слънцето ще имаме едни огромни линейни скорости между двете СВ-та. Тоест според чертежа за сумиране на скоростите дето Петков размахва по-горе, денонощната аберация ще трябва да бъде много пъти по-силна от годишната. И разбира се, на полюсите трябва да се наблюдава, нали СВ на земята се върти заедно с нея - тогава няма значение точката на наблюдение :)

Точно това, болдираното, имах предвид и аз. А обясненията на Петков ТУК доста произволни и нелогични ми се виждат...
"

Като си го имала предвид, защо не го написа сутринта, защо остави славата на гробокопач на ХСВ-3 на geri ?


Тъкмо колайдера му беше малко посмачкал фасона и само гериеватеше, надстройка на СТО щеше да прави да обясни свръхсветлинното неутрино.
А Петков си го знаем, защо очакваш да си признае грешката.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор B0081 ()
Публикувано16.10.11 22:13



Мда.

Работите отиват на зле с ХСВ-3.

Особено ако се окаже че при опита на Физо, няма никакво увличане на светлината.



Редактирано от B0081 на 16.10.11 22:14.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Aбcoлют]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 22:17



Поставих на Петков въпроса за денонощната аберация на полюсите още преди десетина дена, а той ме "засили" да чета някаква километрична статия, чийто линк е в отговора му

. И понеже не намерих време да я прочета, помислих си, че няма да е толерантно да продължа спора. Допусках, че може и да греша в нещо, че нещо не съм доразбрала. Още повече че никой от вас не обърна внимание на този въпрос.

Но както и да е. Ще очакваме с интерес появата на ХСВ-4,5,6...



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Шпaгa]  
Автор B0081 ()
Публикувано16.10.11 22:21



Предвиждам, че в ХСВ-4 , сферите на влияние няма да увличат светлината.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: B0081]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 22:22



Има увличане при Физо, то е факт.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 22:23



Тя Шпага от благородство така постъпва, нанася смъртоносният удар и се отдръпва черноработниците да извлекат трупа от арената :)



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 22:25



Най-деобре от сега Петков да си кръсти хипотезата на ХСВнайсет, за да не сменя толкова често името.



Тема Re: Не разбирам...нови [re: B0081]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 22:26



Предвиждам, че в ХСВ-4 , сферите на влияние няма да увличат светлината.





Тема Re: Не разбирам...нови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 22:33



Най-добре от сега Петков да си кръсти хипотезата на ХСВнайсет, за да не сменя толкова често името.

Ще си седим на топло в студените зимни вечери и ще си приказваме за ХеСеВе-тата, докато пийваме по някоя... ракия или коняк





Тема МИ ЩОМ ГО ПРЕПОДАВАШ ЩО НЕ ГО ЗНАЕШ?нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 22:57





цитат:

Не на мене тия как се събират вектори. Това го преподавам на студенти от години... Всъщност оттам почвам...
край на цитата.


Ми хубаво .. щом преподаваш тоя материал трябва да си наясно как се събират графично скорости.. т.е. по принципа на паралелограма или па ако щеш на триъгълника .. все тая ..



цитат:

Ако считаш вакуума за еластична среда, с още малко понапъване можеш да го докараш и до идеално твърдо тяло, но нито едното, нито другото корелира с действителността, или казано другояче пак по твоему, не отговаря на ОБЕКТИВНАТА ДЕЙСТВИТЕЛНОСТ.
край на цитата.


Не .. не е нужно да считам вакуумът за еластична среда за да прилагам ГТ.. А ГТ точно това утвърждават .. събирането на скорости именно по тоя начин това важи за събиране на всякакви чешити скоростящи се тела и процеси.. скорости в среда и без среда..


цитат:

Обяснението ти по точка 2 изобщо не е разбираемо, а определено е изсмукано от пръстите. Най-добре си признай, че няма как да има рязка граница.
Най-вече, защото ако няма рязка граница, а постепенно плавно преминаване в СВ на Земята, това би значело движение на светлината по крива, според твоето собствено събиране на скорости...
край на цитата.


Разбира се че няма рязка граница .. За да вникнеш представи си го в дефиренциален вид..Взаемаш две тръби и между тях свмазочно масло..задвижваш с някаква скорост тия тръби и получаваш така наречения плъзгащ се лагер .. до външната тръба маслото е неподвижно спрямо нея в непосредственна близост .До вътрешната тръба маслото е неподвижно с вътрешната тръба..Помежду си пластовете масло са с дебелина клоняща към нула и имат взаимна скорост също клоняща към нула.. Естественно е и при взаимоподвижните вакууми да предположим такъв постепенен деференциален преход.. В такъв случай двете скорости които аз начертах на чертежа могат да се разложат на много голям брой скорости взаимно завъртяни една спрямо друга по принципа за събиране на скорсти .. правилото на паралелограма.. т.е. в някакъв си там тънък междинен пласт на двата СВ ще има такава бърза и плавна смяна на пооката на светлината , но това в крайна сметка няма да измени ъгълът между двата вектори на скоростите който аз нарисувах .. Но имай впредвид че такъв плавен преход имаме при всяка смяна посока на скорост .. противното би осначавало безкрайно ускорение при преминаване от една среда в дуга взаимоподвижна на първата среда..
Дано сега не ти се вижда толкова изсмукано от пръстите ..




цитат:
Аргументът ти, защо примерът с водата не е уместен, не звучи убедително. Водата също е вид светоносна среда. Не може да изключваш едни среди, а други да приемаш, и то най-вече тия, до които нямаш досег и на чийто гръб "и сто теории са малко"...

край на цитата.


Не!.. Водата не е светоносна среда .. Светоносната среда е вакуумът .. Там където няма вакуум разпространението на светлината е невъзаможно.. Веществото има рехава структура и между вещественните частици има мнооого вакум.. основното е вакуумът а пространството заемано от вещественните частички е мизерно малко..



цитат:

След като според Принципа на Хюйгенс-Френел светлината би трябвало да се разпространява като сферична вълна, значи в някой момент в някоя точка на бленуваната от теб еластична среда светлината се връща и към източника си??? За какво събиране на вектори на скорости говориш тогава? Не може оттук да грабнеш нещо, оттам - друго, а те взаимно да си противоречат, нали?

Ти не усещаш ли колко повече проблеми се появяват покрай по-доброто ни запознаване с теорията ти?

край на цитата.


О, ама ти искаш да оспорваяш принципът на Хюйгенс -Френел ли? Ми тогава първо се запознай с него и тогава го оспорвай.



Тема Re: МИ ЩОМ ГО ПРЕПОДАВАШ ЩО НЕ ГО ЗНАЕШ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:01



"За да вникнеш представи си го в дефиренциален вид..Взаемаш две тръби и между тях свмазочно масло..задвижваш с някаква скорост тия тръби и получаваш така наречения плъзгащ се лагер .. до външната тръба маслото е неподвижно спрямо нея в непосредственна близост .До вътрешната тръба маслото е неподвижно с вътрешната тръба..Помежду си пластовете масло са с дебелина клоняща към нула и имат взаимна скорост също клоняща към нула.. Естественно е и при взаимоподвижните вакууми да предположим такъв постепенен деференциален преход.."

Изобщо не е естествено. При СВ няма взаимно триене, и такава аналогия е напълно некоректна.


"О, ама ти искаш да оспорваяш принципът на Хюйгенс -Френел ли? Ми тогава първо се запознай с него и тогава го оспорвай."

Тц. Тя оспорва приложението на този принцип върху твоята глупотевина. Нима ти искаш да оспорваш тоя принцип?



Тема Re: Не разбирам...нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:02



Мда, само за помен става такова пийване.

По-добре за друго да си приказваме и пийваме :)



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор B0081 ()
Публикувано16.10.11 23:15



Има увличане при Физо, то е факт.

Ако този факт се окаже fake ? Ще се откажеш ли от релативизма ?





Тема ОБЪРКАЛИ СТЕ СЕ НЕЩО! :)нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 23:21





цитат:

"Денонощната аберация е най-големият кошмар на СВ :)

За да има такава, СВ трябва да е неподвижно с повърхността на въртящата се земя. Демек да се върти с нея. Но като имаме пред вид големите размери на СВ-то на земята, на границите с СВ на слънцето ще имаме едни огромни линейни скорости между двете СВ-та. Тоест според чертежа за сумиране на скоростите дето Петков размахва по-горе, денонощната аберация ще трябва да бъде много пъти по-силна от годишната. И разбира се, на полюсите трябва да се наблюдава, нали СВ на земята се върти заедно с нея - тогава няма значение точката на наблюдение :) "

Точно това, болдираното, имах предвид и аз. А обясненията на Петков ТУК доста произволни и нелогични ми се виждат...
край на цитата.


Скъпа Шпага .. Щом като Гери ти казва че СВ се върти от него искай обяснение за аберацията съгласно ХСВ .. А аз сестричке никъде не съм упоменавал че СВ се върти.. Ако СВ се въртеше уреда на Саняк не би работил адекватно и постсвен на северния полюс не би показал че земята се върти със скорост 1 оборот/24 часа..
Съжалявам .. сами се заблуждавате .. сами се отблуждавайте..каквито си ги дробите такива си ги сърбайте..



Тема НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 23:34





цитат:

"geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.

И аз не разбрах твърдението на Гери. Но не разбирам и твърдението на Петков, който преди време ми отговори, че и според ХСВ на полюсите няма да се наблюдава денонощна аберация.

Моля ви да ми обясните: по каква причина - според ХСВ! - на полюсите няма да има денонощна аберация. "



Ужасно съжалявам, чак сега забелязах твоя пост, как не се сетих за денонощната аберация, ако светлината се пречупва на границата на СВ денонощната аберация би трябвало да е огромна!!! .
Това е краят на ХСВ-3, лека му пръст, естествено Петков ще продължи да отрича и да упорства още няколко месеца, а може и години, докато не му хрумне идея за друго четвърто ХСВ, знаем го.
край на цитата.


Някой ви в излъгал че вакуумът се върти заедно със земята !.. Който ви е излъгал идете да ви върне парите.. Ако вакуумът се въртеше уредът на Саняк поставен на северния полюс не би показвал че земята се върти със ъглова скорост 1 оборот/24 часа..
А виж самата светлина леко би могла да се поизкриви заради увлечения въздух или даже заради вятърът който частично ще увлича и светлината .. Но това увличане ще бъде толкова мизерно че по нокакъв начин не би могло да бъде забелязано.

Редактирано от Петко Марков Петков на 16.10.11 23:42.



Тема БОГОРОДИЦА ВИ ЗНАК ДАВА!нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 23:52





цитат:

Поставих на Петков въпроса за денонощната аберация на полюсите още преди десетина дена, а той ме "засили" да чета някаква километрична статия, чийто линк е в отговора му ТУК. И понеже не намерих време да я прочета, помислих си, че няма да е толерантно да продължа спора. Допусках, че може и да греша в нещо, че нещо не съм доразбрала. Още повече че никой от вас не обърна внимание на този въпрос.

Но както и да е. Ще очакваме с интерес появата на ХСВ-4,5,6...
край на цитата.


Доколкото разбирам пиеската не си я гледала ама тя не ти ареса !..


Хем не си чела линкът .. хем мен не си разбрала какво съм ти казал.. хем сама себе си не си разбрала но пък за сметка на това си направила железни умозаключения че ХСВ трябва да се промени още три пъти .. Това може единственно вътрешният ти глас да ти го е казал при тези обстоятелства или па Богородица да ти е знак дала..



Тема Re: НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 23:53



Някой ви в излъгал че вакуумът се върти заедно със земята !

А можеш ли да обясниш какъв смисъл влагаш в това, което си казал в края на

:

СВ е неподвижен в КС на земята!..и се увлича от земята ..



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: B0081]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:54



Каква е връзката на този факт с релативизма? Освен че е установен експериментално и обяснен теоретично от СТО?



Тема Re: ОБЪРКАЛИ СТЕ СЕ НЕЩО! :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:57



"Скъпа Шпага .. Щом като Гери ти казва че СВ се върти от него искай обяснение за аберацията съгласно ХСВ .. "

Тц. Всичко това се трупа върху автора на хипотезата. Да си оправя бакиите.


"Ако СВ се въртеше уреда на Саняк не би работил адекватно и постсвен на северния полюс не би показал че земята се върти със скорост 1 оборот/24 часа.. "

Именно. С това че уредът на Саняк работи се опровергава самата идея за СВ





Тема Re: НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор B0081 ()
Публикувано16.10.11 23:58



Става въпрос за атмосферата, която се върти заедно със земята.

Коефициента на пречуване на светлината във въздуха е много малък. Може да се каже че атмосферата почти не увлича светлината. Но ако заместим въздуха с вода...

Ако напълним един телескоп с вода, и сме на екватора, според ХСВ-3 , лъчът ще си промени посоката,и няма да буде наблюдаван. Водата ще увлече лъчът от фокусните центрове.
Т.е ако нагласим телескоп (без вода) , така че да наблюдаваме някакъв обект, то след като го напълним с вода , имайки впредвид коефициента на пречупване,трябва пак да се наблюдава обекта. Но ако се придържаме към изводите от ХСВ -3, обекта ще избяга от обектива.



Тема Re: НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:59



"Ако вакуумът се въртеше уредът на Саняк поставен на северния полюс не би показвал че земята се върти със ъглова скорост 1 оборот/24 часа.. "

Сам го каза. Значи уредът на Саняк опровергава хипотезата за СВ.

Разбира се, първо трябва да намериш изобщо някаква връзка между глупотевината СВ и действието на уреда на Саняк, ама това друг път





Тема ТИ МИСЛИ ДЕТО ШЕ ПРАВЯТ ЗОМБИТАТА НА САПУНнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано17.10.11 00:01





цитат:

Най-деобре от сега Петков да си кръсти хипотезата на ХСВнайсет, за да не сменя толкова често името.
край на цитата.


Ти сеги Петков не го мисли.. по добре се интересувай дали скоро ше правят зомбитата на сапун заради динената кора дето им подхвърли неутринчето..
И малци по скромничко да се държат зомбитата .. не бива така хем насрани-хем аслани!..

Редактирано от Петко Марков Петков на 17.10.11 00:03.



Тема Re: ТИ МИСЛИ ДЕТО ШЕ ПРАВЯТ ЗОМБИТАТА НА САПУНнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 00:02



Е как да не го мисля Петков, жал ми е, толкова време от живота си профука за без нищо... И сега пак от начало трябва да почва, Как да не го съжалиш?



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор B0081 ()
Публикувано17.10.11 00:03



Освен че е установен експериментално и обяснен теоретично от СТО?

Ами това е и връзката.

Обяснен теоретично от СТО, ако не се лъжа чрез пълното увличане на светлината.

Това че е установен експериментално,няма спор. Но какво точно доказва експеримента ? Може и да не доказва нито частичното , нито пълното увличане.





Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: B0081]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 00:05



Че доказва частично увличане, това също е факт. Пълно увличане в случая, по определение е, ако скоростта на светлината се увеличава/намалява изцяло със скоростта на флуида. Няма място за "може".



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор B0081 ()
Публикувано17.10.11 00:07



Стига с този факт.

Не е никакъв факт, а погрешна интерпретация .



Тема Re: ТИ МИСЛИ ДЕТО ШЕ ПРАВЯТ ЗОМБИТАТА НА САПУНнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано17.10.11 00:12





цитат:
Е как да не го мисля Петков, жал ми е, толкова време от живота си профука за без нищо... И сега пак от начало трябва да почва, Как да не го съжалиш?

край на цитата.


Абе на Петков и градушка да му убие ХСВ -то пак не е толкова страшно оти е орал и сял на собственната си нива ..Бог дал-бог взел.. ами зомбитата са живи за оплакване .. Цял живот на Айнщанистко ангария да работят и накрая за коцуз да вземат да ги сварят на сапун.. кофти работа!..



Редактирано от Петко Марков Петков на 17.10.11 00:15.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.10.11 00:16



Че доказва частично увличане, това също е факт.

Ама същевременно е факт и че фотоните въобще не се увличат, а си "цепят" през водата винаги с една и съща скорост. Т.е. когато разглеждаме светлината като вълна - има частично увличане. А когато я разглеждаме като поток от фотони - няма увличане. Значи, както и да кажем, все "факт" ще бъде





Тема Re: ТИ МИСЛИ ДЕТО ШЕ ПРАВЯТ ЗОМБИТАТА НА САПУНнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 00:18



"Абе на Петков и градушка да му убие ХСВ -то пак не е толкова страшно оти е орал и сял на собственната си нива ..Бог дал-бог взел.."

Е, значи Бог взел ХСВ-то... Значи, да се оправя там Петков както намери за добре. Прав си, за глупотевините му или добро или нищо.





Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 00:20



В случая е важно за колко време се движат от входа до изхода, тази скорост определя увличането на светлината. Не става дума за фотони.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: B0081]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 00:21



И каква е правилната интерпретация?



Тема ЛЕЛЕЕ.. ЩО САПУН ШЕ ИМА !нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано17.10.11 00:40



Абе .. сапуна от зомбитата мирише ли на нещо развалено ?





Тема Re: ЛЕЛЕЕ.. ЩО САПУН ШЕ ИМА !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано17.10.11 00:53



Петков, остави сапуна за малко и ми отговори на





Тема Re: ЛЕЛЕЕ.. ЩО САПУН ШЕ ИМА !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 00:58



Мда. Сега година-две така несвързано ще правиш разни забележки. После ще ти мине.



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор B0081 ()
Публикувано17.10.11 01:09



Аз ще отворя по нататък една тема за Физо.
И ще ти покажа каква интерпретация имам впредвид.



Тема Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: geri®]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано17.10.11 09:32



Гери,

вчера спомена, че гравитационното поле не се върти. Случайно и Петков е на същото мнение по въпроса, някъде преди го беше споменавал...

Аз обаче не мисля така. Писала съм ти по този въпрос тук:



Какво мислиш? Води ли до някакви следствия това, че гравитационното поле се върти или не?

Редактирано от Aтилea на 17.10.11 09:32.



Тема КАВО Е ДЕНОНОЩНА АБЕРАЦИЯ ?нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано17.10.11 12:54



Здравей Шпага,


цитат:
Някой ви в излъгал че вакуумът се върти заедно със земята !

А можеш ли да обясниш какъв смисъл влагаш в това, което си казал в края на ТОЗИ постинг:

СВ е неподвижен в КС на земята!..и се увлича от земята ..
край на цитата


Добре..Нека се опитам на достъпен човеш ки език да обясня какъв смисъл влагам в това. Вакуумът(материалият вакуум) наистина не знам има ли смисъл да говорим движи ли се спрямо материалните обекти..Вакуумът е нова форма на материята която не е достъпна за наблюдеие за днескашните средства с които разполага науката.. но полетата на материалия вакуум са достъпни за наблюдение чрез параметрите им които оказва се са измерими величини. Когато казваме че има сподвижни сфери на влияние ..сподвижен вакуум ние имаме впредвид не увлекаемост на самата материална осова на вакуумът която както казахме ни е недостъпна за наблюдение в днешно време а имаме сподвижност на възбуждението на парамертите на полето..Тези параметри в най общия случай се групират около материалните обекти в така наречените равнопотенциални повърхнини(слоеве) Такава повърхнина се характеризира със еднаква напрегнатост на полето във всички точки на повърхннината..Тези повърхнини могат да имат осцилиращи параметри под въздействието на вълни разпространявани във вакуумните полета..Тези въли се изразяват не във осцилация на веществени частици (каквито нямаме данни да има във вакуумът) а в осцилация на напрегнатоста на полето.Когаято в дадена точка на еквипотенциалната повърхнина попадне светлинна вълна това предизвиква осцилация разпространяваща се в сподвижното поле именно от тази точка на преизлъчване ..И така тази осцилация се предава от точка в точка към наблюдателя.. Ако СВ на слънцето е неподвижен спрямо СВ на земята и ако источикът е еподвижен спрямо СВ на слънцето то тази точка на преизлъчване в СВ на земята ще бъде с константна координата във времето..Ако ли СВ на слънцето е подвижен със СВ на земята то тази координата на преизлъчването ще бъде променлива и това ще изисква постоянно преасочване на телескопът по посока на точката на преизлъчване която не е с постоянна координата в СВ на земята. Това ние всеки ден наблюдаваме с невъоръжено око .. наблюдаваме как точката на преизлъчване е вечер да речем някъде на исток а до сутринта се премества по небосклона и достига на запад .. Но това преместване не е денонощната аберация .. това е преместване на точката на преизлъчване вследствие въртенето на земята.. Денонощната аберация се дължи на промяната на мястото на телескопа по отношение на елипсата която описва земята .. т.е. на описване на циклоида по елипсата.. Това ще рече че деонощната аберация показва с колко се увеличава наклона на годишната аберация в дадена дата и час в зависимост от географското положение на телескопа спрямо полюсите и екватора. Както се вижждаш тази денонощна аберация няма ищо общо с преместване на точката на преизлъчване в СВ на земята вследствие на въртенето на земята спрямо плоскоста на махалото на Фуко ..
Ако има нещо неясно питай пак..



Тема ПРАВИЛНАТА ИНТЕРПРЕТАЦИЯнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано17.10.11 13:26





цитат:
И каква е правилната интерпретация?
край на цитата


На ХСВ е правилната интерпретация!..





Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 13:51



Ами, зависи от каква гледна точка разглеждаме нещата.

От гледна точка на Нютоновата теория, полето е продукт на източника и неговото поведение. Единствената му характеристика в някаква пространствена точка е потенциал - и следствията от тази характеристика. Потенциалът не носи никаква информация дали тялото което създава полето се върти или не. Липсата на такава характеристика ни лишава и от възможността да опишем с "въртене" самото поле. В една инерциална система полето може да се опише само с тази величина - потенциал. В тази теория не може да има гравитационно поле без източник (това е теория на далекодействието), и за полето няма характеристика "въртене". Няма и самостоятелна характеристика "преместване" между две полета извън смисъла на преместване между източниците им - самото поле няма характеристика от типа енергия-импулс, а подвижността може да се опише само с такива характеристики. Иначе нищо не се движи. И тъй като полето в Нютоновата теория няма енергия и импулс, няма какво да се съхранява при твоя пример с двете тела - параметрите на полето могат да се изменят с произволен скок.

От гледна точка на Айнщайновата ОТО нещата са доста по-сложни. Там полето е от т.н. електрогравитационен тип. т.е. има много от свойствата на електромагнитното поле. При движение на източник на гравитационно поле около него се създава допълнителна аксиална съставка, аналогично на магнитното поле което се индуктира около движещ се електричен заряд. При въртене на гравитиращ източник се създава сходно индуцирано поле, което влияе на телата движещи се около такъв източник (ефекта с увличане на отправната система, дето Gravity Probe B се мъчеше да измери). Тоест гравитационното поле около невъртящ се и въртящ се източник е различно, т.е. полето се описва от допълнителен параметър, на който можем да прикачим табелка "въртене".

Допълнително в тази теория може да има гравитационно поле без източник, гравитационните вълни. За разлика от електромагнитните вълни, тези вълни могат да си взаимодействат една с друга и имат много по-сложно поведение, особено когато са с голяма енергия. Тук (в ограничен смисъл) може да въведем и характеристика на гравитационното поле "подвижност". В тази теория полето има собствена енергия и импулс, имаме пренос на материя в крайна сметка, значи има какво да се описва като движещо се.

Но отклоненията на ОСТО спрямо Нютоновата теория са далеч извън приближението в което се е забатачил Петков, така че там няма смисъл да разглеждаме нещо различно от Нютоновата теория. А там въртящо се гравитационно поле няма.



Тема Re: ПРАВИЛНАТА ИНТЕРПРЕТАЦИЯнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 13:53



"На ХСВ е правилната интерпретация!.."

Мда, а ХСВ не знае как да прочете Уикипедията





Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: geri®]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано17.10.11 16:51



" При въртене на гравитиращ източник се създава сходно индуцирано поле, което влияе на телата движещи се около такъв източник (ефекта с увличане на отправната система, дето Gravity Probe B се мъчеше да измери). Тоест гравитационното поле около невъртящ се и въртящ се източник е различно, т.е. полето се описва от допълнителен параметър, на който можем да прикачим табелка "въртене". "

демек тука в ОТО въртенето е абсолютно.
а според постулатите за обща относителност и за еквивалентност в ОТО, въртенето е гравитация и е само относително.
демек ОТО е само за боклука.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: min4o_mihailov]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано17.10.11 16:57



От това което си написал се вижда, че начина по който правиш заключения е за боклука.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: harish_chandra]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано17.10.11 17:43



А какъв е твоят правилен начин , смешнико ?



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 20:25



"демек тука в ОТО въртенето е абсолютно.
а според постулатите за обща относителност и за еквивалентност в ОТО, въртенето е гравитация и е само относително.
демек ОТО е само за боклука."

Е как стигна до извода че въртенето било абсолютно?

Принципът за обща относителност в случая гласи, че физическите закони край въртящо се гравитиращо тяло са еквивалентни на тези в подходяща неинерциална система. От където и следват тези следствия за които говоря :) Нещо си измисляш.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано17.10.11 22:12



Но отклоненията на ОСТО спрямо Нютоновата теория са далеч извън приближението в което се е забатачил Петков, така че там няма смисъл да разглеждаме нещо различно от Нютоновата теория. А там въртящо се гравитационно поле няма.

А това значи и СВ няма да се върти.
Помагаш на опонента?!





Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано17.10.11 22:28



"А това значи и СВ няма да се върти.
Помагаш на опонента?!"

Не, не помагам. Залагам гарантирано подхлъзване по динена кора. Прецаквам го с фактите, както обикновено :)

Ако СВ не се върти, а земята се върти (факт), то имаме движение на апаратурата разположена върху земната повърхност по отношениое на СВ. При което светлината трябва да показва анизотропия в скоростта си (по посока и срещу посоката на въртене) от порядъка на 1 км/с (въртенето на точка от екватора е към 550 м/с). Експериментите които мерят абсолютно скоростта на светлината стигат точност няколко метра за секунда (на такива измервания се основава значението за скоростта, прието като стандарт, грешка само +-1.5 метра/секунда). Демек тези измервания пряко опровергават наличието на СВ. Има и куп относителни измервания, мерещи само анизотропията в скоростта на светлината, те също дават нулев резултат (те са още по-точни от абсолютните, щото не се иска получаване на абсолютната стойност на скоростта на светлината - оценката е че достигат под сантиметър за секунда разлика в анизотропията).

Опитът на Майкелсън също няма да показва нулев резултат при такава анизотропия в скоростта на светлината. Тоест хипотезата за СВ не си изпълнява основната роля, за която е нагодена :)

Както вече казах, и с въртене лошо, и без въртене пак лошо.





Тема ПЪТЯТ В ЕДНА КС Е РАВЕН НА РАСТОЯНИЕТОнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 08:46





цитат:

Не, не помагам. Залагам гарантирано подхлъзване по динена кора. Прецаквам го с фактите, както обикновено :)
край на цитата.


Я да видим като как ше го направиш ?..




цитат:

Ако СВ не се върти, а земята се върти (факт), то имаме движение на апаратурата разположена върху земната повърхност по отношениое на СВ. При което светлината трябва да показва анизотропия в скоростта си (по посока и срещу посоката на въртене) от порядъка на 1 км/с (въртенето на точка от екватора е към 550 м/с). Експериментите които мерят абсолютно скоростта на светлината стигат точност няколко метра за секунда (на такива измервания се основава значението за скоростта, прието като стандарт, грешка само +-1.5 метра/секунда).
край на цитата.



След като КС в която мериш е свързана със земята как ще разбереш че земята се върти спрямо СВ .. А?.. Та нали мястото е относително понятие и е свързано неподвижно с отправната система . Т.е. за теб пътят ще е равен винаги на растоянието между источникът и наблюдателят в момент на излъчване. Дай твоят опит в който може да се докаже върти ли се или не се върти СВ спрямо КС на земята.



цитат:

Опитът на Майкелсън също няма да показва нулев резултат при такава анизотропия в скоростта на светлината. Тоест хипотезата за СВ не си изпълнява основната роля, за която е нагодена :)
край на цитата.


И от какъв зор при опитът на ММ няма да показва нулев резултат след като СВ е увлечен от земята? .. Та нали именно опитът на ММ показва отсъствие на какъвто и да било ефирен вятър ?
Ако ти знаеш чалъм как със опита на ММ може да се открие ефирен вятър то кажи го .



цитат:

Както вече казах, и с въртене лошо, и без въртене пак лошо.
край на цитата.


Казал си едно нищо!..

Редактирано от Петко Марков Петков на 18.10.11 08:54.



Тема Върти ли се СВ около Земята, или не?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано18.10.11 08:52



Ти нарочно затъмняваш темата. Отговори ясно и точно, според теб СВ (или част от него) върти ли се заедно със Земята или не? Ако да - защо? Ако не - защо?

Не разбираш аргументите на гери, понеже не искаш да се замислиш точно по този въпрос.

Редактирано от Aтилea на 18.10.11 08:53.



Тема СВ НЕ СЕ ВЪРТИ И ТОВА ПОКАЗВА ОПИТЪТ НА САНЯКнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 09:13





цитат:
Ти нарочно затъмняваш темата. Отговори ясно и точно, според теб СВ (или част от него) върти ли се заедно със Земята или не? Ако да - защо? Ако не - защо?

край на цитата.


СВ представлява масив от парамерти на полето на земята .. При тела като земята всички параметри разположени във дадена еквипотенциална повърхнина (която е сфера в доста голямо приближение в близост до земята ) имат една и съща стойност ..Преместване на СВ в пространството означава преместване на именно този масив от параметри .Как можем да твърдим при това положение че при въртене на земята се въртят параметрите на полето на дадена еквипотенциална повърхнина.. та нали напрегнатоста на полето в дадена точка не е вещественна частица която обикаля по кръгова орбита около земята .След като напрегнатоста на полето е еднаква във всички точки от еквипотенциалната повърхнина как можем да отличим върти ли се полето или не се върти ?
Дайте опит който да замерва въртене на полето и аз ще ви ръкопляскам.. Нещо повече .. опитът на Саняк показва че ако имаше въртене на полето то на северния полюс уредът на Саняк не би показвал въртенето на земята със скорост 1 оборот за 24 часа..


цитат:
Не разбираш аргументите на гери, понеже не искаш да се замислиш точно по този въпрос.

край на цитата.


Гери не разпознава път от растояние(също както гурото си) .. затуй са му мъгляви нещата ..



Тема Re: СВ НЕ СЕ ВЪРТИ И ТОВА ПОКАЗВА ОПИТЪТ НА САНЯКнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано18.10.11 09:49



Напиши в Google "гравитационни аномалии" и ще видиш, че поне гравитационното поле се върти, заедно с аномалиите си.

СВ представлява масив от парамерти на полето на земята

Как масив от параметри изкривява светлината? Като кажеш нещо такова, и съвсем ме отчайваш... и дано разбираш какво искам да кажа...

Физичните явления причиняват изкривяване на светлината, а не масив от параметри, който е масив от числа, които ти и без друго не знаеш.



Тема НАМЕСВАШ В ЕДНО ДВЕ ТЕОРИИнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 10:36





цитат:
Напиши в Google "гравитационни аномалии" и ще видиш, че поне гравитационното поле се върти, заедно с аномалиите си.

край на цитата.


Е, ти забелязваш ли земята да се върти заедно със гравитационните си аномалии след като твоята отправна свистема е свързана със земята ?
Пак повтарям ..за земния наблюдател мястото на излъчване на светлината е неразривно свързано с координатата на источникът в КС на земята в момент на излъчване и следователно пътят на светлината е равен на расоянието от тази координата до наблюдателя по права линия .. Естественно че във една ИС движението на светлината от това място на излъчване до наблюдателя ше изминава друг път и ще се движи по дрга траектория.. Пътят , мястото на събитието и траекторията на движението са относителни понятия и зависят от изборът на отправна система.


цитат:
СВ представлява масив от парамерти на полето на земята

Как масив от параметри изкривява светлината? Като кажеш нещо такова, и съвсем ме отчайваш... и дано разбираш какво искам да кажа...

край на цитата.


Параметрите не са просто някакви цифрички плуващи в пространството а са сили на взаимодействия на вакуумът с това- онова.. Тези сили правят "екшънът " при взаимодеийствие с масови обекти .. А при немасови обекти каквато е светлинната вълна играта е друга .. и се обяснява от друга теория .. теорията за вакуумната основа на гравитацията .. Та там се постулира че вселената е самозатворена .. вакуумът във вселенското пространство е самозатворен поради изкривеноста си .. Т.е. вакуумът се криви под действие на масовите обекти и така се получава вакуумното нанадолнище .. В такъв "изкривен" вакуум светлината се движи наспоред локалната кривината на вакуумът..Това отстрани изглежда като движение по крива линия а погледнато локално отвътре в този вакуум светлината си се движи по права линия .. Т.е. правата линия също е относително понятие..




цитат:

Физичните явления причиняват изкривяване на светлината, а не масив от параметри, който е масив от числа, които ти и без друго не знаеш.

край на цитата.


Именно !.. физичното локално изкривяване на вакуумът причинява ефекта на изкривяване на светлината спрямо наблюдател който е вън от този изкривен локално вакуум.



Тема ВСИЧКИ ПОМАГАТ НА ХСВ!нови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 11:10





цитат:
"Но отклоненията на ОСТО спрямо Нютоновата теория са далеч извън приближението в което се е забатачил Петков, така че там няма смисъл да разглеждаме нещо различно от Нютоновата теория. А там въртящо се гравитационно поле няма. "

А това значи и СВ няма да се върти.
Помагаш на опонента?!

край на цитата.


Всички помагат на ХСВ ! .. Привържениците на ХСВ помагат с добри идеи.. Противниците на ХСВ па подсказват какво в ХСВ не е наред и трябва да се оправи.. Така ХСВ се развива и укрепва.. Благодарен съм както на противниците на ХСВ така и на феновете на ХСВ.. На успешната теория и Господ и помага !..





Тема Re: ПЪТЯТ В ЕДНА КС Е РАВЕН НА РАСТОЯНИЕТОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 12:18



"След като КС в която мериш е свързана със земята как ще разбереш че земята се върти спрямо СВ .. А?.."

След като СВ определя скоростта на светлината, въртенето на земята спрямо СВ води до различни скорости на светлината в различни посоки. Което може да се намери експериментално, но не се намира. Поради което убива самата хипотеза СВ.

Коментираш отделни букви от това което съм казал, без да дочетеш докрая



"И от какъв зор при опитът на ММ няма да показва нулев резултат след като СВ е увлечен от земята? .. Та нали именно опитът на ММ показва отсъствие на какъвто и да било ефирен вятър ? "

Хахаха, нали не беше увлечен и не се въртеше СВ? Ти можеш ли да кажеш две думи без да си противоречат? И как следва такова увличане, след като на гравитационният интензитет, дето определя свойствата на СВ, му е без значение дали източникът се върти или не? Нещо от акаша ти подават много фалшива информация

А в случая си мат автоматично - щом се увличал СВ от земята, опитът на Саняк не трябва нищо да показва. Да ама не, както казваше Петко Бочаров

Няма спасителен изход глупотевината ти - и така не става, и иначе не става.



Тема Re: СВ НЕ СЕ ВЪРТИ И ТОВА ПОКАЗВА ОПИТЪТ НА САНЯКнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 12:27



Хахаха, Петков, разбери се с Петков кой от вас е прав. Ти сега твърдиш че:

СВ НЕ СЕ ВЪРТИ И ТОВА ПОКАЗВА ОПИТЪТ НА САНЯК

Другият Петков два постинга по-горе ми твърди:

И от какъв зор при опитът на ММ няма да показва нулев резултат след като СВ е увлечен от земята? .

Защото ако СВ се увлича от земята, опитът на Саняк няма да показва нищо според същата хипотеза за СВ.

Оправете си шизофренията между вашата тайфа и чак тогава се пинкайте да разсъждаваъе по физика.



Тема ПОКОЙ В МУХОЦЕНТРИЧНАТА СИСТЕМАнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 12:59





цитат:
Хахаха, Петков, разбери се с Петков кой от вас е прав. Ти сега твърдиш че:

СВ НЕ СЕ ВЪРТИ И ТОВА ПОКАЗВА ОПИТЪТ НА САНЯК

Другият Петков два постинга по-горе ми твърди:

И от какъв зор при опитът на ММ няма да показва нулев резултат след като СВ е увлечен от земята? .

Защото ако СВ се увлича от земята, опитът на Саняк няма да показва нищо според същата хипотеза за СВ.

Оправете си шизофренията между вашата тайфа и чак тогава се пинкайте да разсъждаваъе по физика.

край на цитата.


Ми явно логиката те зори.. Няма лоше , аз съм тук за да ти помагам. Слушай внимателно:
Уредът на Саняк е завързан за един кол на северния полюс и следователно е взаимонеподвижен с КС на земята ..Ако и СВ е неподвижен със земята (респективно със завързания за кола уред на Саняк) то от какъв зор уредът ще знае да покаже интерферична картина чието отместване говори за скорост на въртене .. и по точно въртене спрямо какво ?..що не покаже тугиз уреда покой в птоломеевата система ?.. покой в мухоцентричната система?.. А?



Тема Re: ПОКОЙ В МУХОЦЕНТРИЧНАТА СИСТЕМАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 13:04



"Уредът на Саняк е завързан за един кол на северния полюс и следователно е взаимонеподвижен с КС на земята ..Ако и СВ е неподвижен със земята (респективно със завързания за кола уред на Саняк) то от какъв зор уредът ще знае да покаже интерферична картина чието отместване говори за скорост на въртене .. и по точно въртене спрямо какво ?..що не покаже тугиз уреда покой в птоломеевата система ?.."

Хаха, какво стана, като ти лъсна шизофренията в обяснението ти, почна да се оправдаваш с въпроси без отговори? Това сам да се питаш и да не си отговаряш пак ли е от шизофренията - единият Петков пита, другият Петков мълчи като пукъл? Ми сам си отговори от какъв зор ще знае да показва уреда, въпреки че факт е че знае да показва

Което опровергава всички обяснения съдържащи някакви СВ-та :)



Тема (2).ПЪТЯТ В ЕДНА КС Е РАВЕН НА РАСТОЯНИЕТОнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 14:00





цитат:
"След като КС в която мериш е свързана със земята как ще разбереш че земята се върти спрямо СВ .. А?.."

След като СВ определя скоростта на светлината, въртенето на земята спрямо СВ води до различни скорости на светлината в различни посоки. Което може да се намери експериментално, но не се намира. Поради което убива самата хипотеза СВ.

край на цитата.


(2).ПЪТЯТ В ЕДНА КС Е РАВЕН НА РАСТОЯНИЕТО..Колко пъти трябва да ти го пиша това за да зацепиш? Ти продължаваш да не зацепваш че при всички опити които са правени със светлина със опитни постановки сързани със земята не се е отчитала разликата между път и растояние .. Т.е. приемало се е че щом растоянието между источник и наблюдател е константно то пътят на светлината е равен на растоянието между источникът и наблюдателят .. Това разбира се не е така.. Пътят не е равен на растоянието и инварианта на скороста на светлината в опитите може да се дължи само на увличване на самата точките на излъчване излъчване и преизлъчване от СВ но не и промяна на инвариалнтната скорост на светлината свпрямо СВ на земята..При това положение няма как с опит да измериш скорост различна от инвариантната щом опитната установка е неподвижна спрямо КС на земята.. Това увличане за което говорим е измеримо само в ИС сързана с инерциално тяло.



цитат:
"И от какъв зор при опитът на ММ няма да показва нулев резултат след като СВ е увлечен от земята? .. Та нали именно опитът на ММ показва отсъствие на какъвто и да било ефирен вятър ? "

Хахаха, нали не беше увлечен и не се въртеше СВ? Ти можеш ли да кажеш две думи без да си противоречат? И как следва такова увличане, след като на гравитационният интензитет, дето определя свойствата на СВ, му е без значение дали източникът се върти или не? Нещо от акаша ти подават много фалшива информация

край на цитата.


Ами те така !.. Интензитетът на електрическото поле в дадена точка не зависи от въртенето на заряда .. интензитета на гравитационното поле не зависи от въртенето на една материална сфера.. и т.н. Колкот да се ядосва и да се върти топчето това нема да промени интензитета на гравитационното поле нито в собственната му КС , нито па в невъртяща се ИС неподвижна спрямо центърът на топчето..


цитат:
А в случая си мат автоматично - щом се увличал СВ от земята, опитът на Саняк не трябва нищо да показва.

край на цитата.


По тези въпроси вече говорих и не мисля да се въртя в кръг заедно със недоразбралите..





Тема Re: (2).ПЪТЯТ В ЕДНА КС Е РАВЕН НА РАСТОЯНИЕТОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 14:10



Колкото и да се петлявиш с малоумните раязсъждения за разни пътища и разстояния, фактите че опитът на Майкелсън доказва неподвижен СВ, а опитът на Саняк доказва в същото време движение относно СВ изключват съществуването на такава боза като СВ.


"По тези въпроси вече говорих и не мисля да се въртя в кръг заедно със недоразбралите.. "

Хаха, нещо логореята ти пресекна след като ти клъцнах аргументите

Така е, това показва колко са фалшиви такива аргументи.

Давай, предъвквай фактите, знаем че този процес при тебе е изключително забавен Но обективната действителност ще ти покаже кон боб яде :)



Тема БОГ ДАВА АМА В КОШАРА НЕ ВКАРВАнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 14:37





цитат:

Колкото и да се петлявиш с малоумните раязсъждения за разни пътища и разстояния, фактите че опитът на Майкелсън доказва неподвижен СВ, а опитът на Саняк доказва в същото време движение относно СВ изключват съществуването на такава боза като СВ.
край на цитата.


Бог дава ама в кошара нве вкарва .. Ама айде от мен да мине още веднъж ще те попросветя! :
При уреда на Саняк имаме движение на двата лyча в и спрямо СВ на земята със една и съща скорост но понеже в отправната система свързана със СВ интерферичния екран е подвижен (както и цялата установка) то времето за пристигане на двата лъча е различно оти двата пътя са различни .. Това показва че СВ макар и увличан от възбуждащото тяло остава невъртящ се спрямо далечните звезди .. свпрямо махалото на Фуко .. А опитът на ММ не открива ефирен вятър брато оти пътищата на двата лъча в интерферометърът на ММ са едни и същи спрямо СВ на земята..И на луната да го занесеш и там ще е същото ..пак пътищата на двата лъча ще са едни и същи в СВ на луната.. Ъхъ!



Тема Re: БОГ ДАВА АМА В КОШАРА НЕ ВКАРВАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 15:06



"При уреда на Саняк имаме движение на двата лyча в и спрямо СВ на земята със една и съща скорост но понеже в отправната система свързана със СВ интерферичния екран е подвижен (както и цялата установка) то времето за пристигане на двата лъча е различно оти двата пътя са различни .."

Същото има и при Майкелсън - цитирам те - имаме движение на двата лyча в и спрямо СВ на земята със една и съща скорост но понеже в отправната система свързана със СВ интерферичния екран е подвижен (както и цялата установка) то времето за пристигане на двата лъча е различно оти двата пътя са различни .

Поради което трябва да има разлика в интерференцията както и при Саняк. А такава няма



Е как е сега да си приклещен под собствената си глупотевина?



Тема Re: НАМЕСВАШ В ЕДНО ДВЕ ТЕОРИИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано18.10.11 16:11



Петков ти май си обратното на умен. Твойто е каша от айнщаин, нютон и тонове хипотези. Ти си квазирелативист, срам за антирелативизма. Някои като мен ти подсказват и ти дават хляб, а ти го пърдиш. Е много си смотан.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: geri®]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано18.10.11 16:26



Стигнах до извода че въртенето е абсолютно в ОТО, от самото практическо описание на ефекта за гравитация проба Б. Само глупак няма да стигне до същия извод. Там има въртене на земята спрямо вселената, което е абсолютно, и още едно въртене на спътник спрямо земята, което е относително, и двете въртенета стават едновременно. Спрямо спътника, земята се върти по два начина едновременно, единият начин е абсолютен и не зависи от гледната точка на спътника, а другият начин е относителен и зависи от нея.
Това смачква ОТО.
Чао.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 16:43



"Стигнах до извода че въртенето е абсолютно в ОТО, от самото практическо описание на ефекта за гравитация проба Б. Само глупак няма да стигне до същия извод."

Въпросът ми е КАК стигна до този извод. Защото и глупак може да стигне по същия път :) Което е проблем на пътя (глупака) а не на ОТО.


"Там има въртене на земята спрямо вселената, което е абсолютно,"

Можеш ли да дефинираш обекта "вселена" за да определим какъв смисъл си вложил в това "спрямо"? Пък и го нарочи въртенето за абсолютно? Ми че това си е недоказуем постулат, ако се сещаш :)


"още едно въртене на спътник спрямо земята, което е относително,"

Защо да е относително? Малко по-горе не каза ли че въртенето спрямо нещо си е абсолютно? Или вселената не е нещо, а е нищо (за по-горе)?

Що не се напънеш малко по-последователно да поразсъждаваш, пък и да се запознаеш какво твърди ОТО преди да се мачкате?



Тема НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 18:32





цитат:

"При уреда на Саняк имаме движение на двата лyча в и спрямо СВ на земята със една и съща скорост но понеже в отправната система свързана със СВ интерферичния екран е подвижен (както и цялата установка) то времето за пристигане на двата лъча е различно оти двата пътя са различни .."

Същото има и при Майкелсън - цитирам те - имаме движение на двата лyча в и спрямо СВ на земята със една и съща скорост но понеже в отправната система свързана със СВ интерферичния екран е подвижен (както и цялата установка) то времето за пристигане на двата лъча е различно оти двата пътя са различни .

Поради което трябва да има разлика в интерференцията както и при Саняк. А такава няма
край на цитата.


Тц!..


1. Не цитираш а си измисляш цитати като комбинираш от един контекст в друг контекст..
2.Пътищата на светлината в двете рамена при опита ММ са еднакви.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: min4o_mihailov]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано18.10.11 18:43



Минчо, колко имаш по физика в училище?



Тема Re: НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 18:49



"2.Пътищата на светлината в двете рамена при опита ММ са еднакви."

Пътищата на светлината в двете посоки при опита на Саняк също са еднакви - за уред на Саняк свързан със земната повърхност (като този при опита на Майкелсън-Гейл) и огледалата и екрана са неподвижни относно земната повърхност - точно както и при опита на ММ



То сега всичко на майтап ще ти излезе



Тема Re: НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано18.10.11 20:15



Пътищата на светлината в двете посоки при опита на Саняк също са еднакви - за уред на Саняк свързан със земната повърхност (като този при опита на Майкелсън-Гейл) и огледалата и екрана са неподвижни относно земната повърхност - точно както и при опита на ММ

Ми като са еднакви пътищата на светлината и в двете посоки, какво всъщност показва този уред?





Тема МАЙКЕЛСОН -ГЕЙЛ Е МОДИФИКАЦИЯ НА САНЯКнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 20:36





цитат:

"2.Пътищата на светлината в двете рамена при опита ММ са еднакви."

Пътищата на светлината в двете посоки при опита на Саняк също са еднакви - за уред на Саняк свързан със земната повърхност (като този при опита на Майкелсън-Гейл) и огледалата и екрана са неподвижни относно земната повърхност - точно както и при опита на ММ
край на цитата.


Глей сеги как си окашкавил опитите ..
1. При опита на Саняк и при опитът на Майкелсън -Гейл лъчите заграждат площ :


Виж формулата 31.18 и ще схванеш че при площ равна на нула няма да има никакво интерференчно отместване.. при опитът ММ площа е именно нула..следователно този опит няма да покаже отместване оти площа при него е нула.. това е щото пътищата на двата лъча във вакуумът са еднакви при опитът ММ.



Тема ПИТАШ ГО ТИ И ОТГОВОР НЕ ИСКАШ :)нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 20:38





цитат:
Ми като са еднакви пътищата на светлината и в двете посоки, какво всъщност показва този уред?

край на цитата.


Ти май пак заглявуши Гери !..





Тема ОСТАВИ ЧОВЕКА НА МИРА..НЕ ГО ЛИ ВИДИШ КАКЪВ Е!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 20:43





цитат:
Минчо, колко имаш по физика в училище?

край на цитата.


Не го мъчи човекът .. спомни си дето в дивия запад в една кръчма пишело "НЕ СТРЕЛЯЙТЕ ПО ПИАНИСТЪТ..ТОЙ ТОЛКОВА МОЖЕ!"..



Редактирано от Петко Марков Петков на 18.10.11 20:45.



Тема Re: НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 20:53



Аз само използувам аргументите на Петков. Той твърди че пътищата при ММ били еднакви. Ми тогава трябва да са еднакви и при Саняк - и екраните, и огледалата на двата експеримента са неподвижни относно земята. И за двата експеримента СВ има еднакво поведение - или се увлича от земята или не се увлича. Следователно възниква сериозният въпрос за глупотевината на Петков - защо при еднакви условия двата уреда показват различни резултати? Очевадно не е причината наличието или отсъствието на СВ за тяхната дейност. А от тук следователно уредите не работят на принципа изискван от СВ. Следователно не СВ, а други причини могат да обяснят както ММ, така и Саняк, а така и аберацията.

Това ми е идеята.



Тема Re: МАЙКЕЛСОН -ГЕЙЛ Е МОДИФИКАЦИЯ НА САНЯКнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 20:58



Аз формула 31.18 съм я гледал когато ти идея си нямал кой е бил Саняк. И това че лъчите заграждат площ го знам. Не виждам обаче какво общо има това със СВ. След като и при двата опита екранът и огледалата са неподвижни относно земята, след като и за двата опита поведението на СВ е едно и също - или се увлича или не се увлича от земята, въпросът е как СВ при еднакви условия довежда до различни резултати. А ако резултатите не са следствие от свойствата на СВ, тогава от него няма нужда, което беше ясно още в началото





Тема ОТНОВО ДО ГЕРИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 21:07



Гери, към пртедишният си постинг прилагам още малко материалец:



"Таким образом, перед нами снова положительный эффект, сам по себе с поразительной точностью подтверждающий предположение о неувлекаемом эфире, отстающим при суточном вращении Земли. — С.И. Вавилов т. IV"
Схвана ли брато? Опитите показват че няма увличане на ефира от въртенето на земята .. увлича само от движението и по орбита около слънцето.. Ъхъ!.. Когато опитите говорят и Боговете мълчат! .. Така че помълчавай и ти..



Тема Re: ОТНОВО ДО ГЕРИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 21:16



"Схвана ли брато? Опитите показват че няма увличане на ефира от въртенето на земята .. "

Ами именно това опровергава СВ-тата. Ако няма увличане, както вече десет пъти казах, скоростта на светлината спрямо апаратура, неподвижна относно земята ще бъде различна по и против въртенето, като тази асиметрия достига 1 км/с. Докато опитите за измерване на скоростта на светлината мерят с далеч по-голяма точност - 1.5 м/с и надолу, при това без да установяват такава анизотропия. Просто казано, опитът на ММ трябва да дава при тези условия ненулев резултат. Да ама не :)

Ако дочетеш Вавилов до края, ще разбереш, че човекът просто излага различните противоречащи си свойства на етера - хем се увлича за ММ, хем не се увлича за аберацията и Саняк, хем частично се увлича според Физо. За да направи накрая равносметката че етер няма





Тема Re: МАЙКЕЛСОН -ГЕЙЛ Е МОДИФИКАЦИЯ НА САНЯКнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 21:26



"Виж формулата 31.18 и ще схванеш че при площ равна на нула няма да има никакво интерференчно отместване.. "

Формулата е изведена без да се отчита някакво влияние на някакви измислени СВ. И ако настояваш че тя е вярна, тогава СВ няма никаква роля както за обясняване на Саняк, така и за ММ, така и за аберацията





Тема НЕ СЕ ПРАВИ НА НЕВДЯВАЩнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 21:34





цитат:

Аз само използувам аргументите на Петков. Той твърди че пътищата при ММ били еднакви.
край на цитата.


Еднакви са та дрънчи .. затова и няма изместена интерференчна картина!..Ъхъ!


цитат:

Ми тогава трябва да са еднакви и при Саняк - и екраните, и огледалата на двата експеримента са неподвижни относно земята.
край на цитата.


Стига бе .. ти съвсем ли не вдяваш че макар и да са неподвижни огледалата и екрана спрямо земята при уреда на Саяняк и при опитът на Майкелсон-Гейл то светлинките се движат в един вакуум който се върти около земята..Толкова ли ти е трудно да го вденеш.. единия лъч има по дълъг път в такъв вакуум а другият лъч има по къс път във същия въртящ се около земята вакуум.. И стига си боксувал по тия въпроси .. от тая трънка заек нема да излезе!..
Уредът на ММ има еднакъв път на лъчите спрямо вакуумът оти няма заградена площ (в по горния си постинг ти показах и формулката в която площа е в числителя )


цитат:

Очевадно не е причината наличието или отсъствието на СВ за тяхната дейност. А от тук следователно уредите не работят на принципа изискван от СВ. Следователно не СВ, а други причини могат да обяснят както ММ, така и Саняк, а така и аберацията.
край на цитата.


Пътят брато !.. в него е скрита тайната .. И в двата опита пътят на двата лъча в КС на земята е един и същ .. а на какво се дължи тогава закъснението на единия лъч ?.. По бавно се е движил в КС на земята ли ?.. Не разбира се .. скороста на светлинните лъчи слрямо земята е инвариант в СВ. Единственно пътят на двата лъча в СВ на земята е различен оти СВ на земята се върти спрямо земята барабар със звездите.. също както при мухоцентризмът ..Ъхъ!..




цитат:

Следователно не СВ, а други причини могат да обяснят както ММ, така и Саняк, а така и аберацията.
край на цитата.


Чувай Станчо са тия "други причини " дето щели да обяснят всичко ..другата причина я знаем - скороста спрямо СВЕТИЯ ДУХ .. пределност на скороста ..придаването на пространството на физически качества .. придаване на ИС физически качества съхраняващи информация изуродоване на ходът на хронологията на събитията и още такива щуротии са ти другите причини ..



Тема Re: НЕ СЕ ПРАВИ НА НЕВДЯВАЩнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 21:43



"Стига бе .. ти съвсем ли не вдяваш че макар и да са неподвижни огледалата и екрана спрямо земята при уреда на Саяняк и при опитът на Майкелсон-Гейл то светлинките се движат в един вакуум който се върти около земята..Толкова ли ти е трудно да го вденеш.. единия лъч има по дълъг път в такъв вакуум а другият лъч има по къс път във същия въртящ се около земята вакуум.. И стига си боксувал по тия въпроси .. от тая трънка заек нема да излезе!.. "

Е ти на тапа ли се правиш или на тапа?

След като условията и за двата експеримента са еднакви, след като и СВ има еднакво поведение и при двата, трябва ли да се очаква различен резултат, какъвто те дават? След като И за ММ единият лъч има по-дълъг път (както си го е мислил още Майкелсън като си е разписвал формулите) резултатът за ММ трябва да е ненулев. Да ама не

И не е тъпчене на едно място, а е бой по главата за да схванеш елементарните истини. И ще те млатя до откат.

"И в двата опита пътят на двата лъча в КС на земята е един и същ .. а на какво се дължи тогава закъснението на единия лъч ?.. По бавно се е движил в КС на земята ли ?.. Не разбира се .. скороста на светлинните лъчи слрямо земята е инвариант в СВ. Единственно пътят на двата лъча в СВ на земята е различен оти СВ на земята се върти спрямо земята барабар със звездите.. също както при мухоцентризмът ..Ъхъ!."

И аз това казва, че и при ММ трябва да се наблюдава промяна в интерференцията. Ама на, не се наблюдава.

Освен това си пртотиворечиш - подчертаното не е верно, защото СВ не се увлича от земята. Май не си наясно какви свойства има СВ? От заглявушване ще да е.


"Чувай Станчо са тия "други причини " дето щели да обяснят всичко ..другата причина я знаем - скороста спрямо СВЕТИЯ ДУХ .. пределност на скороста .."

Какви сда тея причини е отделен въпрос, няма да ги дискутираме тука щото ти от буксуване само температура да дигнеш, друго няма да се получи. Важното е че СВ не е сред тези причини



Тема ПЪТЯТ В СРЕДАТА Е РАЗЛИЧЕН!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 21:46





цитат:

Аз формула 31.18 съм я гледал когато ти идея си нямал кой е бил Саняк. И това че лъчите заграждат площ го знам. Не виждам обаче какво общо има това със СВ. След като и при двата опита екранът и огледалата са неподвижни относно земята, след като и за двата опита поведението на СВ е едно и също - или се увлича или не се увлича от земята, въпросът е как СВ при еднакви условия довежда до различни резултати.
край на цитата.


Абе колко пъти да ти го обяснявам това .. Не схвана ли, че при неподвижния спрямо земята уред СВ на земята обикаля около земята със ъглова скорост 1 оборот /24 часа бре ?.. И пътят в тоя СВ е важен оти скороста спрямо СВ е скорост на вълна в среда и тя е инвариант спрямо средата а спрямо земята не е инвариант .. това седни па го обмисли и ще схванеш че пътят в СВ и относно СВ на двата лъча е различен..затуй единия лъч пътува по дълго време от другия.. Ма бъктън бе !..



Тема Re: ПЪТЯТ В СРЕДАТА Е РАЗЛИЧЕН!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 21:53



"Не схвана ли, че при неподвижния спрямо земята уред СВ на земята обикаля около земята със ъглова скорост 1 оборот /24 часа бре ?.. И пътят в тоя СВ е важен оти скороста спрямо СВ е скорост на вълна в среда и тя е инвариант спрямо средата а спрямо земята не е инвариант .."

Какво значение има с каква скорост обикаля земята? Обикалянето и въздейства по еднакъв начин на светлината и при двата експеримента. И пътят е еднакъв. И след като скоростта в СВ е инвариант в среда, скоростта относно апаратурата НЕ Е инвариант и е различна в двете посоки. Което прецаква измишльотините ти със страшна сила. Защото уредите реагират И на тази различна скорост, която води също до разлика във фазите. И споменатите факти не могат да обяснят защо единият уред дава нулев резултат, а другият не.

Нема мърдане в тази ситуация.



Тема САНЯК УЛАВЯ РОТАЦИЯ СПРЯМО СВ, А ММ-ТРАНСЛАЦИЯнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 22:12





цитат:
След като условията и за двата експеримента са еднакви, след като и СВ има еднакво поведение и при двата, трябва ли да се очаква различен резултат, какъвто те дават? След като И за ММ единият лъч има по-дълъг път (както си го е мислил още Майкелсън като си е разписвал формулите) резултатът за ММ трябва да е ненулев.

край на цитата.


Майкелсон е търсил транслационен ефирен вятър и не го е оркрил!
Саняк е търсил ротационен ефирен вятър и го е открил!.. Ха да видим коги ше схванеш че опитът ММ не е равностоен на опитът на Саняк ?.. Кога ше схванеш че единия е за откриване на чам съмъз а другия е за откриване на съчи-кабруз..Единя експеримент го дуе вятърът а другия не го дуе .. Ъхъ!..




цитат:

"скороста на светлинните лъчи слрямо земята е инвариант в СВ"
Освен това си пртотиворечиш - подчертаното не е верно, защото СВ не се увлича от земята. Май не си наясно какви свойства има СВ? От заглявушване ще да е.
край на цитата.


Тук имаш право!.. признавам че съм го написал не добре .. Но нищо сега ще се оправя ..Ето как :
скороста на светлинните лъчи слрямо СВ на земята е инвариант в СВ тъй като скороста зависи от средата.., но пътят на двата лъча в СВ на земята и относно СВ не е един и същ и затова макар и да имат една и съща скорост в СВ двата лъча пътуват различно време защото изминават различен път от источникът до интерференчния екран..защото пътят е относителен зеленчук . Скороста на тези два лъча не е инвариант спрямо земята а е инвариант само спрямо СВ.. Сега надявам се е вече добре ..Още един път се извинявам за допуснатата лапсуслингве по горе..

П.С. ПУСКАМ ПРОДЪЛЖЕНИЕ..ПАК НАБЪБНА ТЕМАТА.. МОЛЯ ПИШЕТЕ ОТГОВОРИТЕ В ПРОДЪЛЖЕНИЕТО.

Редактирано от Петко Марков Петков на 18.10.11 22:14.



Тема Re: Приклещи го до стенатанови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано18.10.11 22:15



Браво , приклещи го най сетне , забелязваш ли че взе да боксува , като лада в коловоз





Тема Re: САНЯК УЛАВЯ РОТАЦИЯ СПРЯМО СВ, А ММ-ТРАНСЛАЦИЯнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 22:22



"Майкелсон е търсил транслационен ефирен вятър и не го е оркрил!
Саняк е търсил ротационен ефирен вятър и го е открил!.."

Да бе да, ротационен ефирен вятър. А с Дебелите Смешни Бълхи няма ли да се оправдаеш? Щото единия случайно може да ги е намерил а другия не.

И при двата експеримента ходът на лъчите е един и същ - две отсечки под прав ъгъл. Въздействието на ефирния вятър ще е еднакво по всеки от клоновете, по които се движи светлината. Резултатът естествено се очаква да е еднакъв - АКО причината, разбира се, е СВ. Но тъй като не е еднакъв - причината не е СВ. Просто логическо следствие.


"но пътят на двата лъча в СВ на земята и относно СВ не е един и същ и затова макар и да имат една и съща скорост в СВ двата лъча пътуват различно време защото изминават различен път от источникът до интерференчния екран..защото пътят е относителен зеленчук ."

Ами това е достатъчно и прио двата експеримента да има фазова разлика. Да ама не.

Освен това туй отрича бълнуваният по-горе "ротационен ефирен вятър"






Тема Re: НЕ СЕ ПРАВИ НА НЕВДЯВАЩнови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано18.10.11 22:26



Гери, ако си наясно с какво са сподвижни тия вакууми, що се въртят, с какво пък са неподвижни и прочие, значи ти си някакъв УНИКАТ!



Ето например едно цитатче от неудържимия водопад... или по-точно словопад на Петков:

"Стига бе .. ти съвсем ли не вдяваш че макар и да са неподвижни огледалата и екрана спрямо земята при уреда на Саяняк и при опитът на Майкелсон-Гейл то светлинките се движат в един вакуум който се върти около земята..Толкова ли ти е трудно да го вденеш.. единия лъч има по дълъг път в такъв вакуум а другият лъч има по къс път във същия въртящ се около земята вакуум.."

Ма защо упоменатият вакуум се върти около земята? Нали уж трябва да е сподвижен. И въобще кво става бе, ора?!



Тема Re: НЕ СЕ ПРАВИ НА НЕВДЯВАЩнови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 22:41



Ами Петко се опитва да работи по метода на Нагласьов :) Като го прецака с напълно увлекаемият СВ, сега се опитва да се брани с частично увлекаем - увлича се при движението около слънцето, ама не се върти заедно със земята.

Което разбира се довежда до други противоречия - светлината трябва да има различна скорост спрямо земята в различни посоки, което не се наблюдава. Докарали сме го Петков до шахматна конска вилица - с един удар му вземаш две важни фигури, няма ход с който да ги запази и двете, а в случая те са една и съща - няма ход с който да я запази :)

Тя тая работа е за хора дето го разбират шаха





Тема Re: ХСБ.нови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано18.10.11 22:57



Свидетели сме на сложен и продължителен процес, при който Петков сътворява и пресътворява една Хипотеза на Съвършеното Безсмислие - ХСБ





Тема Re: ХСБ.нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 22:58



В десятката си!



Тема Re: НЕ СЕ ПРАВИ НА НЕВДЯВАЩнови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 23:07



И благодаря за комплимента





Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: geri®]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано19.10.11 15:14



В гравитация проба Б в ОТО, явлението не е симетрично, демек не е ковариантно.
Това разбива ОТО, като комар мокра паяжина.
Айде чао.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано19.10.11 17:03



"В гравитация проба Б в ОТО, явлението не е симетрично, демек не е ковариантно. "

Какво общо има симетричността на едно явление с ковариантността, която засяга симетрията на физическите закони в две системи? Е това неразбиране на терминологията те разбива тебе, а не ОТО





Тема Реквием за ХСВнови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано19.10.11 20:04



"А това значи и СВ няма да се върти.
Помагаш на опонента?!"

Не, не помагам. Залагам гарантирано подхлъзване по динена кора. Прецаквам го с фактите, както обикновено :)

Ако СВ не се върти, а земята се върти (факт), то имаме движение на апаратурата разположена върху земната повърхност по отношениое на СВ. При което светлината трябва да показва анизотропия в скоростта си (по посока и срещу посоката на въртене) от порядъка на 1 км/с (въртенето на точка от екватора е към 550 м/с). Експериментите които мерят абсолютно скоростта на светлината стигат точност няколко метра за секунда (на такива измервания се основава значението за скоростта, прието като стандарт, грешка само +-1.5 метра/секунда). Демек тези измервания пряко опровергават наличието на СВ. Има и куп относителни измервания, мерещи само анизотропията в скоростта на светлината, те също дават нулев резултат (те са още по-точни от абсолютните, щото не се иска получаване на абсолютната стойност на скоростта на светлината - оценката е че достигат под сантиметър за секунда разлика в анизотропията).

Опитът на Майкелсън също няма да показва нулев резултат при такава анизотропия в скоростта на светлината. Тоест хипотезата за СВ не си изпълнява основната роля, за която е нагодена :)

Както вече казах, и с въртене лошо, и без въртене пак лошо.



Значи това е краят на ХСВ, нищо не може да я спаси!



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: Aбcoлют]  
Автор geri® (циник)
Публикувано20.10.11 00:13



Сега трябва да изтърпим истерията на Петков, съпътстваща бавният и мъчителен процес при прозрението му на такива прости истини. Просто не трябва да му се обръща внимание няколко години, и ще го преживее :)



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: Aбcoлют]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано20.10.11 14:47



казах на Петков да не занимава хората с тъпизми, но той все си продължава.

Експериментите на ММ и Саняк заедно, могат да бъдат обяснени само и единствено от емисионната теория на светлината на Нютон. Няма друг вариант.

a тъпизмите на Айнщаин за нищо не стават, само дезинформират народа, май умишлено.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано20.10.11 19:11



Минчо , савсем сериозно , аз не съм Петков и Петков не съм аз


Експериментите на ММ и Саняк заедно, могат да бъдат обяснени само и единствено от емисионната теория на светлината на Нютон. Няма друг вариант.Запознай ме с тази емисионна теория на нютон и покажи как обяснява тя опита на ММ и саняк.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: ribarqt_]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано22.10.11 18:06



Май си Петков ама карай. Нямам възможност за обяснения, информация има в интернет.
в емисионната теория на нютон, фотоните са като частици и тяхната скорост е константна спрямо техния източник, ако той е инерциален.

това и само това, може да обясни саняк и ММ едновременно. демек фотоните са като частици когато разлейдаме късо и почти празно пространство, иначе не са такива.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.10.11 18:11



"това и само това, може да обясни саняк и ММ едновременно. "

Сериозно? И защо се е провалила тогава тази емисионна теория?



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: geri®]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано22.10.11 18:30



на теб кой ти каза че тази теория се е провалила, радио свободен зимбистан ли.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.10.11 18:52



След като няма експериментални доказателства за тази теория, как мислиш, потвърдена ли е или се е провалила?

На тебе радио Ереван ли ти каза че не се е провалила?



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: geri®]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано22.10.11 20:57



тва са пълни кретенизми.





Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.10.11 20:59



Да бе да, експерименталните потвърждения на една теория било пълни кретенизми.



Объркал си се нещо.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: geri®]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано22.10.11 21:06



Бобо моля ти се спри тока на тва отровно зомби.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано22.10.11 21:10



хаха, на калпавата ракета космоса и е крив :)



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано22.10.11 21:42



в емисионната теория на нютон, фотоните са като частици и тяхната скорост е константна спрямо техния източник, ако той е инерциален.

това и само това, може да обясни саняк и ММ едновременно. демек фотоните са като частици когато разлейдаме късо и почти празно пространство, иначе не са такива.


Ако беше така знаеш ли как щяха да изглеждат двойните звезди.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: Aбcoлют]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано23.10.11 17:51



човек приличам ли ти на идиот. вече писах че емисионната теория на нютон е единствената която успява да обясни мм и саняк едновременно, никоя друга, и писах че това е валидно само на къси разстояния в почти празно пространство. двойните звезди показват че тази теoря не е валидна на големи разстояния. там е валидна вълновата теория на светлината, главната причина е в наличието на космическа атмосфера от газове и т.н. има доказателства за това. а релативизма е абсурд, бавно ли схващате не знам.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано23.10.11 18:02



Минчо , какво искаш да кажеш че светлината на къси растояния е частица а на по дълги вълна ? или че понеже при по голямото растояние отстоящо от светлинният източник до приемникът светлината среща по пътя си някаква материя която и въздейства и тя се превръща от частици във вълни. чел съм хипотези че светлината интерферирала именно защото взаимодейства с краищата на дифракционните отвори , но всъщност е частица.
Ако искаш пусни тема с тази теория , дай линкове в подкрепа на нея , така ще е по добре .



Редактирано от ribarqt_ на 23.10.11 18:04.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: ribarqt_]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано23.10.11 18:51



Да в космоса фотоните могат да се трансформират от вълни в частици и обратно. Саняк и ММ показват че фотоните са като частици когато пространството е празно или почти празно, празно такова не съществува. Физо и юнг и други показват че фотоните са като вълни когато пространството не е празно. В космоса късите разстояния са почти празно прострнство, a дългите не са, заради космическата атмосфера от плазма и т.н. Така става трансформиране на фотоните от вълни в частици, затова аберацията е такава и саняк е такъв и т.н. Линкове има в мрежата, можеш да намериш, а релативистката хипотеза е боклук.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано23.10.11 18:54



Да имаш право , но какво остава за Петковите СВ





Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: ribarqt_]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано23.10.11 19:01



Петковите св отиват на кучето в аспуха, казах му много пъти но той не вдява, само занимава хората с глупости, той е квазирелативист.



Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: min4o_mihailov]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано23.10.11 19:08



Той ми е приятел човекът





Тема Re: Реквием за ХСВнови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано23.10.11 19:24



Рибарят, Минчо май още не е усетил как духат ветровете в този форум.

Минчо, Петков ти е естествен съюзник, с оглед на публикуваните от теб вече мнения. Той поне се опитва да формулира някаква позиция и я защитава с всичките си сили. Другояче казано, и двамата хвърляте камъни в една и съща градина.

Ти, ако имаш някаква различна от неговата позиция, вземи я формулирай, но не чрез отрицание. Отвори си тема, както те посъветва Рибарят, пък ако ни заинтригува, ние ще я коментираме.

П.П. Впрочем, съдейки по някои други теми, летвата за коментиране на нестрого научни теми в този и други подобни форуми е много ниска. Колкото повече наука има в един постинг или тема, толкова по-малко някой се престрашава да се обади...

Редактирано от Aтилea на 23.10.11 19:31.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.