Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:00 29.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Re: УМРЯЛО КУЧЕ НЕ ТРЯБВА ДА СЕ РИТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.10.11 23:40



умряло куче няма да ритаме !
ааа не ги подценявай те от десет кладенеца вода ще донесат , само да докажат непоклатимоста на СТО





Тема ТЕ СЕГА ВЕЧЕ МИНАВАТ В НЕЛЕГАЛНОСТнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 00:03





цитат:
ааа не ги подценявай те от десет кладенеца вода ще донесат , само да докажат непоклатимоста на СТО

край на цитата.


Нема да ги бъде!.. Тяхната песничка вече е изпята .. Те сега би трябвало да минат в нелегалност..





Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 00:54



И какво показват тези произволни чертички





Тема Re: И НЕ СИ ПОМИСЛЯМ ЗА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 00:57



Ти твърдиш какво следвало от СТО. Ако не го докажеш (а следствията от СТО се получават само и единствено със средствата на СТО) значи твърдиш лъжи. Не че някой би се учудил де. И като гледам как се гавъчкаш само за да не кажеш нищо, от километър се вижда че пак лъжеш.



Тема Re: И НЕ СИ ПОМИСЛЯМ ЗА СКОРОСТ СПЯМО СВЕТИЯ ДУХнови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 01:44



Ти твърдиш какво следвало от СТО. Ако не го докажеш (а следствията от СТО се получават само и единствено със средствата на СТО) значи твърдиш лъжи. Не че някой би се учудил де. И като гледам как се гавъчкаш само за да не кажеш нищо, от километър се вижда че пак лъжеш.

Е хайде да не караме художниците да пеят, за това си има певци.


Нека обяснят какво следва от СТО релативистите. Петков е обяснил аберацията според ХСВ, поне на мен ми стана ясна като видях
, ъгълът който сключват векторът на скоростта на светлината в отправната система на земята и векторът на скоростта на светлината в отправната система на слънцето представлява аберацията.

geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.



Тема Re: НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!нови [re: geri®]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано16.10.11 01:53



И какво показват тези произволни чертички

Нима невдяваш, учудваш ме!!!





Тема НАКЛОН НА ТОЧНО ОПРЕДЕЛЕНА ДАТА И ЧАСнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 06:23





цитат:
НЕ КОМУНИКИРАШ БРАТО!

И какво показват тези произволни чертички

край на цитата.


Чертичките никак не са произволни а са в точно определен час на точно определена дата и в този точно определен час и определена дата "четричката" попада на точно определено място на преизлъчване което спрямо определеното място на теплескопа изисква точно определен наклон на телескопа за да съвпадне той със скорота на преизлъчената светлина ..т.е. да бъде насочен по векторът на тая скорост щото както знаем векторът на скороста съвпада с траекторията на движение на вълната в СВ на земята..
Питай ако нещо не ти е ясно .. Доколкото улавям май не ти е ясно що същия телескоп намиращ се на тая дата ще е насочен под друг ъгъл в същия час на друга дата.. Питай и ще ти бъде отговорено!.. Нали затова сме тука , да си отговаряме един на друг.. не ми свидят отговорите..





Тема ВДЯВА АМА СЕ ПРАВИ НА ЗААМЕН ТА ДАНО АЗ СЕ ИЗДЪНЯнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 06:34



Здравей Абсолют,


цитат:

"И какво показват тези произволни чертички "

Нима невдяваш, учудваш ме!!!
край на цитата.


Убеден съм че вдява , ама всичкото това заметуване дето го прави като баба Мария Станковица е само белким аз в нещо се издъня..
Толкоз години беседва с мен .. толкоз заглявушвания е изял от мен и още не е наясно, че бай Петков има пипе у кратуната си и нема да може да го изпързаля и подведе..





Тема Re: Не разбирам...нови [re: Aбcoлют]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 06:37



geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.

И аз не разбрах твърдението на Гери. Но не разбирам и твърдението на Петков, който преди време ми отговори, че и според ХСВ на полюсите няма да се наблюдава денонощна аберация.

Моля ви да ми обясните: по каква причина - според ХСВ! - на полюсите няма да има денонощна аберация.



Тема ЗНАМ КАКВО ОЩЕ НЕ Е ЗАЦЕПИЛ ГЕРИнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 07:00





цитат:
Ти твърдиш какво следвало от СТО. Ако не го докажеш (а следствията от СТО се получават само и единствено със средствата на СТО) значи твърдиш лъжи. Не че някой би се учудил де. И като гледам как се гавъчкаш само за да не кажеш нищо, от километър се вижда че пак лъжеш.

Е хайде да не караме художниците да пеят, за това си има певци.
Нека обяснят какво следва от СТО релативистите. Петков е обяснил аберацията според ХСВ, поне на мен ми стана ясна като видях
този чертеж, ъгълът който сключват векторът на скоростта на светлината в отправната система на земята и векторът на скоростта на светлината в отправната система на слънцето представлява аберацията.

край на цитата.


Точно така ! Това е ъгълът на аберацията и той е валиден само за точно определен ден и точно определен час ..
Само искам да поясня момента който изобразява чертежът.. Това е момента на преизлъчването на светлината в дадената точка на СВ на земята .. В този момент координатите на събитието на преизлъчването в двете отправни системи на слънцето и на земята ще са съвместени.. В момента когато преизлъчената светлина достигне до телескопа (това ще се случи след няколко секунди) координатата на събитието преизлъчване в отправната система на слънцето ще е отместена(поради взаимоподвижноста на отправните системи) от координатата на събитието в отправната система на земята на растояние равно на взаимния път който изминават земята и слънцето за тези няколко секунди .. тоест това отместване ще е от порядъка на няколко стотин километра горе -долу.. При това положение вече пътят на светлината от мястото на преизлъчването до мястото на събитиетона наблюдението на светлината ще е различен в отправната система на земята и в отправната система на земята .. А това ще рече че за равни интервали от време между двете събития светлината изминава различни пътища в двете отправни системи което па означава че има различни скорости в двете отправни системи а от това следва , че нема такова животно СКОРОСТ СПРЯМО СВЕТИЯ ДУХ..

Ето товами се струва че не е зацепил още Гери..




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.