Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:58 07.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: min4o_mihailov]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 16:43



"Стигнах до извода че въртенето е абсолютно в ОТО, от самото практическо описание на ефекта за гравитация проба Б. Само глупак няма да стигне до същия извод."

Въпросът ми е КАК стигна до този извод. Защото и глупак може да стигне по същия път :) Което е проблем на пътя (глупака) а не на ОТО.


"Там има въртене на земята спрямо вселената, което е абсолютно,"

Можеш ли да дефинираш обекта "вселена" за да определим какъв смисъл си вложил в това "спрямо"? Пък и го нарочи въртенето за абсолютно? Ми че това си е недоказуем постулат, ако се сещаш :)


"още едно въртене на спътник спрямо земята, което е относително,"

Защо да е относително? Малко по-горе не каза ли че въртенето спрямо нещо си е абсолютно? Или вселената не е нещо, а е нищо (за по-горе)?

Що не се напънеш малко по-последователно да поразсъждаваш, пък и да се запознаеш какво твърди ОТО преди да се мачкате?



Тема НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 18:32





цитат:

"При уреда на Саняк имаме движение на двата лyча в и спрямо СВ на земята със една и съща скорост но понеже в отправната система свързана със СВ интерферичния екран е подвижен (както и цялата установка) то времето за пристигане на двата лъча е различно оти двата пътя са различни .."

Същото има и при Майкелсън - цитирам те - имаме движение на двата лyча в и спрямо СВ на земята със една и съща скорост но понеже в отправната система свързана със СВ интерферичния екран е подвижен (както и цялата установка) то времето за пристигане на двата лъча е различно оти двата пътя са различни .

Поради което трябва да има разлика в интерференцията както и при Саняк. А такава няма
край на цитата.


Тц!..


1. Не цитираш а си измисляш цитати като комбинираш от един контекст в друг контекст..
2.Пътищата на светлината в двете рамена при опита ММ са еднакви.



Тема Re: Гери - въпрос за гравитационното поленови [re: min4o_mihailov]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано18.10.11 18:43



Минчо, колко имаш по физика в училище?



Тема Re: НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 18:49



"2.Пътищата на светлината в двете рамена при опита ММ са еднакви."

Пътищата на светлината в двете посоки при опита на Саняк също са еднакви - за уред на Саняк свързан със земната повърхност (като този при опита на Майкелсън-Гейл) и огледалата и екрана са неподвижни относно земната повърхност - точно както и при опита на ММ



То сега всичко на майтап ще ти излезе



Тема Re: НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: geri®]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано18.10.11 20:15



Пътищата на светлината в двете посоки при опита на Саняк също са еднакви - за уред на Саняк свързан със земната повърхност (като този при опита на Майкелсън-Гейл) и огледалата и екрана са неподвижни относно земната повърхност - точно както и при опита на ММ

Ми като са еднакви пътищата на светлината и в двете посоки, какво всъщност показва този уред?





Тема МАЙКЕЛСОН -ГЕЙЛ Е МОДИФИКАЦИЯ НА САНЯКнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 20:36





цитат:

"2.Пътищата на светлината в двете рамена при опита ММ са еднакви."

Пътищата на светлината в двете посоки при опита на Саняк също са еднакви - за уред на Саняк свързан със земната повърхност (като този при опита на Майкелсън-Гейл) и огледалата и екрана са неподвижни относно земната повърхност - точно както и при опита на ММ
край на цитата.


Глей сеги как си окашкавил опитите ..
1. При опита на Саняк и при опитът на Майкелсън -Гейл лъчите заграждат площ :


Виж формулата 31.18 и ще схванеш че при площ равна на нула няма да има никакво интерференчно отместване.. при опитът ММ площа е именно нула..следователно този опит няма да покаже отместване оти площа при него е нула.. това е щото пътищата на двата лъча във вакуумът са еднакви при опитът ММ.



Тема ПИТАШ ГО ТИ И ОТГОВОР НЕ ИСКАШ :)нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 20:38





цитат:
Ми като са еднакви пътищата на светлината и в двете посоки, какво всъщност показва този уред?

край на цитата.


Ти май пак заглявуши Гери !..





Тема ОСТАВИ ЧОВЕКА НА МИРА..НЕ ГО ЛИ ВИДИШ КАКЪВ Е!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано18.10.11 20:43





цитат:
Минчо, колко имаш по физика в училище?

край на цитата.


Не го мъчи човекът .. спомни си дето в дивия запад в една кръчма пишело "НЕ СТРЕЛЯЙТЕ ПО ПИАНИСТЪТ..ТОЙ ТОЛКОВА МОЖЕ!"..



Редактирано от Петко Марков Петков на 18.10.11 20:45.



Тема Re: НЕ ЦИТИРАШ А СЕ МАЙТАПИШ.. :)нови [re: Шпaгa]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 20:53



Аз само използувам аргументите на Петков. Той твърди че пътищата при ММ били еднакви. Ми тогава трябва да са еднакви и при Саняк - и екраните, и огледалата на двата експеримента са неподвижни относно земята. И за двата експеримента СВ има еднакво поведение - или се увлича от земята или не се увлича. Следователно възниква сериозният въпрос за глупотевината на Петков - защо при еднакви условия двата уреда показват различни резултати? Очевадно не е причината наличието или отсъствието на СВ за тяхната дейност. А от тук следователно уредите не работят на принципа изискван от СВ. Следователно не СВ, а други причини могат да обяснят както ММ, така и Саняк, а така и аберацията.

Това ми е идеята.



Тема Re: МАЙКЕЛСОН -ГЕЙЛ Е МОДИФИКАЦИЯ НА САНЯКнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано18.10.11 20:58



Аз формула 31.18 съм я гледал когато ти идея си нямал кой е бил Саняк. И това че лъчите заграждат площ го знам. Не виждам обаче какво общо има това със СВ. След като и при двата опита екранът и огледалата са неподвижни относно земята, след като и за двата опита поведението на СВ е едно и също - или се увлича или не се увлича от земята, въпросът е как СВ при еднакви условия довежда до различни резултати. А ако резултатите не са следствие от свойствата на СВ, тогава от него няма нужда, което беше ясно още в началото






Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.