Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:43 04.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: geri®]  
Автор B0081 ()
Публикувано16.10.11 23:15



Има увличане при Физо, то е факт.

Ако този факт се окаже fake ? Ще се откажеш ли от релативизма ?





Тема ОБЪРКАЛИ СТЕ СЕ НЕЩО! :)нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 23:21





цитат:

"Денонощната аберация е най-големият кошмар на СВ :)

За да има такава, СВ трябва да е неподвижно с повърхността на въртящата се земя. Демек да се върти с нея. Но като имаме пред вид големите размери на СВ-то на земята, на границите с СВ на слънцето ще имаме едни огромни линейни скорости между двете СВ-та. Тоест според чертежа за сумиране на скоростите дето Петков размахва по-горе, денонощната аберация ще трябва да бъде много пъти по-силна от годишната. И разбира се, на полюсите трябва да се наблюдава, нали СВ на земята се върти заедно с нея - тогава няма значение точката на наблюдение :) "

Точно това, болдираното, имах предвид и аз. А обясненията на Петков ТУК доста произволни и нелогични ми се виждат...
край на цитата.


Скъпа Шпага .. Щом като Гери ти казва че СВ се върти от него искай обяснение за аберацията съгласно ХСВ .. А аз сестричке никъде не съм упоменавал че СВ се върти.. Ако СВ се въртеше уреда на Саняк не би работил адекватно и постсвен на северния полюс не би показал че земята се върти със скорост 1 оборот/24 часа..
Съжалявам .. сами се заблуждавате .. сами се отблуждавайте..каквито си ги дробите такива си ги сърбайте..



Тема НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 23:34





цитат:

"geri, как можа да ти хрумне че според ХСВ няма да има аберация, толкова е очевадно че при преминаването на границата между две взаимноподвижни среди светлината ще се пречупи (ще промени посоката си), или се надяваше че Петков няма да може да го обясни.

И аз не разбрах твърдението на Гери. Но не разбирам и твърдението на Петков, който преди време ми отговори, че и според ХСВ на полюсите няма да се наблюдава денонощна аберация.

Моля ви да ми обясните: по каква причина - според ХСВ! - на полюсите няма да има денонощна аберация. "



Ужасно съжалявам, чак сега забелязах твоя пост, как не се сетих за денонощната аберация, ако светлината се пречупва на границата на СВ денонощната аберация би трябвало да е огромна!!! .
Това е краят на ХСВ-3, лека му пръст, естествено Петков ще продължи да отрича и да упорства още няколко месеца, а може и години, докато не му хрумне идея за друго четвърто ХСВ, знаем го.
край на цитата.


Някой ви в излъгал че вакуумът се върти заедно със земята !.. Който ви е излъгал идете да ви върне парите.. Ако вакуумът се въртеше уредът на Саняк поставен на северния полюс не би показвал че земята се върти със ъглова скорост 1 оборот/24 часа..
А виж самата светлина леко би могла да се поизкриви заради увлечения въздух или даже заради вятърът който частично ще увлича и светлината .. Но това увличане ще бъде толкова мизерно че по нокакъв начин не би могло да бъде забелязано.

Редактирано от Петко Марков Петков на 16.10.11 23:42.



Тема БОГОРОДИЦА ВИ ЗНАК ДАВА!нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано16.10.11 23:52





цитат:

Поставих на Петков въпроса за денонощната аберация на полюсите още преди десетина дена, а той ме "засили" да чета някаква километрична статия, чийто линк е в отговора му ТУК. И понеже не намерих време да я прочета, помислих си, че няма да е толерантно да продължа спора. Допусках, че може и да греша в нещо, че нещо не съм доразбрала. Още повече че никой от вас не обърна внимание на този въпрос.

Но както и да е. Ще очакваме с интерес появата на ХСВ-4,5,6...
край на цитата.


Доколкото разбирам пиеската не си я гледала ама тя не ти ареса !..


Хем не си чела линкът .. хем мен не си разбрала какво съм ти казал.. хем сама себе си не си разбрала но пък за сметка на това си направила железни умозаключения че ХСВ трябва да се промени още три пъти .. Това може единственно вътрешният ти глас да ти го е казал при тези обстоятелства или па Богородица да ти е знак дала..



Тема Re: НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано16.10.11 23:53



Някой ви в излъгал че вакуумът се върти заедно със земята !

А можеш ли да обясниш какъв смисъл влагаш в това, което си казал в края на

:

СВ е неподвижен в КС на земята!..и се увлича от земята ..



Тема Re: ПОЯСНЕНИЯнови [re: B0081]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:54



Каква е връзката на този факт с релативизма? Освен че е установен експериментално и обяснен теоретично от СТО?



Тема Re: ОБЪРКАЛИ СТЕ СЕ НЕЩО! :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:57



"Скъпа Шпага .. Щом като Гери ти казва че СВ се върти от него искай обяснение за аберацията съгласно ХСВ .. "

Тц. Всичко това се трупа върху автора на хипотезата. Да си оправя бакиите.


"Ако СВ се въртеше уреда на Саняк не би работил адекватно и постсвен на северния полюс не би показал че земята се върти със скорост 1 оборот/24 часа.. "

Именно. С това че уредът на Саняк работи се опровергава самата идея за СВ





Тема Re: НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор B0081 ()
Публикувано16.10.11 23:58



Става въпрос за атмосферата, която се върти заедно със земята.

Коефициента на пречуване на светлината във въздуха е много малък. Може да се каже че атмосферата почти не увлича светлината. Но ако заместим въздуха с вода...

Ако напълним един телескоп с вода, и сме на екватора, според ХСВ-3 , лъчът ще си промени посоката,и няма да буде наблюдаван. Водата ще увлече лъчът от фокусните центрове.
Т.е ако нагласим телескоп (без вода) , така че да наблюдаваме някакъв обект, то след като го напълним с вода , имайки впредвид коефициента на пречупване,трябва пак да се наблюдава обекта. Но ако се придържаме към изводите от ХСВ -3, обекта ще избяга от обектива.



Тема Re: НЯКОЙ ВИ Е ИЗЛЪГАЛ ЧЕ ВАКУУМУТ СВ ВЪРТИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано16.10.11 23:59



"Ако вакуумът се въртеше уредът на Саняк поставен на северния полюс не би показвал че земята се върти със ъглова скорост 1 оборот/24 часа.. "

Сам го каза. Значи уредът на Саняк опровергава хипотезата за СВ.

Разбира се, първо трябва да намериш изобщо някаква връзка между глупотевината СВ и действието на уреда на Саняк, ама това друг път





Тема ТИ МИСЛИ ДЕТО ШЕ ПРАВЯТ ЗОМБИТАТА НА САПУНнови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано17.10.11 00:01





цитат:

Най-деобре от сега Петков да си кръсти хипотезата на ХСВнайсет, за да не сменя толкова често името.
край на цитата.


Ти сеги Петков не го мисли.. по добре се интересувай дали скоро ше правят зомбитата на сапун заради динената кора дето им подхвърли неутринчето..
И малци по скромничко да се държат зомбитата .. не бива така хем насрани-хем аслани!..

Редактирано от Петко Марков Петков на 17.10.11 00:03.




Страници по тази тема: << 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | 24 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.