Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 21:56 15.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Лоренцови трансформациинови  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано29.09.11 20:50



Нека тяло N се движи от точка А до точка Б , нека растоянието от точка А до точка Б го означим със L нека времевият интервал на пътя на тялото N от точка А до точка Б го означим със t . Според лоренцовите трансформации пътят L който е и растоянието от точка А до точка Б както и интервалът време необходим на тяло N да пропътува пътят от точка А до точка Б се съкращават от позицията на тялото N , незнайно как ? така че растоянието от точка А до точка Б както и интервалът време за пътуването на тялото N от точка А до точка Б , e различно от позицията на неподвижни една спрямо друга точки А и Б . Значи ако имаме часовник в точка А и часовник в точка В , също и часовник в тялото N то според СТО времето на часовник А сравнено с времето на часовник Б ще е синхронно , но между часовниците на А и N както и между часовниците на Б и N , времето няма да е синхронно , да но , поради принципът на относителноста можем да кажем че както N се движи към А тъй и А се движи към N , или че както N се движи къв Б тъй и Б се движи към N . Тогава изоставането на А спрямо N , както и изоставането на Б спрямо N ще са взаимни , тоест едновременно ще изостават и няма да има разлика в отчитанията на часовниците им . Оказва се че между часовници А и Б , както и между часовниците А и N и Б и N , няма да има разсинхронизация . Така че лоренцовите трансформации са измислица





Тема Re: Лоренцови трансформациинови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано29.09.11 20:54



Надявам се че поне ти си вярваш на това :)



Тема Re: Лоренцови трансформациинови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано30.09.11 22:11



Ами вярвам си защото е така , неуспорима логика


Защо релативистите смятате че е възможно фотонът да няма маса на покой ? ами за да не се подчинява на галилеевите трансформации , и неговата скорост да е винаги инвариянт във която и да е отправна система на вселената. Демек скорост спрямо светия дух , както се изразява Петков и за да оправдаят принципа на относителността са измислили лоренцовите травсформации , демек и вълка сит и агнето цяло На това жаргонно му се вика научно мошеничество , ъхъ



Тема Re: Лоренцови трансформациинови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано30.09.11 22:25



О да, щом е твойта логина, неоспорима трябва да е, знаем :)

"Защо релативистите смятате че е възможно фотонът да няма маса на покой ?"

Защото с такава маса участва във връзката на енергията с импулса


валидна за всеки материален обект.

"Демек скорост спрямо светия дух , както се изразява Петков "

Петков явно си вярва на религията, ама и ти щом му вярваш, това трябва да ти направи логиката неоспорима, нали?


"и за да оправдаят принципа на относителността са измислили лоренцовите травсформации "

Това да не ти е Зорни дето сам си измисля нещата?

"На това жаргонно му се вика научно мошеничество "

При нас шопите като се съберат в кръчмата да обсъждат политиката на какво ли не викат мошеничество. Те нали са най-големите експерти, трябва да им се вярва. Като на тебе :)



Тема Re: Лоренцови трансформациинови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано30.09.11 22:38



О да, щом е твойта логина, неоспорима трябва да е, знаем :)
ами по силната логика побеждава

за сега не си показал такава
Защото с такава маса участва във връзката на енергията с импулса
Защото това са го писали заблудени като тебе релативисти затова е и така , те може да смятат че воловете ги доят , ама дали е така
Петков явно си вярва на религията, ама и ти щом му вярваш, това трябва да ти направи логиката неоспорима, нали?
Аз не съм вярващ , вярващ си ти , вярваш в скорост спрямо светия дух

Това да не ти е Зорни дето сам си измисля нещата?

Зорник и той си е заблуден , само че по друга линия

При нас шопите като се съберат в кръчмата да обсъждат политиката на какво ли не викат мошеничество. Те нали са най-големите експерти, трябва да им се вярва. Като на тебе :)

Ти нали си един от тях , самоче приемаш за истина , и проповядваш само твоето си мошеничество



Тема Re: Лоренцови трансформациинови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано30.09.11 22:47



Естествено, твоята логика е една такава силна, та чак неестествено силна :) Спор няма, толкова е силна че даже е необхватна - в смисъл нищо не обхваща.

"Защото това са го писали заблудени като тебе релативисти"

Защото това е следствие от законите на релативизма, при това добре доказано експериментално.

Всичко е следствия в релативизма, добре подплатени с експеримента. А ти си вярвай в каквото искаш, че дори и на Петков, лоше нема. То ако няма сбъркани антирелативисти, няма да изпъква толкова добре релативизма





Тема Re: Лоренцови трансформациинови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано01.10.11 20:31



Естествено, твоята логика е една такава силна, та чак неестествено силна :) Спор няма, толкова е силна че даже е необхватна - в смисъл нищо не обхваща. Какво да ти пиша , че си заблуден , заблуден си , то се вижда вече че и както казва петков чучелото ви рухна

но и логиката ви е пишман логика , като на тази на краставичарят дето продавал краставици , и според него не можело да му продават краставици , рекал ти на мане ли ще ми продаваш краставице , е па на тебе рекъл прекупвачът , на кого другиго та същата и ваща релативистка логика , като не можете логически да обосновете теорията си , обвинявате в "погрешна" логика

Защото това е следствие от законите на релативизма, при това добре доказано експериментално.
Следствие от псевдозакони , и не доказани експериментално , а само априорно , все едно да се прави извод че причината за изгрева и залеза , е кукуригането на петела че и вашта такава

Всичко е следствия в релативизма, добре подплатени с експеримента. А ти си вярвай в каквото искаш, че дори и на Петков, лоше нема. То ако няма сбъркани антирелативисти, няма да изпъква толкова добре релативизма
Само че са криви следствия , затова и падна чучелото Добре подплатени с експеримента на ЦЕРН , които ви нашиба задниците Аз ти казах че не вярвам в скоростта спрямо светия дух , както ти вярваш , а ти си продължавай да си пееш кой на кого вярва . Добре че има такива зомбове като вас , за да се различава истината от лъжата .



Тема Re: Лоренцови трансформациинови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано09.10.11 19:27



Ами вярвам си защото е така , неуспорима логика
Защо релативистите смятате че е възможно фотонът да няма маса на покой ? ами за да не се подчинява на галилеевите трансформации , и неговата скорост да е винаги инвариянт във която и да е отправна система на вселената. Демек скорост спрямо светия дух , както се изразява Петков и за да оправдаят принципа на относителността са измислили лоренцовите травсформации , демек и вълка сит и агнето цяло На това жаргонно му се вика научно мошеничество , ъхъ


Аз пък мисля че СТО е измислена след лоренцовите трансформации, и ми се струва че дори първоначално Лоренц е бил противник на СТО.
Мисля че Лоренц не е седнал да мисли трансформации за СТО, Айнщайн си ги е гепил без да пита.





Тема АЙНЩАЙН ОБРАЛ ЛОРЕНЦ !нови [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 20:42





цитат:

Ами вярвам си защото е така , неуспорима логика
Защо релативистите смятате че е възможно фотонът да няма маса на покой ? ами за да не се подчинява на галилеевите трансформации , и неговата скорост да е винаги инвариянт във която и да е отправна система на вселената. Демек скорост спрямо светия дух , както се изразява Петков и за да оправдаят принципа на относителността са измислили лоренцовите травсформации , демек и вълка сит и агнето цяло На това жаргонно му се вика научно мошеничество , ъхъ

Аз пък мисля че СТО е измислена след лоренцовите трансформации, и ми се струва че дори първоначално Лоренц е бил противник на СТО.
Мисля че Лоренц не е седнал да мисли трансформации за СТО, Айнщайн си ги е гепил без да пита.
край на цитата.


Е, то какво излезе ?.. Не стига дето СТО е погрешна ами е и крадната от Лоренц..



Редактирано от Петко Марков Петков на 09.10.11 21:14.



Тема Re: АЙНЩАЙН ОБРАЛ ЛОРЕНЦ !нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 21:44



Аз пък мисля че СТО е измислена след лоренцовите трансформации...

Няма какво да мислите. Не можете ли да четете?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.