Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:48 11.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Светещ обект  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано09.10.11 13:41



Снощи към 0,20 часа , забелязах при напълно облачно небе , ярко светеща точка с цвят на огнено червено да се движи от запад на изток не много отдалечена от хоризонта и по диагонал . Определям скоростта и от около 20 см за 5,6 сек , разбира се това не е реалната скорост защото не знам растоянието до нея , определям на око като изминаване на визуална линия отстояща на метър от очите ми . Предполагам че е ракета , за разбиване на градоносните облаци , защото е изключено да е светлина от изтребител или пътнически самолет , те са много по слаби .

Редактирано от ribarqt_ на 09.10.11 13:45.



Тема Re: Светещ обектнови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 13:51



Аз бих заложила на самолет. Тогава явлението ще е повтаряемо.

Ама пък самолетите мигат...

Хеликоптер?

Редактирано от Aтилea на 09.10.11 13:52.



Тема Re: Светещ обектнови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано09.10.11 14:10



не нито самолет нито хеликоптер , виждал съм как светят . По скоро това е някаква ракета защото точката е с много ярка светлина и не точно фиксирана форма на кръг , а малко издължена като огън от соплото на ракета.



Тема Re: Светещ обектнови [re: ribarqt_]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано09.10.11 15:59



Бобо кога ще ги изгониш тия безумни плямпалници (Петков) от тука бе, аман бе.



Тема Re: Светещ обектнови [re: ribarqt_]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано09.10.11 19:20



може да си видял някой метеор от потока на Драконидите. Те са с червеникав цвят.





Тема METEOR ?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 21:23





цитат:

може да си видял някой метеор от потока на Драконидите. Те са с червеникав цвят.
http://kakvoline.bg/2011/10/meteoriten-dajd-8-sreshtu-9/
край на цитата.


Метеорът как би се движил под облаците които не са кой знае колко на високо ?



Тема Re: METEOR ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано10.10.11 08:39



нямаме особени сведения на наблюдателя къде точно се е движил метеорът. А и по-големите метеори са особено ярки.





Тема НАБЛЮДАТЕЛЯ КАЗА ЧЕ Е БЛИЛО ОБЛАЧНОнови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано10.10.11 09:35





цитат:
нямаме особени сведения на наблюдателя къде точно се е движил метеорът. А и по-големите метеори са особено ярки.

край на цитата.


Наблюдателя каза че е било облачно а при облачно време от земята се вижда само до облаците ..Предполагам че наблюдателя не е бил над облаците иначе нямаше да упоменава че е било облачно..



Тема Re: НАБЛЮДАТЕЛЯ КАЗА ЧЕ Е БЛИЛО ОБЛАЧНОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aulus Vitellius Celsus (Aedile N.R.)
Публикувано10.10.11 12:27



ето, виждаш ли колко относително може да бъде едно наблюдение.





Тема Re: Светещ обектнови [re: min4o_mihailov]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано11.10.11 13:29



Не мога да разбера хора като теб.Като не ти харесва нещо-не го чети.Толкова ли се сложно?



Тема Re: METEOR ?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано11.10.11 17:43



нямаме особени сведения на наблюдателя къде точно се е движил метеорът. А и по-големите метеори са особено ярки
Изключено е да е метеор , движението на обекта беше по възходяща линия , тоест от долу нагоре по диагонал от запад към изток. Най вероятно е да е било някаква ракета , много ярко светеше , и беше почти като точка на небосклона.



Тема Re: METEOR ?нови [re: ribarqt_]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано11.10.11 19:29



Такива ракети използват ли се изобщо в България след 89 година?Много съм се чудил.Предполагам не.Най вероятно си видя самолет на много ниска височина с пуснати фарове или НЛО ;)



Тема Re: METEOR ?нови [re: Lenor]  
Автор geri® (циник)
Публикувано11.10.11 19:36



Ако е било в София, 100% е било самолет.



Тема Re: METEOR ?нови [re: Lenor]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано11.10.11 20:01



Виж сега , виждал съм многократно прелитащи пътнически и изтребители , през ноща , знам как светят. Казвам ви за последно това не беше самолет.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: ribarqt_]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано12.10.11 21:19



Китайски балон с огън в него. Тази година някъде през февруари по време на наблюдение с перфектен съветски БПЦ 7х50 наблюдавах светещо червено кълбо с просто око и през бинокъла видях много добре балона с огъня в него. Това е фалшива тревога.

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: FilerO99]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано13.10.11 12:29



Ако са някакви

или балони с огън , нямаха толкова ярко да светят , макар и цветът да беше огненочервено , светеше с изключителна яркост , неприсъща за обикновен огън. Аз мисля че беше ракета , но каква не знам , светлината е сравнима само с тази идваща от огъня на ракета.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: ribarqt_]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано13.10.11 19:49



Точно огнено-червено беше цветът, за последните 12 месеца имах няколко наблюдения на такива балони над София. А огъня на ракета не е червен...

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: FilerO99]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано13.10.11 20:08



Балони , глупости , не можеш да ме убедиш че това беше балон , а ракетният огън може и да е с червен цвят , зависи какво гориво използват.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: ribarqt_]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано13.10.11 20:13



И какво ракетно гориво използват при червения цвят? Каква беше ъгловата скорост на обекта? На каква елевация беше?Използвах те би оптичен прибор?

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: FilerO99]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано13.10.11 21:03



Ракетни горива всякакви , от бороводородни , хидразинни до керосинови и водородни , а в някои ракети се използват и твърди горива на базата на флаш смеси ( за любителски ракети ) които варират с цветовете на дъгата

до нитроглицериновите балисттити , но това е за сериозната ракетна техника. Какво имаш предвид ъглова скорост ? движението на обекта беше по права диагонална вазходяща траектория от запад на изток , на около 5 метра визуална височина над хоризонта. Наблюдавах го с невъоражено око.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: FilerO99]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано14.10.11 11:15



И какво ракетно гориво използват при червения цвят? Каква беше ъгловата скорост на обекта? На каква елевация беше?Използвах те би оптичен прибор?


Би трябвало да можеш да си изчислиш ъгловата скорост според дадените от наблюдателя данни.
цитат:

"Определям скоростта и от около 20 см за 5,6 сек , разбира се това не е реалната скорост защото не знам растоянието до нея , определям на око като изминаване на визуална линия отстояща на метър от очите ми ."

Според мен това е около 0,036 радиана в секунда (или около 2 градуса в секунда), ако това ти говори нещо и можеш да идентифицираш летящия обект, защото на мен не, виж ако беше посочено реалното разстояние до летящия обект лесно можеше да бъде сметната и реалната линейна скорост и щеше веднага да стане ясно дали е ракета или балон, а така си остава НЛО (неидентифициран летящ обект), което не значи ИКК (извънземен космически кораб)



Редактирано от Aбcoлют на 14.10.11 11:34.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: ribarqt_]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано14.10.11 11:22



Ракетни горива всякакви , от бороводородни , хидразинни до керосинови и водородни , а в някои ракети се използват и твърди горива на базата на флаш смеси ( за любителски ракети ) които варират с цветовете на дъгата до нитроглицериновите балисттити , но това е за сериозната ракетна техника. Какво имаш предвид ъглова скорост ? движението на обекта беше по права диагонална вазходяща траектория от запад на изток , на около 5 метра визуална височина над хоризонта. Наблюдавах го с невъоражено око.


Какво ще рече 5 метра визуална височина над хоризонта, ако се намира на 5 метра от тебе това е 45 градуса над хоризонта, ако е на 5 километра това е само 0,057 градуса, тоест на самия хоризонт. Кажи го в градуси.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано14.10.11 12:31



Там е работата че не ми е известно растоянието до обекта , ти можеш ли да кажеш като видиш някаква светеща точка в небето , на какво реално отстояние е от тебе? Изключвам категорично да е , атрактивен балон или светещ китайски летящ фенер , самолети от какъвто и вид , хеликоптери. Остава да е или някаква ракета , може и космична , или да е НЛО.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.