Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 04:21 05.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: METEOR ?нови [re: Aulus Vitellius Cels]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано11.10.11 17:43



нямаме особени сведения на наблюдателя къде точно се е движил метеорът. А и по-големите метеори са особено ярки
Изключено е да е метеор , движението на обекта беше по възходяща линия , тоест от долу нагоре по диагонал от запад към изток. Най вероятно е да е било някаква ракета , много ярко светеше , и беше почти като точка на небосклона.



Тема Re: METEOR ?нови [re: ribarqt_]  
Автор Lenor (Прасето)
Публикувано11.10.11 19:29



Такива ракети използват ли се изобщо в България след 89 година?Много съм се чудил.Предполагам не.Най вероятно си видя самолет на много ниска височина с пуснати фарове или НЛО ;)



Тема Re: METEOR ?нови [re: Lenor]  
Автор geri® (циник)
Публикувано11.10.11 19:36



Ако е било в София, 100% е било самолет.



Тема Re: METEOR ?нови [re: Lenor]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано11.10.11 20:01



Виж сега , виждал съм многократно прелитащи пътнически и изтребители , през ноща , знам как светят. Казвам ви за последно това не беше самолет.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: ribarqt_]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано12.10.11 21:19



Китайски балон с огън в него. Тази година някъде през февруари по време на наблюдение с перфектен съветски БПЦ 7х50 наблюдавах светещо червено кълбо с просто око и през бинокъла видях много добре балона с огъня в него. Това е фалшива тревога.

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: FilerO99]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано13.10.11 12:29



Ако са някакви

или балони с огън , нямаха толкова ярко да светят , макар и цветът да беше огненочервено , светеше с изключителна яркост , неприсъща за обикновен огън. Аз мисля че беше ракета , но каква не знам , светлината е сравнима само с тази идваща от огъня на ракета.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: ribarqt_]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано13.10.11 19:49



Точно огнено-червено беше цветът, за последните 12 месеца имах няколко наблюдения на такива балони над София. А огъня на ракета не е червен...

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: FilerO99]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано13.10.11 20:08



Балони , глупости , не можеш да ме убедиш че това беше балон , а ракетният огън може и да е с червен цвят , зависи какво гориво използват.



Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: ribarqt_]  
Автор FilerO99 (хитлерист )
Публикувано13.10.11 20:13



И какво ракетно гориво използват при червения цвят? Каква беше ъгловата скорост на обекта? На каква елевация беше?Използвах те би оптичен прибор?

Dogs of war, satan's own
Plotting all their sins
Weapons aimed at liberty
My vision - no one wins


Тема Re: АЗ знам ОТГОВОРАнови [re: FilerO99]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано13.10.11 21:03



Ракетни горива всякакви , от бороводородни , хидразинни до керосинови и водородни , а в някои ракети се използват и твърди горива на базата на флаш смеси ( за любителски ракети ) които варират с цветовете на дъгата

до нитроглицериновите балисттити , но това е за сериозната ракетна техника. Какво имаш предвид ъглова скорост ? движението на обекта беше по права диагонална вазходяща траектория от запад на изток , на около 5 метра визуална височина над хоризонта. Наблюдавах го с невъоражено око.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.