Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:59 05.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Тема САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМА(2)  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.10.11 13:12



Здравевйте ,
поради това че старата тема вече трудно се отваря моля всички да пишат в настоящето продължение. .Това ще ни облегчи всички..

По долу пренасям последният си отговор до Атилеа озаглавен :

ВСЕ ПАК ПЛАЗМАТА ОРБИТИРА ОКОЛО СЛЪНЦЕТО



цитат:
Да видим дали съм разбрала. Смяташ, че гравитацията на Слънцето е твърде малка, за да изкриви достатъчно идващите отдалече звездни лъчи (според ОТО точно тази гравитация изкривява наблюдаемо светлината),

край на цитата.


Не е съвсем така..просто смятам че във видимото изкривяване има натрупани много фактори..





цитат:

(След като те разпитвам за всички видове изкривявания от няколко дни, чудно защо чак сега се сети да кажеш за най-значителното?!)
край на цитата.


Защото разсъждавам, защото и ти самата без да подозираш с въпросите си ми помагаш да разсъждавам .. и защото разсъдъчните умозаключения изискват време..



цитат:
Като чуя думата "орбитираща", си мисля за орбита - кръг, по който плазмата обикаля около Слънцето. Следователно от едната страна на образа на слънцето върху небосвода плазмата се доближава към нас, от обратната - се отдалечава от нас, нали? Значи идващите звездни лъчи от едната страна на слънцето би трябвало да се доближават към него, а от обратната страна - да се отдалечават от него. Правилно ли съм схванала значението на орбитиращата плазма в случая? Или все пак плазмата не е орбитираща?

край на цитата.


Ми то и много планети в слънчевата система в даден интервал от време се приближават към нас но си остават орбитиращи около слънцето .. На плазмата и липсва трета космическа скорост спрямо слънцето за да напусне слънчевата система .. Ще орбитира волю-неволю при това положение.. иначе би означавало че при изригване на слънцето всичката плазма се изхвърля извън слънчевата система..



цитат:

Интересно ми е още как се съчетава ХСВ с понятията "черна дупка" и "голям взрив" (това във връзка с линка за квазара)? Първото е следствие от ОТО, а второто се обяснява чрез ОТО. Ако масата на една черна дупка не изкривява чак толкова много светлинните лъчи, пак ли орбитиращата плазма е виновна за поглъщането на светлината?
край на цитата.


Първо на първо не съм казал че изкривяване на вакуумът няма около гигантски маси каквито са квазарите например .. И второ на второ спиралообразните ръкави около квазарите и около центровете на галактиките показват именно едновременно падане на вещество към центърът на ия гигантски маси и в същото време увличане на падащото вещество което и орбитира падайки.. Това са наблюдаемите факти !..



Тема Re: САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМА(2)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано06.10.11 13:58



Прочети още един път внимателно какво съм написала:

Следователно от едната страна на образа на слънцето върху небосвода плазмата се доближава към нас, от обратната - се отдалечава от нас, нали? Значи идващите звездни лъчи от едната страна на слънцето би трябвало да се доближават към него, а от обратната страна - да се отдалечават от него.

много планети в слънчевата система в даден интервал от време се приближават към нас но си остават орбитиращи около слънцето ..

Не, не става дума за това.

Според мен не разбираш, че ти предлагам възможност по видоизмененията в пристигащата звездна светлина да докажеш теорията си... Ако не съм ясна, кажи, ще го обясня по-детайлно.



Тема ЕДВА ЛИ ТОВА ЩЕ Е РЕЗУЛТАТНОнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.10.11 14:22





цитат:
Прочети още един път внимателно какво съм написала:

Следователно от едната страна на образа на слънцето върху небосвода плазмата се доближава към нас, от обратната - се отдалечава от нас, нали? Значи идващите звездни лъчи от едната страна на слънцето би трябвало да се доближават към него, а от обратната страна - да се отдалечават от него.

много планети в слънчевата система в даден интервал от време се приближават към нас но си остават орбитиращи около слънцето ..

Не, не става дума за това.

Според мен не разбираш, че ти предлагам възможност по видоизмененията в пристигащата звездна светлина да докажеш теорията си... Ако не съм ясна, кажи, ще го обясня по-детайлно.

край на цитата.



Примерът който дадох със плазмата би дал забележим резултат само при много силни гравитационни полета където плазменните орбити са много малки и плазмата се движи с огромна периферна скорост .. Наблюдения например правени от луната едва ли ще засекът разлики от синхронното увличане на въздухът с въртенето на земята въпреки че съгласно опитът на Физо такова увличане принципно ще има за светлината, но опитно едва ли би забелязано..

Поясни точно какво имаш впредвид ?..



Тема Re: а сметки?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано06.10.11 19:19



Така или иначе не сме на Луната и скоро няма да бъдем. Да се задоволим с мястото, на което сме. От Земята можем да видим обекта с най-голяма маса в Слънчевата система. Надявам се той поне да е с достатъчно голяма за целите на ХСВ маса и с достатъчно силно гравитационно поле, та да предизвика някакъв наблюдаем ефект.

При всичките увличания, които спомена (дали не станаха сумарно 7-8?), няма ли поне едно, което да може да се наблюдава индиректно в околността на Слънцето? Нали светлинните лъчи от звезди от другата страна на Слънцето, разположени близо до неговия образ на небосвода, би трябвало да са увлечени и изкривени?!

Не мога да предполагам всяко отделно увличане с колко изкривява тези лъчи. Теорията е твоя, формулите са си твои.

Впрочем има ли такива?

Ако да, хайде да сметнем всяка форма на увличане с по колко изкривява звездните лъчи, идващи от звезди, разположени зад Слънцето?

1) увлечен вакуум по посока на движение на Слънцето
2) увлечен вакуум по посока на ротация на Слънцето около оста си
3) увлечен вакуум от орбитиращата плазма (това дали не е вакуумът от т.2?)
4) гравитационен ефект (при ХСВ по-голям ли е отколкото при ОТО или по-малък?)



Тема АЗ ТИ ДАДОХ ЛИНК КЪМ ТЕМА ЗВЕЗДНА АБЕРАЦИЯнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано06.10.11 22:24





цитат:

Така или иначе не сме на Луната и скоро няма да бъдем. Да се задоволим с мястото, на което сме. От Земята можем да видим обекта с най-голяма маса в Слънчевата система. Надявам се той поне да е с достатъчно голяма за целите на ХСВ маса и с достатъчно силно гравитационно поле, та да предизвика някакъв наблюдаем ефект.
край на цитата.



Добре:

1.Според ХСВ ако се се ускорим към видимото положение на звезда то наблюдаемата от звездата светлина мигновенно след ускорението ще посинее.. Ако ли обаче звездата се ускори към нас ние няма да наблюдаваме (поне в тоя живот) посиняване.. ХСВ обяснява посиняването със промяна на скороста на наблюдателя спрямо светлинната вълна..СТО не предполага да е възможна промяна на скороста на светлината спрямо наблюдателя .. следователно не е в състояние да обясни този мигновен доплеров ефект който предвижда ХСВ..

2. ХСВ предвижда че движещите се спрямо телескопа двойни звезди няма да предизвикат аберация при наблюдателя


3. ХСВ предвижда че светлинният лъч който идва от наблюдаваната звезда няма да се отрази под ъгъл спрямо полупрозрачното огледало поставено пред телескопът :

4. ХСВ предвижда че може материален обект да се движи спрямо друг материален обект със скорост превишаваща 300000 км/сек ..И това не е откакто направиха опитът с неутриното в колайдера а от много години преди това..


цитат:
Теорията е твоя, формулите са си твои.

Впрочем има ли такива?
Ако да, хайде да сметнем всяка форма на увличане с по колко изкривява звездните лъчи, идващи от звезди, разположени зад Слънцето?

1) увлечен вакуум по посока на движение на Слънцето
2) увлечен вакуум по посока на ротация на Слънцето около оста си
3) увлечен вакуум от орбитиращата плазма (това дали не е вакуумът от т.2?)
4) гравитационен ефект (при ХСВ по-голям ли е отколкото при ОТО или по-малък?)
край на цитата.


За сега няма формули но може някой и да ги напише .. Щом на Айнщайн му е провървяло да поработят за него Максвел,Лоренц и Минковски и още суматилъкът му народ що и мен да не ме озари такова щастие..

Редактирано от Петко Марков Петков на 06.10.11 22:30.



Тема Re: АЗ ТИ ДАДОХ ЛИНК КЪМ ТЕМА ЗВЕЗДНА АБЕРАЦИЯнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано06.10.11 22:56



Ама не четеш ти... За какво тогава изобщо си говорим, като ти изобщо не полагаш усилие да разбереш какъв ефект предсказвам да има от теорията ти, стига да е вярна.

Заради увличащия вакуум образите на звездите зад Слънцето от едната страна ще се преместват навътре, а от срещуположната страна - навън.

Това, което ме учудва, е че трябва да го обяснявам. Че какво си правил последните 10 години, развивайки теорията си, като не си могъл да се сетиш за този толкова нагледен начин да докажеш теорията си... или да си я отречеш сам?



Тема ХАЛЕЕВА КОМЕТАнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 07:14





цитат:

Ама не четеш ти... За какво тогава изобщо си говорим, като ти изобщо не полагаш усилие да разбереш какъв ефект предсказвам да има от теорията ти, стига да е вярна.

Заради увличащия вакуум образите на звездите зад Слънцето от едната страна ще се преместват навътре, а от срещуположната страна - навън.

Това, което ме учудва, е че трябва да го обяснявам. Че какво си правил последните 10 години, развивайки теорията си, като не си могъл да се сетиш за този толкова нагледен начин да докажеш теорията си... или да си я отречеш сам?
край на цитата.


Халеевата комета е ярка комета с орбитален период от 75,32 години..Орбитата на кометата е ретроградна, а инклинацията спрямо еклиптиката е 18°..

Това показва че може и да има плазма с ретроградна орбита която да минава отвреме навреме много близко до слънцето но знае ли се дали се знае кога и как това ще се случва и каква ще е инклинацията спрямо еклиптиката а и посоката на въртене по орбиота също за да очакваме каквото и да било явление на отместване дължащо е от близко движение до слънцето от едната страна на отдалечаване а от другата страна на приближаване ..Този проблем за мен е тъмна Индия и не виждам как бих могъл да обоснова орбитите на плазменните частици различаващи ляво от дясно при слънцето като при това минаащи близко до слънцето като халеевата комета. Ето защо не съм оптимист в такова предвиждане още повече че увличането на светлината зависи от скороста и плътноста на флуида, все параметри които не познаваме..

Още един път те моля да дойдеш ето тук :



Редактирано от Петко Марков Петков на 07.10.11 07:18.



Тема Re: ХАЛЕЕВА КОМЕТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 08:22



Продължаваш да не разбираш какво ти казвам.

ОК, представи си една река, която трябва да преминеш с лодка с мотор, която развива постоянна скорост 30 км/ч. Реката в средната си част се движи със скорост 10 км/ч. Колкото по-близо до брега измериш скоростта на реката, толкова повече тя намалява - до 0.

Ако тръгнеш да пресичаш реката перпендикулярно, няма начин това да стане, защото реката ще увлече лодката. Колкото е по-малко съотношението между скорост на лодката и скорост на реката, толкова увличането ще е по-забележимо и отклонението при пристигането на срещуположния бряг ще е по-голямо.

Можем ли да направим аналогия между СВ и реката? Само в близката околност на масата, която СВ съпровожда. Лодката е съответно светлината. Както лодката се отклонява от правата перпендикулярна линия на пресичане на реката, така и според твоята теория светлината трябва да се отклони от правата линия, пресичайки СВ около дадена маса.

Дотук права ли съм?

Да, знам, че според теб има и други фактори (други форми на движение на СВ), които също изкривяват светлинния лъч допълнително. ОК, но нека ги разглеждаме един по един. Засега първо този СВ, съпровождащ масата (планетата, звездата, галактиката) по нейния път около някой си център на ротация.

П.С. Погледнах онази тема още вчера, не смятам, че ще имаш полза да се присъединя към противниковия отбор там

Всъщност като гледам, вече основно ти и рибарят пишете там. Това не говори добре за начина, по който се опитвате да предизвикате внимание там. И според мен, първоизточникът на проблема ви там е в държанието ти с релативистите във форум "Физика" и "Астрономия" тук. Всеки от друг форум може да влезе в темите тук и да види какви си ги написал спрямо релативистите. Ами нали тези, от които искаш помощ там, са също релативисти!

Редактирано от Aтилea на 07.10.11 08:50.



Тема НАКЪДЕ ТЕЧЕ РЕКАТА?нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 08:33





цитат:
Продължаваш да не разбираш какво ти казвам.

ОК, представи си една река, която трябва да преминеш с лодка с мотор, която развива постоянна скорост 30 км/ч. Реката в средната си част се движи със скорост 10 км/ч. Колкото по-близо до брега измериш скоростта на реката, толкова повече тя намалява - до 0.

Ако тръгнеш да пресичаш реката перпендикулярно, няма начин това да стане, защото реката ще увлече лодката. Колкото е по-малко съотношението между скорост на лодката и скорост на реката, толкова увличането ще е по-забележимо и отклонението при пристигането на срещуположния бряг ще е по-голямо.

Можем ли да направим аналогия между СВ и реката? Само в близката околност на масата, която СВ съпровожда. Лодката е съответно светлината. Както лодката се отклонява от правата перпендикулярна линия на пресичане на реката, така и според твоята теория светлината трябва да се отклони от правата линия, пресичайки СВ около дадена маса.

Дотук права ли съм?

край на цитата.


Кажи ми накъде тече реката .. колко е широка .. къде е самата река ?
Аналогията ти с реката не е правилна според мен , според мен ти си представяш река която отляво на слънчевия диск тече към нас а от дясно тече от нас нататък или па обратно.. Такава представа от никъде не следва..



Ако ли пък говориш за увличането на вакуумът от СВ на земята то едва ли това ще има друг освен аберационен резултат..



цитат:
П.С. Погледнах онази тема още вчера, не смятам, че ще имаш полза да се присъединя към противниковия отбор там

край на цитата.


Не ме жали!..Онова което не ни убива ни прави по силни!..

Редактирано от Петко Марков Петков на 07.10.11 09:32.



Тема Re: НАКЪДЕ ТЕЧЕ РЕКАТА?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 09:10



Кажи ми накъде тече реката .. колко е широка .. къде е самата река ?


Нека изберем Слънцето за пример.
"Реката" тече в същата посока, в която се движи масата на Слънцето по нейния път около центъра на Галактиката. Колко е широка? Знам ли? Ти кажи, теорията е твоя - докъде се простира СВ около Слънцето?


Аналогията ти с реката не е правилна според мен , според мен ти си представяш река която отляво на слънчевия диск тече към нас а от дясно тече от нас нататък или па обратно.. Такава представа от никъде не следва..


Не, не. Не говоря за този СВ, макар че и такъв има, но за момента него не го разглеждам.

Освен това грешиш че в близост до брегът реката не тече..

Със сигурност знам, че край брега реката тече с най-ниска скорост, а в средата на реката - с най-висока скорост. Все пак съм израстнала в крайдунавски град. Смятам, че и в покрайнините на СВ скоростта му ще клони към нула.

Реката може и да не е най-удачното сравнение, но е добър мислен експеримент, който да допринесе с нещо към формулите на теорията ти.



Тема СВЕТЛИНАТА НА ЗВЕЗДИТЕ МИНАВА ПРЕЗ СЛЪННЧЕВИЯ СВнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 10:21





цитат:

"Кажи ми накъде тече реката .. колко е широка .. къде е самата река ? "


Нека изберем Слънцето за пример.
"Реката" тече в същата посока, в която се движи масата на Слънцето по нейния път около центъра на Галактиката.
край на цитата.


Не съм убеден че е така .. Защо избра именно центърът на галактиката например за отправна система а не избра отправната система на земята да речем ?.. птоломеевата система?..



цитат:
Колко е широка? Знам ли? Ти кажи, теорията е твоя - докъде се простира СВ около Слънцето?

край на цитата.


Не знам!.. Простира се до там докъдето като пуснеш един камък и той се задили към слънцето..





цитат:

"Аналогията ти с реката не е правилна според мен , според мен ти си представяш река която отляво на слънчевия диск тече към нас а от дясно тече от нас нататък или па обратно.. Такава представа от никъде не следва.. "

Не, не. Не говоря за този СВ, макар че и такъв има, но за момента него не го разглеждам.
край на цитата.


Ясно!.. ти говориш за СВ на слънцето.. Но СВ на слънцето е навсякъде около СВ на земята .. СВ на земята е потопен в СВ на слънцето така че винаги светлината от звездите преди да дойде до земния наблюдател първо прекосява част от СВ на нашата галактика .. после прекосява част от СВ на слънцето и накрая прекосява част от СВ на земята.. При това положение поради СВ увличането ще има вековна аберация плюс годишна аберация плюс денонощна аберация и това ще определи от коя координата на СВ на земята светлината на дадена звезда се разпространява по права линия към земния наблюдател.. Т.е. според ХСВ мястото в което виждаме дадена звезда е мястото(координатата на мястото ) от където в СВ на земята се е отправила светлината по права линия към своя наблюдател.. Ето това твърдение е проверимо и за такъв опит говоря в темата :

и не знам защо идеята за такава проверка не ти допада..



цитат:

Реката може и да не е най-удачното сравнение, но е добър мислен експеримент, който да допринесе с нещо към формулите на теорията ти.
край на цитата.


Може и да си права но аз не виждам как да формирам такъв експеримент .. Дай съвет.

Редактирано от Петко Марков Петков на 07.10.11 11:18.



Тема Re: СВЕТЛИНАТА НА ЗВЕЗДИТЕ МИНАВА ПРЕЗ СЛЪННЧЕВИЯ СВнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 15:42



Пуснах един камък, той падна на земята и няма шанс да се засили към Слънцето.

Пуснах друг, ама с малко по-висока скорост, той излезе в околоземна орбита, пак няма шанс да се засили към Слънцето.

Пуснах трети камък, с доста по-висока скорост, той стана "изкуствена планета".

Пуснах четвърти камък, с още по-висока скорост, той изглежда ще напусне Слънчевата система.

Пуснах пети камък, с още по-висока скорост, този път го засилих към Слънцето, но не уцелих и той като от прашка се изстреля пак извън Слънчевата система.

Уморих се да пускам камъни. Явно наоколо сподвижен вакуум на Слънцето няма.





Тема Re: СВЕТЛИНАТА НА ЗВЕЗДИТЕ МИНАВА ПРЕЗ СЛЪННЧЕВИЯ СВнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 15:51



Ще помисля пак за примера с реката, само май ще трябва да добавя още една лодка с наблюдател, плуващ близо до средата на реката.

Между другото се сетих да те питам следното, понеже повдигна наскоро темата за квазарите. Знаеш, че според съвременната космогония вселената се разширява, и то ускорително. Ако това е така, квазарите, които коментирахме, се отдалечават от нас с подсветлинна скорост, както сочи науката (червено отместване, знаеш). Ако максималната скорост на светлината не е 300000 км/сек, а може просто да се вади и събира с други относителни скорости, то следва, че светлината, колкото от по-далече идва до нас (т.е. източникът й се движи ускорително в обратна на нас посока), толкова с по-ниска скорост идва. Съответно толкова по-забележимо ще е взаимодействието й със СВ. Как ти звучи една такава логика?

Редактирано от Aтилea на 07.10.11 16:04.



Тема ВНИМАТЕЛНО С КАМЪНИТЕ!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 17:14





цитат:

Пуснах един камък, той падна на земята и няма шанс да се засили към Слънцето.

Пуснах друг, ама с малко по-висока скорост, той излезе в околоземна орбита, пак няма шанс да се засили към Слънцето.

Пуснах трети камък, с доста по-висока скорост, той стана "изкуствена планета".

Пуснах четвърти камък, с още по-висока скорост, той изглежда ще напусне Слънчевата система.

Пуснах пети камък, с още по-висока скорост, този път го засилих към Слънцето, но не уцелих и той като от прашка се изстреля пак извън Слънчевата система.

Уморих се да пускам камъни. Явно наоколо сподвижен вакуум на Слънцето няма.
край на цитата.


Внимателно с камъните .. Пуснатите пробни камъни трябва да имат спрямо земята нулева радиална и тангенсиална скорост .. Иначе ще излезе че не правиш опита правилно а правиш опит с камъни които се движат спрямо земята ..





Тема ДВИЖЕНИЕ НА ИСТОЧНИК И СКОРОСТ НА СВЕТЛИНАТАнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 17:27





цитат:
Ще помисля пак за примера с реката, само май ще трябва да добавя още една лодка с наблюдател, плуващ близо до средата на реката.

Между другото се сетих да те питам следното, понеже повдигна наскоро темата за квазарите. Знаеш, че според съвременната космогония вселената се разширява, и то ускорително. Ако това е така, квазарите, които коментирахме, се отдалечават от нас с подсветлинна скорост, както сочи науката (червено отместване, знаеш). Ако максималната скорост на светлината не е 300000 км/сек, а може просто да се вади и събира с други относителни скорости, то следва, че светлината, колкото от по-далече идва до нас (т.е. източникът й се движи ускорително в обратна на нас посока), толкова с по-ниска скорост идва. Съответно толкова по-забележимо ще е взаимодействието й със СВ. Как ти звучи една такава логика?

край на цитата.


Скороста на светлината не зависи от движението на источникът така както скороста на звукът не зависи от движението на свирката..



Що се късае до разширяване на вселената такова животно няма .. няма щото извън вселената няма нови пространства за усвояване !.. Идеята за разширяване на вселената е най сбъркания файл на този свят .. глупост имаща равна на себе си само глупоста за движение на светлината с инвариантна скорост спрямо СВЕТИЯ ДУХ..



Тема Re: ДВИЖЕНИЕ НА ИСТОЧНИК И СКОРОСТ НА СВЕТЛИНАТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 18:00



Тогава значи отричаш и теорията за Големия взрив, и за начало преди примерно 15 милиарда години? Тогава защо ми пускаш линкове за квазари?

Квазарите са доказателство за етап от развитието на материята във Вселената. А там където има развитие в посока усложняване, има и начало на процеса на усложняване.

Скороста на светлината не зависи от движението на источникът...

...глупоста за движение на светлината с инвариантна скорост спрямо СВЕТИЯ ДУХ


Не разбирам, ако според теб скоростта на светлината не зависи от скоростта на източника спрямо наблюдателя, значи е инвариантна спрямо двамата и ако леко се замислиш, спрямо всичко останало. Значи е винаги равна на 300000 км/сек.

На път си да докажеш ОТО :-)

Редактирано от Aтилea на 07.10.11 18:02.



Тема ЖИВЕЕМ В ЦИКЛИЧНА ВСЕЛЕНА(ТОВА Е БЕЗСМЪРТИЕ!)..:)нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 18:22





цитат:
Тогава значи отричаш и теорията за Големия взрив, и за начало преди примерно 15 милиарда години? Тогава защо ми пускаш линкове за квазари?

Квазарите са доказателство за етап от развитието на материята във Вселената. А там където има развитие в посока усложняване, има и начало на процеса на усложняване.

край на цитата.


Не отричам големия взрив а отричам наличието на начало на вселената.. Вселената е вечна .. материята е безначална .. Всичко е един вечен цикъл на големи взривове и големи скупчвания .. А ако приемем че вселената е крайна то следва че в крайна вселена са възможни краен брой уникални развития в циклите след което следва задължително повторемие .. Те ти я идеята за това че някога много далеч в бъдещето една Атилея и един бай Петков ще водят същия тоя разговор в интернет.. Това надявам се ще ти хареса..Това е прераждане!..




цитат:
"Скороста на светлината не зависи от движението на источникът...

...глупоста за движение на светлината с инвариантна скорост спрямо СВЕТИЯ ДУХ "

Не разбирам, ако според теб скоростта на светлината не зависи от скоростта на източника спрямо наблюдателя, значи е инвариантна спрямо двамата и ако леко се замислиш, спрямо всичко останало. Значи е винаги равна на 300000 км/сек. На път си да докажеш ОТО :-)

край на цитата.


Защо мислиш така? .. Ми то и при звукът скороста на звукът не зависи от движението на источникът (свирката) ама скороста на звукът зависи от движението на наблюдателя спрямо средата и от параметрите на средата.. Тоя наглед не ти ли говори нещо ?..



Тема Re: ЖИВЕЕМ В ЦИКЛИЧНА ВСЕЛЕНА(ТОВА Е БЕЗСМЪРТИЕ!)..:)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 18:46



Не знам защо намесваш звука. Като се бухна кометата в Юпитер, ти чу ли нещо? Звукът във вакуум не се разпространява, а светлината - да.

Освен това звукът се разпространява все по-бързо в по-плътни среди, а светлината - обратно - скоростта й е по-ниска в по-плътни среди. В граничния случай (вакуум) светлината има максимална скорост, а звукът - минимална, т.е. нула.

Очевадно светлината и звукът се разпространяват по различен начин.

Ако ХСВ носи в основата си примера на разпространението на звука, това е грешна основа.



Тема Re: ЖИВЕЕМ В ЦИКЛИЧНА ВСЕЛЕНА(ТОВА Е БЕЗСМЪРТИЕ!)..:)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 18:50



Що се късае до разширяване на вселената такова животно няма.

Е, как така хем има Голям взрив (цикличен), хем няма разширяване веднага след него, че и после?



Тема Re: ЖИВЕЕМ В ЦИКЛИЧНА ВСЕЛЕНА(ТОВА Е БЕЗСМЪРТИЕ!)..:)нови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.10.11 18:57



Що си губиш времето с глупостите на клоуна Петков? Не виждаш ли че само си търси публика къде да си излива логореята от несвързани приказки и хвалби? В момента пак нещо почва да го гони истерията.

Редактирано от geri® на 07.10.11 18:58.



Тема Re: АЗ ТИ ДАДОХ ЛИНК КЪМ ТЕМА ЗВЕЗДНА АБЕРАЦИЯнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано07.10.11 18:59



Здрасти, Петков!
Виждам, че има малко затишие откъм страна на лозунги, та - може и по-сериозно



Нещо май и от опит аберация недоразбираш: цъкнал си чертежче, ама изводите: накланянето на тръбата показва, че светоносната среда (етер, например) е неподвижна спрямо движещите се обекти (в случая - Земята).
От опит Физо (с тръбите и водата) се изяснява, че движеща се среда (водата) частично увлича светлината. Т.е. - налице е вече едно противоречие. Уж етерът е неподвижен спрямо движещите се тела, пък движещата се вода го "дърпа за косата"
От опит ММ - се вижда, че етерът нацяло се увлича от движещата се Земя - тотално противоречие с първите два експеримента
Лесният извод е : Етер няма!..
Ама с "мръсната" вода се изхвърля и бебето!.. "Лошо, Седларов, лошо!!!"
Сега: не забравяй, че със СТО нещата са същите - има вписване на СТО в обяснение на тези резултати от експериментите и тя , фактически, не противоречи и на трите експеримента.
Значи: ключа за палатката не е СТО, нито някоя от сегашните хипотези, дори и тая със съвременното въвеждане на физическия вакуум, така, както са го направили специалистите: взаимодействия на веществото с виртуални фотони на ЕМП.
Така че - дали ще отричаш СТО или не - топката е в игрището на физиците - само можеш да гледаш отстрани, и да се опитваш да им даваш акъл: как се играе физика!
Знаеш за хипотезата ми, че е решила всичките неприятности на тези експерименти - има неподвижен етер (физически вакуум, който съм показал) и от този етер са направени вещевите, като непрестанно се образуват от неговите собствени пулсиращи характеристики, с огромна честота на образуване. Връща "бебето" на родителското тяло, за отглеждане в развитие.
Показах ти съпътстващия вакуум около вещевите обекти и то: как, по какъв начин се формира и доколко му е обхвата, размерът дето влияе на попадналото в околността му: Заряд - влияние до безкрайност, разпространяващо се с крайна скорост ; Атом - само до един диаметър на атома и то СЪЩОТО поле. Ти продължаваш с битата карта на сферите на влияние ... и очакваш, че някой ще сериозничи...
Та тогава, по хипотезата ми: за трите експеримента важи правилото: Каквото питаме, това се и отговаря!.. По простата причина, че винаги "питаме" с полета (със светлина, например)... Т.е. - физ.вакуум има, частиците му не се преместват една спрямо друга (неподвижен), той е самата светоносна среда (етер) и т.н. - знаеш, че всичко се обяснява, правил съм го по-рано. Поне досега, откази и противоречия с резултатите от експериментите - няма.
Ако искаш по-сериозно отношение от клубарите - естествено, първо изясни за себе си какво казват експериментите (известното), че тогава планирай опити за неизвестно някакво.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема НИЩО НЕ Е ГРЕШНО!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 19:19





цитат:

Не знам защо намесваш звука. Като се бухна кометата в Юпитер, ти чу ли нещо? Звукът във вакуум не се разпространява, а светлината - да.
край на цитата.


Не !.. зукът не се рзпространява във вакуумна среда..




цитат:

Освен това звукът се разпространява все по-бързо в по-плътни среди, а светлината - обратно - скоростта й е по-ниска в по-плътни среди. В граничния случай (вакуум) светлината има максимална скорост, а звукът - минимална, т.е. нула.
край на цитата.


Звукът се разпространява във вешественна среда и затова колкото вещественната среда е по неразтворена със вакуум толкова е по голяма скороста на светлината .. Светлината се разпространява във вакуумна среда и колкото вакуумната среда е по неразтворена с вещество толкова е по голяма скороста на светлината..Просто е!..


цитат:
Очевадно светлината и звукът се разпространяват по различен начин.

край на цитата.


Не!.. очевидно звукът и светлината са различни видове вълни .. при звукът има осцилация на материални частици а при светлината има осцилация на вакуумни параметри.. Просто е !..


цитат:

Ако ХСВ носи в основата си примера на разпространението на звука, това е грешна основа.
край на цитата.


Звук и светлина имат все вълнова природа .. само дето осцилиращото е различно и средата е различна..Нищо не е грешно !..



Тема Re: НИЩО НЕ Е ГРЕШНО!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 19:38



Е,тогава как така досега си изпуснал да кажеш, че СВ не само увлича светлината, но и намалява скоростта й?



Тема Re: НИЩО НЕ Е ГРЕШНО!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 19:45



при светлината има осцилация на вакуумни параметри.. Просто е !..

Ох, ако беше просто, нямаше да си до под кривата круша.



Тема Re: ЖИВЕЕМ В ЦИКЛИЧНА ВСЕЛЕНА(ТОВА Е БЕЗСМЪРТИЕ!)..:)нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 19:56





цитат:

"Що се късае до разширяване на вселената такова животно няма. "

Е, как така хем има Голям взрив (цикличен), хем няма разширяване веднага след него, че и после?
край на цитата.


Ми много просто.. същото е като при по малки взривове.. Да не би при по малките взривове вселената да се разширява ?..





Тема СЛОЖИ СИ ЗНАЧКА "ЯД МЕ Е НА ПЕТКОВ"нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 20:17







Тема КАК НАПРАВИ ТОЗИ ИЗВОД?нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 20:42





цитат:

Е,тогава как така досега си изпуснал да кажеш, че СВ не само увлича светлината, но и намалява скоростта й?
край на цитата.


Не знам как си направила тоя извод че СВ само намалява скороста на светлината .. Защо например не ти хрумна че я увеличава, нали скороста е относително понятие в ХСВ и зависи от избор на наблюдател.. Но мога да кажа че ХСВ отрича вторият постулат на СТО и това е основната разлика между СТО и ХСВ..



Тема :)нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 21:10





цитат:

"при светлината има осцилация на вакуумни параметри.. Просто е !.. "

Ох, ако беше просто, нямаше да си до под кривата круша.
край на цитата.



Имаш чувство за хумор!..





Тема Re: КАК НАПРАВИ ТОЗИ ИЗВОД?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 21:46



Не знам как си направила тоя извод че СВ само намалява скороста на светлината .. Защо например не ти хрумна че я увеличава, нали скороста е относително понятие в ХСВ и зависи от избор на наблюдател..

Не вярвам и ускорението да е относително понятие там.

Скоростта нараства - положително ускорение.
Скоростта намалява - отрицателно ускорение.

А ето как направих този извод от думите ти:

Светлината се разпространява във вакуумна среда и колкото вакуумната среда е по неразтворена с вещество толкова е по голяма скороста на светлината.

Следователно колкото по-близо до масата, толкова по-ниска скорост на светлината, значи отрицателно ускорение на светлината. С отдалечаването скоростта отново нараства. Колкото по-ниска е скоростта на светлината, толкова повече увличането от страна на вакуума ще е по-видно.

Да перифразирам Шпага, при толкова много следствия от ХСВ чудно как не се виждат с просто око...



Тема ТАКА И НЕ РАЗБРАХ ХИПОТЕЗАТА ТИ..нови [re: 3opниk2]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 22:07



Здравей Зорник,


цитат:

Нещо май и от опит аберация недоразбираш: цъкнал си чертежче, ама изводите: накланянето на тръбата показва, че светоносната среда (етер, например) е неподвижна спрямо движещите се обекти (в случая - Земята)
край на цитата.


Чертежа не е мой а на господа релативистите .. та според изводът ти излиза че те не разбират нищо от аберация :


цитат:
От опит Физо (с тръбите и водата) се изяснява, че движеща се среда (водата) частично увлича светлината. Т.е. - налице е вече едно противоречие. Уж етерът е неподвижен спрямо движещите се тела, пък движещата се вода го "дърпа за косата"
От опит ММ - се вижда, че етерът нацяло се увлича от движещата се Земя - тотално противоречие с първите два експеримента
Лесният извод е : Етер няма!..
Ама с "мръсната" вода се изхвърля и бебето!.. "Лошо, Седларов, лошо!!!"

край на цитата.


Лошо Седларов !.. Който е отрекъл вакуумът все се е осрал!..




цитат:

Ти продължаваш с битата карта на сферите на влияние ... и очакваш, че някой ще сериозничи...

край на цитата.


Какво и е бито на картяата ? Я раздуй ..


цитат:
Ако искаш по-сериозно отношение от клубарите - естествено, първо изясни за себе си какво казват експериментите (известното), че тогава планирай опити за неизвестно някакво.

край на цитата.


Експериментите показват че мястото на събитията е относително понятие..
Експериментите показват че пътят е относително понятие и зависи от изборът на отправна система..
Експериментите показват че траекторията на движещ се обект или процес е относително понятие и зависи от изборът на отправна система..
Експериментите показват че траекторията на вълната в средата в която се разпространява вълната е абсолютно понятие и не зависи от избор на наблюдател..
Опитите показват че скороста на обект или процес е относително понятие и зависи от изборът на отправна система ..
И т.н.



Тема Re: Всичко зависи от отправната системанови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано07.10.11 22:09



Следователно колкото по-близо до масата, толкова по-ниска скорост на светлината, значи отрицателно ускорение на светлината. С отдалечаването скоростта отново нараства. Колкото по-ниска е скоростта на светлината, толкова повече увличането от страна на вакуума ще е по-видно.

Да перифразирам Шпага, при толкова много следствия от ХСВ чудно как не се виждат с просто око...

Във отправната система на земята , ускорението на светлината може да е отрицателно да се забавя скоростта и поради разреденият вакуум , а погледнато от отправната система на наблюдателят движещ се във СВ на земята , ускорението на светлината ще е положително , ако наблюдателя се движи срещу светлината във СВ на земята.



Тема Re: Всичко зависи от отправната системанови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 22:16



Ускорението ако е положително, значи светлината се движи все по-бързо. Как може да стане това, ако навлиза във все по-плътни зони на вакуума?

Скоростта може и да е относителна, също и ускорението, но не и знакът на ускорението.



Тема ДА НЕ СТЕ СЕСТРИ СЪС ШПАГА ?нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 22:24





цитат:

Не знам как си направила тоя извод че СВ само намалява скороста на светлината .. Защо например не ти хрумна че я увеличава, нали скороста е относително понятие в ХСВ и зависи от избор на наблюдател..

Не вярвам и ускорението да е относително понятие там.

Скоростта нараства - положително ускорение.
Скоростта намалява - отрицателно ускорение.
край на цитата.


Няма положителни и отрицателни ускорения за съжаление .. Онова което забавя движението си спрямо едно нещо увеличава движението си спрямо друго нещо.. Скороста е относително понятие..





цитат:
А ето как направих този извод от думите ти:

Светлината се разпространява във вакуумна среда и колкото вакуумната среда е по неразтворена с вещество толкова е по голяма скороста на светлината.

Следователно колкото по-близо до масата, толкова по-ниска скорост на светлината, значи отрицателно ускорение на светлината. С отдалечаването скоростта отново нараства. Колкото по-ниска е скоростта на светлината, толкова повече увличането от страна на вакуума ще е по-видно.

край на цитата.


Скорост спрямо какво ?.. Безсмисленно е да се говори за скорост без да се определи спрямо какво е тази скорост.. Ако едно нещо забавя скороста си спрямо второ нещо то може да увеличава скороста си спрямо трето нещо..



цитат:
Да перифразирам Шпага, при толкова много следствия от ХСВ чудно как не се виждат с просто око...

край на цитата.


Много ми приличаш на шпага .. Имате ли нещо общо в гените си ?..



Тема Re: Всичко зависи от отправната системанови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано07.10.11 22:26



Скоростта може и да е относителна, също и ускорението, но не и знакът на ускорението.
Не е така , и знака на ускорението зависи от отправната система , Ако една ускоряваща се ракета изпреварва друга ускоряваща се ракета , в отправната система на първата ракета ускорението на втората ракета ще е с обратен знак , тоест тя ще забавя своето ускорение спрямо първата ракета.



Тема Re: ДА НЕ СТЕ СЕСТРИ СЪС ШПАГА ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 22:30



Ако едно нещо забавя скороста си спрямо второ нещо то може да увеличава скороста си спрямо трето нещо..

Брей, ти накрая ще излезеш по-релативист от мен!

Със Шпага може да имаме еднаква хаплогупа (от митохондриална ДНК), както и около 49% от населението в България.

Скорост спрямо какво?

Спрямо разглежданата маса.

Редактирано от Aтилea на 07.10.11 22:44.



Тема Re: Всичко зависи от отправната системанови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 22:41



С примера ти съм съгласна, ама че СВ на Земята се движи ускорително спрямо нея, според мен противоречи на дефиницията му.



Тема КОЙ ТИ Е КРИВ ,ЧЕ СИ ПРАВ!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 22:45





цитат:

Всичко зависи от отправната система

"Скоростта може и да е относителна, също и ускорението, но не и знакът на ускорението. "
Не е така , и знака на ускорението зависи от отправната система , Ако една ускоряваща се ракета изпреварва друга ускоряваща се ракета , в отправната система на първата ракета ускорението на втората ракета ще е с обратен знак , тоест тя ще забавя своето ускорение спрямо първата ракета.
край на цитата.


Прав си !..





Тема Re: ЖИВЕЕМ В ЦИКЛИЧНА ВСЕЛЕНА(ТОВА Е БЕЗСМЪРТИЕ!)..:)нови [re: geri®]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 22:52



Луд умора няма... ама аз взех да се уморявам...



Тема Re: ЖИВЕЕМ В ЦИКЛИЧНА ВСЕЛЕНА(ТОВА Е БЕЗСМЪРТИЕ!)..:)нови [re: Aтилea]  
Автор geri® (циник)
Публикувано07.10.11 22:54



"Луд умора няма."

Така си е, само се поти





Тема НЯМА СКОРОСТ СПРЯМО МАСА, ИМА СПРЯМО ОБЕКТнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 23:06





цитат:

Ако едно нещо забавя скороста си спрямо второ нещо то може да увеличава скороста си спрямо трето нещо..

Брей, ти накрая ще излезеш по-релативист от мен!
край на цитата.


Не !.. Това не е релативизъм .. Релативизмът започва там дето започва понятието скорост спрямо СВЕТИЯ ДУХ.. Там където е на почит понятието скорост спрямо ЕДИ КАКВО СИ , там започва антирелативизмът..




цитат:

Със Шпага може да имаме еднаква хаплогупа (от митохондриална ДНК), както и около 49% от населението в България.
край на цитата.


Може..може .. аз само питам и съм длъжен да ти вярвам ..



цитат:
"Скорост спрямо какво? "

Спрямо разглежданата маса.

край на цитата.


Е, ти пък сега!.. скорост спрямо маса!.. Какво е туй?.. Може би имаш впредвид скорост спрямо веществен обект ?.. Но и скороста спрямо веществен обект е относително понятие щото вещественни обекти наспорил господ а те в най общия случай са взаимоподвижни.. Ако ли пък имаш впредвид скороста на светлината спрямо вещественнив обект формиращ сподвижния вакуум в мойто в даден момент се движи светлината то скороста в такъв СВ е инвариант и зависи от параметрите на полето .. При по голяма напрегнатост на полето скороста намалява.. затова вероятно часовниците на спътниците избързват спрямо събратята си на повърхноста на земята..



Тема Re: НЯМА СКОРОСТ СПРЯМО МАСА, ИМА СПРЯМО ОБЕКТнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано07.10.11 23:25



Е, ти пък сега!.. скорост спрямо маса!.. Какво е туй?.. Може би имаш впредвид скорост спрямо веществен обект ?.. Но и скороста спрямо веществен обект е относително понятие щото вещественни обекти наспорил господ а те в най общия случай са взаимоподвижни.. Ако ли пък имаш впредвид скороста на светлината спрямо вещественнив обект формиращ сподвижния вакуум в мойто в даден момент се движи светлината то скороста в такъв СВ е инвариант и зависи от параметрите на полето ..

Е, браво! Можеше и по-бързо да се сетиш. Все пак съжалявам, че не съм била по-обстоятелствена в отговора си. Мислех си, че както аз се опитвам да ти чета мислите, така и ти си напреднал в това след една седмица дискусии



При по голяма напрегнатост на полето скороста намалява.. затова вероятно часовниците на спътниците избързват спрямо събратята си на повърхноста на земята..

Дойдохме си на думата. Значи разбра какво имах предвид преди 1-2 постинга.

Намаляването на скоростта на светлината в околността на голяма маса според твоята теория не би трябвало да влияе на това как тече времето пак там. Или и то е вече относително?

скороста в такъв СВ е инвариант

Ей тук не можах да ти прочета мислите. Какво значи, че е инвариант? Че е константа в рамките на конкретния СВ? Нали току-що казахме, че скоростта на светлината намалява при голяма напрегнатост на полето? Това да не става скокообразно - появяването на голямата напрегнатост и съответно намаляването на скоростта?

Редактирано от Aтилea на 07.10.11 23:33.



Тема ЛОКАЛНАТА СКОРОСТ НА ПРОЦЕСИТЕ НЕ Е ВРЕМЕнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано07.10.11 23:42





цитат:

"Е, ти пък сега!.. скорост спрямо маса!.. Какво е туй?.. Може би имаш впредвид скорост спрямо веществен обект ?.. Но и скороста спрямо веществен обект е относително понятие щото вещественни обекти наспорил господ а те в най общия случай са взаимоподвижни.. Ако ли пък имаш впредвид скороста на светлината спрямо вещественнив обект формиращ сподвижния вакуум в мойто в даден момент се движи светлината то скороста в такъв СВ е инвариант и зависи от параметрите на полето .. "

Е, браво! Можеше и по-бързо да се сетиш. Все пак съжалявам, че не съм била по-обстоятелствена в отговора си. Мислех си, че както аз се опитвам да ти чета мислите, така и ти си напреднал в това след една седмица дискусии
край на цитата.


Както се вика : Бързо схващаме ама трябва дълго да ни се обяснява.. .. Явно такива сме това художниците..:)


При по голяма напрегнатост на полето скороста намалява.. затова вероятно часовниците на спътниците избързват спрямо събратята си на повърхноста на земята..


цитат:

Дойдохме си на думата. Значи разбра какво имах предвид преди 1-2 постинга.

Намаляването на скоростта на светлината в околността на голяма маса според твоята теория не би трябвало да влияе на това как тече времето пак там. Или и то е вече относително?
край на цитата.


Времето е вселенска анджаклама .. хронология на процесите във вселената.. А това за което говорим в някакъв си там СВ как се движела светлината или па цъкали часовниците се нарича скорост на локалните процеси .. С такава променлива скорост на локалните процеси отдавна сме свикнали в ежедневния си опит.. Лятото например джибрите втасват за 12 дена а сеги вече и за 30 дни нема да втасат .. Но от това не правим извод че ако въведем джиброчасовник ще имаме забавяне на времето преаз есента..



Редактирано от Петко Марков Петков на 07.10.11 23:47.



Тема Re: ДА НЕ СТЕ СЕСТРИ СЪС ШПАГА ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Шпaгa ()
Публикувано08.10.11 03:51



Здравей, петков.

Много ми приличаш на шпага ..

За мен това е голям комплимент, защото по всичко, написано от Атилеа, личи, че тя е една изключително интелигентна дама



П.П. Ти обаче, както обикновено, пак си приел тактиката да кръшкаш от въпросите й, да се посукваш, да шикалкавиш и да се възхваляваш... безмерно



Тема Re: ДА НЕ СТЕ СЕСТРИ СЪС ШПАГА ?нови [re: Шпaгa]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.10.11 07:31



Здравей Шпага,


цитат:

Здравей, петков.

Много ми приличаш на шпага ..

За мен това е голям комплимент, защото по всичко, написано от Атилеа, личи, че тя е една изключително интелигентна дама
край на цитата.


Сравнението ми наистина е подходящо . И аз също мисля че Атилеа има доста пъргав ум. Освен това тя с въпросите си е способна да породи в отговарящия нови идеи. Тоака например тя разви в мен нова идея за аберацията базирана на относителноста на мястото и относителноста на пътя като по тоя начин че светлината има път и траектория вън от отправната система .. От тук и изводът че наблюдаемото положение на звездата не е мнимо както твърди СТО а е съвсем реално положение в отправната система на СВ на земята и покоящият се със земята наблюдател..
Тази идея аз разбира се подробно ще изложа и докажа истинноста и тъй като тя в същност е и в оснавата на СТО представите.


цитат:

П.П. Ти обаче, както обикновено, пак си приел тактиката да кръшкаш от въпросите й, да се посукваш, да шикалкавиш и да се възхваляваш... безмерно
край на цитата.


Това е така защото не мога да говоря за скорост .. за път и за място на събитие без да бъдат отнесени тия понятия към дадена отправна система..
Не съм виновен в това че разбирам дето е невъзможна скорост .. път и място спрямо СВЕТИЯ ДУХ..





Тема УТОЧНЯВАНЕ НА ПОНЯТИЕТО ИНВАРИАНТ НА СКОРОСТнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.10.11 07:51





цитат:
скороста в такъв СВ е инвариант

Ей тук не можах да ти прочета мислите. Какво значи, че е инвариант? Че е константа в рамките на конкретния СВ? Нали току-що казахме, че скоростта на светлината намалява при голяма напрегнатост на полето? Това да не става скокообразно - появяването на голямата напрегнатост и съответно намаляването на скоростта?

край на цитата.


Трябваше да помисля преди да ти дам отговор за понятието инвариант на скорост спрямо СВ.. Действително ако напрегнатоста на полето се мени на различни растояния от възбуждащото тяло то там където напрегнатоста е по голяма ще има по малка скорост на светлината спрямо отправната система на възбуждащото СВ тяло .. Но в по малки области на СВ параметрите на полето са практически константни и в такива области и напълно оправдано да казваме че скороста светлината спрямо възбудителят на полето е инвариант докато спрямо други подвижни спрямо възбудителя тела тя има най различни стойности които се получават на принципа на Галилей за събиране на скорост..

Т.е. с понятието инвариант на скоровста на светлината аз съм имал впредвид тази малка по дебелина област от няколко километра на повърхноста на земята където обикновенно са опитните установки и където напрегнатостая на полето е практически константна.

Извинявам се ако с предишното си непрецизирано определение на понятието инвариант на скороста на светлината в СВ спрямо възбудителя на полето съм предизвикал възмущение в пъргавият ти ум !..





Тема Re: УТОЧНЯВАНЕ НА ПОНЯТИЕТО ИНВАРИАНТ НА СКОРОСТнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано08.10.11 09:39



Т.е. с понятието инвариант на скоровста на светлината аз съм имал впредвид тази малка по дебелина област от няколко километра на повърхноста на земята където обикновенно са опитните установки и където напрегнатостая на полето е практически константна.

Не знам как успяхме да докараме темата точно до областта, с която се занимавам в момента - анизотропното разпространение на светлината в земната атмосфера. Смисълът на този израз е, че част от слънчевата светлина, навлязла в атмосферата, се отразява (отклонява) от въздушните частици и се разсейва, става дифузна. За един наблюдател, намиращ се на земната повърхност, небосводът в ясен ден не доставя еднакво количество светлина от всяка една своя точка, което се нарича анизотропност на дифузната слънчева радиация. При това тук нямам предвид околността на небосвода около Слънцето, който очевадно ще доставя максимално количество дифузна радиация.

За количеството получена дифузна слънчева радиация е от голямо значение надморската височина на наблюдателя. Колкото по-високо се намира, толкова по-голямо количество радиация достига до наблюдателя. Наблюдаемо по-голяма. Надморската височина участва във формулата и за количеството на директна, и за количеството на дифузната радиация.

Така че не моге да приема предложението да дефинираме като инвариантна скоростта на светлината в няколко километровата област около Земята, след като знаем, че точно там тя доказано се променя от скорост на светлината във вакуум към скорост на светлината във въздух. Може гравитационното и електро-магнитното поле там действително да се променят най-незначително. Но точно там напрегнатостта на вакуума би трябвало да се променя най-драстично и наблюдаемо.

Все пак аз в моя пример 1-2 постинга назад имах предвид напрегнатост на вакуума в рамките на цялата Слънчева система и намаляване на скоростта на светлината (спрямо земния наблюдател или спрямо Слънцето, ако щеш) с постепенното й навлизане все по-навътре в нея.

П.С. Тръгвам по задачи, ще имаш повече време да обмислиш отговора си :-)

Редактирано от Aтилea на 08.10.11 09:52.



Тема Re:Лудогорец бие динамо Букурещ с 2 на 1нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано08.10.11 17:53



Петков Разград пак се прослави



Редактирано от ribarqt_ на 08.10.11 17:56.



Тема Re: ТАКА И НЕ РАЗБРАХ ХИПОТЕЗАТА ТИ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано08.10.11 17:57



Здрасти, Петков!

Чертежа не е мой а на господа релативистите .. та според изводът ти излиза че те не разбират нищо от аберация :

Да, ама "аберация на светлината" не е измислена от релативисти, а доста преди тях е обяснена с неподвижност на етера спрямо движещо се тяло - Земята. Така че - неправомерно се целиш.


Важна (за тебе) част от обяснението е, че ако етерът се увлича заедно със Земята - не е нужно накланяне на тръбата по посоката на движение, т.е., аберация на светлината няма да има. Да не говорим, че това пък противоречи на резултатите от ММ-опита. Още, нали искаш издънките на ХСВ - самата сфера на влияние не би допускала аберация; нали се "движат" измененията на полетата в синхрон с тялото, което ги създава. Директно попадаш в лапите на ММ-опита -а той е началото на релативисткото мислене. Ще те върне в руслото на релативизма.... Няма страшно, знаеш част от стихотворение "Да се завърнеш в бащината къща..." с ученическото продължение: "... когато гроздето на вино се превръща" ... не е лошо нещо.

Експериментите показват че мястото на събитията е относително понятие..
Експериментите показват че пътят е относително понятие и зависи от изборът на отправна система..
Експериментите показват че траекторията на движещ се обект или процес е относително понятие и зависи от изборът на отправна система..


Ами, хубаво, ама трябва и изводите в останалите разсъждения, да са съобразени с тия мантри.

Експериментите показват че траекторията на вълната в средата в която се разпространява вълната е абсолютно понятие и не зависи от избор на наблюдател..
Тук, това не е достатъчно - ако средата също се движи спрямо наблюдател, както е при въздуха, нещата са по-други, отколкото при неподвижна среда и наблюдател, както е при елмагн вълни във физвакуума.
Знам, че го знаеш, ама още знам, че поне досега не си го съобразявал - често в предишни разговори питаш, е кво от това, че едните вълни били механични (надлъжни), а другите били напречни и т.н., със звукови вълни си давал примери с омешване на свойствата им и изводи от тях за електромагнитни вълни.

(А за разбирането на хипотезата ми - важно е да се разкрие източникът, първородникът на свойства, т. е., същността на процесите в микрото; и как се трансформират и получават новите свойства, какви са възможните закономерности и защо именно тез и тез явления се наблюдават от Изследовател. Това става сравнително лесно, ако се допусне (както е по хипотезата ми) наличие на физически вакуум, чийто частици си имат СПХ (собствени пулсиращи характеристики), а подредбата на тези СПХ заформя това, което се нарича пространство и, че тези СПХ могат да се пренасят по подреденото върху вакрешетка - флуктуации разни. Взаимодействията на тия флуктуации могат да организират и по-сложни структури, та чак до затварянето им в "малка" област - локално; образуват вещеви обект - от характера на образуваните пространствени фигури, от съчетаването им в пространството, от възможните взаимодействия идват и свойствата на тези вещеви обекти. Този начин на образуване дава възможност за "пълна промяна" в зависимост от полетата, налитащи на фигурата - особено при резонанс: ще има разпади и нови частици, разбира се - с нови свойства. Та, ... ето я възможността за развитие - от полева форма към вещева и обратното при разпади - Кръговрат на формите на материята. Без да се плашим от това: какво е нищо?, какво е пространство?, какво е кривина на пространство?, какво е време?, какво е пространство-време? и т.н.
А бе, не е чак толкова трудна за възприемане. За представа - мисля си, че е по-лесна от "изводите" в КМ например. Отговаря на въпросите им: "Защо това е така в природата - ние не знаем". С хипотезата ми - Има възможност да се разбере защо е така.)
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема РАЗГРАД НЕ СИ ПОПЛЮВА! :)нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано08.10.11 18:08





цитат:

Лудогорец бие динамо Букурещ с 2 на 1

Петков Разград пак се прослави
край на цитата.


Разград се прослави!..





Тема Астрономи пак потвърдиха ОТОнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано08.10.11 20:08



Потвърдиха Общата теория на относителността :-)



Общата теория на относителността на Алберт Айнщайн бе потвърдена на космическо ниво от астрофизици, които изследваха как светлината от далечни галактични купове е повлияна от гравитацията, съобщи Франс прес.

Публикуването на тези резултати идва само няколко дни след новината, че е направено откритие, което хвърля сянка върху теорията на Айнщайн, с постигането на скорост, превишаваща тази на светлината от частици неутрино, допълва БТА. Скоростта на светлината е смятана за "непреодолима бариера" в теорията на относителността.

Резултатите от тези изследвания обаче трябва да бъдат потвърдени. Радек Войтак от университета в Копенхаген и колегите му поискали да потвърдят теорията на относителността на Айнщайн, изследвайки светлината от около 8000 галактични купа, всеки от които е приютил хиляди галактики.

Гравитацията, която осигурява "сцеплението" на галактичния куп, също оставя своя отпечатък върху светлината, която всяка от тези галактики излъчва в космическото пространство.

Според теорията на Айнщайн дължината на светлинната вълна се удължава под ефекта на гравитацията. В резултат се получава гравитационно червено отместване, различно от това, което се дължи на отдалечаването на галактиките. Сравнявайки дължината на светлинна вълна от галактики, които се намират в центъра на галактични купове, където гравитацията е по-голяма, с тази от галактики в периферията им, астрофизиците открили малки разлики в гравитационното червено отместване.

Установихме, че светлината от галактики в центъра на купове се затруднява да излезе от гравитационното поле, докато тази от периферни галактики се появява по-лесно, заяви Войтак. След като изчислили масата на всеки галактичен куп, астрофизиците прибягнали до Общата теория на относителността, за да изследват гравитационното червено отместване на галактиките в зависимост от мястото им в купа.

"Теоретичните изчисления" на гравитационното червено отместване се оказаха в "пълно съгласие" с наблюденията, отбеляза Войтак. Гравитационното червено отместване варира пропорционално в зависимост от гравитацията на купа. Наблюденията ни потвърждават теорията на относителността. Преди бяха извършени тестове на нивото на Слънчевата система и няколко звезди. Сега са направени тестове на космическо ниво, които потвърждават Общата теория на относителността." Резултатите от изследването са публикувани в сп. "Нейчър".

========================
P.S. За илюстрация от мен - едно изображение на галактичен куп Abell 1689:



Ето го и с по-голяма резолюция:


Обърнете внимание на тънките концентрични дъгички около центъра на снимката. Те се дължат на действието на купа като огромна гравитационна леща. Заради огромната си маса той изкривява лъчението на галактиките, намиращи се отвъд него.



Тема Re: САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМА(2)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано08.10.11 20:11



Преди малко се замислих да те питам:

Напрегнатост на Вакуума
Напрегнатост на Полето
Напрегнатост на гравитационното поле
напрегнатост на електро-магнитното поле

Няма как да са едно и също нещо, нали?

Каква е връзката между тях? (понеже току ползваме първите две понятия, а не е ясно точно какво значат)



Тема Re: Астрономи пак потвърдиха ОТОнови [re: Aтилea]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано08.10.11 20:26



Петков, вярвам, че тази снимка би трябвало да те размаже от кеф... в случай, че намериш на нея няколко доказателства за правотата на теорията си. Едното доказателство (гравитационна леща) съвпада с доказателство за ОТО, така че него не го брой.



Тема ОБЩОТО МЕЖДУ ВАКУУМНИТЕ ПОЛЕТАнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 05:53





цитат:

Напрегнатост на Вакуума
Напрегнатост на Полето
край на цитата.


Единственното различимо лице на вакуумът пред човешкият разум са полетата чиито параметри са измерими. Стойностите на вакуумните параметри (на параметрите на полетата на вакуумът) отразяват с какви сили си всаимодейства вакуумът с веществото или пък със самия себеси като материален обект пренасящ вълнови възмущения на параметрите с дадена скорот относно една или друга отправна система..



цитат:
Преди малко се замислих да те питам:

Напрегнатост на Вакуума
Напрегнатост на Полето
Напрегнатост на гравитационното поле
напрегнатост на електро-магнитното поле

Няма как да са едно и също нещо, нали?

край на цитата.


Не са едно и също но си взаимновлияят така че трябва в разглеждането да не се разглеждат изолирано едно от друго. Така например напрегнатоста на гравитационното поле забавя скороста на електромагнитните вълни в отправната система свързана със възбудителя на СВ.. също така промяната на електрическото поле предизвиква промяна във магнитното поле и промяната в магнитното поле предизвиква промяна във електрическото поле..



цитат:
Каква е връзката между тях?

край на цитата.


Връзката между тях е че са взаимосвързани и си взаимовлияят.. Ако не беше така те нямаше да бъдат сподвижни със възбудителя..



цитат:

(понеже току ползваме първите две понятия, а не е ясно точно какво значат)
край на цитата.


Ако се прецизира тези две понятия ще тобият следния словесен изказ:

Напрегнатости на вакуумните полета



Тема ОТО НЯМА ПРАВО ДА ПРИВАТИЗИРА ИСТИНАТА!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 06:08





цитат:

Петков, вярвам, че тази снимка би трябвало да те размаже от кеф... в случай, че намериш на нея няколко доказателства за правотата на теорията си.
край на цитата.


Доказателството на вакуумните ми теории в тази снимка се състои в пълната корелация на реалноста със представите за изкривяване на вакуумът..


цитат:
Едното доказателство (гравитационна леща) съвпада с доказателство за ОТО, така че него не го брой.

край на цитата.



Че откъде накъде ОТО ще приватизира истината за изкривяването ?.. ОТО плеще глупости за изкривяване на празнотата (на нищото) а вакуумните ми теории се базират на кривене на материални обекти.. И тоя дето плеще глупостите имал правото на приоритет !!.. от къде накъде ?





Тема СКОРОСТА НА СВЕТЛИНАТА Е СПОРЕД ЗАВИСИнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 06:27





цитат:

"Т.е. с понятието инвариант на скоровста на светлината аз съм имал впредвид тази малка по дебелина област от няколко километра на повърхноста на земята където обикновенно са опитните установки и където напрегнатостая на полето е практически константна. "

Не знам как успяхме да докараме темата точно до областта, с която се занимавам в момента - анизотропното разпространение на светлината в земната атмосфера. Смисълът на този израз е, че част от слънчевата светлина, навлязла в атмосферата, се отразява (отклонява) от въздушните частици и се разсейва, става дифузна. За един наблюдател, намиращ се на земната повърхност, небосводът в ясен ден не доставя еднакво количество светлина от всяка една своя точка, което се нарича анизотропност на дифузната слънчева радиация. При това тук нямам предвид околността на небосвода около Слънцето, който очевадно ще доставя максимално количество дифузна радиация.
край на цитата.


Дай да не окашкваме представите за разпространение на светлината във вакуум без разсейване и във среда в която има разтворени във вакъъмът вещественни частици които разсейват (изкривяват пътя на светлината) спрямо възбудителя на СВ



цитат:

Така че не моге да приема предложението да дефинираме като инвариантна скоростта на светлината в няколко километровата област около Земята, след като знаем, че точно там тя доказано се променя от скорост на светлината във вакуум към скорост на светлината във въздух. Може гравитационното и електро-магнитното поле там действително да се променят най-незначително. Но точно там напрегнатостта на вакуума би трябвало да се променя най-драстично и наблюдаемо.
край на цитата.



Пак повтарям че флуидната среда не трябвяа да се обърква с вакуумната среда.. Не те разбирам защо напрегнатоста на гравитацията например или па на магнитното или па на електрическото поле именнотам трябва да се променят най драстично .. Да не би да имаш впредвид работата на радио и телевизионните излъчватели на земята?..





цитат:

Все пак аз в моя пример 1-2 постинга назад имах предвид напрегнатост на вакуума в рамките на цялата Слънчева система и намаляване на скоростта на светлината (спрямо земния наблюдател или спрямо Слънцето, ако щеш) с постепенното й навлизане все по-навътре в нея.
край на цитата.



Няма проблем..Така е !.. светлината с проманата на напрегнатоста изменя скороста си .. Как това опитно може да се докаже нямам за сега ясна идея.. Ти имаш ли някаква идея ?..



Тема ВСИЧКИТЕ СА МАСКАРИнови [re: 3opниk2]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 08:00





цитат:

Здрасти, Петков!

Чертежа не е мой а на господа релативистите .. та според изводът ти излиза че те не разбират нищо от аберация :

Да, ама "аберация на светлината" не е измислена от релативисти, а доста преди тях е обяснена с неподвижност на етера спрямо движещо се тяло - Земята. Така че - неправомерно се целиш.
край на цитата.


Всичките са маскари !.. И ония дето са проповядвали неподвижен етер спрямо който се движи земята и тия дето баучат че вакуум(етер) немало и за цяр .. Та от тая гледна точка аз акъл не ща да вземам нито от едните , нито от другите.. Дядо ми казваше от зелена тиква семки да не вземам!..


Надявам се да си наясно че ако имаше такова животно "неподвижен етер " спрямо който се движи земята то опитът на ММ би засякъл етерен вятър.. Следователно тия номера с неподвижни етери както и тия номера със отсъствие на физически вакуум не вървят!.. Затуй всичките са маскари!..



цитат:

Важна (за тебе) част от обяснението е, че ако етерът се увлича заедно със Земята - не е нужно накланяне на тръбата по посоката на движение, т.е., аберация на светлината няма да има. Да не говорим, че това пък противоречи на резултатите от ММ-опита. Още, нали искаш издънките на ХСВ - самата сфера на влияние не би допускала аберация; нали се "движат" измененията на полетата в синхрон с тялото, което ги създава. Директно попадаш в лапите на ММ-опита -а той е началото на релативисткото мислене. Ще те върне в руслото на релативизма.... Няма страшно, знаеш част от стихотворение "Да се завърнеш в бащината къща..." с ученическото продължение: "... когато гроздето на вино се превръща" ... не е лошо нещо.
край на цитата.


Не.. не си разбрал какво е сподвижност на вакуумни параметри и какво е вълна на възмущение на вакуумни параметри .. Давам ти наглед:
Една струна може да е сподвижна със земята (Струната на вакуумните параметри) но върху струната може да има вълни които се разпространяват по струната макар че струната е увлечена.. Сега ти е нужен интелектуален подвиг да схванеш алегорията че през телескопът минават само ония вълни които са по струни разположени по оста на телескопът.. Оавен това трябва да направиш и интелектуалния подвиг да схванеш къде е бил другия край на струната спрямо несподвижния спрямо земята СВ на слънцето когато вълната се е прехвърлила от стикованите краища на струната сподвижна със слънцето и струната сподвижна със земята след което е последвало разстиковането и струната сподвижна със земята е отнесла със себе си разспространяващата се вълна преминаваща през оста на телескопа .. Тук трябва и интелектуален подвиг за да си представиш радиално излизащите от источника струни с които се стиковат и разстиковат струните на сподвижния СВ на слънцето и след това па се стиковат и разстиковат струните сподвижни със земята и тогава може би ще ти хрумне защо телескопът трябва да се накланя по различни струни в различните дати на годината и различните епохи на вековете и различните часове на денонощието за да се подсигури съвпадане с такава струна чийто край е бил съвпарнал със струна сподвижна със слънцето когато там току що е достигала вълната

Каято направиш тезаи интелектуални подвизи да асимилираш нагледа който ти дадох ще схванеш защо при наличие на СВ сподвижен със земята се изисква накланяне на телескопа с течение на времето за да се наблюдава светлината от една и съща звезда ..

Ще чакам дая ми пишеш разбрал ли си как става номерът с аберацията и сподвижните вакууми..



цитат:
Експериментите показват че мястото на събитията е относително понятие..
Експериментите показват че пътят е относително понятие и зависи от изборът на отправна система..
Експериментите показват че траекторията на движещ се обект или процес е относително понятие и зависи от изборът на отправна система..

Ами, хубаво, ама трябва и изводите в останалите разсъждения, да са съобразени с тия мантри.

край на цитата.


Зорник , това не са мантри а логически произтичащи изводи направени от наблюдаемите факти на заобикалящият ни свят .. Помисли пак върху тия "мантри"..


цитат:

Експериментите показват че траекторията на вълната в средата в която се разпространява вълната е абсолютно понятие и не зависи от избор на наблюдател..
Тук, това не е достатъчно - ако средата също се движи спрямо наблюдател, както е при въздуха, нещата са по-други, отколкото при неподвижна среда и наблюдател, както е при елмагн вълни във физвакуума.
край на цитата.


Не си обърнал внимание че говорим за траектория на вълна в среда.. Нека си послужа пак с наглед : Нека приемем че във средата има стърчащи жалони и че вълната по пътя си събара жалоните където минава през средата .. Линията на съборените жалони е траекторията на вълната в средата.. Какъв наблюдател те е прихванал в такъв случай щом жалоните са наблюдателите ?


цитат:
Та, ... ето я възможността за развитие - от полева форма към вещева и обратното при разпади - Кръговрат на формите на материята. Без да се плашим от това: какво е нищо?, какво е пространство?, какво е кривина на пространство?, какво е време?, какво е пространство-време? и т.н.

край на цитата.


Аз уважавам идеята ти за търсене представи за структърата на материалния вакуум стига във фундамента на този вакуум да не залагаме тухлички от вещество защото става порочен кръг .. Демек стига се до изводът че вакуумът е направен от вещество.. До такава нелепост не трябва да се стига защото вакуумът не е вещественна а е полева форма на материята и това от самолет се забелязва..

Редактирано от Петко Марков Петков на 09.10.11 08:08.



Тема Re: ОТО НЯМА ПРАВО ДА ПРИВАТИЗИРА ИСТИНАТА!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 09:26



Според мен е очевидно, че ХСВ трябва да дава по-голямо изкривяване на светлината в сравнение с ОТО (веднъж гравитационно изкривяване и отделно по-силно увличане на светлината заради по-ниската й скорост). Ако трябва да съм точна, търсим изкривяване + отместване встрани. Да обяснявам ли защо?

Хайде сега да ги видим!



P.S. Припомни ми ако обичаш, каква е връзката между изкривяването на светлината около обект с голяма маса и съпътстващия този обект вакуум.

Редактирано от Aтилea на 09.10.11 09:31.



Тема Re: ВСИЧКИТЕ СА МАСКАРИнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 09:52



Каято направиш тезаи интелектуални подвизи да асимилираш нагледа който ти дадох ще схванеш защо при наличие на СВ сподвижен със земята се изисква накланяне на телескопа с течение на времето за да се наблюдава светлината от една и съща звезда ..


Аз и без подвизи знам, че Земята се върти около оста си и образът на всяка звезда се отмества върху небосвода със скорост 15 градуса на час. Естествено че ще трябва и телескопът да се движи, за да следи звездата.



Тема ПОДВИГЪТ БЕШЕ ЗА ЗОРНИК! :)нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 10:46





цитат:
"Каято направиш тезаи интелектуални подвизи да асимилираш нагледа който ти дадох ще схванеш защо при наличие на СВ сподвижен със земята се изисква накланяне на телескопа с течение на времето за да се наблюдава светлината от една и съща звезда .. "


Аз и без подвизи знам, че Земята се върти около оста си и образът на всяка звезда се отмества върху небосвода със скорост 15 градуса на час. Естествено че ще трябва и телескопът да се движи, за да следи звездата.

край на цитата.


Подвигът беше предназначен да го прави Зорник..ти си прочела постингъ ми до Зорнико в отговор на твърдението му че при сподвижен със земята вакуум немало да има аберация.. Та с две думи подвигът беше предназначен да разбере Зорник как при сподвижен със семята вакуум се получава годишна аберация..





Тема Re: ПОДВИГЪТ БЕШЕ ЗА ЗОРНИК! :)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 11:04



Тази аберация (от завъртането на Земята около оста й) какво общо има с онази аберация, която ти търсиш в подкрепа на ХСВ?



Тема ИЗКРИВЯВАНЕ НА ВАКУУМЪТнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 11:13





цитат:
Според мен е очевидно, че ХСВ трябва да дава по-голямо изкривяване на светлината в сравнение с ОТО (веднъж гравитационно изкривяване и отделно по-силно увличане на светлината заради по-ниската й скорост). Ако трябва да съм точна, търсим изкривяване + отместване встрани. Да обяснявам ли защо?

край на цитата.


Обясни моля те ти какво имаш впредвид.


цитат:

P.S. Припомни ми ако обичаш, каква е връзката между изкривяването на светлината около обект с голяма маса и съпътстващия този обект вакуум.
край на цитата.


Съгласно вакуумните представи за гравитацията вещественните обекти си взаимодейсъват с вакуумът в който са потопени .. това води до създаване на локални вакуумни "нанадолнища"(градиент на полето) на изкривения вакуум които взаимодействат с материалните обекти попаднали на склона на вакуумното нанадолнище тласкайки ги всъщнос към центъурът на вакуумното нанадолнище който център в класическата физика се нарича център на масите .. Разликата с класическата представа за центърът на масите е че този център не зависи от движението на масите и мигновенно ги съпътства докато при хипотезата за вакуумната природа на гравитацията вакуумното нанадолнище не се синхронизира мигновенно с подвижноста на масовите обекти а има закъсняване на потенциала.. Освен това в Нютоновите представи гравитационното взаимодействие е дистанционно между масовите обекти докато според вакуумната теория за гравитацията имаме контактно силово действие на вакуум със веществен обект(дяма дистанционно привличане на тела)



Тема Re: Интелектуален подвиг?!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано09.10.11 11:21



Здрасти, Петков!

А бе, всичките са маскари, ама ... нали трябва да се живее, налага се мислене за изход от омаскаряването...



Надявам се да си наясно че ако имаше такова животно "неподвижен етер " спрямо който се движи земята то опитът на ММ би засякъл етерен вятър..

Не, не е задължително , ако вещевите обекти се правят от свойствата на тоя "етер" непрестанно (в случая - физически вакуум), с огромна честота на образуване - та нали това е началото в хипотезата ми - от полева форма се образуват вещевите и съответно откликват на измененията на структурата на тая полева форма и СЕ ПРОМЕНЯТ по форма и големина в съгласие със структурата на физвакуума, който е арена на действията (свойства се създават и се променят!!! това е най-ценното в хипотезата) - така, че когато питаш с полета (наблюдателят това прави, взаимодействайки с полетата - поглъща-излъчва фотони от тях), то отговорите са тези от направените експерименти, споменати по-рано: аберация, Физо, ММ.
В повечето случаи от разглежданията на взаимодействието се забравя, че възможното взаимодействие е с поглъщане-излъчване на фотони. Това и на теб пречи да направиш интелектуален подвиг - същественото е, че признаването на такова взаимодействие (а няма доводи в съвременната физика против него) води до ПРОМЯНА на скоростта на обекта, спрямо него си, спрямо неговото предишно състояние, т. е. - ускорява се: променя се и формата му и размерът му по посока движение.
Значи: след ускоряване, обектът вече не е същият от преди ускоряване.
И доколкото има свойството "маса", а непрестанното му образуване е пулсиращо повтаряне на една и съща форма, т.е., "тик-така" образуването - то той е и часовник в собствената си система; обединено е пространство-времето му, защото, заради огромната честота на повтаряне на себе си, не е възможно на практика да наблюдаваме отделни части от неговото образуване; за наблюдател, тези свойства са като на цялостно оформена частица - пък и от такова сме изградени!
Следователно: физически вакуум има, но възможността да достигнем до неговите частици я няма, щото сме направени от много по-големи по размер форми и образувания от неговите СПХ. Давал съм вече пример: Не може да направим дисекция на жаба с острие, чийто връх е голям колкото Земята! Следователно: от физвакуума можем да ползваме само ПОЛЕВИТЕ му характеристики - тоест, за вещевите обекти, физвакуумът е САМО ПОЛЕ. Само полева форма на материя "виждаме", когато правим експерименти - градящото поле. Фината структура на физвакуума, ставаща благодарение на съществуването на огромни вещеви струпвания определя и така наречените "тъмна" енергия и "тъмна" материя. Подредбата на тая структура ентропийно влияе на движенията на обектите - може да е съпоставима сила, еластична сила в пространството с физвакуум, която да е по-голяма от гравитационната; особено на големи разстояния между обектите.
Така че: не е само гравитационната сила действаща във вселенски мащаб (събирателно), а и силите с ентропиен произход (или привличащи или отблъскващи - зависи от структурата и дистанцията между обектите), дължаща се на структуриране на физвакуума.

Не.. не си разбрал какво е сподвижност на вакуумни параметри и какво е вълна на възмущение на вакуумни параметри .. Давам ти наглед:
Една струна може да е сподвижна със земята (Струната на вакуумните параметри) но върху струната може да има вълни които се разпространяват по струната макар че струната е увлечена.. Сега ти е нужен интелектуален подвиг да схванеш алегорията че през телескопът минават само ония вълни които са по струни разположени по оста на телескопът.. Оавен това ...


Виж по-горното: "интелектуалният подвиг" съм го направил с хипотезата (късмет, някакъв) преди 25 г.; и съм "вкарал" вълничките върху физвакуума; с параметри СПХ; няма "струни" като в струнната теория, щото те не им се образуват непрестанно, т.е. - не зависят от конкретното състояние на вещевите и непрестанното взаимодействие с околното; а то, околното, непрестанно се променя! Става важно понятието за УСТОЙЧИВОСТ на образуванието, което директно кореспондира с това, какво е време, например. Пък и с цялостното философко виждане за обединена вселена. С кръговрат на полева и вещева форма на материята в нея.

Извинявай, дълго стана! Трудно се чете. Наблягам повече на философската страна в обяснението.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема ДЕНОНОЩНА АБЕРАЦИЯ, ЩО Е ТО ?нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 11:32





цитат:
ПОДВИГЪТ БЕШЕ ЗА ЗОРНИК! :)

Тази аберация (от завъртането на Земята около оста й) какво общо има с онази аберация, която ти търсиш в подкрепа на ХСВ?

край на цитата.


Денонощната аберация е максимална, когато наблюдателят се намира на екватора. Там тя предизвиква изместване на видимото положение с около 0,32" на изток. На полюсите денонощна аберация не се наблюдава.





Тема КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: 3opниk2]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 11:57





цитат:
"Надявам се да си наясно че ако имаше такова животно "неподвижен етер " спрямо който се движи земята то опитът на ММ би засякъл етерен вятър.. "

Не, не е задължително , ако вещевите обекти се правят от свойствата на тоя "етер" непрестанно (в случая - физически вакуум), с огромна честота на образуване - та нали това е началото в хипотезата ми - от полева форма се образуват вещевите и съответно откликват на измененията на структурата на тая полева форма и СЕ ПРОМЕНЯТ по форма и големина в съгласие със структурата на физвакуума, който е арена на действията (свойства се създават и се променят!!! това е най-ценното в хипотезата) - така, че когато питаш с полета (наблюдателят това прави, взаимодействайки с полетата - поглъща-излъчва фотони от тях), то отговорите са тези от направените експерименти, споменати по-рано: аберация, Физо, ММ.

край на цитата.


Доста сложна абстракция за светът около нас е това .. Светът за мен по такъв начин е съвсем илюзорен.. Би ли дал някакъв наглед за по пълно възприемане на идеите ти..


цитат:

Виж по-горното: "интелектуалният подвиг" съм го направил с хипотезата (късмет, някакъв) преди 25 г.; и съм "вкарал" вълничките върху физвакуума; с параметри СПХ; няма "струни" като в струнната теория, щото те не им се образуват непрестанно, т.е. - не зависят от конкретното състояние на вещевите и непрестанното взаимодействие с околното; а то, околното, непрестанно се променя! Става важно понятието за УСТОЙЧИВОСТ на образуванието, което директно кореспондира с това, какво е време, например. Пък и с цялостното философко виждане за обединена вселена. С кръговрат на полева и вещева форма на материята в нея.

край на цитата.


Кажи обобщено какво е време според теб ?



Тема Re: ИЗКРИВЯВАНЕ НА ВАКУУМЪТнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 12:38



Еднакво ли ще е "вакуумното нанадолнище" на два обекта с еднаква маса, но с различна плътност?

П.С. Като цяло, твоето "вакуумно нанадолнище" ми изглежда изсмукано от пръстите, ей така, да има какво да обяснява вече известния факт за изкривяването на траекторията на светлината, преминаваща край голяма маса.



Тема ФИЗИКА И МЕТАФИЗИКАнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 13:28





цитат:

Еднакво ли ще е "вакуумното нанадолнище" на два обекта с еднаква маса, но с различна плътност?
край на цитата.


Не разбира се .. разпределението на полето ще е различно в близки до обекта зони , но в много отдалечени зони ще е практически едно и също.



цитат:

П.С. Като цяло, твоето "вакуумно нанадолнище" ми изглежда изсмукано от пръстите, ей така, да има какво да обяснява вече известния факт за изкривяването на траекторията на светлината, преминаваща край голяма маса.
край на цитата.


Не от пръстите а от окръжаващата действителност .. Цялата наука от там се изсмуква .. Физиката е наука която изцяло следва от реалноста .. Да би била друга Божията вселена би била друга и науката.. Само метафизиката се пинка да направи светът .. физиката се прави от съществуващия вече свят!..



Редактирано от Петко Марков Петков на 09.10.11 18:13.



Тема Re: ФИЗИКА И МЕТАФИЗИКАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 13:38



Много е лесно да обясняваш известни вече факти.

Предскажи някой ефект, който да е непознат / незабелязан досега.

В галерията от снимки на Хъбъл hubblesite.org има огромно количество снимки, пробвай да намериш някоя, която да съдържа ефект, предсказан от теб, и дето ОТО да го е пропуснала.

Като например изкривеният образ на галактики зад галактичен куп като Абел 1689 да е отместен в посока напред по посоката на движение на купа, или пък Айнщайнови пръстени изключително само от едната страна на купа, както би трябвало да бъде, ако към изкривяването на светлината от масата на галактичния куп се добави отместването, причинено от увлечения от купа вакуум.

А, също можеш да потърсиш Айнщайнов пръстен (Einstein ring) около единична сферична галактика, с център на пръстена видимо встрани от образа на галактиката.

Редактирано от Aтилea на 09.10.11 13:44.



Тема Re: Интелектуален подвиг?!нови [re: 3opниk2]  
Автор B0081 ()
Публикувано09.10.11 14:27



Извинявай, дълго стана! Трудно се чете. Наблягам повече на философската страна в обяснението.

Поста ти е добър!

Редактирано от B0081 на 09.10.11 14:28.



Тема Re: Дерибейчо като ме бана от физиката ми накривинови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано09.10.11 14:56



на оная ми работа

това показва само ядът ти от заглявушване по извратените ти представи , радвай се интелигентно извратен трол



Тема Re: КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано09.10.11 17:27



Здрасти, Петков!

Доста сложна абстракция за светът около нас е това .. Светът за мен по такъв начин е съвсем илюзорен.. Би ли дал някакъв наглед за по пълно възприемане на идеите ти..

Да! Шантава работа, ама ... действителността не я опровергава.
"Здравият разум" не е силен аргумент в науката, налага се да преосмисляме; казвал съм го вече - много трудно е човек да си представи, че частиците на ... ръцете му, например, се образуват непрестанно с огромна честота на образуване, докато "чатка" по клавиатурата! разни глупости (Да не съм кьорав!, ще каже читателят, но - същевременно знае, че е ограничен в бързината на наблюдаване - само в и около видимия спектър и то, на промяна: около 12 херца хваща измененията).
Представата за плътност, изградена с усещанията ни, влиза в разрез с такова мислене. Винаги се е считало, че частиците са даденост ... свише - парчета от Големия Взрив. И чак когато са се опитали в микро-света да им определят координата и импулса едновременно, са се сблъскали с честотния им характер, пулсираща реалност, вплетена по-късно в дуалистичен модел на частиците, но необяснена причина за "вълнов" характер.
(За пример: представи си пеперуда - статично положение - тяло с крилца; динамично състояние -размахва крилца, пък и се движи нагоре-надолу, наляво-надясно; при неразграничимост на отделни пеперудени части виждаме някакво "пухкаво" топче, да се рее по въздуха. Ако не знаехме, предварително, че това е пеперуда, бихме приели пухкавото топче за: това му е реалната форма на това тяло! Същевременно, ако заснемем на високоскоростна камера (висока честота на кадрите) - ще видим, при филм-бавен наглед и отделните пулсации на крилцата и ще говорим за структура на пеперуда и позиции в "танца й".
Идеята за наглед на елементарните частици не се отличава много от разказаното за пеперудата. (нали и тя е рожба на елементарните частици, просто, повтаря по форма възможните движения, придобити еволюционно - пулсиращ модел; ако се замислиш - всичко живо в движение, повтаря пулсиращ модел на движение - философски: не е проблем за природата пулсиращият модел за движение. Така - всяко движение, в подробности е УСКОРИТЕЛНО движение, ама ако не можем да следим отделните фази, го приемаме за РАВНОМЕРНО ПРАВОЛИНЕЙНО, след като не можем да измерим сили))

Кажи обобщено какво е време според теб ?

Е, казвал съм го многократно... Времето е една възможност да се подредят събитията по последователност на случванията, по причина-следствие. Това е възможно заради наблюдаемост (проявимост) на необратими (и обратими-условно) процеси.
Известното във философията подреждане на събития в хронологичен ред.

Поради зърнест модел на физическия вакуум, само условно може да се приеме, че събитието е точка от пространство-времето. Идеализирано за удобство.
Тъй като всяко вещево се образува непрестанно с огромна честота на образуване, то има някакво последователно повтаряне на една и съща конфигурация (но не една и съща частица) на обект: интервалът на повтаряне е минималното ФИЗИЧЕСКО време, което принципно може да се измерва - интервал между две повтарящи се събития от микро-света. Тъкмо това оправдава математическото за граница: делта те клони към нула (в знаменател е), но никога не я достига; в смисъл - на практика, не може да се стъпи два последователни пъти на едно и също място в едно и също време; тоест - времеви интервал нула няма; мигновеността е само наглед, без физически смисъл.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема Re: КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: 3opниk2]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 18:04



Тъй като всяко вещево се образува непрестанно с огромна честота на образуване

След като прочетох това, се замислих: ОК, но не е задръстено с вещество около нас. Значи трябва да има и процес на разпадане...

Или пък може да няма процес на разпадане, а просто новосъздаденото вещество остава в миналото. Така на фронта на настоящето веществото се самосъздава, и няма нужда да се руши. Топката, която виждам пред мен, се самосъздава във всяко следващо настояще, а в миналото си стои съществуваща и така се образува едно четиримерно тунелоподобно тяло.

При това положение времето е вече координата на съществуване на веществото. Настоящето е фронтът, до който е достигнало съществуването.

Съществуването изобщо е една вълна, която се движи от бивше настояще към бъдеще. Даже не е нужно да е равнина. Може да е друг вид повърхнина, например затворена сферична, което се потвърждава и от теорията за Големия взрив, и от наблюденията за раздуващата се Вселена.

Не е и нужно времето да тече с една и съща скорост с напредването на процеса.

Ама за целта трябва да се приеме понятието веществено-пространствено-временен континиум.

Уцелих ли нещо от мислите ти?



Тема Re: САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМА(2)нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано09.10.11 18:25



Бобо кога ще ги изгониш тия безумни плямпалници (Петков) от тука бе, аман бе.



Тема Re: КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: Aтилea]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано09.10.11 18:29



Подозирам, че при него всичко идва от четене и неразбиране на Файнман. В някоя от книгите му (най-вероятно лекциите му) е обеснил за операторите на създаване и унищожаване в квантовата теория на полето и Зорник2 разбрал, не разбрал си фантазира.

Само предположение разбира се.



Тема ВИЖ В ТЕМАТА "ЗА ЗВЕЗДНАТА АБЕРАЦИЯ"нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 19:13





цитат:

Много е лесно да обясняваш известни вече факти.

Предскажи някой ефект, който да е непознат / незабелязан досега.
край на цитата.


Ми ето ти предсказания :
1.Виж в темата :


Там правя предвиждане че светлината в отправната система на земята има реална траектория съвпадаща със оста на телескопът поради което съгласно закона за отражението отразения лъч от полупрозрачното огледало което е перпендикулярно на оста на телескопът ще е по оста на телескопът(ще съвпадне със падащия лъч)
2. Скороста на светлината спрямо различни отправни системи е различна

Тези предсказания има са проверими !.. Койт иска да прави опити!..



Тема Re: ВИЖ В ТЕМАТА "ЗА ЗВЕЗДНАТА АБЕРАЦИЯ"нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 19:49



Абе все чета за този опит с телескоп и не мога да вдяна какво точно виждаш в него.

Нека повторя с мои думи. Насочваш телескопа към звезда, т.е. лъчът в някой си кратък момент съвпада с оста на телескопа. Междувременно Земята се върти, както и твърдо фиксираният върху нея телескоп и лека-полека звездата бяга от оста на телескопа.

Според теб звездата няма ли да избяга от оста на телескопа? Нали има денонощна аберация, което е плавен процес, а не скокообразен?

Скоростта на светлината е толкова невъобразимо по-голяма от скоростта, с която се върти земната повърхност, че никакъв ефект не може да се забележи, по-голям от 10 на степен -11 метра, без значение кой е прав.

Редактирано от Aтилea на 09.10.11 20:07.



Тема ЗДРАВИЯТ РАЗУМ НИ ПОМАГА ДА ОЦЕЛЯВАМЕнови [re: 3opниk2]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 19:51





цитат:

Да! Шантава работа, ама ... действителността не я опровергава.
"Здравият разум" не е силен аргумент в науката, налага се да преосмисляме; казвал съм го вече - много трудно е човек да си представи, че частиците на ... ръцете му, например, се образуват непрестанно с огромна честота на образуване, докато "чатка" по клавиатурата! разни глупости (Да не съм кьорав!, ще каже читателят, но - същевременно знае, че е ограничен в бързината на наблюдаване - само в и около видимия спектър и то, на промяна: около 12 херца хваща измененията).
Представата за плътност, изградена с усещанията ни, влиза в разрез с такова мислене. Винаги се е считало, че частиците са даденост ... свише - парчета от Големия Взрив. И чак когато са се опитали в микро-света да им определят координата и импулса едновременно, са се сблъскали с честотния им характер, пулсираща реалност, вплетена по-късно в дуалистичен модел на частиците, но необяснена причина за "вълнов" характер.



Здравият разум ни подсказва че можем да оцелеем само когато главата ни не е отделена от тялото .. Това ни помага да оцеляваме !..





цитат:

"Кажи обобщено какво е време според теб ?"

Е, казвал съм го многократно... Времето е една възможност да се подредят събитията по последователност на случванията, по причина-следствие. Това е възможно заради наблюдаемост (проявимост) на необратими (и обратими-условно) процеси.
Известното във философията подреждане на събития в хронологичен ред.
край на цитата.


Остави наблюдаемоста.. Нас ни интересува същноста..

Нали не искаш да кажеш че когато няма наблюдаятел няма и време.. т.е. процесите на протичат във своята причинно-следственна последователност и не се взаимообуславят и няма предхождане на едни процеси и събития пред други..



Тема Re: САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМА(2)нови [re: min4o_mihailov]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано09.10.11 20:13



Минчо, заповядай да споделиш конструктивен коментар по съседната нова тема за най-новите открития в астрономията.



Тема ТОЯ САМО СЛЕД МЕН ХОДИ :)нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано09.10.11 21:32





цитат:

Минчо, заповядай да споделиш конструктивен коментар по съседната нова тема за най-новите открития в астрономията.
край на цитата.


Тоя никъде не ходи!.. Само след мен ходи.. Специално си е взел интернет доставчик и специално се е регистрирал за да апострофира бай Петков.. Досега има написани 5 апострофа..





Редактирано от Петко Марков Петков на 09.10.11 21:48.



Тема Re: КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: Aтилea]  
Автор B0081 ()
Публикувано10.10.11 00:18



След като прочетох това, се замислих: ОК, но не е задръстено с вещество около нас. Значи трябва да има и процес на разпадане...

Здравей.

Понеже това което дискутирате засяга до голяма степен и моите предстваи, ще се включа ако позволите.



Как точно се разпада и се образува при Зорник нека да каже той.

За мен, на първо четене, всяка частица наистина се разпада, до определен обем в пространството, прихваща (ако има какво да прихване) някаква нова информация от пространството, след което пак се свива до частицата. Също така тази частица при разпадане отдава информация на пространството за себе си. По този начин частицата при един цикъл никога не е една и съща частица. Тя постоянно се променя. Макар че е незабелижимо. Достатъчно е да няма никакви промени в пространството, а само промяна на моестоположението на частицата в пространството, и частицата вече не е същата.
Идеята е че цялата материя е изтъкана от физ. вакума. Тази материя при определени условия може да се разпадне , и да стане част от физ. вакума. Също и физ.вакума може да създава материя. Едното преминава в другото. Всъщност то е едно и също.Но при оределени качества които притежава физ. вакума, ние я наричаме материята.



Тема Re: ОБЩОТО МЕЖДУ ВАКУУМНИТЕ ПОЛЕТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано10.10.11 19:17



Ако не беше така те нямаше да бъдат сподвижни със възбудителя...

Ама ако трябва да сме последователни, сферичната форма на гравитационното поле на една планета е различна от формата на нейното електромагнитно поле. Да не говорим, че ЕМ поле може и да липсва (изцяло или почти).

В такъв случай каква е формата на СВ на една планета?



Тема Re: КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: Aтилea]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано10.10.11 19:25



Здрасти, Атилеа!

Уцелих ли нещо от мислите ти? (Не знам, но си мисля, че аз мога да уцеля ... нещичко ... Аелита - едноименен фантастичен роман

-чудесен, според мен)

ОК, но не е задръстено с вещество около нас. Значи трябва да има и процес на разпадане...
Не е точно разпадане, в оня смисъл на разпад на елементарни частици дето се получават др. частици и фотони за връзката между тях.
Бройката на частиците не се увеличава от това, че едно се образува непрестанно - просто, в засечен мигновен-момент, мисловно - не е цялостна, както би била от множество пулсации на затворените около собствен център на момент на ротация. Цялостност на наблюдаема фигура се получава, след множество образуващи пулсации; те следват непрестанно благодарение на втичащо-изтичащи подреждания на СПХ на физ вакуум в цялата околност на частицата - неподвижността на частиците на вакуума (не се преместват една спрямо друга - абсолютно твърдо тяло в смисъл, че не е възможна "сила", която би ги премествала или друга интерпретация - имат безкрайно голяма маса или нулева маса - не пречи нито едно от тези тълкувания) не допуска действия извън локална област, в която веднъж вече се е случило действието затваряне на фотони около общ геом. център. Цялостното фигуриране (от сфера до иглест модел) съответства на вещеви обект - има физични характеристики: форма, маса, спин, заряд - всяка поотделно съм я посочвал в по-раншни постинги (клуб физика, философия и др. -биология, астрономия също помалко)
Ако не е затворено трептенето - това е фотон на вакуума (не са сегашните виртуални фотони, а са: фина структура (постоянства в направа), недосегаема за сетива и за експерименти). Поради еднаквост на СПХ, то и възможната скорост за пренос на кво да е смущение (флуктуации) е крайна, максимална (липсва маса) и това е Свак.

Или пък може да няма процес на разпадане, а просто новосъздаденото вещество остава в миналото. Така на фронта на настоящето веществото се самосъздава, и няма нужда да се руши. Топката, която виждам пред мен, се самосъздава във всяко следващо настояще, а в миналото си стои съществуваща и така се образува едно четиримерно тунелоподобно тяло

Последното не е така. Всеки завършек на цялостност в образуващите пулсации, не остава в миналото, а моментният център на тия пулсации се премества и върху новото местоположение пак се повтаря образуване - това е възможно, тъй като втичащите образуващи смущения ЗАКЪСНЯВАТ, обратната връзка (ОВ) за образуване се забавя, заради по-дългия път на това, което описва смущението (по крива се движи образуващото смущение, докато се връща към центъра - пространствена винтова линия е траекторията му, дори не е в една равнина).

При това положение времето е вече координата на съществуване на веществото. Настоящето е фронтът, до който е достигнало съществуването.

Не, не е така.
Взаимодействам, следователно съществувам! е правилното. Взаимодействието е във времето и пространството, докато не станат едно цяло за конкретен наблюдател (апаратура). След това става в пространство-времето, ама вещевата форма не си го дава без бой, т.е., не може да се натъпче една вещева в пространство-времето на друга. Вълнов фронт определя размер на съответна вещева. по-изгодно енергетически е да се разпадне (обикновено на по-едро +по-дребно - разпад на неутрон, например), да излъчи фотоните си за връзка и другото нещо ако "иска" -да се приближава към дребното. (Неутронните звезди се случват поради потъване на неутрони към център с изтласкване на протони и др. частици и полета - поради липса на голяма относителна скорост между неутроните - те са устойчиви в сравнително малък обем; достига се до завършек на нещо тежко)

Не е и нужно времето да тече с една и съща скорост с напредването на процеса.

За процеси - времето е винаги "интервал". Да, той е различен за едни и същи процеси в различни ИС, в зависимост от относителната скорост (за да се добива скорост се е минавало през ускоряване - действали са сили, от тях винаги има "дъмга", затова и интервалите време се различават - не е само заради "закъснително наблюдение" от относителната скорост както е при СТО).

Ама за целта трябва да се приеме понятието веществено-пространствено-временен континиум.

Не е нужно чак такова усложняване, доколкото пространството и структурата му (кривината) не са подчинени на това, което наричаме време - знаеш, при Свак - времето не "тече". Но и забележими действия (те стават забележими само с отклик на вещеви промени при промяна на полетата) - не може да има. В този смисъл (пък той е изследователския, не можем да изследваме промени без него), употребявам пространство-време при вещевите обекти.
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере

Тема СФЕРА НА ВЛИЯНИЕ ИЛИ СПОДВИЖЕН ВАКУУМнови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано10.10.11 20:20





цитат:

Ама ако трябва да сме последователни, сферичната форма на гравитационното поле на една планета
край на цитата.


Тия сферични форми на гравитационното поле са остарели представи ..Сферата на влияние е по нова представа която определя формата на гравитационното поле и тая СВ(сфера на влияние или още сподвижен вакуум ) зависи и от окръжаващите тела като при взаимното им движение тази форма на сферата на влияние освен че съпътства тялото тя е и доста изменчива поради околните въздействия ..

Твърде обтекаеми са тези форми за да се ангаджирам да ти кажа каква е точно формата на СВ.. сложна работа .. според зависи !..





Тема Re: СФЕРА НА ВЛИЯНИЕ ИЛИ СПОДВИЖЕН ВАКУУМнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано10.10.11 23:14



Да, разбрах и аз вече, че в твоята теория нещата са според зависи... Което не е научно обаче. Една теория трябва да дава предсказуеми ефекти, и ако те не се случват заради "зависи", значи още не е налице теория...

А ти не ми отговори на въпросите за аберацията...



Тема ХСВ Е НАУЧНА ТА ДРЪНЧИ!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано11.10.11 08:11





цитат:

Да, разбрах и аз вече, че в твоята теория нещата са според зависи... Което не е научно обаче. Една теория трябва да дава предсказуеми ефекти, и ако те не се случват заради "зависи", значи още не е налице теория...
край на цитата.


Така е в научните теории .. на според зависи е .. Така например обемът на една стая е на според зависи .. Формата на лицето на една хубава жена е пак на според зависи .. няма омесено о овесено в сложните ситуации.. Да припомня че и местоположението в настоящият момент на звездата чиято светлина наблюдаваме е наспоред зависи ..



цитат:

А ти не ми отговори на въпросите за аберацията...
край на цитата.



ХСВ прекрасно обяснява аберацията в една единственна отправна система .. в сиатемата на наблюдателя.. Забравил съм за какво ме питаше , припомни ме моля те .



Тема Петков, тука питам за аберациятанови [re: Aтилea]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано11.10.11 08:42



Погледни предното ми мнение по диагонал - там ми е питането.



Тема Re: ХСВ Е НАУЧНА ТА ДРЪНЧИ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано13.10.11 19:20



Кандидат Хаджи Петко :-)

Все се каня да те питам, вятърът отклонява ли светлината според твоята теория?



Тема Re: КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: 3opниk2]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано13.10.11 19:22



Здравей Зорник!

Със сигурност уцели за Аелита.

Да си призная, твоята теория ми идва малко нанагорно. Предполагам, не съм готова да я схвана.



Тема Re: КАК ТВОЯТА ТЕОРИЯ ОБЯСНЯВА ГРАВИТАЦИЯТА ?нови [re: Aтилea]  
Автор 3opниk2 (неспасяем)
Публикувано15.10.11 09:56



Здрасти, Атилеа!

Със сигурност уцели за Аелита.

Да си призная, твоята теория ми идва малко нанагорно. Предполагам, не съм готова да я схвана.


Е, и аз един път да съм прав!


Не е теория, а хипотеза. Независимо, че има много косвени доказателства в подкрепа, не може да се докаже експериментално съществуването на частици на физическия вакуум със СПХ (важи за всички хипотези, не само за тази, която предлагам - което пък си е предсказание ... на моята хипотеза) - това се съдържа в самата хипотеза като извод - огромни образувания сме в сравнение с това, което искаме да "пипнем", да изследваме с експеримент.
Това обстоятелство не го считам за слабост на хипотезата, а за възможна даденост; следователно: ако искаме да "разберем" Света, трябва да си измислим дребното от което сме направени и в това измисляне да няма логическо противоречие на резултатите от възможните експериментални проверки. В смисъл - приел съм работна хипотеза за обяснение на Света.
Така се заформя възможност и за други тълкувания на резултати от вече известни експерименти, за обясненията на които е нужно да се постулират разни правила.
Фрапиращ пример е, че "електрон на орбита" не излъчва ЕМВ, пък уж се движи ускорително. От хипотезата - да, ускорително се движи и излъчва фотон, но той се улавя в обема на атома от протон, т. е., излъчването и поглъщането на фотоните е в рамките на обема на атома и навън - излъчени ЕМВ няма. Непрестанното образуване на частиците дава възможност да се погълне "падащ" към атома фотон (кратен на съществуващия фотон за връзка протон-електрон - има честотна и фазова зависимост, съответно: квантованост и слоистост на възможните последващи образувания), да увеличи пространствено размахът на образуващите смущения - при това, образуването на електрона става на по-външен слой, с друга форма на слоя. Ситуацията е нестабилна (по хипотезата)- непрестанното образуване "изисква" по-малко действие и при липса на други падащи "външни за атома" фотони се излъчва погълнатия фотон - атомът сам си връща структурата за минимално действие (мин Епот). Ако няма непрестанно образуване на частиците е необяснимо това действие ... и ... затова постулират: няма електрон в междуслойното пространство - електронът скача мигновено на новия слой. Т.е., хипотезата има повече обяснителен характер от досегашните хипотези (приети за официални с виртулните си фотони).
...

Задачата на науката е да обясни това, което е невъзможно да се разбере


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.