Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 09:40 28.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМАнови  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано23.09.11 20:13



Спомням си как декларираше че си от хората които настръхват когато чуят, че теорията на относителноста е невярна .. Е , каква стана тя ? :



Редактирано от Петко Марков Петков на 23.09.11 20:16.



Тема Re: САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано23.09.11 21:07



Това няма да помръдне капата на айнщайнизЪма

Само ще добави нови свойства на пространство-времето. Но ти си се радвай, луд умора нема.



Тема Re: САМО ЗА СВЕДЕНИЕ НА bObbO ОТНОСНО АЙНЩАНИЗЪМАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано23.09.11 22:36



Петков, сетих се, че може да си ми писал, та влязох да погледна



Писал съм това: "Аз не разбирам от ТО, формули, постулати, експерименти, и съм от ония облъчени от казионната наука овце, дето винаги застават нащрек като прочетат нещо от рода на "ТО е грешна" (както и "американците не са ходили на Луната", "Елвис е жив" и т.н.). Смятам, че вероятно в България са единици тези, които могат да водят аргументирана дискусия по ТО и те едва ли пишат тук. Пък и си представям доказването или отхвърлянето на една теория по по друг начин, не с писане по форуми."

Петков, едно твърдение на някакви учени ("някакви" защото не ги знам кои и какви са) не означава все още нищо. Многократно се е случвало из медиите или научните среди да се пуснат твърдения, които после се опровергават.

Ако пък се окаже верно, няма нищо страшно - така се прави наука - прави се опит, правят се изводи, проверяват се, потвърждават се и се продължава напред. Това е правилният път според мен, и както виждаш май никой не се опитва да скрие новото откритие, ако се окаже такова.



Тема АМИ КАКВО ЩЕ ПРАВИМ С "ГАРАЖНАТА" ХСВ ТУГИЗ?нови [re: bObbO]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано24.09.11 12:42





цитат:

Петков, едно твърдение на някакви учени ("някакви" защото не ги знам кои и какви са) не означава все още нищо. Многократно се е случвало из медиите или научните среди да се пуснат твърдения, които после се опровергават.
край на цитата.


Тия учени не са "НЯКАКВИ" , а учени изпитатели на които е гласувано доверие да работят на най сложното съоръжение построено някога от човешка ръка !!!






цитат:

Ако пък се окаже верно, няма нищо страшно - така се прави наука - прави се опит, правят се изводи, проверяват се, потвърждават се и се продължава напред. Това е правилният път според мен, и както виждаш май никой не се опитва да скрие новото откритие, ако се окаже такова.
край на цитата.



Ами какво ще правим след това ?..Като рухне СТО ще трябва нова истинна теория която да запълни вакуумът в науката .. Да не се наложи да подлагаме просяшка ръчичка пред "гаражния гений" бай Петков че даде на заем на науката своята "мръсна и гадна" ХСВ от която до сега на облъчените от казионната наука им се гадеше?.. А?

Редактирано от Петко Марков Петков на 24.09.11 12:55.



Тема ОТ СЕГА НАТАТЪК СИ ГАРАЖЕН ГЕНИЙ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано24.09.11 12:48



Здравей Гери,
Позволи ми да ти поднеса най сърдечните си съболезнования за кончината на глупотевината СТО!..

Позволи ми да те светна че от сега нататък за теб няма място в казионната наука и единственно можеш да практикуваш като един прост гаражен гений и бази -бази да пописваш това-онова в дир бегето ако разбира се Хариш и Бообо не те баннат пожизненно за разпространяване на ненаучни идеи и объркване на младежта..





Тема Re: ОТ СЕГА НАТАТЪК СИ ГАРАЖЕН ГЕНИЙ!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано24.09.11 13:08



Абе тъпчо, не можеш ли да четеш? Я си припомни постулатите на СТО? В тях освен за скорост на светлината става ли дума за неутрино? Не, само скорост на светлината участва там. Нещо да са казали тези експерименти за скорост на светлината че се променяла? Не са казали. Постулатите си остават железни. Значи в някаква област трябва да се прави само надстройка, да се създаде нова теория която да включва СТО а не да я отменя. СТО остава вярна в областта и на приложение, а това е цялата видима материя. Фактите не могат да се отменят. Глупав си ни ти, и тръшкането и викането няма да променят тоя факт.

Аз не бих те сравнявал с гаражни гении, още не си дорасъл да им ближеш подметките...



Тема Re: АМИ КАКВО ЩЕ ПРАВИМ С "ГАРАЖНАТА" ХСВ ТУГИЗ?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор geri® (циник)
Публикувано24.09.11 13:14



ХСВ е безсмислена по чисто фактологически и логически причини,. въпроса какво ще правим с нея има един единствен отговор - на боклука. Независимо СТО дали е верна или не





Тема Я НЕ САКАМ ДА СЪМ ДОБРЕ, САМО НЕКА ВУТЕ ДА Е ЗЛЕ!нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано24.09.11 19:51





цитат:
ХСВ е безсмислена по чисто фактологически и логически причини,. въпроса какво ще правим с нея има един единствен отговор - на боклука. Независимо СТО дали е верна или не
край на цитата


Тине сакаш да си добре.. сакаш Вуте да е зле..





Тема ЗЪМБА НА НОСЪТ И ПО ПАНАИРИТЕ..нови [re: geri®]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано24.09.11 20:14





цитат:
Абе тъпчо,
край на цитата


Не се пени бе брато.. бутнаха ти чучелото.. Ми кво от туй.. преквалифицирваш се на гаражен гений и си питаш кефа..




цитат:
Я си припомни постулатите на СТО? В тях освен за скорост на светлината става ли дума за неутрино? Не, само скорост на светлината участва там.
край на цитата


Нема постулати веке .. нема дявол.. Щом ви бутнаха чучелото забравете за постулатите.. Ъхъ!


цитат:
Нещо да са казали тези експерименти за скорост на светлината че се променяла? Не са казали. Постулатите си остават железни.
край на цитата


Що се излагаш бе брато?..Нема чучело-нема постулати ..Ъхъ!


цитат:
Значи в някаква област трябва да се прави само надстройка, да се създаде нова теория която да включва СТО а не да я отменя. СТО остава вярна в областта и на приложение, а това е цялата видима материя. Фактите не могат да се отменят.
край на цитата


Да бе да!.. от бутнато чучело никой не се интересува..От зелена тиква семки се не вземат!..Ъхъ!..



цитат:
Глупав си ни ти, и тръшкането и викането няма да променят тоя факт.

Аз не бих те сравнявал с гаражни гении, още не си дорасъл да им ближеш подметките...
край на цитата


И да се пениш и да се не пениш чучелото си остава бутнато.. за вечни времена!.. Нема веке чучело брато.. марш у гаража!..Ако не щеш у гаража можем да те вържем, ще ти сложим зъмба на носът и ще те разкарваме
по пааирите да види арода що е то живо зомбче..



Тема Re: ОТ СЕГА НАТАТЪК СИ ГАРАЖЕН ГЕНИЙ!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано24.09.11 20:35



Абе тъпчо, не можеш ли да четеш? Я си припомни постулатите на СТО? В тях освен за скорост на светлината става ли дума за неутрино? Не, само скорост на светлината участва там. Нещо да са казали тези експерименти за скорост на светлината че се променяла? Не са казали. Постулатите си остават железни. Значи в някаква област трябва да се прави само надстройка, да се създаде нова теория която да включва СТО а не да я отменя. СТО остава вярна в областта и на приложение, а това е цялата видима материя. Фактите не могат да се отменят. Глупав си ни ти, и тръшкането и викането няма да променят тоя факт.

Аз не бих те сравнявал с гаражни гении, още не си дорасъл да им ближеш подметките...


Каква надстройка над бутната сграда бе гери ехх ехх , поговорката че бит и е-а-н , не си признават е вярна .






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.