Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:55 04.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Тема ЛОРЕНЦ НЕ Е ЗНАЕЛ КАКВО ПРАВИ..нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано14.10.11 06:33





цитат:
И аз последвах собствения си съвет и прочетох. Айнщайн просто е разбрал за какво могат да служат въпросните изрази, създадени преди СТО.

Извинявам се!

край на цитата.


Тъй.. тъй !.. Лоренц е написал своите ЛТ ама не е знаел за какво служат.. ама дошъл отпосле Айнщайн и се сетил за какво служат тия ЛТ .. ама па после се разбрало че самите ЛТ са следствия на това което Айнщайн сапикясъл ..





Тема Re: ЛОРЕНЦ НЕ Е ЗНАЕЛ КАКВО ПРАВИ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано14.10.11 07:13



И аз последвах собствения си съвет и прочетох. Айнщайн просто е разбрал за какво могат да служат въпросните изрази, създадени преди СТО.

Извинявам се!

край на цитата.


Тъй.. тъй !.. Лоренц е написал своите ЛТ ама не е знаел за какво служат.. ама дошъл отпосле Айнщайн и се сетил за какво служат тия ЛТ .. ама па после се разбрало че самите ЛТ са следствия на това което Айнщайн сапикясъл ..


Аз пък мисля че е имало айнщанистка камарила още преди идеите на самият Айнщайн . Айнщайн е бил просто протеже на Лоренц ,Фицджералд , Поанкаре и кой знае още колко известни и не до там известни , пророци на абсолютната относителност .





Тема Re: не забравяй за чертежът!нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано14.10.11 07:16







Тема МАЛКО СУЕТНОСТ И КУРТОАЗИЯ..нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано14.10.11 07:49





цитат:

Ето на, за писател ставаш, за художник ставаш, ама как си станал инженер? Впрочем какъв вид инженер си?
край на цитата.


Всеки човек е суетен!..Това е заложено в нас .. казал го е великия психолог Абрахам Маслоу когато е обяснявал своето откритие за

..

И аз явно не правя изключение в това правило, сигурен съм че и ти не би трябвало да правиш изключение щом си художничка.. всички творци са суетни , стремежът към себеутвърждаване и любовта към възвишеното и красивото е това което ги движи! ..Ръководен от чувството за себеуважение и вяра в художественната стойност на картините ми аз във фейсбук бях изпратил до дъщеря си Десислава линк към своя видеоклип , за да го видиш кликни върху ето тоя линк :




Дъщеря ми Деси отговори ето така :
Малко да кажеш, рядко да го продумаш, отеква вечно! Не си от смъртните и това ми спестява размишленията в черно. Не знам дали си Пемаро-ти си мой Татко, чието творчество щях да харесвам също толкова, колкото ако не беше. Чудно ми е как може в теб да виреят толкова капацитети и таланти - през призмата на ограничените ми възможности - това е дори феноменално. Имам чувството, че живееш няколко живота в един:). Мога само да сведа глава пред теб и онова, което си създал и да съжелявам, че не съм развила теб в мене си.
Думите и отекнаха като къмбанен звън в душата ми .. блазни ме мисълта че не са казани само от куртоазия..

Редактирано от Петко Марков Петков на 14.10.11 09:27.



Тема ОТДУШНИКЪТ ОТ КОНФУЗЪТнови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано14.10.11 08:02





цитат:

Аз пък мисля че е имало айнщанистка камарила още преди идеите на самият Айнщайн . Айнщайн е бил просто протеже на Лоренц ,Фицджералд , Поанкаре и кой знае още колко известни и не до там известни , пророци на абсолютната относителност .
край на цитата.


Възможно е да си прав !.. След опитът на ММ и на Физо с течаща вода физиците са стигнали до изводът , че щом според двата опита вакуумът трябва да е хем напълно увлекаем .. хем частично увлекаем то следователно вакуум нема.. От тук нататък е следвала голготата на физиците към търсене на изход от създалия се конфуз в необяснимост на фактите около опитите със ветлина.. СТО на Айнщайн е бил отдушник дал възможност на физиците да се избавят от конфузът .. като щтраусът да си заровят главата в пясъкът и да махнат с ръка :"Абе вакуум нема и скороста на фотончето -налъмче е една и съща спрямо СВЕТИЯ ДУХ" в която и ИС да си почива той..





Тема МИСЛЯ ПО ВЪПРОСЪТ!нови [re: ribarqt_]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано14.10.11 08:29





цитат:

не забравяй за чертежът!
край на цитата.


Мисля по въпросът .. Обмислям как трябва да изглежда най разбираемо чертежът който да покаже от една страна ГТ (галилееви трансформации) и от друга страна да показва взаимоподвижноста на поредицата взаимоподвижни един със друг Сфери н влияние(сподвижни вакууми) през които се разпространява светлинната вълна бивайки увлечена съгласно ГТ в ИС на наблюдателя..



Тема Re: ЛОРЕНЦ НЕ Е ЗНАЕЛ КАКВО ПРАВИ..нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор Aтилea (член)
Публикувано14.10.11 09:28



Понеже се сети правилно, че и аз съм суетна, та да кажа и аз една подобна случка с мен. Барабар Атилеа с мъжете...

Това лято се занимавах с въпросите на анизотропната дифузна радиация, за една програма разработвам модел как се смята получената радиация за вертикални стени, когато небосводът е частично закрит от други стени. Още от самото начало измислих някакъв модел за смятане, който се появи от "нищото". Доразвих го до края и хем доволна, че имам решение, хем ме човърка, че не съм сигурна как стана и дали е вярно. Четох други материали за изотропно небе, дойде ми друга идея за смятане, доразвих я, сравних модела с първия, имат нещо общо, ама не съвсем. Колкото и да си харесвах първите формули, отказах се от тях да не ме подвеждат и почнах пак от началото. В крайна сметка след 2 месеца успях да си докажа, че онзи първият модел е частен случай на втория, ама за анизотропно небе... т.е. ни рак, ни щука, но разбрах каква е връзката между тях и кой за какво служи, аз къде съм спрямо това, което търся и евентуално накъде да продължа.

Та случилото се с Лоренц и Айнщайн е разбираемо... за мен поне...

Човешката мисъл не винаги се движи по права линия...

Редактирано от Aтилea на 14.10.11 09:30.



Тема ВСЕКИ УВАЖАВАЩ СЕБЕ СИ ЧОВЕК Е СУЕТЕН!нови [re: Aтилea]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано14.10.11 10:15





цитат:

Понеже се сети правилно, че и аз съм суетна
край на цитата.


Всеки уважаващ себе си човек е суетен .. А творците водят хорото на мегдана на суетноста !..




цитат:
та да кажа и аз една подобна случка с мен. Барабар Атилеа с мъжете...

Това лято се занимавах с въпросите на анизотропната дифузна радиация, за една програма разработвам модел как се смята получената радиация за вертикални стени, когато небосводът е частично закрит от други стени. Още от самото начало измислих някакъв модел за смятане, който се появи от "нищото". Доразвих го до края и хем доволна, че имам решение, хем ме човърка, че не съм сигурна как стана и дали е вярно. Четох други материали за изотропно небе, дойде ми друга идея за смятане, доразвих я, сравних модела с първия, имат нещо общо, ама не съвсем. Колкото и да си харесвах първите формули, отказах се от тях да не ме подвеждат и почнах пак от началото. В крайна сметка след 2 месеца успях да си докажа, че онзи първият модел е частен случай на втория, ама за анизотропно небе... т.е. ни рак, ни щука, но разбрах каква е връзката между тях и кой за какво служи, аз къде съм спрямо това, което търся и евентуално накъде да продължа.

Та случилото се с Лоренц и Айнщайн е разбираемо... за мен поне...

Човешката мисъл не винаги се движи по права линия...

край на цитата.


Имаш късмет че работата ти е свързана с такива интересни проучвания ..Малцина са тия които имат такава интересна работа!
Съгласен съм с теб че човешката мисъл често променя първоначалните идеи и ги заменя с нови.. Жив пример е ХСВ.. Тези които са по отдавна в клубовете на дир-бегето знаят какви метаморфози претърпя първоначалната идея за сподвижни вяакууми .. Тръгна от мигновенна сподвижност , премина през много процесност на светлината и множество взаимопроникващи и взаимоподвижни вакууми и стигна до Сферите на Влияние сподвижни с възбуждащи ги тела .. Не съм убеден, че и в бъдеще ХСВ няма да търпи корекция на представите за да може да се корелира със обективната действителност.. В науката това е ценното.. мъжеството да се отказваме от стари догматични представи за да търсим нови по точно корелиращи се с обективната действителност..

Айнщайн и Лоренц разбира се са големи учени!.. Те са имали мъжеството да погледнт светът по новуму и така да потърсят брод в науката .. Именно това е което в моите очи ги прави велики!.. Но никой велик учен не е имунизиран от погрешни представи .. Не само Айнщайн и Лоренц са възприели погрешни представи за инвариантна скорост на светлината независеща от изборът на отправна система .. Нютон също е допуснал грешка като в своята гравитационна теория не е отчел че взаимодействие от растояние не е възможно а на всичко отгоре е допуснал и мигновенност на гравитационните взаимодействия .. Разбира се ние към днешна дата не сме длъжни да приемаме безропотно грешките на предшедственниците само затова че те са били гениални учени .. Ние сме длъжни да отчитаме че е човешко да се греши .. че грешат и гениалните!.. Ако не разбираме това ще се превърнем в едни обикновенни зомбита които не могат да мислят със собственния си мозък а само повтарят като латерни грешките на предшественниците ни само щото видители те били гениални учени и видите ли били измислили някакви формули ..

Редактирано от Петко Марков Петков на 14.10.11 10:23.



Тема Re: СЛЕДСТВИЕТО ПРЕДШЕДСТВАЛО ПРИЧИНАТАнови [re: Петко Марков Петков]  
Автор harish_chandra (curmudgeon)
Публикувано14.10.11 10:45



Хехе, то и движението на планетите е следствие от закона за гравитацията, пък Нютон е живал векове след като хората са виждали планетите да се движат. И законите на Кеплер са следствие от Нютоновия, пък са писани преди това.



Тема ЛТ СА ЩУРОТИИ НЯКАКВИ СИ!нови [re: harish_chandra]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано14.10.11 11:14





цитат:
Хехе, то и движението на планетите е следствие от закона за гравитацията, пък Нютон е живал векове след като хората са виждали планетите да се движат. И законите на Кеплер са следствие от Нютоновия, пък са писани преди това.

край на цитата.


Закона отразява обстоятелственноста в реалноста.. Закона не може да бъде причина за каквото и да било ако той не е отражение на обектиовно съдържаща се връзка в реалноста..Закона отразява необходимостноста заложена в остоятелственноста.. Това че Нютон е открил закона за гравитацията (между другото формулировката на този закон е погрешна , Нютон е сбъркал!) не означава че неговото откритие се съдържа в обективната действителност която си съществува обективно и без Нютон..
Открива се това което обективно се съдържа в обстоятелственноста , в обективната действителност, в противен случай не се открива а се измисля .. ЛТ не се съдържат по никакъв начин в обективната действителност и затова не може да бъдат открити , не могат да са отражение на нещо налично в обективната действителност.. могат да бъдат измислени само .. ЛТ са измишльотини.. щуротии някакви си там!.. Ъхъ!

Редактирано от Петко Марков Петков на 14.10.11 11:23.




Страници по тази тема: << 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | 21 | 22 | 23 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.