Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:45 02.07.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Тема Пътуване из космоса  
Автор бай иван (непознат )
Публикувано03.08.11 22:20



При далечни пътувания се прибягва до помощта на гравитацията на някоя планета за да се увеличи скоростта. Как да си обясним този факт? Нали при приближаване скоростта се увеличава, но при отдалечаване се намалява?



Тема Re: Пътуване из космоса [re: бай иван]  
Автор min4o_mihailov (непознат )
Публикувано04.08.11 17:34



Петков стига си се представял под различни имена, тъпо е. ти си и рибар и бай иван и какво ли не.





Тема Re: Пътуване из космоса [re: min4o_mihailov]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано04.08.11 22:55



Минчо, а ти кой си, щото човек който за пръв път се регистрира, в първия си пост ще бърза да изкаже мнение по някоя тема която го е вълнувала, а не е можел да пише защото не е бил регистриран.
Много си елементарен щом не можеш да забележиш че Петков и Рибаря са съвсем различни, за бай Иван не коментирам щото не съм чел други негови постинги.



Ако искаш ще ти дам по-хитра идея. Можеш да твърдиш че Петков е Гери, и нарочно си измисля разни ХСВ-та за да ги опровергава после, това разбира се не е вярно, според мен (моля да ме извинят и Гери и Петков).

Някой пък да не си помисли сега че аз съм Минчо Михайлов.

Редактирано от Aбcoлют на 04.08.11 22:56.



Тема Re: Пътуване из космоса [re: Aбcoлют]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано04.08.11 23:01



Има някаква конспирация тука.

Преди време имаше подозрения че гери и трепач са един и същ човек и между другото мисля че не се припокриха във времето със присъствието си, двамата.
При това трепач имаше склонности да навлиза в същите почти безкрайни спорове с хората с които го прави и гери.

Редактирано от Military_MinD на 04.08.11 23:02.



Тема Re: Пътуване из космоса [re: бай иван]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано05.08.11 02:07



При далечни пътувания се прибягва до помощта на гравитацията на някоя планета за да се увеличи скоростта. Как да си обясним този факт? Нали при приближаване скоростта се увеличава, но при отдалечаване се намалява?

Не знам как го правят, но понеже никой не се намери да отговори ще кажа как аз си го представям че става (но може и да греша)

Да ако имаме само две тела, с приближаването скоростта им ще нараства, като започнат да се отдалечават ще започне да намалява и на равно отдалечени разстояния каквато е била скоростта им като са започнали да се приближават, точно същата ще е и след като се отдалечат на същото разстояние.

Да но виж какво може да се получи според мен ако имаме повече от две тела.
Изстрелваме от Земята ракета в същата посока в която се движи и Земята по орбитата си, понеже скоростите се събират ракетата придобива елиптична орбита, като перихелият съвпада със земната орбита, а нека афелият да е някъде към орбитата на Юпитер, ако моментът на изстрелването на ракетата така е изчислен че Юпитер да се намира там където ще пристигне и нашата ракета по едно и също време, в точката афелий скоростта е най-ниска но с нашата ракета ще се случи друго приближавайки Юпитер скоростта и ще нараства, и ако успее да придобие достатъчно голяма скорост за да заобиколи Юпитер отвън, и продължи движението си на по-висока орбита отдалечавайки се, въпреки по-високата си орбитална скорост ще започне да изостава от Юпитер защото ъгловата и скорост ще се окаже по-ниска, Юпитер ще я привлича под ъгъл спрямо орбиталното и движение, ще я дърпа надолу към Слънцето, но и напред в орбиталното и движение, когато се отдалечат достатъчно ще е придобила вече доста по-голяма скорост от скоростта на Юпитер и вече може да достигне Сатурн.

бай Иване не знам дали разбра какво искам да кажа, аз не мога да се изразявам добре, а може и да греша, траекторията да е друга, но е възможно това. Нали намираш за нормално да дърпаш хвърчилото надолу, а то да се издига нагоре, и това е сходно.



Тема Re: Пътуване из космоса [re: Military_MinD]  
Автор Aбcoлют (безпристрастен)
Публикувано05.08.11 02:15



Има някаква конспирация тука. Преди време имаше подозрения че гери и трепач са един и същ човек и между другото мисля че не се припокриха във времето със присъствието си, двамата.
При това трепач имаше склонности да навлиза в същите почти безкрайни спорове с хората с които го прави и гери.


Каква конспирация ти не намираш ли въпроса на бай иван за интересен, или не можеш да отговориш, аз признавам че отговорът ми не бе достатъчно ясен и изчерпателен, а въпросът е интересен за мен.



Тема ОЩЕ МАЛКО И ЩЕ МЕ ИЗКАРАТ МИНЧО ПРАЗНИКОВ [re: Aбcoлют]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.08.11 09:31





цитат:

Минчо, а ти кой си, щото човек който за пръв път се регистрира, в първия си пост ще бърза да изкаже мнение по някоя тема която го е вълнувала, а не е можел да пише защото не е бил регистриран.
край на цитата.


Желязна е логиката.. Но не всеки разполага със логическа мисъл за да направи такива изводи ..



цитат:
Много си елементарен щом не можеш да забележиш че Петков и Рибаря са съвсем различни, за бай Иван не коментирам щото не съм чел други негови постинги.

край на цитата.


Трябва човек нищо да не аберясва за да не мож да схване че Петков и Рибаря имат два различни стила .. Това че не приемат и двамата глупотевината на релативизмът не ги прави еднакви .. Всеки от тях си има собствен стил на изказ и собствен начин на мислене..



цитат:
Ако искаш ще ти дам по-хитра идея. Можеш да твърдиш че Петков е Гери, и нарочно си измисля разни ХСВ-та за да ги опровергава после

край на цитата.


Виж в това има повече логика , макар в действителност да не е така..Най малкото щото Гери банна Петков от хкуб физика пожизненно..





Тема ГЕРИ ,ХАРИШ И ТРЕПАЧ СА ТРИЕДИНИЕ! [re: Military_MinD]  
Автор Петко Марков Петков (рекордьор)
Публикувано05.08.11 09:35





цитат:

Има някаква конспирация тука. Преди време имаше подозрения че гери и трепач са един и същ човек и между другото мисля че не се припокриха във времето със присъствието си, двамата.
При това трепач имаше склонности да навлиза в същите почти безкрайни спорове с хората с които го прави и гери.
край на цитата.


Тъй-тъй !.. Гери , Хариш и Трепач са триединие!.. Като светия дух , Бог Отец и Бог син.. Трима са , ама са си пак един!..





Тема Re: Пътуване из космоса [re: бай иван]  
Автор geri® (циник)
Публикувано05.08.11 11:15



Когато имаме само две гравитиращи тела, тогава наистина динамиката е такава - при приближаване на едното към другото кинетичната му енергия расте, при отдалечаване - намалява в същата степен в зависимост само на разстоянието. В резултат се запазва сумарната енергия на системата във всеки момент, като сума на потенциална и кинетична енергия.

Различна е картинката при три тела - в случая слънцето, ракетата и някоя планета. При три тела сметката е по-сложна, тук пак сумарната енергия се запазва, но при определени условия може вътрешно да се преразпредели. Тоест, ракетата може да отмъкне импулс, съответно кинетична енергия за сметка на движението на планетата около слънцето. При това скоростта на планетата практически не се променя, промяната в скоростта е равна на импулса разделен на масата на обекта - ракетата има много малка маса и за нея това би било по-съществено, отколкото за самата планета. Нарича се гравитационна прашка този ефект.



Тема Re: Пътуване из космоса [re: Aбcoлют]  
Автор бай иван (непознат )
Публикувано07.08.11 23:08



Благодаря за обяснението. Звучи логично, макар, че аз си го обяснявах по друг начин.
Ако една кола се движи по равен участък от 100 км. със 100 км/ч ще пътува 1ч. А ако колата се движи 50км по нагорнище и50км по надолнище, в първата част с 80км/ч, а във втората с 120км.ч времето ще е над 1ч, защото забавящото действие трае по дълго време от ускоряващото действие.Предполагам че това се получава и с ракетата,когато се стреми да догони една масивна планета. Ускоряването трае по дълго време от забавянето.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | 12 | 13 | 14 | 15 | 16 | 17 | 18 | 19 | 20 | (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.