Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 08:41 23.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Спам Спам на килограм!!!!нови [re: enarei]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано09.07.11 14:56







Тема Re: КАКВА Е ТЕМАТИКАТА НА КЛУБА?нови [re: Петко Марков Петков]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано09.07.11 16:27



Петков, може да е по тематиката на клуба, но комуникационните методи на пишещите полека-лека излизат от тематиката. Пък и само се прелива от пусто в празно - едно си баба знае, едно си бае (бабите и от двете страни) - 170 мнения в другата тема, очевидно без резултат. Не мисля, че който и да е ще убеди опонента си в правотата си, то си е като религията.

Аз не разбирам от ТО, формули, постулати, експерименти, и съм от ония облъчени от казионната наука овце, дето винаги застават нащрек като прочетат нещо от рода на "ТО е грешна" (както и "американците не са ходили на Луната", "Елвис е жив" и т.н.). Смятам, че вероятно в България са единици тези, които могат да водят аргументирана дискусия по ТО и те едва ли пишат тук. Пък и си представям доказването или отхвърлянето на една теория по по друг начин, не с писане по форуми.



Тема Re: КАКВА Е ТЕМАТИКАТА НА КЛУБА?нови [re: bObbO]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.07.11 16:46



Здравей Бобо!

Няма проблем да се води аргументирана дискусия по въпросната тема. И сме се опитвали да водим такива дискусии.

Но за да се води такава дискусия, трябват поне две страни. В случая не е така. Сам виждаш, само лозунги и простотии. Дискусиите в другия клуб ги спряхме когато си пролича пълната неадекватност на "бутащите" теорията, когато притиснати до стената с аргументи те започнаха да лъжат и да се правеят на клоуни (извинявам се на клоуните за обидното сравнение).

Толкова могат хората, за тях многото приказки някой ги е подлъгал че е някаква аргументация. Сори.



Тема Re: Здравей бобо!!!нови [re: bObbO]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано09.07.11 17:46



Изказвам моите благодарности към теб че си единственният модератор в този форум проявяващ толерантност и трезво мислене непристрастено към никой. Много си прав за темата че прелива от пусто в празно , но всъщност всичко във българия в настоящето е така , като почнем от политиката и стигнем в обикновенните човешки отношения , ние българите винаги сме се делели на сваковци и баковци , на наши и чужди не уважавайки чуждото мнение , загърбвайки всеки опит на другия за солидарност. Аз по убеждение съм антирелативист и си отстоявам позицията , независимо от мнението на останалите , разбира се че с писането по форумите няма да се стигне до консенсус по въпроса вярна ли е ТО или не , но забележи , защитниците на ТО не желаят ДЕБАТ истински такъв , те предубедено отхвърлят всякакви доводи и то експериментални опровергаващи тяхната ТО , в интернет бъка вече от такива доводи , ще кажеш , ами ако тези интернет доводи се окажат менте? както измеждудругото и аз съм се питал , излиза тогава че няма критерий който да обоснове някаква тенденция да се вземе дадена позиция по въпроса. Айнщанистите казват че ние лъжем , а ние казваме обратното че те лъжат , но на кого да се вярва ? истината е че в науката физика настъпват дълбоки промени а те не могат да се проявят веднага , физиката от 19 век се различава от физиката на 20 век както и физиката на 21 век ще се различава от тази на 20 век . Всичко се променя в света включително и нашите знания за него.





Тема Re: Сатрапи вън от физиката!!!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано09.07.11 17:54



знаеш ли че не си този който знае всичко , и който се изложи многократно вече с лъжливата и предубедана физика , вие сте един поклонник на догмите и предрасъдаците в науката и спъвате нейното развитие , също като вашият вече залязващ гуру





Тема Re: Сатрапи вън от физиката!!!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.07.11 18:27



Нещо безсилието и зависта те яде яко :)



Тема Re: Сатрапи вън от физиката!!!нови [re: geri®]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано09.07.11 18:43



стига си ме дирил като пале , не ме интересува мнението на един сатрап , върви си в скапаният клуб , ама виждам че няма никой там когото да баламосваш





Тема Re: Сатрапи вън от физиката!!!нови [re: ribarqt_]  
Автор geri® (циник)
Публикувано09.07.11 18:46



Браво, кефиш! Това част от клоунадата ли е?



Тема "С" не е векторна величина [re: ribarqt_]  
Автор enarei (Педалолог)
Публикувано09.07.11 20:30



Дори светлинният лъч не е приет за векторна величина, както и редовете от колците на доматите на Петков. /Петков може да се е условил друго яче, но това го праща, да бори мелници./
Моментната скорост на тяло в класическата механика е приета за векторна величина.
ТО твърди, че правилата за векторното смятане не важат при скорости близки до "с".
Експериментът може да отхвърли или потвърди въпросния таван на скоростите, но не може установи липсата на какъвто и да е лимит на скоростите.
Експериментът не може да докаже константността на "с" за всички времена и точки.

Неевклидовите геометрии не гарантират естествени резултати за големи мащаби, а ТО - за големи вектори на скоростта.


Петков тези неща не може да ги асимилира.



Тема Re: Бля Бля Бля !!!нови [re: enarei]  
Автор ribarqt_ (мекосърдечен)
Публикувано09.07.11 22:06



Спам Спам на Килограм






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.