Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:57 27.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: !!!-космическа прашка-!нови [re: Aбcoлют]  
Автор cineman (In kino veritas)
Публикувано30.01.11 23:39



Точно в полунощ посоките на скоростите на топката, земната повърхност и на Земята по нейната орбита приблизително ще съвпадат. Това ще бъде най-благоприятното условие за изстрелване на тяло с трета космическа скорост спрямо Земята, защото сумата от тези скорости ще бъде максимална. По пладне големините на трите скорости няма да се събират, а ще се изваждат, тъй като векторите им ще бъдат разнопосочни. Междинните случаи няма смисъл да бъдат разглеждани.

Редактирано от cineman на 31.01.11 01:12.



Тема Re: !!!-ех тия космически скорости-!нови [re: Aбcoлют]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано31.01.11 12:56



Е откъде съм я турил , не съм я измислил аз , от викито е .
Но аз друго ти пея , трябва да се превърне ъгловата скорост в линейна , а ти ми пееш за съкращаване и опростяване, да може да се опростти , но мисля че това не оправдава , търсенето на линейната скорост.



Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: Aбcoлют]  
Автор st_jordan ()
Публикувано31.01.11 18:53



Здравей, Абсолют!

Ние се познаваме от клуба физика, и тъй като си най-коравият противник на „анти-гравитацията”, също тъй от уважение и симпатия от предишните сблъсъци в онзи клуб, това съобщение е адресирано до теб, съответно и до останалите участници в дискусията.





Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: st_jordan]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.01.11 19:15



Грешка е при движение в равнината L1 да се търси някаква инерционна сила F, различна от fцб - тя е единствената инерционна сила в задачата. А в нея не участва R, а r1. От там погрешните заключения.



Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: geri®]  
Автор st_jordan ()
Публикувано31.01.11 19:50



Нека мислено разрежем даденото на чертежа полукълбо с хоризонтални равнини L, като започнем от екваториалната плоскост, на разстояния през един милиметър (по вертикала). Отговори, в коя от тях (точно) ще изчезне по-нататък действието на „грешната инерционна сила”?



Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: st_jordan]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.01.11 19:58



Никъде не изчезва, а просто се превръща в центробежна сила. В дадена масива точка имаме само една инерционна сила, предизвикана от нейната маса и движение. В случая обозначението с две различни букви води до объркване.



Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: geri®]  
Автор st_jordan ()
Публикувано31.01.11 20:22



Познатите хватки на изпечен трол. Вече си в ъгъла на ринга, но ще изчакам мненията на другите, които се интересуват от проблема.



Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: st_jordan]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.01.11 20:29



Не виждам отговор по същество. Опитваш се да отвличаш вниманието само.



Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: geri®]  
Автор st_jordan ()
Публикувано31.01.11 21:16



Не виждам отговор по същество”.

Аз пък не виждам въпрос по същество. Ако наистина искаш смислен дебат, направи разчет и схема на действащите сили на междинното ниво (L1), както съм показал на чертежа.

Условията са зададени, ще приемем още, че хоризонталната равнина сече полукълбото по средата на вертикалния радиус.
Искам схема на силите, които действат на материалната точка, както и числените им стойности на даденото ниво.

Когато покажеш тази схема и количествените изражения на всички компоненти, ако си прав имаш поздравления, ако не си, имай доблестта да си признаеш.

Ако не изпълниш това съвсем справедливо искане, повече не ми губи времето.



Тема Re: Тайнствената инерционна силанови [re: st_jordan]  
Автор geri® (циник)
Публикувано31.01.11 21:21



Няма какво да се разчита. Силата F се превръща в fцб (тя Е такава), големината и се определя от радиуса r1 и толкова. Ъгловата скорост - също. Ти нищо не си дал, а искаш. Искай, нотариуса ми е зает :)




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.