Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:24 26.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: tyrsacha]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.01.11 10:59



Извинявай, но това е лъжа. Не знам къде си го прочел - силно се надявам, че не е в някой креационистки сайт - но просто не е вярно.

Как да възникне концентрирана маса? Ами то е елементарно - не си ли чувал за флуктуации?

Що се отнася до тримерно изображение - аз съм виждала още като ученичка опит да се изобрази в три измерения четвъртото. Ако си представиш как се изобразява куб в равнина може и да се сетиш колко полезна е едно такова изображение за разбирането - на практика никак. Но го има. Това, че ти не си се интересувал, не значи, че няма такова.

Колко далече е от науката можем да преценим заедно - хайде дай теория, който да е по-близо до науката.






Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: Aтилea]  
Автор Kaлoмaин (горгона Медуза)
Публикувано04.01.11 11:04



Имало е подобна теория преди два-три века. Но когато се оказало, че новите наблюдения прекалено много се отдалечават от нея е била изоставена. В края на краищата теорията трябва да може да предвиди нещата, за да се приеме.




Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: Aтилea]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано04.01.11 15:28



Цитат,,,
Явно ОТО не те кефи, не ти се вижда достатъчно интуитивна...


Една теория не може да се базира на никаква интуиция , ако е така , то хора с много силна интуиция биха прозирали нещата без изследователска дейност.
Разбира се това е за вярващите във , екстрасенси и паранормалното.


Цитат,,,
Аз си представям изкривеното пространство, благодарение на популярното сравнение с равнина, която се изкривява около топка матеия.



Не забравяй че това е само сравнение , и не отговаря на действителността.
Едно е да изобразиш например , изкривен пирон , посредством чертеж и друго е да го изкривиш в действителност.



Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: Kaлoмaин]  
Автор tyrsacha (минаващ)
Публикувано04.01.11 17:34



Аз съм дал научно обяснение, който се интересува може да прочете книгата ми "Теория на всемирната гравитация".
Почти всички привърженици на квантовата теория отхвърлят Теория на относителността.
Привличането на лъчите от Слънцето няма връзка с Теория на относителността. Същите резултати са получени с използуване на Закона на Нютон.



Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: tyrsacha]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано04.01.11 17:41



Би ли бил така добър да отговориш на въпросите ми, написани малко по-горе:

Етерът в Слънчевата система, за който ти говориш, има ли маса? Колко е масата му? На колко слънчеви маси е равна масата на етера в Слънчевата система?



Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: Kaлoмaин]  
Автор tyrsacha (минаващ)
Публикувано04.01.11 17:52



Аз не искам да видя четиримерно, а тримерно изображение. Но явно въображението на релативистите е много слабо.
Колкото до четимерното изображение, без да включваме времето, то е показано в моята книга с модел на тесаракта.
Когато придвижим една точка на разстояние единица, получаваме отсечка -модел на едномерно пространство.
Като придвижим отсечката на разстояние единица, получаваме квадрат.
След като преместим квадрата успоредно на себе си на единица, получаваме куб - тримерно пространство.
Когато преместим всяка от страните на куба на разстояние единица, получаваме тесаракт - модел на 4 мерно пространство





Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: Kaлoмaин]  
Автор tyrsacha (минаващ)
Публикувано04.01.11 18:12



Тука грешиш. Защото вярваш на прочетеното в учебниците, а законите на Нютон и на Айнщайн са грешни. Земята има две магнитни полета - собствено и принудително. Собственото магнитно поле е триполюсно започва с изхвърляне на етерна маса около екватора, която постепенно се забавя, скоростта става нула и се завръща в двата полюса. Това поле е перпендикулярно на земната повърхност и не се регистрира с компас.
То движи и определя скоростта на сателитите по Закона на Кеплер..


Принудителното магнитно поле се дължи на Слънчево течение от север към юг. То минава на голяма височина над Земята, получава се нещо като кометна опашка на южния полюс и повишено налягане, след което част от потока се завръща от юг към север плътно по земната повърхност. Това поле се регистрира с компас. То движи течението Гълфстрийм.

Не е вярно, че Сатурн е с най-малка плтност. Плътността му е като на Земята - 5500 кг/м3. Масата на Сатурн е по-голяма от масата на Юпитер и е 9 пъти по-голяма от изчислената по закона на Нютон. Нептун също има много висока плътност - 41600 кг/м3.
Най-ниска плътност има Юпитер - около 2550 кг/м3.

Редактирано от tyrsacha на 04.01.11 18:14.



Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: Aтилea]  
Автор tyrsacha (минаващ)
Публикувано04.01.11 18:17



Трябва преди това да се уточнят размерите и обема на Слънчевата система. Този въпрос е сложен и спорен. Етерът има маса, която е многократно по-голяма от масата на материалните тела. Материалните тела са кухи образувания, изпълнени с етер. Тяхната собствена маса се определя от плътността на етера, присъстващ вътре в нея. Собствената маса на материята клони към нула.

Редактирано от tyrsacha на 04.01.11 18:19.



Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: Kaлoмaин]  
Автор tyrsacha (минаващ)
Публикувано04.01.11 18:33



Масите на планетите не се определят с наблюдения, а с изчисления. Когато закохът е сбъркан, няма начин сметките да са верни.



Тема Re: За отреченият Плутоннови [re: tyrsacha]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано04.01.11 18:58



Много удобно, когато участваш в спор, да кажеш, че разработвайки теорията си, все още не си стигнал до частта за масата на етера...

Та какво казваш - масата на атома е по-малка от масата на етера, който е в непосредствената му околност?

Както го обясняваш, материята (каквато я виждаме и познаваме) е слаб замърсител на етера...

Нали каза, че етерът се разрежда все повече при отдалечаване от материята (да речем от Слънцето). Ако масата на материята клони към нула (както одеве каза), материята не би трябвало да оказва влияние върху плътността на етера.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.