Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:56 22.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: tyrsacha]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано22.12.10 23:23



Ами да.Кое те притеснява, по-точно?



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: tyrsacha]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано22.12.10 23:40



Е, за мен пък са велики открития...



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: Military_MinD]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано23.12.10 00:08



Искам да кажа, че при цивилизация тип "някое по голямо число, и аз не знам колко" може 15те милиарда години във Вселената ни за тях да са само един сезон, а Вселената ни да им е опитна постановка в техния ЦЕРН...

Принципно за цивилизация на нашето ниво няма голяма разлика дали става дума за Бог-Създател или за някоя толкова напреднала цивилизация, че да може да си направи Вселена или Вселени... От никъде не следва, че ако тази свръх-цивилизация не е обитавала точно нашата Вселена, значи не може да я е създала. (Пък може и нещо да не съм те разбрала...)

Каза, че си гледал "Междузвездни войни". А "2001: Космическа одисея" по Артър Кларк? Ако там типът на цивилизацията е II или III, опитай се да си представиш следващите цифри...

Впрочем скоро четох и за още една класификация на цивилизациите - пак на руски астроном - В.С.Троицкий - според скоростта на придвижване и покриване на големи разстояния:

- цивилизация от I тип: Това е нивото на нашата цивилизация, овладяла полетите с ракети с химическо гориво.

- цивилизация от II тип: такава, която е усвоила сантисветлинни скорости (от порядъка на 0,01 С). Това означава да бъде достигнато използването на термоядрена енергия за задвижването на космически кораби.

- цивилизация от III тип: цивилизация, създала космически кораби, доближаващи се по скорост до скоростта на светлината.

Тук се сещам, че може да си гледал и "Старгейт" :-)



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: Aтилea]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано23.12.10 00:33



Може, също така може когато сблъскват частици в нашия ЦЕРН да става един Голям взрив в микромащаби и за част от атосекундата ни някъде там на някое друго "по-ниско" ниво на материалният свят, някой да измисли теория за големия взрив .
Ами май не си ме разбрала, ако е във Вселената онова нещо което обхваща всичко което съществува, включително и всичко онова за което незнаем, то тогава това е цивилизация.Иначе няма как да е извън вселената, няма как да има факир създател извън вселената.Ти какво разбираш под вселена?

Гледал съм и 2001 само тоя старгейт нз дали съм го гледал.Ами следващите след 2-3 примерно вече ще са на друго структурно ниво на материята.Тоест за тях познатата ни вселена може да е част от атом.



За какво ставаше на въпрос в старгейт за някакъв извънземен който е дошъл на земята да използва хората като роби или говориш за сериал?
Много харесвам научна-фантастика.Последно гледах "The abyss"
.Случайно го изрових.



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: Military_MinD]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано23.12.10 02:10



Ох, два часа е, не знам дали ще мога да си формулирам мислите...

"Ти какво разбираш под вселена?"

Понякога самият факт, че мога да употребя една дума в множествено число - "вселени" вече говори, че вселената не е нещо уникално, единствено и всеобемащо.

Тя е това, което обхваща всички галактики, купове от галактики и прочие продължение на тези структури във всички направления на пространството ни - от Големия взрив насам.

Обаче... допускам (а и не само аз), че Вселената ни може да е затворена в някакъв балон/мехур, а отвъд да има други вселени.

А "Старгейт" са всъщност даже 3 сериала.

Ти явно си чувал за първия сериал - там става дума за това, което и ти споменаваш, а също и за Древните - създатели на Старгейт - междузвездните тунели... На мен лично първите 20-30 серии не ми харесаха (историите с робите), но после ми стана интересно...

Вторият сериал е "Stargate Atlantis" - "нашите" хора успяват да открият града - космически кораб "Атлантис" на Древните в друга галактика, установяват база там и се включват на страната на добрите срещу лошите... Макар и рядко, се случва някои лоши да се окажат добри...

Третият и най-нов сериал е "Stargate Universe" - пак "нашите" през Stargate с междузвезден тунел успяват да попаднат на кораб на Древните, който пътува между галактиките, за да достигне до някакво особено място, където очакват да намерят отговор за създателя на вселената и всичко останало :-) Още не са стигнали обаче...



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: Aтилea]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано23.12.10 02:20



Вселената е една по принцип, и обхваща всичко, дори и това което незнаем, че е там.По принцип се има предвид съвкупността от всички галактики, клъстери, но не това означава вселена, до колкото знам.Вселената няма общо с големия взрив като понятие. Не гледал съм игралният филм старгейт, сериалите не съм ги гледал, малко скучни ми се виждат, попадал съм няколко пъти.Е как ще стигнат, онея ще останат без работа.



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: Military_MinD]  
Автор tyrsacha (минаващ)
Публикувано23.12.10 13:51



Това за типовете цивилизации. Няма нищо верно в идеята за енергията. Просто нпкой си е писал книжки с фантастика.



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: tyrsacha]  
Автор Aтилea (минаващ)
Публикувано23.12.10 16:54



Това, което ти каза за цивилизациите, не звучи много по-убедително... Особено за онези на долната земя...

Апропо, накъде е насочена гравитацията на долната Земя - към центъра на Земята или на обратно?

Задавал ли си си някога въпроса, като застанеш до някоя планина, защо векторът на земното привличане е насочен надолу, към центъра на Земята, а не към гравитационния център на планината?

Даже и Земята да беше куха, както казваш, пак и на повърхността (където ходим ние), че и на долната земя (за която ти приказваш), векторът на Земното привличане щеше да е насочен САМО към гравитационния център на Земята, а не в други посоки... Именно по тази причина идеята с "долната земя" не стои убедително даже колкото и най-калпавата научна фантастика... Даже и "долната земя" на Жул Верн (който също е писал научна фантастика) описва свят с нормална посока на гравитацията, т.е. към центъра на земята.



Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: tyrsacha]  
Автор Military_MinD (Bl0w_Ya_MinD)
Публикувано23.12.10 21:08



Идеята нито е моя нито съм я посочвал, но да гледал съм star wars.





Тема Re: Причина за въртенето на космическите теланови [re: tyrsacha]  
Автор ribarqt_ (либерален)
Публикувано23.12.10 21:32



тук съм съгласен с тебе






Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.