Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:55 20.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Начинаещ  
Автор Fisico75 (непознат )
Публикувано27.05.09 14:10



Здравейте-Много ми е интересна астрономията ,но за съжаление нямам никакви практически познания.Бихте ли ме насочили-дали някъде се провеждат курсове или някакви занимания изобщо за начинаещи.Бих искал също така да си закупя телескоп, но дори не знам какъв и как се работи с него. Няма проблем от финансова гледна точка, но все от някуде трябва да се започне





Тема Re: Начинаещнови [re: Fisico75]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано27.05.09 21:46



Може би е трябвало да напишеш откъде си.

За работата с телескоп - погледни темата с полезните връзки, има няколко неща за четене на първо време.



Тема Re: Начинаещнови [re: Fisico75]  
Автор Fisico75 (непознат )
Публикувано28.05.09 13:46



Много ти благодаря-от София съм-занимавам се с реклама,но ми харесва астрономията...много полезни четива има там където каза-поне за месец съм ок





Тема Re: Начинаещнови [re: Fisico75]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано28.05.09 18:10



Доколкото съм чувал

правят периодични наблюдения. Може да се огледаш и в и в целия форум, въобще.



Тема Re: Съвет от Напреднал Начинаещнови [re: Fisico75]  
Автор KOHAH PA3PУШИTEЛЯ (на Шльоцерианци)
Публикувано03.06.09 00:16



-Здравей. АЗ преди месец-два си купих телескопче, но сега съжалявам, че наместо това не взех някой сравнително по-мощен бинокъл... Прав беше съфорумникът Филер099, който ме посъветва това....Много по-удобно е и с по голям зрителен диапазон и свобода на движение... Имам едно супер слабо бинокълче и с него ми е по-удобно да наблюдавам звездите отколкото с телескопа си...Телескопа е по-удобен в сравнение с бинокълчето само за Луната и Сатурн, защото нищо друго не се вижда от планетите в изминалите и идните няколко месеца... основното е готино време и да си сред природата...далеч от светлините на градовете...Това компенсира много от мощността на телескопа...




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.