Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 05:41 01.07.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: bObbO]  
Автор nick_22O2 (минаващ)
Публикувано26.10.08 09:34



Че сега какво им пречи? А и преди е имало огромна прослойка от напълно свободни жени, които цял живот с нищо творческо не са се занимавали. Богати, с неограничено свободно време. Не са се грижели даже за децата си, имали са гувернантки, дойки, прислужнички, даже роби. Правели са журове, наглеждали са градината и работата на градинаря. Пътували са по света, събирали са впечатления. Как нито една например не е станала световно известна историчка, да речем. Не е в еманципацията проблемът, май.



Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: nick_22O2]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано26.10.08 11:44



Пътували са по света, събирали са впечатления. Как нито една например не е станала световно известна историчка, да речем
За Анна Комнина да си чувал нещо?
Ето ти и биографията на

, за да видиш и че такова чудо като жена учен има. И вземи чети повече, преди да ръсиш бисери.

Queen's only


Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: Last Roman]  
Автор nick_22O2 (минаващ)
Публикувано27.10.08 09:13



Направо ме разби с тази Хипатия. Вярно, трябва да чета повечко, за да не се излагам. Очевидно съм невежа, не ми придиряй, много сме невежите на тоя свят. Но една забележка: Все пак сме във форум по астрономия, не в астрология. Там всички яростно се нахвърлят срещу нетрадиционните за тях мнения. Тук е необходима обективност, никакви обиди не са проемливи.



Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: nick_22O2]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.10.08 09:36



не съм те обидил с нищо. Ти се изказа неласкаво за жените, пък аз ти показах че си в лека грешка.

Queen's only



Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: Last Roman]  
Автор nick_22O2 (минаващ)
Публикувано27.10.08 10:49



Ами не е вярно, аз много обичам някои жени, не искам да се размножаваме чрез просто делене. (Макар, че светът щеше да бъде много съвършен тогава, въобще нямаше да знаем, че има секс, следователно нямаше да ни липсва). Но светът , в който живеем е мъжки свят, навремето даже имаше знаменит хит по тоя повод. Общо взето, съгласен съм с един знаток (може би беше Ларошфуко, Волтер или някой друг циник, сега не ми се търси), че жените вдъхновяват мъжете за велики дела, а после им пречат да ги извършат. Хубаво е да има жени. Много повече обичам жените, отколкото мразя педалите. Бъди здрав. (А за начетеността - вярно, чел съм малко, не повече от 2 хиляди книги).



Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: nick_22O2]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.10.08 10:57



Ами това че в момента живеем в патриархат, не значи че винаги е било така и че светът е такъв поначало. В древните общества бил застъпен матриархатът, но после дошли индоевропейците и всичко обърнали.


Радвам се че четеш. Но човек и много да чете, пак пропуска по някой друг детайл.

Queen's only


Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: Last Roman]  
Автор nick_22O2 (минаващ)
Публикувано27.10.08 12:32



Много детайли съм пропуснал. Даже не знам какво е това матриархат. Според мен не е имало. В историята на homo sapiens не може да е имало такова чудо, решително го отхвърлям (дори и при неандерталците, но те са измрели). Кой тогава е оправял бушоните? А карбуратора на колата? Кой е строил ядрени реактори, совалки и прилунителни модули? Кой е поправял пералните? И най-важното - кой е създавал хладилниците и климатиците - най-великото постижение на човека, иначе как ще изстудим бирата, ракията и салатата към нея, напук на Втория принцип на термодинамиката? Кой е убивал мамути, мамонти и мастодонти? Кой е търкал дървета, за да добие огън? Наполеон е казал: "Задължението на жената е да плете!" Но някои историци смятат, че пишката на Наполеон е била много къса, затова мразел жените, с техните претенции. "С полови белези на момче"- пише един знаток за Наполеон. Но и с къса пишка става (ако е достатъчно дебела). Жената просто трябва да пречупи малкия размер през призмата на сложни умозрителни представи за емоционалните изживявания при едно просто ебане (нищо по-просто няма - тури-вади). Не е толкова важно, по-важното е да има мъж до нея.



Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: nick_22O2]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.10.08 13:43




А за Трите любови на Наполеон чувал ли си?
Queen's only

Редактирано от Last Roman на 27.10.08 13:44.



Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: bObbO]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано27.10.08 13:59



ето още една жена, която не е плела чорапи, а е допринесла много за съвременното развитие на науката:


Великите жени в световната история - от античността до наши дни:


Queen's only


Тема Re: Ще станат ли лъвовете риби?нови [re: nick_22O2]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано28.10.08 11:40



Причините са няколко:
1. Великите хора обикновено не са съвременници, а жената не е имала особени права по тяхно време и освен покрай съпруга си не е имало как да се занимава с нещо друго освен с гледане на деца.
2. Интереса на жената към точните науки не е особено голям.
3. Интелектуалните възможности на жената - една жена никога не може да достигне върховите постижения - нито може да е толкова умна колкото един мъж, нито толкова проста. Ние държим и двата края.

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!



Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10 | 11 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.