Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 15:40 22.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Ищap_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.08 21:16



не знам, хора, тогава не бях там.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Last Roman]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано06.03.08 22:51



Стига де, не се отказвай така лесно.Обичам силните противници!


Супер много ми е интересна тъмната материя, тъмната енергия и влиянието и върху КФМ, както и температурните флуктуации на КФМ, които показвали плоскостта на пространството=1.
Но съм си лаик.



Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Ищap_]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано06.03.08 23:08



бе тя тъмната материя затова е тъмна, защото не може да се види. Иначе антиматерия във Вселената според някои астрономи има, но просто още не сме я открили. А теб с този интерес към тъмната материя да не те сполети съдбата на Анакин.



Aut Caesar, aut nihil


Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Last Roman]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано06.03.08 23:19



Тц,тъмната страна на Силата не ме влече, искам да си седя на светло, а и чувството за арогантност и гордост все още не бележи моето падение.


Харесвам го този филм.



Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Ищap_]  
Автор Numberous (минаващ)
Публикувано07.03.08 11:45



КФМ?

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Numberous]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано07.03.08 12:17



Космически микровълнов фон май беше....................





Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Numberous]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано07.03.08 13:45



Имайки предвид свойствата на частицата и античастицата,които според изискванията на тетралектиката е задължително да бъдат 4 броя.
-Първичен електромагнетизъм-изразява единица електричен заряд и единица магнитен заряд/монопола на Дирак/.И двата заряда са под въпрос?
-Спина
-Масата
Понеже частиците са две и подлежат на антисиметрия, то античастицата ще има противоположен магнитен полюс, противоположен електрически заряд, обратно въртене на спина и АНТИМАСА.
И двете частици са получили качествено субстанционално различие , а не количествено, предвид развитието им, та това различие се определя от антисиметрията.
Кака да не ми допада тогава съществуването на антимаса?!
То си е само идея, де.





Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Ищap_]  
Авторlupus (Нерегистриран)
Публикувано07.03.08 14:10



antimasata dopada na horata s problemno teglo.





Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: lupus]  
Автор Ищap_ ()
Публикувано07.03.08 14:14



А обратното въртене на спина, допада на мъжете с проблемна сексуална ориентация.





Тема Re: Материя и антиматерия..........нови [re: Ищap_]  
Автор Numberous (минаващ)
Публикувано07.03.08 14:45



Не знам откъде си чувала за такава антисиметрия. Античастиците си имат най-обикновенна маса - положителна. Античастици са получавани много пъти досега в ускорителите на частици. И всички те имат най-обикновена маса. Както вече казах масата на всяка античастица е РАВНА на масата на съответната и частица. Отрицателната маса е един мит. Приписва се на частици наречени тахиони. Казват за тези частици че най-ниската възможда за тях скорост била скороста на светлината. Колкото по-голяма е абсолютната стойност на отрицателната маса на един тахион, толкова по-голяма ще е скороста му. И така от скороста на светлината до безкрайност. Антиматерията има положителна маса. Както вече споменах смятам идеята за тахионите за неотговаряща на действителноста. А за тъмната материя ще поговоря с теб, като прочетеш книгата.



Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.