Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:53 10.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
Тема и все пак къде е края на вселената  
Авторdandan (Нерегистриран)
Публикувано28.01.08 22:42



научени сме че всяко нещо има начало и край,чертата,живота,и всичко за което може да се сети човек,а въпросът който си задавам е къде е краят на космосът и какво има след него.
нека в тази тема развихрим въображения и мисли и коментара по въпроса
благодаря предварително



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано29.01.08 00:05



Вселената няма край.

Aut Caesar, aut nihil



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор Numberous (непознат)
Публикувано29.01.08 03:44



Имам някои, да ги наре4ем хипотези, по въпроса, но ги считам за достатъчно научни, за да не ги обсъждам тук. Ако ти е интересно какво мисля, ама наистина интересно, кажи ми и може да измислим нещо :)

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Numberous]  
Авторdandan (Нерегистриран)
Публикувано30.01.08 21:16



пиши в скайп ника ми е taicovi,много ми е любопитно мнението на човек занимаващ се по сериозно стези неща



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор Numberous (непознат)
Публикувано31.01.08 02:11



Да не си си сгрешил ницк-а? Не мога да те намеря

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Numberous]  
Авторdandan (Нерегистриран)
Публикувано31.01.08 17:58



staicovi- сори но не съм погледнал какво съм написъл



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано31.01.08 22:21



Безкрйността е чудно нещо.
Който си обясни безкрайността, ще си обясни и смисъла на живота.

Материалната Вселена се приема като една безкрайна система, която според едни е затворена, а според други отворена.

Затворената система може да се онагледи като се даде пример с една безкрайна затворена двумерна система - като повърхността на една сфера.

Например повърхността на сфера представлява една двумерна безкрайна затворена повърхнина. Тръгваш от една точка в права линия и можеш да се движиш безкрайно дълго като повърхнината няма да свърши, макар и да се връщаш периодически в стартовата точка.

По аналогичен начин се обяснява и тримерното безкрайно затворено пространство.

Що се отнася до отворената система, тук нещата са сложни.
Тук наистина пространството няма начало и край. И не само пространството, а и световете.
Например макро и микро света (Макро и микро космоса). Т.е. всеки макрокосмос съдържа (състои се) в себе си множество микрокосмоси. Всеки микрокосмос съдържа в себе си (състои се) множество микро-микрокосмоси и т.н., а множество макрокосмоси образуват един макро-макрокосмос и т.н.

На мен лично ми допада теорията за безкрайната отворена система.
Тук нещата се оказват достатъчно недетерминирани, както се оказва и в действителност.

За категорията време не говорим. С времето нещата стоят различно.




Никога не казвай никога!

Редактирано от paparosko на 31.01.08 22:22.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Авторdandan (Нерегистриран)
Публикувано02.02.08 15:33



извинявай но вчера като си ми писал децата без да искат са ти изтрили разрешителното за пълномощтно ,пиши пак или си дай твоя ник аз като съм свободен и на компа да ти драсна. сори.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор Numberous (новак)
Публикувано03.02.08 13:22



аз съм egipetski

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор пpocтo1чoвek ()
Публикувано07.02.08 19:27



Трябва да се даде дефиниция на край на вселена и безкрайност на вселена и все пак да се намира физичен смисъл в тях, не да са дива абстракция. Би било забавно. Земята също е безкрайна, както и всичко кръгло, ако тъгна да вървя в дадена посока, никога няма да и стигна края, труднопреодолими препятствия ще срещна, но край - не.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
АвторNeutrino (Нерегистриран)
Публикувано08.02.08 05:51



Аз лично все още се придържам към идеята за безкрайна и непрекъснато променяща (разширяваща) се Вселена, с някаква известна доза, ако мога да се изразя така - саморегулация.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор svetlindd (непознат )
Публикувано14.05.08 06:07



paparosko i az sym za! i ot mnogo vreme znam che tova e pytq koito bih poel v tazi posoka...otnosno vselenata...

tova s kategoriqta vreme e dosta interesen moment shte se radvam da obmenim idei po vyprosa



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано20.05.08 02:48



Всяка безкрайна система по същество е затворена. Всичко е детерминирано. Нищо от придобитото до сега познание не сочи противното.

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Numberous]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.06.08 08:09



Твърдението ти за затвореност предполага многостепенност и повторяемост, т.е. че съществуват много Вселени.
Според мен Вселената е една.

Наистина детерменираността е според придобитото до сега познание, което е относително.
Това не означава, че познанието не се допълва и променя според нивото ни на развитие.

Не следвай шаблони.
Преодолей нормалната логика.
Мисли абстрактно.
И най-важното - чувствай интуицията, тя няма да те подведе.

Успех!




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: svetlindd]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.06.08 08:26



Радвам се, че имаме сходни разсъждения.

Темата за времето е интересна, но абстрактна и сложна, тъй като би ни отвела извън материалния свят, а в този клуб това не е за препоръчване.

Накратко мога да кажа следното:
Според мен, в абсолютно измерение времето не съществува.
То е субективно създадена категория, т.е. има субект - има време.

Ще се радвам да дискутираме.




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано14.06.08 10:04



"Твърдението ти за затвореност предполага многостепенност и повторяемост, т.е. че съществуват много Вселени. "

Всъщност бях написал така: "Всяка безкрайна система по същество е затворена". Как ще коментираш?

Интуицията ми подсказва неограничен детерминизъм



Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni

Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Numberous]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано14.06.08 11:16



Според мен съществуват два различни типа безкрайни системи: затворена и отворена.

Разликата между тях е, че отворената няма начало и край, а в затворената може да съществуват безкраен брой хипотетични начала и краища, като всяко начало и съответния му край са идентични, т.е. те се припокриват.

За мен затворената безкрайна система всъщност се явява квазибезкрайна система!




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано15.06.08 18:35



Да е отворена една система означава, да може да "кореспондира" по някакъв начин с други системи. Как тогава някоя безкрайна система ще е отворена?

Бъркаш се. Безкрайна система задължително ще е затворена.

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Numberous]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано16.06.08 00:22



Каква система е:

Правата линия?
А равнинната повърхнина?
А цилиндрично тяло с височина равна на безкрайност?




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.06.08 11:52







Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Last Roman]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано16.06.08 20:32



Има ли още хора, които вярват в теорията за Големия Взрив?

Не могат ли да разберат, че Вселената не е малко по-голяма от Няколко Галактики. (Посочената снимка е на Галактика).

Явно още има учени, които не могат да си представят Безкрайността и не искат да прескочат границите на конвенционалното мислене.




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано16.06.08 20:46



бе Вселената е доста повече от няколко галактики, а че журналягите вместо да изтипосат един тор са снимали галактика, си е техен проблем.





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Capa_ ()
Публикувано17.06.08 23:15



Извинявай за намесата, но ако Вселената е безкрайна т.е. тя се разширява до безкрайност, значи отвъд нея има някакво НИЩО ,което тя достига разширявайки се.И аз смятам , че е отворена система, защото се разширява, кореспондирайки с нищото/или нещо подобно на тъмната материя, примерно "тъмно нищо".
Аз май последвах съвета ти да мисля абстрактно.





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Capa_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано18.06.08 00:28



Браво Сара, това е смела крачка напред.

Една малка забележка:
Безкрайността не предполага разширяване.
Ако Вселената се разширява, това означава, че има крайни размери, които постоянно се увеличават.
Просто безкрайната Вселена няма начало и край (става въпрос за отворена безкрайна Вселена).
Доста е трудно, дори почти невъзможно, човек да си представи Безкрайността.

Това да не те смущава. След неизвестен брой опити става.




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано18.06.08 08:02



Никаква, поне физическа.



Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni

Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано18.06.08 08:04



Безкрайността е затворена.

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Capa_ ()
Публикувано18.06.08 08:33



Значи понятието безкрайност е дефинирано неправилно, може би безкрайност е просто самосъществуващо в пространството, т.е. нещо ,което е само то, няма нищо извън него, това нещо се разширява в нещо, което не е дефинирано и доказано ,че съществува.
Значи според теб Вселената не се разширява по твоята логика?
Защо пък да не комбинираме безкрайност и разширяване.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Capa_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано18.06.08 19:34



Едни части (забележи - ЧАСТИ, примерно на ниво Куп Галактики, или Звездни Асоциации) от Вселената се разширяват, други се свиват.
Експлозия - имплозия.
Това поне може да се проследи практически.

Що се отнася до цялата безкрайна Вселена, самата безкрайност предполага всякакви възможности.

В случая Вселената диша.
На макро и микро нива се изпълнява Принципа на ритъма.
Всичко тече навътре и навън, всяко нещо има своите приливи и отливи, люлеенето на махалото присъства във всяко нещо, ритъмът се уравновесява.

Този Принцип се проявява в създаването и унищожаването на световете, във възхода и залеза на народите, в живота на всички неща и накрая в менталните състояния на Човека.

Разбирането на този Принцип има голямо значение.
Поне аз така мисля.




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Numberous]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано18.06.08 19:41



Вероятно очакваш да построя права линия от безкраен брой камъчета, двата края на която линия се губят в Безкрайността?
И тази линия, според теб, в крайна сметка ще се окаже затворена евентуално някъде там в Безкрайността?

Така ли е, или съм те разбрал грешно?




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Capa_ ()
Публикувано18.06.08 21:06



Това ми звучи като закона за запазване на енергията, нищо не се губи или добавя, просто преминава от една в друга форма.Значи състоянието на Вселената като затворена система е константно.
А за масата и какво ще кажеш, може ли да се приложи същия принцип?



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Capa_]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано18.06.08 21:47



Не си ме разбрала добре.

Аз писах: Самата безкрайност предполага всякакви възможности.

През цялото време говоря за отворена безкрайност, т.е. че нещо нито почва нито свършва но и не се повтаря.
Вселената не е в равновесие, а се стреми към равновесие, което не е константно състояние.

По-скоро може да бъде оприличена на развълнувано море!

Това е мое мнение.




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Capa_ ()
Публикувано18.06.08 21:56



Извинявай, грешка на клавиатурата, искала съм да напиша отворена, много добре те бях разбрала.
Много интересно мнение, наистина.Караш ме да се замисля върху много неща.
Не всичко е такова каквото изглежда.





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: paparosko]  
Автор Numberous (ентусиаст)
Публикувано22.06.08 11:25



Виш сега. Ако Вселената е безгранична във всички измерения непременно е затворена. Ако е отворена това ще означава да обменя материя и/или енергия с друга система. Това означава една система да е отворена - да кореспондира с друга.

Ne vsi4ko e vuzmojno, za6toto nqkoi ne6ta sa napulno sigurni


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Numberous]  
Автор paparosko (толерантен)
Публикувано22.06.08 13:19



Явно различно разбираме с теб едни и същи неща.
Различни са ни представите.

Под безкрайна затворена повърхност аз разбирам например повърхността на сфера.
Под безкрайна отворена повърхност аз разбирам например повърхността на една равнинна плоскост.

Или както казах и преди за мен отворената безкрайност е такава, че няма начало и край, а при затворената (квази или псевдо) безкрайност всяка точка може да бъде едновременно начало и край.

Ние сме свикнали да си представяме нещата от гледна точка на познанията ни за това, което ни обкръжава - околния свят.
На пръв поглед изглежда логично отворената система да обменя енергия с друга система, което автоматично я прави ограничена (крайна).
От друга страна, ако една система е безкрайна и затворена, тази затвореност предполага, че е част от нещо по-голямо, т.е. че е вместена.
Да не говорим и за факта, че Вселената, за която става все пак въпрос е жива и постоянно пулсира, т.е. си променя размерите.

И какво излиза от това, което пишеш, че истинската безкрайност (отворената) не е безкрайност в действителност, а псевдо безкрайността (затворената) тя е истинската безкрайност - в която можеш да се движиш все в една и съща посока и накрая пак да стигаш там от където си тръгнал.
Това противоречи на определението за безкрайност.

Според мен може би е правилно да се каже така:
Вселената е Безкрайна и отворена във всички измерения и не кореспондира с нищо друго, т.е. тя е единствена и всеобхватна.




Никога не казвай никога!



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано17.07.08 09:31



Къде е края на обиколката на кръга?
Къде е края на повърхността на сферата?
Къде е края на вселената?

----------------------------------------
Здрав дух, в здрава бутилка!


Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.07.08 10:06



вселената не е сфера, а неравномерно надут балон, който също няма начало и край.





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Last Roman]  
Автор Kaлoмaин (Баба Яга)
Публикувано17.07.08 14:47



Може би е нещо като бял дроб.





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор Last Roman (PRAEFECTUS URBI)
Публикувано17.07.08 15:47



Only God knows...





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Last Roman]  
Автор svetlindd (бръснач)
Публикувано04.08.08 20:34



Sporite dali e otvorena ili zatvorena sistema.Po skoro e otvorena zashtoto vsqko edno strukurno nivo na materiqta e otvoreno kym drugi strukturni niva(protoni,elektroni,atomi,slyncheva sistema,galaktika....vselena).A inache kak moje da opredelish neshto bezkraino kato zatvoreno,prosto nqma krai za kogoto da tvyrdish che zatvarq sistemata po-nqkakyv nachin...Poluchava se neshto kato:tq e otvorena kym bezkraq si i ne e zatvorena otvyd nego,zashtoto nqma otvyd bezkraq.





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Kaлoмaин]  
Автор svetlindd (бръснач)
Публикувано05.08.08 04:04



ako ne e s formata na bql drop,to znachi,che e neshto kato vyzpalenata mi slivica



Редактирано от svetlindd на 05.08.08 04:06.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор Headline (непознат )
Публикувано17.10.11 19:00



http://www.vbox7.com/play:df9ea5dd&start=15

До безкрайността и отвъд



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Headline]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано18.10.11 19:38



Интересен поглед за безкрайността има Кантор , една безкрайност може да се окаже част от друга безкрайност , излиза че безкрайността е някакъв вид крайност





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: ribarqt_]  
Автор Headline (непознат )
Публикувано22.10.11 18:09



безумие в безумиетооо...ли





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Headline]  
Автор Headline (^,^)
Публикувано24.10.11 20:12



Астрономите са установили, че цели купове от галактики се движат в конвой към една точка в небето. Това неочаквано откритие изглежда не се съгласува с разширяването на Вселената и изследователите дори предполагат, че е виновна сила отвъд видимата вселена. Откритието е било наречено "тъмен поток".

Космолозите вече са наблюдавали два различни ефекта, предизвикани от невидими образувания във Вселената: тъмната материя е известно че се отразява на въртенето на галактиките, а тъмната енергия изглежда предизвиква ускореното разширяване на Вселената. Тъмният поток е най-новото попълнение към сенчестото семейство.

Ново проучване, ръководено от Саша Кашлински, от Goddard Space Flight Center в САЩ, съобщава откритието, когато анализира малки колебания в космическия микровълнов фон (CMB). CMB е зарево на Големия взрив и показва, че температурата на Вселената е една и съща, където и да погледнем в небето - 2.7 градуса над абсолютната нула. Все пак, изследванията на NASA's Wilkinson Microwave Anisotropy Probe (WMAP) разкри малък мащаб на промени на тази постоянна температура от около една хилядна от градуса.

Работа Kashlinsky показва, че тези колебания на температурата се променят в посока на броя на галактическите струпвания. Това означава, че куповете се движат по отношение на останалата част от Вселената, откъдето следва, че това движение е независимо от общото разширяване на вселената. Резултатът е значителен, тъй като не може да се обясни с известното разпределение на материята, нещо извън видимата вселена може да дърпа куповете галактики.

"Предложението не може да се обясни в стандартната рамка и има силни последствия. Първоначално не вярвахме на откритието, затова дълго време извършвахме проверки и повторно и повторно" Кашлински обяснява.

Загадъчното движение, първоначално е открито през 2008 г. с помощта на три годишно изследване на WMAP, но вече е потвърдено от по-всеобхватно пет-годишно проучване. Изследването на разширяващият обем включва до 1000 галактични купа, екипа Кашлински измерва потока на тъмно движение с приблизително постоянна скорост, на 800 MPC. Предишното им проучване проследява движението само на 300 MPC.

Отговорът на източника на тъмния поток може да се намери в ранната детска възраст на Вселената. "Това, в което вярваме, че се случва е, че ние измерваме влиянието на отделните части на пространство-времето, които са били там, преди инфлацията на Вселената" Кашлински казва за physicsworld.com.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Headline]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано24.10.11 23:18



има ли връзка казаното от теб с





Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: ribarqt_]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано24.10.11 23:31



Мисля, че може да има връзка, но не е директна.

Галактичните купове, които се движат в "конвой", са в съзвездие Дева и са насочени към област между съзвездията Кентавър и Vela (Корабни платна).

В материала за китайците става дума за съзвездие Лисица. Има съзвездие Малка лисица, но не мисля, че китайците имат предвид него, понеже то не е в северното галактично полукълбо, а лежи върху образа на Млечния път.

Редактирано от Aтилea на 24.10.11 23:45.



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Headline]  
Автор Aтилea (ентусиаст)
Публикувано24.10.11 23:42



Ето още детайли по темата:





В изображение от втория материал специалната област е маркирана с цвят магента.



Тема случайно ми хрумна нещо ...нови [re: dandan]  
Автор msafinx (dll)
Публикувано15.11.11 07:21



Днес гледайки тази "снимка"


ми хрумна идеята, че вселената може да е усукана около мегаголяма гравитационна ("черна") дупка и същевременно всички галактики плавно да се въртят около нея, както планетите около слънцата. Светлината която виждаме и разтоянията които измерваме да се пречупват от мегамощното гравитационно поле в центъра на вселената ето така


Още на първите 2 сайта които попаднах ми направи впечатление следното:


1) Според нея, в отрязъка отпреди между 10 и 11 милиарда години, коефициента на изкривяване на времето е бил три пъти по-голям от коефициента на изкривяване на пространството.
Според New Scientist, теорията на относителността е потвърдена няколко пъти в рамките обаче на една галактика, но досега никога не е проверявана чрез гигантските пространства на Вселената.
2) (georgy2007)> Цялата вселена има радиус 18- 20 милиарда светлинни години.

3) Уикипедия > Въз основа на измервания за разширението на Вселената чрез свръхнови тип Ia, измервания на спектъра и анизотропията на реликтовото излъчване, възрастта на Вселената е определена на 13,7 ± 0,2 милиарда години.

Радиус 20 милярда при възраст 14 милярда не се вързва без прескачане на светлинната скорост, докато ако пространството се пречупва, то този радиус логично ще изглежда по-голям защото се мери реално по дъга в нагънатото пространство. Освен това мацката твърди, че измерванията точно към най-старите галактики показват най-голямо пречупване на време/пространството което също е логично предвид, че най-отдалечени ще ни се виждат именно галактики които сме видели по заобиколният път ;)

Аз съм доста бос по астрофизика, но имам доста добра интуиция и предполагам, че от енергийна гледна точка максималният импулс на коя да е частица ще е константа равна на масата на фотона по светлинната скорост... та ме съмнява тежки галактики да се движат близо 14 млрд години със средна скорост над светлинната

Едит: току що прочетох, че според Уикипедия Радиусът и е колкото възрастта и... което пък противоречи на ускорително движение с което се разбягвали галактиките... Абе който иска да си блъска главата. Да мине 21-ви декември догодина пък пак ще го мислим



Тема Re: случайно ми хрумна нещо ...нови [re: msafinx]  
Автор ribarqt_ (чудат)
Публикувано15.11.11 18:36



Как обаче се връзва твоето хрумване , със инфлацията на вселената която е реално наблюдаема ?



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: dandan]  
Автор минyвaч (непознат)
Публикувано27.12.11 02:57



този въпрос ми напомня за човека на когото обяснявали как работи вятърната мелница за разлика от тази с водата и накрая той казал "всичко разбрах само не разбрах как качвате водата на баира"



Тема Re: и все пак къде е края на вселенатанови [re: Aтилea]  
Автор Aтилea (пристрастен)
Публикувано03.01.12 16:23



Паралелни светове? Доказаха, че е възможно!



Британски учени получиха нови научни доказателства, че е възможно съществуването на паралелни светове.

Експерти от лондонския университетски колеж са открили точки на съприкосновение между нашата вселена и невидимите за окото форми на съществуване, пише Списание 8.

Налице са първите практически потвърждения на така наречената „теория на струните", която до днес само хипотетично доказваше съществуването на паралелни светове.

Откритието е било направено по време на изследване на разпределението на реликтовото микровълново лъчение в Космоса, съхранило се от времената на Големия взрив. Това лъчение не е еднородно и включва особени зони, характеризиращи се с повишена температура.

Най-вероятно се сблъскваме с космически пробойни, образували се като резултат от съприкосновение на нашия с паралелни светове – заяви един от ръководителите на проекта професор Стивън Фини.

Според него нашата Вселена е само едно мехурче в гигантския океан на паралелно съществуващите светове, които имат съвсем други физически характеристики.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.