Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:54 23.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови  
Автор:§V№_ (Нерегистриран)
Публикувано08.06.07 21:10



КАКВО МОЖЕ ДА СЕ МИСЛИ ПО ВЪПРОСЪТ....шото края на вселената е що годе исчислен но по натам и отвъд .... а де !..



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: :§V№_]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано09.06.07 10:54



Ако съществуват подобни изчисления, къде се намира края на вселената - то те са по-скоро теоретични. Засега на практика, колкото и далече да се вгледаме с телескопите - все има звезди и галактики.

Телескопа е един вид "машина на времето". Но само за гледане през времето. ... Т.е. вглеждайки се надалеч през телескопа, ние бихме могли да видим вселената такава, каквато е била преди стотици хиляди и милиони години... С телескопа "Хъбъл" бяха правени снимки на отдалечени галактики, намиращи се на милиарди светлинни години оттук. Това значи, че светлината, която сега пристига при нас - е тръгнала оттам преди толкова милиарди години. ... Учените са разчитали да видят вселената там такава, каквато е била при зараждането си. Нали една от хипотезите е, че вселената се е зародила преди 18-20 милиарда години (Big Bang). ... Но всъщност на снимките там са видели едни чудесно оформени галактики, които сякаш са си съществували там и преди зараждането на вселената.

Щирлиц



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: Щиpлиц]  
АвторKOCMOC (Нерегистриран)
Публикувано09.06.07 12:51



това ясно но все пак въпрост беше малко по кофти - за притеснително обширният космос иде реч та ако е без краи и начало което е леко смущително има ли далавера дали сме в средата или края .....за нас де...



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: KOCMOC]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано09.06.07 17:06



Я се понапъни, и задай някакъв конкретен въпрос.

Щирлиц



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: Щиpлиц]  
Авторпak aз (Нерегистриран)
Публикувано12.06.07 19:28



въпросът ми би могъл да се изтълкува и по тоз начин - какво мислите за началото в привидно безкраиния космос за някои...



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: пak aз]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано12.06.07 22:23



Т.е. какво мисля за близката далечина? Не мислиш ли, че това е оксиморон?

Задай въпроса си ясно.

Щирлиц



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: Щиpлиц]  
Авторpe (Нерегистриран)
Публикувано14.06.07 07:41



душа ти колко клуба модерираш - малко офф. или имаш уи коьега !? а иначе въпроса верно и кофтаж - иде реч за безкраино пространство - космос и ако има краи то след него КВО !????...................ЩЕ ИМА - --..............................



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: pe]  
Автор Щиpлиц (разузнавач)
Публикувано14.06.07 11:14



Да ти кажа, от постинга ти разбрах само първите няколко думи. ;о))) 12 клуба. Има ли някакъв проблем?

Вземи та седни, и научи що е то пунктуация, и с какво се то яде...
.

Щирлиц



Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: Щиpлиц]  
АвторTq (Нерегистриран)
Публикувано21.06.07 19:42



Аз мисля, че разбрах въпроса, колкото и да е объркан младежа, който го задава:) Та според мен, той пита: това огромно и постоянно разсхиряващо се нещо наречено Космос има ли практически край, граница, място, където Космосът свършва? И ако има такова място, какво има извън космоса, от другата му страна?
Така. Държа да отбележа, че се явявам само в ролята на преводач и аз лично не задавам тея въпроси...защотот ми е пределно ясно че те всъщност НЯМАТ и НЯ МОГАТ да имат отговор, поне днес, при нашето ниво на развиетие.
Истината е, че "безкрайно разширяващ се" съдържа намек за отговор - НЯМА КРАЙ и се разширява във времето, пространството и няколко други измерения, за които дори нямаме представа. Номерът в случая е, че нашето бедно съзнание изпитва сериозни затруднения да си представи безкрайността и за това задава подобни въпроси





Тема Re: КРАЯТ НА КОСМОСЪТ.........нови [re: Tq]  
Автор emi_vip (непознат )
Публикувано24.06.07 06:42



Няма край,няма начало




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.