Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 20:36 22.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Телескоп  
Автор Contestatio ()
Публикувано07.07.06 21:07



Искам да попитам колко струва средно един телескоп и колко вида телескопи има? Извинявам се за елементарните въпроси, но съм нов.



Тема Re: Телескопнови [re: Contestatio]  
АвторAstronomBG (Нерегистриран)
Публикувано08.07.06 11:54



Ми телескопите започват от 100лв и стигат до десетки хиляди долара - става въпрос за лъбителски телескопи. А професионалните са милиони и нагоре голари.

За цените виж в



А за типовете телескопи виж тук:



Успех и до скоро



Тема Re: Телескопнови [re: AstronomBG]  
Автор Contestatio ()
Публикувано08.07.06 12:09



А коя марка телескопи са за предпочитане?



Тема Re: Телескопнови [re: Contestatio]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано08.07.06 13:45



Във всеки случай не Tasco, Bushnell, TCM и от сорта. Изобщо не очаквай нещо прилично от телескоп под 300-400 лв.


Кажи баба тенкю

Тема Re: Телескопнови [re: Vladi]  
Автор Contestatio ()
Публикувано08.07.06 14:17



Готов съм да дам сума до 1000 лв, но искам да виждам все пак що годе качествено звездите и планетите. :)



Тема Re: Телескопнови [re: Contestatio]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано08.07.06 14:32



"Качествено" е доста относително понятие :-)



Попрочети тука, ще ти се поизяснят някои неща


Кажи баба тенкю

Тема Re: Телескопнови [re: Contestatio]  
Авторsyn (Нерегистриран)
Публикувано10.07.06 16:35



Purvo si otgovori na vuprosa dali skash da gledash kacestveno zvezdi ili planeti. Kacestvenite teleskopi za ednite sa edni a za drugite drugi za tazi suma ot 1000 lv. Ako vzemesh nesto dulgofokcusno za planeti njam da gledash kacestveno zvezdi i obekti ot dulbokia kosmos.



Тема Re: Телескопнови [re: syn]  
Автор н@блюдaтeл ()
Публикувано13.07.06 16:24



Също и тук има добри указания -



Макар че като го прочетох и се размислих, реших за начало да взема бинокъл. Звездите гледам еобикновено като ходим на планина,вечер край лагерния огън, пък за туризъм бинокъл също е полезен



Тема Re: Телескопнови [re: н@блюдaтeл]  
Автор pinky_spearse (otnesena)
Публикувано12.08.06 00:35



Хмммм добре че се натъкнах на вас преди да купя някой боклук :) е все пак и аз съм само люибтел....и бих искала просто да имам телескоп да си гледам звездите , не планети...искам да питам дали ако си купя евтин "боклук " ще имам някаква полза. Така или иначе не разбирам пък и няма да гледам кой-знае какво......охххх даже незнам дали изобщо си струва да си купувам такова нещо.......а вярно бинокъл ще върши ли работа.Аз имам един, добър е но надали ще видя някоя нова звезда с него...Моля ви помогнете ми да реша какво да правя преди да съм си купила нещо такова.
Междудругото аз гледах любителски телескопи към 80 лв.

какво ще кажете за нещо такова

just trust the voice within!

Тема Re: Телескопнови [re: pinky_spearse]  
АвторAcтpoнoмБГ (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 10:00



За телескоп за 80лв е пълен боклук и въобще не си го мисли. По-добре тези пари да ги дадеш за по-добър бинокъл.

Иначе за цени на нисък клас телескопи виж тук:



А замисляла ли си се за по-добър далекоглед или късофокусен телескоп? В същност какъв инструмент ти трябва зависи от това какво искаш да гледаш с него - звезди и наземни наблюдения, само звезди или само наземни наблюдения.

До скоро



Тема Re: Телескопнови [re: pinky_spearse]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано12.08.06 13:08



vsyshtnost edin 60mm teleskop s 700mm fokusno raztoianie e velikolepen instrument i e obiknoveno mnogo kachestven dori i da e nai-kuchata marka. Prosto pri nego harakteristikite sa takiva kakvito sa. Mentetata sa obiknoveno niakoi neshta s dumata "kysofokusen". Ako she gledash samo zvezdite obache, binokyl e po-dobre, za predpochitane po-goliam (kato razmer) i ruski.



Тема Re: Телескопнови [re: ES]  
АвторAcтpoнoмБГ (Нерегистриран)
Публикувано13.08.06 23:18



Mentetata sa obiknoveno niakoi neshta s dumata "kysofokusen" - Това пък как го реши?????



Тема Re: Телескопнови [re: AcтpoнoмБГ]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 12:29



>Mentetata sa obiknoveno niakoi neshta s dumata "kysofokusen" - Това пък как го реши?????

Ne e nujno dylgo da se reshava. Kysofokusnite niutoni pochti vinagi sa menteta po cial red prichini, ne iskam da gi izbroiavam. Kysofokusnite refraktori imat obiknoveno silni aberacii i za poveche ot 20-30x ne stavat (makar che po korpusite im se vnushava drugo).



Тема Re: Телескопнови [re: ES]  
АвторAstronomBG (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 17:29



Извинявам се за латиницата, но късно се усетих за кирилицата.



Purvo kusofokusnite nutoni sa samo detski. Vtoro kusofokusnite refraktori sushto sa kachestveni i ne mi e qsno kak si pravish takiva izvodi bez da si gledal prez tqh. Ti taka kazvashe i za Celestron SkyMaster-a 15x70 ama kato pogledna prez nego ne moja da povarvash mai kakvo vijdash i si go kupi.
Pogledni tazi stranica i vij Highest Practical Power (Potential): sposobnostta:


Ako imash opit s binoklite ostavi molq te tezi koito razbirat ot teleskopi i dalekogledi te da kazvat koe e kachestveno i koe ne.

Aide do skoro



Тема Re: Телескопнови [re: AstronomBG]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 17:41



>Purvo kusofokusnite nutoni sa samo detski.

!?

>Vtoro kusofokusnite refraktori sushto sa kachestveni i ne mi e qsno kak si pravish takiva izvodi bez da si gledal prez tqh.

Otkyde znaesh che ne sym, proveriaval li si?

>Ti taka kazvashe i za Celestron SkyMaster-a 15x70 ama kato pogledna prez nego ne moja da povarvash mai kakvo vijdash i si go kupi.

Dali ne si se pripoznal sluchaino?

>Pogledni tazi stranica i vij Highest Practical Power (Potential): sposobnostta:
http://www.opticalvision.co.uk/prodtype.asp?PT_ID=24

Ami nali i az tochno tova kazvam - vnushavat che sa vyzmojni golemi uvelichenia. A tova ot linka specialno e supermente, makar che, aide vyzdushnata mejdina mejdu leshtite moje bi spasiava doniakyde polojenieto.

>Ako imash opit s binoklite ostavi molq te tezi koito razbirat ot teleskopi i dalekogledi te da kazvat koe e kachestveno i koe ne.

A ako niamam opit, moga li da prodylja da se izkazvam?



Тема Re: Телескопнови [re: ES]  
АвторAstronomnBG (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 20:26



Ми много ми е интересно да ми покажеш късофокусен нютон. Аз под късофокъсен разбирам тези:



Много ми е интересно кое от линка е супер менте и как го разбра. Просто ми е много интересно как го разбираш това, без да си пипнал или гледал през уреда???

Не бъркай максимално с практически възможно - все пак възможното увеличение много зависи и от атмосферните усложия.

А за изказването - изказвай си се колкот искаш, но нека не е без доказателства - кажи с кой уред, какво си гледал, с какъв окуляр и при какво атмосферни условия и нека после сравняваме. Както се казва нека да сравняваме ябълки с ябълки а не ябълки с круши.

До скоро



Тема Re: Телескопнови [re: AstronomnBG]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 23:00



Eto ti edno mente ot liubimia ti sait, koeto hich ne izglejda detsko:
http://www.celestron.com/c2/product.php?CatID=6&ProdID=19

A inache - sramota, prodavash teleskopi a dori i ti ne si naiasno koi ot tiah sa mentetata.



Тема vprochem..нови [re: AstronomnBG]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано14.08.06 23:08



poneje she prodyljish da se pravish na nerazbirasht, ili - koeto e po-veroiatno - naistina si nerazbirasht - sravni gornia link s:
http://www.celestron.com/c2/product.php?CatID=6&ProdID=18#specs
i mi kaji koi idiot shte plati $45 poveche samo za da dyrji po goliam kiutuk na balkona si, pri absoliutno syshtite (vij spesifikaciite) harakteristiki?



Тема Re: vprochem..нови [re: ES]  
АвторMuhal (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 10:21



Редактирано от bObbO на 15.08.06 18:57.



Тема Re: vprochem..нови [re: ES]  
АвторMuhal (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 10:22



Редактирано от bObbO на 15.08.06 18:59.



Тема sbyrkal si..нови [re: Muhal]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 10:56




Редактирано от bObbO на 15.08.06 19:00.



Тема Re: vprochem..нови [re: ES]  
АвторAstronomBG (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 10:56



Хе хе- гледам, че имаш голям интерес към Целестрон. Но явно пак не си догледал - много обичам такива като тебе дето разбират от всичко.

Та да ти обясня къде бъркаш и защо цените са различни:

Двата телескопа се различават в две основни неща:
1. Фокусно разстояние - единият е 900мм а другият е 1000мм
2. Дължина на тубуса - единият е 508мм, а другият е 863мм

Интересно ми е както ти разбираш под менте в телескопите???

Ако си толкова заинтересован мога да ти дам е-майл на собственика на първия телескоп да го питаш дали е менте, тъл като виждам, че си заинтересувам.

А явно в този форум нещата винаги накрая избиват към простотии и обиди, но както и да е.

То продажбите сами ще говорят за себе си.

А интересно ти какъв телескоп имаш??



Тема Re: sbyrkal si..нови [re: ES]  
АвторMuhal (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 11:44



Редактирано от bObbO на 15.08.06 19:01.



Тема Re: vprochem..нови [re: AstronomBG]  
АвторMuhal (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 11:47




Редактирано от bObbO на 15.08.06 19:02.



Тема otnovo te prikanvamнови [re: Muhal]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 12:09





Редактирано от bObbO на 15.08.06 19:04.



Тема Re: otnovo te prikanvamнови [re: ES]  
АвторMuhal (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 12:14




Редактирано от bObbO на 15.08.06 19:04.



Тема Re: vprochem..нови [re: Muhal]  
АвторAstronomBG (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 16:30



Mersi za otgovora. Konkurenciqta q nabludavam otblizo. Tova samo potvirjdava, che Konus ne sa tolkova kachestveni, kolkoto se opitvat da gi dokarat, puk da ne govorim na kakvi ceni gi prodavat.

Mersi vse pak.

Do skoro



Тема Re: otnovo te prikanvamнови [re: ES]  
Авторraдeн и мaзeн (Нерегистриран)
Публикувано15.08.06 23:43





Редактирано от bObbO на 16.08.06 21:36.



Тема Re: otnovo te prikanvamнови [re: raдeн и мaзeн]  
АвторMuhal (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 08:11





Редактирано от bObbO на 16.08.06 21:36.



Тема Re: vprochem..нови [re: AstronomBG]  
АвторMuhal (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 08:13



Astronom vjarno ce Konus sa pulen bokluk. Radvam se ce ima takiwa kato teb da vnasjat nesto kacestveno na prilicnoi ceni! Uspeh



Тема Re: vprochem..нови [re: Muhal]  
АвторAstronom (Нерегистриран)
Публикувано16.08.06 11:05



Mersi mnogo. Uspeh i na tebe!



Тема Re: vprochem..нови [re: Astronom]  
Автор Contestatio ()
Публикувано17.08.06 14:24



Сега вече имам и конкретен въпрос - каква би трябвало да е конфигурацията на 1 телескоп, за да мога да виждам планетите, по възможност всичките и всички съзвездия?



Тема Re: vprochem..нови [re: Contestatio]  
АвторAstronomBG (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 09:34



Vij tuk:





Тема Re: vprochem..нови [re: AstronomBG]  
Авторniki (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 12:31



Ееех, ех Contestatio....И ти си тръгнал с телескоп съзвездия да гледаш....Знаеш ли с колко неща трябва да се запознаеш и да научиш ей така за бегла представа, докато стигнеш до момента на избора и покупката на телескоп ? Не всичко се разбира с питане в Интернет - има и книжки ;) Навъдиха се едни мераклии-паралии, готови да дадат по 1000 кинта, ей така за нещо преди да разберат какво е то и за какво се използва. Ваша си работа....



Тема Re: vprochem..нови [re: Contestatio]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано19.08.06 13:40



Contestatio, ти все пак прочети ли сайтовете от първият отговор горе?



Тема Re: vprochem..нови [re: Muhal]  
Авторg19 (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 10:23



Конус и Целестрон се правят на едно и също място, по един и същи начин,
просто лепенките са им различни. Не казвам, че конус са добри, но евтините
модели на Целестрон (Скай Уочър) и сие са същата стока.





Тема Re: vprochem..нови [re: g19]  
АвторAstronomBG (Нерегистриран)
Публикувано21.08.06 11:56



Незнам защо смятате, че в Китай има само една фабрика за телескопи - аз поне знам 10. А съм сигурен, че евтините модели телескопи на Целестрон са по-добри от тези на Конус. Да не говорим, че във всеки модел на Целестрон, независимо за колко пари е - дори в този за 90лв, има софтуер, който дефакто излиза безплатен. Защо Конус не предлагат и те софтъер, като се правят на едно и също място? Ще ти кажа защо - защото Целестрон поръчват много голямо количесто телескопи за производство в една факрика, и затова когато купуват материалите на едро, дори качествените им материали излизат на добри, да не кажа на ниски цени. И затова дори могат и софтуер да сложат. А защо поръчват много - защото за парите, за които го купуваш, качеството му е много добро. А оттам имат и много продажби. С всеки нов продукт на Целестрон, който продавам, се убеждавам все почеве.

Ти да си видял на световни изложения в САЩ Конус на участват - не си, защото не са популярни в САЩ заради качестото си. И това не е само мое мнение. Да не говорим, че напоследък видях още едно доказателство за това.

Айде до скоро



Тема Re: vprochem..нови [re: AstronomBG]  
Автор Neptunec (непознат )
Публикувано06.06.09 13:42



Awe hora az mno haresvam da se zanimavam s cqlata taq rabota planeti zvezdi otdavna si gi razglejdam pra si eksperimenti s 1 binokul ama 1dinstvenoto deto moga vida gore dolo po dobre e lunata ^^' i re6ih da potursa da si kupa nqkoi goredolo dobur binokul nataknah se na va6ata tema

i pro4etoh si4ki otidoh na saitovete i si haresah e tozi http://www.astronom-bg.com/oscommerce/catalog/product_info.php/cPath/1_29_102/products_id/100

Moje li da mi kajete stava li ili nestava 4e ve4e tolkvoa ne6ta 4etoh za optikite 4e nemoga da go usmisla ;( Az sam nqkade na 17 godini i silno si me vle4e tazi nasoka !I da mi kajete tozi za kakvo e po doabr planetarno gledane ili za zvezdi i dr takiva kosmi4eski obekti :? :) Blagodarq predwaritelno :)



Тема Re: vprochem..нови [re: Neptunec]  
Автор bObbOМодератор (понякога bobo)
Публикувано07.06.09 16:24



Този става за закачалка до леглото ти. Цели се в нещо 500-600 лева поне.

И как можа да я изровиш тая тема от преди сто години?!?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.