Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:35 25.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Въпрос за Yukon 20-50x50.нови  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.06.06 16:16



За съжаление нямам никакъв поглед върху евтината оптика. Би ли ми казал някой от какви материали е направено това чудо? Оптиката да не е някаква пластмаса, на живо не съм го виждал. Имало с червени и не-червени лещи, кой е по-добър? Трябва ми за планина основно, но мисля да насоча интереса на децата ми към небето като просто им покажа някои неща, за сега сме само на сухи лекции



Ето това е уреда:



"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Редактирано от TUONO на 07.06.06 16:32.



Тема Re: Въпрос за Yukon 20-50x50.нови [re: TUONO]  
АвторAstronom (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 16:41



Ми като гледам цената не ми вдъхва доверие. По-добре си вземи бинокъл.

Това, което аз ти препоръчвам е Celestron-a:

http://www.netshop.bg/shopping/products_all.php?d=452

Ако искаш далекоглед (това, което го пишат не е телескоп), виж тук:

http://www.celestron.com/c2/category.php?CatID=30

http://www.skywatchertelescope.com/ProductsSP.html

и тук:

www.astronom-bg.com

А за цвета на лещите - това е дали са с антирефлексно покритие за по-добър образ:

http://astronomy.hit.bg/optics/optic_coatings.html

До скоро



Тема Re: Въпрос за Yukon 20-50x50.нови [re: TUONO]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано07.06.06 17:28



Из описанието:

"Нютоновската превключвателна система"
- Това нищо не ми говори, някакава рекламнаизмислица ще да е.

"Специалният широкоъгълен окуляр /WA/ позволява разширяване зрителното поле до 2 пъти."
- При всички уреди като намалиш два пъти увеличението се увеличава два пъти зрителното поле (поне за практически цели). ТАка че и това е нищо не значещо рекламно изречение.

"Многопластови лещи"
- Що пък е това?!?

"разглобяем обсегов механизъм"
- ... и това?!?

"Field of View (°): 44 "
- Това очевидно е на окуляра, което пък никак не е много да един WA окуляр.

"Lens Focus (mm): 50"
- Тук нещо са объркали, може би е 500мм?

***

За 50 лв може и да се жертваш :) Гледай просветляването да не е червено - то просто е червена "боя" върху стъклото и служи за отрязване на синия край на спектъра - ако го няма образът ще е хроматично оцветен. Но пък така все едно гледаш през син филтър. За да видиш как изглежда нормалното просветляване погледни обектива на някой (скъп) фотоапарат.

Компактен е, но пък вътре има огледала или призми, които допълнително влошават образа. Но така е със всеки бинокъл.



Тема моето предложениенови [re: TUONO]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано07.06.06 19:35



Юконът 20-50х50 е абсолютен боклук изцяло направен от евтини долнопробни полимери, който не заслужава никакви пари да се хвърлят за него. Освен това резолюцията на обективът покрива увеличението до 32х, тоест ако обърнеш внимание на увеличения по-големи от 32х изображението се размазва, защото капацитетът на обективът от гледна точка на разд.способност достига само до 32х увеличение. Моето предложение е ЗРТ 457 М - зрителна тръба с диаметър на обективът 70 мм и увеличение 60х. Определено не е първокласна оптика, но покрива резолюцията на увеличението си и е напълно годна за астрономия. Продавам я само за 200 ЛВ, ако се интересуваш пиши на емайлът ми skywatch099@hotmail.com





Тема Re: Въпрос за Yukon 20-50x50.нови [re: Astronom]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.06.06 20:13



В планината ходя със сериозно оборудване и бинокъл/телескоп над 1 кг вече е прекалено. Много се замислям за Celeston Traveler 8-24x25 май беше, видях, че го има за 67 долара, но един месец не ми се чака. Този бинокъл със стъклени лещи ли е или пак полимери?
Идеята е да е малко. Днес видях Zoomy 8-17х25 на Konus - трагичен уред. Ще видя тази измислица на Юкон, но серизно питам за Traveler-a. За астрономия ще го ползвам на последно място, основното е търсене на "обекти", да ги наречем условно.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема Celestron - играчки от детмагнови [re: TUONO]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано07.06.06 21:20



Оптиката на Celestron не се произвежда в САЩ и според мен не отговаря на изискванията за качество. Не съм имал никакъв инструмент на Celestron обаче съм сигурен, че лещите ги правят от полимери. Щом е американско значи е от полимери освен ако не е произведено през 60те години. Освен това зоомовете по принцип имат проблем с изображението поради спецификата на оптичната конфигурация - на максималното увеличение не покриват изискванвията за резолюция.





Тема Re: Въпрос за Yukon 20-50x50.нови [re: bobo]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.06.06 21:27



То е ясно, че са го превели неадекватно. Ето информацията:



Ако руският ти е мъгла, има и англииска версия.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
=== ===

Редактирано от TUONO на 07.06.06 21:28.



Тема Re: Celestron - играчки от детмагнови [re: FileO99]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано07.06.06 21:33



Съгласен съм с теб, но ми трябва нещо сравнително малко в диапазона около 100-120 лв. Иначе работя с много скъпа оптика и електроника и ми е ясно за какво става въпрос. Все пак Цайс, Лайка и останалите за нас са правили инструменти.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Тема мога да ти сваля ЗРТ 457 М до 150 ЛВнови [re: TUONO]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано07.06.06 21:45



Мога да ти сваля руската зрителна тръба ЗРТ 457 М до 150 ЛВ, обаче това важи само за тези дни понеже ми предстои покупка на скъпа и качествена оптика. Ако искаш да говорим отвори си бележките и там съм ти написал номерът на дже-се-емът си. Аз съм от София.


Редактирано от FileO99 на 07.06.06 21:48.



Тема Re: Celestron - играчки от детмагнови [re: FileO99]  
АвторAstronom (Нерегистриран)
Публикувано08.06.06 20:36



File99, като не си гледал през Celestron не изказвай мнение а отиди и погледни през него във фотото и пак ще си говорим. А това, че са правени в Китай не значи, че са с лошо качество. Фирмата гарантира за качестовото си, защото залага реномето си.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.