Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:04 24.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Re: ето затова ми трябва перфектна оптиканови [re: bobo]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 08:11



Bobo ne si mnogo prav za voennata optika. Imeno po porucka na voennite prez swetownite wojni sa syzdadeni kacestvenite okulqri ot tipa na Erfle i Kjonig. Taka ce ne sa samo za cupene na orehi :))



Тема Re: ето затова ми трябва перфектна оптиканови [re: bobo]  
Авторoпa (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 08:13



eto ti edin link http://astronomy.hit.bg/telescope/telescope_eyepieces.html lideto oswen okuljarnite sheni ima i malko istorija po suzdawaneto im.



Тема Re: ето затова ми трябва перфектна оптиканови [re: oпa]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано15.06.06 11:31



хахахаха :-)
Тоя сайт е писан от него :-)


Кажи баба тенкю

Тема Re: ето затова ми трябва перфектна оптиканови [re: opa]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано15.06.06 12:12



Просто твърдението "военна оптика = качествена оптика" не е вярно винаги. Разбира се, в много случаи е вярно, но, например, един окуляр от прицел не е кой знае какво, в сравнение с един прост любителски пльозъл. А и това за ТЗК-то, дето го написах, също е вярно.



Тема Re: ето затова ми трябва перфектна оптиканови [re: Vladi]  
Авторoпa (Нерегистриран)
Публикувано16.06.06 10:59



:)) именно!!!!!



Тема Забравих да кажа, че купих този Yukonнови [re: TUONO]  
Автор TUONO (непознаваем)
Публикувано16.06.06 17:11



Беше ясно, че оптиката е посредствена, меко казано. Въпреки това за целите, за които го взимам е правилното решение. На 50x образа се влошава чувствително, но на 20x е задоволителен. Поне е компактен и вече му тествах водоустойчивостта по време на градушката на Черни връх в неделя.

Интересното беше друго - проверих в няколко магазина за бинокли, все в реномирани магазини. Konus, Tasco и някакви други бяха - все разногледи. Абе тези хора някога бинокъл дали са виждали? Опитват се да ме убеждават, че всичко си било наред. Не е за вярване просто.

"...откъде идваш ... и накъде отиваш..."
===

===

Редактирано от TUONO на 16.06.06 17:12.



Тема Re: Забравих да кажа, че купих този Yukonнови [re: TUONO]  
Автор FileO99 (SSD)
Публикувано16.06.06 18:55



Имах точно такъв Юкон 20-50х50. Изображението над 36х няма смисъл да се използва, защото това е максималният резолюционен капацитет на обективната леща. На по-голямо увеличение примерно 40 или 50х най-малките детайли няма начин да бъдат видими. Ако наблюдавате през Юкон на 50х човек на дистанция един километър ще виждате лицето му размазано. През ЗРТ 457 М даже от новите модификации със занижено качество се вижда червеното на цигарата му. Разбира се стига конвекцията на въздушните маси да е в порядъчни нива. Колкото до "реномираните" магазини за оптика такива в България изобщо не съществуват. Единствените нормални бинокли, които се произвеждат в днешно време са руските Kronos, Berkut и немските Zeiss. Руските струват в рамките на 150-400 ЛВ, немските струват по два-три бона. Можете да намерите руски бинокли 10х50, 12х45 в оръжейните магазини на цени 150-180 ЛВ.





Тема за опанови [re: oпa]  
АвторFileO99 (Нерегистриран)
Публикувано18.06.06 00:19





Това е телескоп Skywatcher 70/700, а това отдолу е снимка на Сатурн правена с него на увеличение ~ 90х. Както се вижда добре изображението на планетата определено не е на ниво. В сравнение със Skywatcher 70/700 старите и новите зрителни тръби ЗРТ 457 М дават значително по-качествено и детайлно изображение но на 60х увеличение. Направете една модификация по указанията на Сергей Зависляк и ще се окаже, че и на 90х пъти увеличение ЗРТ 457 М ще превъзхожда качеството на Skywatcher. Цената на ЗРТ 457 М е между 150 и 200 ЛВ, а Скайуатчъра е с около 100 лева по-скъп, не е толкова компактен и е с по-къс живот. Защото ЗРТ 457 М по принцип е инструмент замислен за военно назначение, а всичко останало за тези пари няма начин да не е направено от евтини полимери.





Тема Re: за опанови [re: FileO99]  
АвторAstronom (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 13:32



Първо да кажа, че цената на телескопа е 209лв, и то с монтировка. Твоята тръба едва ли е с такава.

Второ айде да ми покажеш снимка на твоята тръба, дори и с модификацията, и на Sky-Watcher-a, направена със същата камера и по същия начин, и тогава да ги сравняваме. Щото откъде да знам, че не сравнявам домати с краставици.

Да не говорим, че качеството на една снимка зависи и от атмосферата в момента, от използваните окуляри, както и от увеличението

Ще чакам снимки



Тема още нещонови [re: Astronom]  
АвторFileO99 (Нерегистриран)
Публикувано19.06.06 20:25



Щях да забравя още нещо много важно – лещата на Skywatcher е направена от полимер, а тази на ЗРТ 457 М старите модификации от първокласно оптично стъкло съперничещо по качество на Carl Zeiss. Това означава следното нещо – полимерът е силно чувствителен към температурни въздействия и особено към студ, което неминуемо се отразява на качеството на изображението. Първокласното оптично стъкло на ЗРТ 457 М не се влияе от никакви температурни разлики, или тези влияния са измерими в хилядни в сравнение и с най-добрият полимер. А за Юкон 20-50х50 просто да не говорим - имал съм случай зимата изображението да се мътнее само защото уредът не е темпериран! А междудругото Sibiroptics си произвеждат ментетата в САЩ...


Въобще разбирам Америка е тръгнала да се съревновава с Русия и Германия в много неща включително зрителни тръби, бинокли и телескопи, но като гледам това изобщо не й се отдава. Китайците се опитват да помагат и става още по-лошо…




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.