Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 10:24 24.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема MEADE 90 ETX RA или Carl Zeiss 10x50?нови [re: Astronom]  
Автор FileO99 (оперативная )
Публикувано10.06.06 17:50



Много интересна ситуация попаднах през последните 2 години - имам пари, оптиката която търся се предлага, обаче дистрибуторите изобщо не ми обръщат внимание. Вероятно чакат някое приватизирано постсоциалистическо предприятие да се свърже с тях или най-малкото корпоративно юридическо лице за покупката на стотици бройки. А аз искам само два бинокъла БПЦ 25х70 но никой не ми обръща внимание. А тук в България се продава всичко друго освен това, което живо ме интересува. И това важи не само за оптика, но и за почти всичко като стока. Аз обаче няма да се откажа от висококачествените оптики и ще продължавам да търся качествени изделия. Сега в момента съм изправен пред следната дилема -

Meade 90 ETX Ra на цена 500 ЛВ



или

Carl Zeiss 10x50 DEKAREM на цена 550 ЛВ




Изборът е много труден, защото нямам доверие в здравината на американската оптика като я считам за твърде фина, а немският бинокъл е разнебитен и миналата година успях да го приведа изцяло в изправност като се трудих цели четири дни. За сметка на това изображението на Цайсът е с умопомрачително качество и както изглежда 20 годишният бинокъл може да работи и още толкова даже и при небрежно отношение към него. Тук обаче има и друг чисто функционален проблем - с покупката на Меаде 90 се замества звеното на новото ЗРТ 457 М, а с покупката на Цайсът не се замества нищо, защото функцията се изпълнява от стар ТЕНТО 20х60. Тоест ако купя немският бинокъл не решавам въпросът от функционалната страна, а ако купя американската оптика замествам новото ЗРТ 457 М с къде-къде по-качествена оптика, над която обаче трябва да треперя. Какво според вас трябва да направя в случаят?



Тема Re: MEADE 90 ETX RA или Carl Zeiss 10x50?нови [re: FileO99]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано11.06.06 18:58



Много ми е интересно как сравняваш (избираш) два съвсем различни по характеристики и предназначение уреда?!?

Колкото до продавачите, на които винаги попадаш - не си ли се замислял, че причината може пък и да е в теб? Нужно е двупосочно уважение.



Тема руски производители/доставчици на оптиканови [re: bobo]  
Автор FileO99 (SSD)
Публикувано13.06.06 17:46



Аз наистина много държа на качествената оптика и съм абсолютно безкомпромистен в това отношение. Ако Celestron и Skywatcher действително държаха на реномето си то нямаше да продадат търговските си фирми/предприятия точно на гладни китайци. Това е все едно Волга да купи CHRYSLER и ти да очакваш качество насреща. Качествена оптика made in комунист-жълтур из нот посибъл. За мен качество в това отношение постигат първо германците, после руснаците и накрая даже и българите(8x30) но не и жадните за капитал азиатци. Колкото до чисто функционалното предназначение на MEADE 90 ETX RA може да е чисто астрономическо, но аз ако го купя смятам да го използвам предимно за наблюдение на въздушни цели. Колкото и да е трудно предвид неправото му мерене и огромното увеличение, с което смятам да го използвам. Carl Zeiss 10x50 DEKAREM с абсолютно същата цел. Въпросът при мен е, че телескоп/зрительная труба вървят с бинокъл, а ако купя немският бинокъл няма с какво да го вържа.



Специално от продавачите на оптика в Русия са писнали в половин Европа. Първо ми провалиха две доставки на БП 26х70 последователно през 2004та и 2005та, после ми отказаха да ми внесат втори БПЦ 20х60, който е един от най-разпространените бинокли в бившия соц лагер и накрая ми стовариха дефектно ЗРТ 457 М, което просто за нищо не ставаше. Тръбата беше използвана месец и нещо и след неуспешен опит за поправка беше напълно унищожена в цех за реклами. По ирония на съдбата точно с нея проведох последното си наблюдение на НЛО, което дебнех точно седем години! След това една софийска фирма изпищя, че в Русия имали големи проблеми с производството на оптика и ми предлагаха миниатюрни немски бинокълчета за 400-500 ЛВ. Но виждате ли в момента нямали бройки и съм трябвало да чакам. После Астроном БГ се оплака, че руснаците изобщо не му обръщали внимание, а дистрибуторът на Zeiss бил оторизиран единствено за територията на Германия. Това е защото по принцип в България се изсипва цялата дефектна стока на планетата - коли, бинокли, уредби, всичко. Накрая взех инициативата лично в свои ръце и до този момент отникъде не ми отговориха все едно не съм им сериозен клиент. Очевидно обръщат внимание единствено на корпоративни юридически лица, които имат намерение да купят стотици от техните бройки. По този начин се получава парадоксът, че в САЩ е хиляди пъти по-лесно да се купи/поръча руски бинокъл отколкото в Москва. И така най-накрая се стига до пазарът близо до "Ал.Невски" в столицата, където можеш да намериш и БПЦ 20х60 и Carl Zeiss 10x50, та и оригинално ЗРТ 457 съм виждал да се продава.





Тема Re: моето предложениенови [re: FileO99]  
АвторБaй Xyй (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 01:58



File099- Трябваше направо да започнеш с историята за НЛО-то, това щеше да даде много отговори на въпросите получили се от твойте постове


Даже може би малко си объркал форума, разгледай това може да намериш сродни души
http://clubs.dir.bg/showflat.php?Board=ufo&Number=1942946794&page=1&view=collapsed&sb=5&vc=1





Тема Re: руски производители/доставчици на оптиканови [re: FileO99]  
АвторAstronom (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 12:53



Файле, файле, така, като чета не добивам добро мнение за руските стоки, които си си купил, нито за това, че те уважават като клиент и че искат стоката им да се продава извън Русия. Че Руската оптика е била добра преди време спор няма, но как една фирма ще се развива, печели и прави нови изделия след като не може даже качествената си стока да продаде и то в една близка държава като България. Би трябвало да се замисли човек. А това, което сме си говорили, не виждам как си си изкарал мнение, че в България се внася само калпаво. Ако имаш парите си купуваш или поръчваш и качествено. Проблемът в БГ е, че хората искаш не смешни пари от 50-80лв да получат супер качествен бинокъл или друг уред. Еми няма как да стане. За каквото си си платил, това ще получиш. А ако не вярваш в качеството на това, което внасям виж клиентите ми какво казват:




Проблемът при тебе е, че ти признаваш само руско или немско и не искаш да видиш друго, ама не искаш и дадеш много пари за това руско или немско. Пък и не искаш да дадеш повече пари за по-хубаво друго.

Явно ти ще трябва все да ходиш при Александър Невски, щото на друго може би все ще намериш косур или няма да му имаш доверие.

Но то времето ще си покаже кой е прав и кой крив.

До скоро



Тема Re: руски производители/доставчици на оптиканови [re: Astronom]  
АвторKAП (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 13:38



"Проблемът в БГ е, че хората искаш не смешни пари от 50-80лв да получат супер качествен бинокъл или друг уред. Еми няма как да стане. За каквото си си платил, това ще получиш."

За съжаление всяко хлапе, което иска бинокъл или телескоп за начинаещи в САЩ, може да си изкара парите за това като поработи или спести джобните си пари максимум седмица. Средното българското хлапе ще трябва да даде месечната заплата на баща си за същото.



Тема Re: руски производители/доставчици на оптиканови [re: KAП]  
АвторAcтpoнoм (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 14:31



"За съжаление всяко хлапе, което иска бинокъл или телескоп за начинаещи в САЩ, може да си изкара парите за това като поработи или спести джобните си пари максимум седмица. Средното българското хлапе ще трябва да даде месечната заплата на баща си за същото."


За съжаление е така





Тема социализмът ни научи на евтинонови [re: Astronom]  
Автор FileO99 (SSD)
Публикувано14.06.06 15:34



В общи линии си прав. Ако знаеш колко качествени и евтини руски и немски оптики съм виждал да се продават на "Ал.Невски" и втора ръка по обяви. Така например септември 2001ва година на "Aл.Невски" продаваха само за 200 ЛВ изключителната зрителна тръба ЗРТ 457 М с безкомпромистна конструкция изработена не от ламарина, а от дебело желязо с дебела желязна кутия като на телеобектив Tair-300. Също там до есента на 2000 година продаваха чисто нови руски бинокли Kronos БПЦ 20х60 за 190 ЛВ. Продавали са и перфектни немски бинокли Carl Zeiss за 150 ЛВ, макар че аз лично не съм ги виждал. Също изключително здравата и качествена полска зрителна тръба с характеристики 40х64, която също е направена от дебело желязо и има метална кутия(има я по полицейските стрелбища). Имам една такава като я купих юли 1991ва пак за 200 ЛВ и вече 15 години време я експлоатирам безогледно. Удрял съм я, разглобявал съм я повече от 20 пъти и досега работи почти безпроблемно като я ползвам и с втори окуляр от Турист 20х50 на увеличение 16-18х. Също си купих преди две години старо оригинално безценно ЗРТ 457 М само за 180 ЛВ, но за съжаление много бързо го съсипах като вината си беше напълно моя. Оптиката на всички тези руски и немски изделия е почти перфектна, а цената не надвишава 200 ЛВ. Тоест хора като мен и приятелите ми, с които ходя на наблюдения сме свикнали на евтини и изключително качествени изделия, който циркулират на нашият пазар още от времето на социализмът. Няма начин някои от нас да купи полимерна оптика от по-нисък клас или да даде 3000 ЛВ за чисто нов Carl Zeiss 15x60.





Тема ето затова ми трябва перфектна оптиканови [re: Бaй Xyй]  
Автор FileO99 (SSD)
Публикувано14.06.06 15:42



Поради специфичният характер на наблюденията, при който се следи всичко видимо в околоземното пространство - самолети, спътници, балони -
ми трябва не просто добра, а направо перфектна по възможност с военно назначение оптика. Опитът в наблюденията ме е научил, че е по-добре по-слаба но супер качествена оптика, отколкото нещо мощно и също толкова мътно.





Тема Re: ето затова ми трябва перфектна оптиканови [re: FileO99]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.06.06 19:12



>>а направо перфектна по възможност с военно назначение оптика...


Това, че дадена оптика е с военно предназначение значи, че можеш да чупиш орехи с нея, но в никакъв начин - че е оптически качествена. В едно ТЗК няма особено значение, че по края на полето образът е размазан, или има дисторсия, или...




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.