Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 06:33 20.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано08.03.06 18:27



С едни приятели обмисляме сериозно идеята да отскочим до съседна Турция във връзка с

на 29-ти март.

Има ли и други мераклии?

Everything louder than everything else...

Редактирано от Dakota на 08.03.06 18:28.



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: Dakota]  
АвторVladi (Нерегистриран)
Публикувано08.03.06 18:38







Тема екстранови [re: Vladi]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано09.03.06 13:12



Аз вече се чудех как така не се чува ни вест ни кост за затъмнението.

Everything louder than everything else...


Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: Dakota]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано09.03.06 13:56



Аз ще съм

със скромна групичка колеги ... както и с останалите групи неуспели да съберат 30 калпака.



Тема Re: екстранови [re: Dakota]  
Авторopa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 13:59



Нищо не чуваш защото не слушак което трябва виж първо тук :http://telescope.bg/, ако това ти е скъпо се обади във варнеския панетариум. Има още 10 свободни места за 4 дена цента е 100 евро, а с Андромеда е 375 лв за 4 дена.
Тази обява върви от септември миналата година във вестник Телескоп и списание андромеда.
А за по прредприемчивите: мятай се на автобуса от автогарата и ходи директно в Анталия за 3 дни ще ти излезе около 200 лева със нощувки, спане и манджа. Андромеда осигуряват телескопи и гидове да си фацнете оп една две снимки.
Но ако питате мен не си заслужава ходенето. От тук ще се вижда 80% затъмнение. Просто си купете хубаво филтърно фолио вземете си по едни фотоапарат може и със зуум и се нащракайте на воля за 20-30 лева от някоя хижа или вила. Което ви е по-интересно.
За ташкън феновете могат да си вземат и някой далекоглед с фотоадаптер и соларно фолио / за предпочитателите на дигиталната техника е достатъчен и едни цифров фото с оптичен зоом около 3-10 пъти.
А другото до турция е гъз път да види рязани телескопи!!
С пожелания за леко, успешно и трезво слънчево "ПОТЪМНЕНИЕ"!



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: Dakota]  
Авторoпa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 14:07



Ало феовете да не забравите че на 14 и 15 март има лунно затъмнение!



Тема Re: екстранови [re: opa]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано09.03.06 14:36



Не си струва?
Определено частично слънчево затъмнение (ако ще и 97% да е) няма нищо общо с пълно слънчево. Заслужава си естествено - скоро (примерно следващите 50 години) няма да има подходящо пълно слънчево затъмнение.



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: oпa]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано09.03.06 14:45



А това лунно затъмнение на 15ти - забрави - то е от полусянката - ще ти трябва доста сериозна подготовка за да забележиш нещо.



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: Vladi]  
Авторoпa (Нерегистриран)
Публикувано09.03.06 15:26



Съобразно възможностите



Тема 80% ?!нови [re: opa]  
Автор Dakota (erotoman)
Публикувано09.03.06 17:19



Имах предвид, че нищо не се обсъжда в клуба по въпроса.

Благодаря за офертите, предполагам, че ще ходим с кола (коли) някъде около Кападокия.

Колкото за това дали си заслужава, то със сигурност ще си заслужава стига всичко да мине безпрепятствено и да е хубаво времето. Мога да кажа, че слънчевото затъмнение, което наблюдавах преди няколко години от Балчик беше едно от най-красивите природни събития, на които съм бил свидетел изобщо. И най-вече онези 2 минути и малко, в които луната изцяло засенчи слънцето. Спомням си, че дори и половин минута преди и след това, когато едва се подаваше едно крайче от слънцето, не можеха да се сравнят по въздействие както пълното затъмнение. Какво остава за нищожните 80%...

Everything louder than everything else...


Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: oпa]  
Авторkoмeтaтa (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 05:40



"Ало феовете да не забравите че на 14 и 15 март има лунно затъмнение!"
Мерси за информацията! Това къде ще се гледа в Мозамбик ли? Да знам къде да ходя
Влади мерси, че даваш инфо за затъмнението, а отгоре на всичко обесняваш на някви наркомани тук



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: koмeтaтa]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 10:54



>Влади мерси, че даваш инфо за затъмнението, а отгоре на всичко обесняваш на някви наркомани тук

Da, Vladi, mersi che ni informira, nas narkomanite, ama redno si e syshto da informirash i alkoholika-fen na Azis, koito oshte ot 6 sutrinta ochevidno e zdravo zaformen ...



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: ES]  
Авторkometata (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 14:55



Добре, че си тук ES . Някак си нямаше да интересно без теб . Ти какво дебнеш ме да сложа един пост и веднага почваш да си пееш това за Азис. Колега дай да сменим малко тематиката:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=biology&Number=1945345595&page=0&view=collapsed&sb=5∂=
сам виждаш нещо олекват тук и в физика темите, та да се прехвърлим при биолозите малко ако искаш. Или пък тук ако искаш:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Board=biology&Number=1944421413&page=5&view=collapsed&sb=5∂=
Може да ги обогатим малко, кой знае



Тема abee "kolega", takovata..нови [re: kometata]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 17:12



Kaji mi kak taka se sybujdash v 3 sledobed i vednaga se zahvashtash za pisaneto? Ne te li cepi glava, ne ti li se iska da si umrial? Chudna rabota.
Drugo, doklokoto razbiram biujeta na BAN e 500000 lv, a tvoia - 5.47 lv, pri vse che ti pravish vsichki otkritia, a te - nishto, ta vyprosa mi e kak ti stiga toia biujet za piene? Aaa, razbiram kak, ot postingite ti v klub biologia, nameril si programa, koiato stimulira zahvashtaneto na radikali ot vyzduha i gi zalepva na molekulata:

...H H
....| |
H-C-C-O-H
....| |
...H H

Razbrah az.

....



Тема Re: abee "kolega", takovata..нови [re: ES]  
Авторkometata (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 18:25



Абе колега не разбра ли, че ти се радвам много
А да минем пряко на въпроса: От къде иде тази любов по мой адрес?
То не беше алкохолик, Азис, БАН, Btv и какво ли не, сега пък с 5лв съм бил в джоба , какво още? Опитай се да ми обясниш...
Вярно факултета беше малко смахната работа, ама е до колкото разбирам и двамата сме били колеги там и на моменти почвам да си мисля, че май с някъв друг човек си пиша....
Как да кажа, не е много коректно, дай малко инфо защото е лесно да ръсим псувни ама защо трябва да го правя, какъв е проблема?



Тема priatno mi e, Evil Spiritнови [re: kometata]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано12.03.06 21:44



>Вярно факултета беше малко смахната работа, ама е до колкото разбирам и двамата сме били колеги там и на моменти почвам да си мисля, че май с някъв друг човек си пиша....

Ne znam s koi chovek si pishete, kolega. Na tia koito sa iskali "малко инфо", vinagi sym kazval - info ne vi e nujno, po delata mi she me poznaete.
Ot druga strana - az syshto mnogo ti se radvam, pritesniava me otchasti samo tova deto pishesh iz klubovete. Oshte poveche me pritisniava tova che za tvoite "podvizi" moga da procheta samo, ako ti samia si avtora..



Тема Има и като гледам ще е пълно ... цялата нощнови [re: oпa]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано14.03.06 17:39



Има и като гледам ще е пълно ... цялата нощ



Тема Re: Има и като гледам ще е пълно ... цялата нощнови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
АвторMeNtOr (Нерегистриран)
Публикувано15.03.06 14:47



ES Ти си болен човек! Дали ще имам честа някой ден да прочета някой смислен пост от тебе тук?
Съмнявам се!
То бива словесна диария, но това твойто на нищо не прилича, хайде сега си затвори това отвърстие което го ползваш понякога и за хранене и си изключи компютъра!!!

П.П.
Задръж няколко за секунди голямото копче на кутията натиснато



Тема Търся 3-ма човека, предлагам превоз, мислете бързонови [re: Dakota]  
Автор The Secret Lover (just secret)
Публикувано16.03.06 20:51



Аз съм абсолютен любител. Много искам да видя затъмнението. Предлагам да се съберем 4 човека, да си разделим пътните разходи /зелена карта + бензин - около 500 лв/ и да тръгваме.
Колата е от мен. Имам Опел Вектра Б 1.8i 16V


Ходил съм до Анкара, до там пътя ми е ясен. От там насетне ще се оправим 100%. А и може да пътуваме заедно с автобусите.
Значи търсим още 3-ма човека....
За всякакви мнения, въпроси и коментари: тук във форума, или на miroslav@bulgarche.com

Предложенията са добре дошли. :D

Редактирано от The Secret Lover на 16.03.06 20:52.



Тема Re: Търся 3-ма човека, предлагам превоз, мислете бързонови [re: The Secret Lover]  
АвторMeNtOr (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 01:37



Това, че си абсолютен любител няма нищо лошо! БГ астрономията има нужда от ентусиасти като теб, пробвай във http://www.forum.starrydreams.com може да намериш компания



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: Dakota]  
Авторkoмeтaтa (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 12:46



Искам да дам следната хипотеза и ще съм благодарен на мнения...
Добре имаме прахова кома в кометите. Там за оценка на количеството прах или по-точно величината която колерира с това е Afr (Afrho). Преведено на БГ това е А (албедото на частиците), r е радиуса в км за който правим оценката, a f е така наречения filing factor. Добре първото просто уравнение е:
Af = (2Dr/ρ)2 Fcom/Fsun
A'Hearn et al, (1984), The Astron. J. 89, 579-591
Е не може ли да изчислим Afrho по време на затъмнението и от там оценка за количеството прах в короната?



Тема Re: priatno mi e, Evil Spiritнови [re: ES]  
Авторkometata (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 13:06



>Ot druga strana - az syshto mnogo ti se radvam, pritesniava me otchasti samo tova deto pishesh iz klubovete.

Прав си спор няма. Ама това защо става така може да го обсъдим лично де...
Готин човек си, няма за какво да се ежим ! Дай малко help за разни безумни идеи около затъмнението. Лицето "X", Например мисли, че така наречената 6 корона около Слънцето е всъщност "ала кометно всещество" и понеже аз ще ходия до Турция та планираме да сканираме стримерите в 10нм филтри на CN или CO+, не знам ти какво мислиш?
И друг може би по-важен въпрос или по-точно май не е въпрос де ама ... Та като снимам в C2 да кажем, подобно на H2О+, би трябвало да вадя от изображението това на прахта. С H2О+ случая, праховия континиум в на ...нм в R, a за C2 в V. Така ли е или съм луднал нещо?



Тема Re: priatno mi e, Evil Spiritнови [re: kometata]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 16:08



"Liceto X", pod "ala kometno veshtestvo" veroiatno e imalo predvid prah, a ne radikali, kakvito niama kak da syshtestvuvat tolkova blizo do Slynceto pri taia temperatura. Taka che ne vijdam zashto sa ti 10nm filtri. Osven tova malko nedorazbrah ostanaloto, taka che mai si ludnal.



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: koмeтaтa]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 16:18



Kakvo obshto ima zatymnenieto tuka?



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: ES]  
Авторkometata (Нерегистриран)
Публикувано17.03.06 16:30



На къде биеш, че не ми трябва затъмнение или? Е как да види верно той тази корона да не говоря за по 7- 8 градуса стримери..смисъл..вината е моя просто не разбрах?



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: kometata]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 14:27



>Е не може ли да изчислим Afrho по време на затъмнението и от там оценка за количеството прах в короната?

Chak sega razbrah - "koronata" - a az reshih che govorish za "kometata". Pochnah veche da se obyrkvam. Sega, koronata ne e samo prahova, i nai-veche strimerite ne sa. Drugo - tova sigurno otdavna e napraveno..



Тема Re: Пълно слънчево затъмнение - 29.03.2006 г.нови [re: ES]  
Авторkometata (Нерегистриран)
Публикувано18.03.06 22:57



ще се направа, че не съм го видял ...



Тема Това за ES ли беше или за меннови [re: MeNtOr]  
Автор Лaнc Линk - тaйният areнт (маймун)
Публикувано20.03.06 17:16



Тъкмо се готвех да попъжа хората неразбиращи от майтап и видя, че това ES в началото вероятно не е сложено случайно ... само дето отговора е пуснат към мен.



Тема Re: Това за ES ли беше или за меннови [re: Лaнc Линk - тaйният ]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано20.03.06 17:57



Ami te maloumnicite ne hodiat po gorata...



Тема Re: ..maloumnicite ne hodiat po gorata..нови [re: ES]  
Автор Kzint (Зъбат)
Публикувано29.03.06 18:58



А,ходят си
(

),

някои даже ползват телескоп,оптически мерник,кирилица...


Don't panick!


Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.