Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 13:08 30.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Бинокъл до 100лвнови  
Автор Bluedog (непознат )
Публикувано18.08.05 11:28



Бихте ли ми препоръчали бинокъл до 100лв (марка, модел, от къде може да се купи). Цел - зяпане през балкона. Живея на 15 етаж и има прекрасна гледка.
Благодаря предварително !!



Тема Re: Бинокъл до 100лвнови [re: Bluedog]  
Авторбoзa (Нерегистриран)
Публикувано24.08.05 14:34



Добави още 10 и си купу един свястен бинокъл :)



Тема Re: Бинокъл до 100лвнови [re: Bluedog]  
АвторWorvax (Нерегистриран)
Публикувано26.08.05 14:52



Здравей!
Наскоро и аз се запалих на тема "Бинокъл до 100 лв за зяпане през прозореца" и открих нещо интересно.

http://www.shopsuper.net/page_788571.html

Бинокъл SAKURA,FULLY COATED OPTICS,10-100x90
ZOOM,186FT/1000YDS,1000M/10000М,с варио обектив
90.00 лв.

Ако решиш да го купиш, и го направиш преди мен, кажи дали си доволен
Успех!



Тема Re: Бинокъл до 100лвнови [re: Worvax]  
Авторбoзa (Нерегистриран)
Публикувано28.08.05 16:51



този бинкъл е боклук. Има го в скалдовете на едро и е за 62 лв, но те уверявам да не си копуваш фокусировката му е пълна трагедия освен това не тоговаря на обозначените параметри. Реалните параметри са 12,5-35x70. Наистина самите лещи са доста качествени дори и аз се изненадах че са токова чисти, многослойно просветлени са. Но от там нататък самият бинокъл е кривоглед. Става само до някъде за увеличение около 12,5 до 20. НЕ МОЖЕ ДА СЕ СИНХРОНИЗИРАТ ЛЯВА ДЯСНА ЛЕЩА- КРИВОГЛЕД БИНОКЪЛ!!

А ако искаш да сивземеш бинокъл за зяпане на небето, си копувай такъв който не е зуум и е с фокусировка за всяко око поодтелно!!!



Тема Re: Бинокъл до 100лвнови [re: бoзa]  
АвторWorvax (Нерегистриран)
Публикувано30.08.05 23:04



Много ти благодаря, че ми каза.
Щях да се прецакам много грубо.
И понеже темата е отворена аз се чудя между този

http://get.bg/catalog/product_info.php?cPath=5_219&products_id=4836

и варианта на KONUS, който обаче е 20x50... кое да избера според вас?



Тема Re: Бинокъл до 100лвнови [re: Worvax]  
Авторboza (Нерегистриран)
Публикувано02.09.05 09:45



Вземи си най-добре конус поне съм им виждал оптиката е много добра и ако погледнеш каталога има и такива с анпълване на азот те са кристално чисти. Ако искаш да гледаш небето си веми без zoom с единични фокуси на окулярите и увеличение 15-25. Не си взимай с по-голямо увеличение няма никакъв смисъл защото ще губиш от панорамната гледка, а за след увеличени от 15 нагоре задължително си потърси фотографси статив или нещо подобно. А тоз на таско е 100% китайски боклук и няма нищо общо с таско. Този като го гледам има възможност за монтаж на статив но въпреки това виж при увеличенията дали може да се фокусирва нормално или не е кривоглед т.е ако при гледането с него усетиш и най-малката вероятност че зрението ти не е наред след гледане от 3-4 мин значи бинокъла не струва и 10 лева. НЕ СЕ ЗАЛЪГВАЙ А ПРОВЕРЯВАЙ ОПТИКАТА ВИНАГИ ДОРИ И ДА Е ПРОИЗВОДСТВО НА ЦАЙС !!!!!!!!!!!!!!!



Тема Re: Бинокъл до 100лвнови [re: boza]  
Автор Julian (маг. Инженер)
Публикувано05.09.05 20:28



Аз затова когато си купувах бинокъл пъвро гледах и после купих. Имаше и кривогледи и др. дефекти но май този кривогледството е най често срещано. Иначе повече от 20 в никакъв слуай. Аз взех 20х50 и мога да кажа че ако нямаш стабилна ръка нества. Моя е Алпен за 60лв. Китайски е, тя марката май беше тайванска. Доволен съм за тези пари. Све пак съм виждал за същите пари доста по лоши бинокли.

Всичко отдалечено от морето е провинция. Ъ. Хемингуей


Тема Re: Бинокъл до 100лвнови [re: Julian]  
АвторWorvax (Нерегистриран)
Публикувано06.09.05 19:46



Много ви благодаря!



Тема za Bluedogнови [re: Bluedog]  
АвторWorvax (Нерегистриран)
Публикувано10.09.05 13:58



Адреса на фирмата дето продава KONUS е
София ул. "Цар Асен" 49 (входа е откъм ул. "Неофит рилски")

***

Сайтът на Астрономическата асоциация, които продават телескопите Конус е



Надявам се да не се сърдиш за допълнението в отговора ти.
b0bb0


Редактирано от bObbO на 10.09.05 21:41.



Тема No probнови [re: Worvax]  
АвторWorvax (Нерегистриран)
Публикувано12.09.05 18:14



bObbO даже мерси че ми го каза щото го търсех.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.