Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 19:21 04.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Тема Просто една идея...нови  
АвторБББ (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 17:21



Здравейте,

Имайки се предвид, че периодичните издания насочени към астрономията в България вече деградираха, излизат рядко и в тях освен преводни материали и неща безинтересни напрактика друго няма, не е ли време да се създаде едно месечно списание предназначено за любителите астрономи основно?



Тема Re: Просто една идея...нови [re: БББ]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано11.09.05 18:28



Ти би ли се наел/а с правенето на такова издание?

Причината за това, което казваш е малкия и неплатежоспособен пазар. Едва ли едно сериозно списание ще има повече от няколко десетки редовни абонати, аз за такъв тираж (дори и -стотин) се иска голям ентусиазъм и безразличие към печалбите. И благосклонни спонсори.



Тема Re: Просто една идея...нови [re: bobo]  
АвторБББ (Нерегистриран)
Публикувано15.09.05 21:37



Ами да, бих се наел. Както можеш да се досетиш в момента правиа проучване на пазара и за това се обърнах към този форум. За финансовата част ще се притеснявам аз . Ти примерно какво би искал да прочетеш в едно такова списание?



Тема Re: Просто една ЧУДЕСНА идея...нови [re: БББ]  
Автор Шaka (зулус)
Публикувано16.09.05 13:14



Доста повече от "няколко десетки" ще са абонатите. Сигурен съм! И въобще стига с тоя песимизъм и с това предричане на неуспех. Хване се човек да направи нещо свястно и хоп: вместо поощрение и помощ, отвсякъде почват да надничат разни Касандри и прочие мрачни оракули.

Ама некадърниците не се вслушват в никакви прокоби и ПЕЧЕЛЯТ. Виж например по-долната тема, за "враните". Тия шарлатани си продават и вестника, и списанието, без хич да им пука. Обаче ако имаше поне едно стойностно издание, нямаше да е така, нали?

Стойностно и същевременно забавно, а не някаква скучна, суха научност, та макар и на много високо ниво. Да има най-разнообразни рубрики, да има обратна връзка с читателите, да има и загадки, и конкурси, и игри, и даже разкази, защо не?

Може би нещо като сп. "Космос" в началните му години, преди да го изкофтят.

Захванеш ли се, ще откриеш интересни теми, а навярно и добри сътрудници - включително и в този форум

Дано успееш!



Тема Re: Просто една ЧУДЕСНА идея...нови [re: Шaka]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано16.09.05 19:12



БББ, отвори едно S&T и ще разбереш отговора. Бих предпочел списанието да е насочено главно към тези, които вече са чели приказките за съзвездията, знаят оптичните системи на телескопите и вече са снимали Луната. Тоест списание на малко по-високо любителско ниво.

Шака, ако целим едно качествено БЪЛГАРСКО "месечно списание предназначено за любителите астрономи" а не просто научно-популярно списание а ла Космос с две статии по астрономия нещата ще са малко по-различни. Нарочно слагам българско с главни букви, защото имам предвид списание, което е направено за българските любители, с голямо присъствие и на български астрономически теми в него.

Иначе да седнеш и да преведеш нещо не е проблем. Но какъв ще е ефектът?

Едно време (1992) беше излязло едно голямо списание "Астрономия"... май си остана с единия брой. После - виждаш ли още българското издание на Популярна наука (ако правилно си спомням името)?

Само да не излезе, че съм противник - не съм, просто често съм виждал как подобен ентусиазъм бързо се стопява.

Редактирано от bObbO на 16.09.05 19:16.



Тема Re: Просто една ЧУДЕСНА идея...нови [re: bobo]  
Автор Шaka (зулус)
Публикувано19.09.05 12:53



Здравей, Бобо!

За мое съжаление, ти навярно си прав. А аз май разсъждавам като дилетант-ентусиаст с носталгия по ученическите години, когато очаквах с нетърпение всеки следващ брой на любимото ми списание

Питам се обаче, какво ли трябва да е едно списание сега, за да стане любимо на някого? Все пак на колкото и високо ниво да са статиите в него, това явно няма да е достатъчно, за да го "чакаме", при положение че в нет-а можем да получим много повече, и то веднага.
Значи списанието трябва да предложи нещо, което няма как да бъде получено само с някакво си кликване. А какво друго би могло да е то, освен една симпатична "физиономия"



Тема Набираме идеинови [re: Шaka]  
АвторБББ (Нерегистриран)
Публикувано19.09.05 20:54



Здравеите,

В момента разолагаме с нужия ентусиазъм и достатъчно нови идеи, които може би ще ви се сторят интересни. Радваме се да разберем, че вижданията ни за бъдещото списани съвпадат в голяма степен. Отворени сме за всякакви идеи и предложения, които биха ви хрумнали. Всеки ентусиаст с разчупено въображение би бил добре дошъл като сътрудник, а може би и нещо повече. Искаме да чуем вашето мнение за това кое би ви било интересно и кое не. Каква сума бихте отделили за едно месечно списание.



Тема Re: Набираме идеинови [re: БББ]  
Автор Pharaon ()
Публикувано20.09.05 00:47



Аз мога да помогна, с предпечат и дазайн за печатната медиа (повечко плиграфичната част на дизайна) ! Има голям опит в печатните медии (вестници списания) като дори в момента правя комикс списанието QTEH незнам дали някой го е чувал :) така че ако мога да ви бъда полезен pharaon@mail.bg пишете ми :)

... For One Better World ...

Редактирано от Pharaon на 20.09.05 01:21.



Тема Re: Набираме идеинови [re: БББ]  
Авторx3m (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 16:44



Ето ви една идея: всеки материал преди да го приемете за публикация го дайте на специалист да го прегледа, за да не става посмешище като в-к "Търнокоп".



Тема Re: Набираме идеи [re: x3m]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано20.09.05 18:14



Е, аз си мислех, че специалистът трябва да е един от създателите на списанието. Щото иначе...

Фараон, нали говорим за сериозно издание? Вариантът някой да помогне от някъде не е добър според мен. Просто си трябва постоянен екип, който да създаде и следва стила на изданието.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.