Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:42 28.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Новия форум 1 част  
Авторkoмeтaтa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 18:24



Бобо опитах се да ти пиша лично съобщение ама не става. Пътя който подкепяш е просто пагубен. Учудвам се на съпричасното ти поведение и решението ти да изгониш едни от най-опитните любители (а по край него и дуги) астрономи от БГ, признати като водещи в света камо ли в нашата малка държава. Ако ни си чувал за това вземи да провериш:
http://cdsads.u-strasbg.fr/abstract_service.html
Знаеш ли с позицията колко можеш да навредиш на младите хора в БГ. Знаеш ли колко щяха (или надявам се все още да могат да станат) да са полезни едни набюдения показващи съвремената насока на любителите по света ...за учениците във Варна, Търново, Плевен Ст.Загора и пр..Но ти всъщност го виждаш на конференцията, така че не те разбирам. Взе ми се отреси от личните пристрастия и интереси и работи верно за нашата наука.
Филип



Тема Re: Новия форум 1 частнови [re: koмeтaтa]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 19:42



Комета, кой път подкрепям? За кои точно лични ми престрастия говориш? Може ли да си по-ясен?

Ти мислиш ли, че "странните" (сещаш се за какво говоря) среднощни теми, нямащи нищо общо с астрономията трябва да се толерират? Не мисля да ги защитавам.

Не знам какви са личните ти (ви) отношения с други хора от форума. Не съм решавал да гоня никой и никой не съм гонил. Не ми слягай думи в устата и действия, които не съм правил. Ако на някой не му харесва във форума - свободен е да избира дали да пише или не.

Не знам аз колко мога да навредя (тук пак си измисляш някакви обвинения, които бих искал да чуя по-ясно) но искам да ти кажа, че ти & Co., които уреждатe личните си отношения във форума могат да навредят на българските любители в съвсем конкретно отношение. Продължението ви в този дух ще срине усилията на много хора.

Всъщност, няма да толерирам простотиите и тук. Понеже всички виждаме, че си можещ и знаещ в астрономията - с това си добре дошъл и тук. С останалото...



Тема Re: Новия форум 1 частнови [re: bobo]  
Авторkoмeтaтa (Нерегистриран)
Публикувано01.06.05 20:41



Никави простотии няма да има Бобо. Аз съм човек дето съм доказал, че мога да градя и много неща показват това. Нощните постинги са полод на това, че не съм съгласен с много неща и цялата насока и са казани в много лични съобщения също. Но мисля да спра до тук. За вредата.. просто знаеш, че имам уговорка дето надявам се да се осъществи. Искам да дойда с техниката си в Варна и да работим за това което трябва, а не за лични интереси. Не ме интересува всъщност аз да се появявам, бих ти я дал на теб за да можеш ти да покажеш каквото трябва. Искам също да кажа тук нещо което много хора незнайно не са се сещали да ме питатат. Ако някой в този клуб и изобщо в БГ иска да получи някакви макар и скромни наблюдателни данни за който е и да е обект то всяко предложение е добре дошло! Аз си мисля Бобо, че за всеки млад човек ходещ по олимпиади и жадуващ за познание би било добре да е подкрепен имено по този начин. Нека предоставим повече техника и избор на младите което ще е трудно да се направи само в Рожен и Белоградчик.
Поздрави Филип.



Тема Re: Новия форум 1 частнови [re: koмeтaтa]  
Авторkoмeтaтa (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 03:59



Писна ми да се реге и прегрестрирам. Явно не мога лично да ти отговоря на въпросите. Само 2 неща ще да отбележа и не ми се сърди:
-Този тон с който ми говориш го слагай на учениците, а не на мен и сам се замисли защо. Всъщност Бобо това е единя от факторите който дикутираме-уважението. За това го казвам и тук и там пък нека хората преценят.. Знам че си пътувал доста аз също, а и ти пиша далеч от БГ. Ето ти ме знаеш като скромен любител какво правя. Но си мисля че ти да говориш по този начин на човека дето е 12 в света по брой набюдения в МПЦ за категорията... е малко смешно. Да размахваш пръст. Къде е логиката? Всъщност приемам съвети и си пиша само с първия и 4 тия и покрай 9П с кординатора на проекта на НАСА. Та се чудя защо ажеба трябва изобщо да ти предлагам каквото и да е, а ти да ми се държиш като шеф. Ако съм пропуснал нещо за теб дай линк. Или ако нямаш респект от вън изчакай човечеца който няма начин сега да се изрази, да го видиш сам и прецени.
- На всичко друго ще наведа глава заради идеята ама да ми казваш, че аз съм бил с компания в онзи форум е много непочтено и чиста лъжа. Бях сам, може би с грешен подход, но това дето ми написа днес реалния създател на зв.общ все пак ми дава увереността, че съм бил прав. Това важи за още много хора там. Така че ако тръгна да правя нещо и го дам в ръцете на друг, а не на Мишо, не виждам с какво ще навредя ? Е сега знам пак от ..че и ти планираш това нещо също ама като го правиш нека да е с малко по-свързани с астрономията.
Е бого ми четох постинги и тук и там и нерзбрах освен лично приятелство какво защитаваш там, защо държиш точно на този човек (с нулев принос, що форум с приатели всеки ще направи) и искаш да е лидер на хората.
Загадка...



Тема Re: Новия форум 1 частнови [re: koмeтaтa]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 10:01



Комета, сигурно съм тъп, но това е поредния път, когато не мога да разбера какво говориш.

Какъв ми е тона? Какво му е на уважението? Или трябва да ти отговарям с

?

Какво знаеш за мен? Знаеш много малко. Аз съм просто любител, даже не много активен, за какви пътувания говориш, за какви планирания, за какви ученици...?


Искам да те помоля да не пренасяме лични отношения тук (всъщност какви лични - та ние се знаем съвсем повърхностно) и да не правиме от клуб "Астрономия" кочина .



Тема Aloo, mnogo molia..нови [re: bobo]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 12:29



Imate li si klub? Ima te si! Tolkova li ne mojete da si razviavate kirlivitre rizi v vashia si klub?

A na tovi kometa moga da mu kaja - abe ima edin file99, shto ne sformirate dvamcata s nego neshto kato nabliudatelna liga, shtoto i dvamata vijdam ste ednakvo veliki..



Тема Re: Oh ES razbivash mi marhmurlukaнови [re: ES]  
Авторkometata (Нерегистриран)
Публикувано02.06.05 14:36



Mnogo me izkefi kak me turi pri file99. ..pichaga si. Kat gledam naznaivash Bogolubov i t.n. Turi ednin link da procheta nekoia tvoia statia, ama da e nad I.P 3, da vzema da razbera za kakvo ide rech.



Тема Re: Новия форум 1 частнови [re: bobo]  
АвторПeтъp (Нерегистриран)
Публикувано08.06.05 11:21



Е може хората да са много

, могат и да са . Да се търси причината само в тях май не е редно.....



Тема ti shto..нови [re: kometata]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано30.06.05 19:29



.. osvetiavash na horata nabliudeniata, a?




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.