Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:04 04.07.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема konferenciqta vuv varnaнови  
Авторpestyo (Нерегистриран)
Публикувано12.04.05 20:08



az sum edin ot u4astnicite v nacionalnata konferenciq po astronomiq koqto se provede na4aloto na tozi mesec vuv varna. napravi mi vpe4atlenie 4e horata bqha mnogo mako i iskam da razbera za6to. 4uval sum 4e predni godini sa sredno okolo 200 puk sega bqha ne pove4e ot 50!!! i to ot cqla bulgariq. osven tova i dokladite ne bqha ne6to osobeno. o4akvah 4e 6te suob6tqt q za nova planeta q za nova zvezda puk te samo nqkakvi si zatumneniq pasaji deto vseki gi moje. a na onova tam s vuprosite u4enicite bqha tolkova bosi gorkite.... napravo nqmam dumi. elementarni vuprosi koito dori az gi znam gi zatrudniha. emi tova e zasega. ako ne sum prav pi6ete mi. dano ne sum de za6toto ne iskam astronomiq da zapada.



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: pestyo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано13.04.05 09:25



>>napravi mi vpe4atlenie 4e horata bqha mnogo mako

Верно ли? На мен ми направи друго впечатление, но щом казваш...


>>o4akvah 4e 6te suob6tqt q za nova planeta q za nova zvezda puk te samo nqkakvi si zatumneniq pasaji...

Супер! Догодина ще те включим да разкажеш за новооткритата ти планета.


>>a na onova tam s vuprosite u4enicite bqha tolkova bosi gorkite...

Язък :( Как не са се сетили да те включат, за да ги разбиеш "питащите"!



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: bobo]  
Авторpestyo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 17:31



vij sega ne znam koi si nito ot kude si. qvno ne si mnogo na q sno s astronomiqta ili pone takova vpe4atlenie suzdava6. naistina smqtam 4e da se govori za nqkakvi pasaji zatumneniq i t.n. i nai ve4e za nqkakvi elementarni nablyudeniq ne e za nacionalna konferenciq. nali sme bili po umni ot amerikancite? togava trqbva da mojem pone po 1 nova planeta da otkrivame na godina. a otnosno sustezanieto na "znae6tite" mislq 4e az ne bih mogul da se spravq poneje tam vuprosite ne sa ot istinskata astronomiq.te mnoo prili4at na zada4ite ot olimpiadata po astronomiq koqto e nai glupavoto ne6to. mislq 4e samo hora s mnogo golemi kompleksi mogat da u4astvat v neq. emi zasega tova. mislq 4e 6te ti e dostatu4no uvajaemi bobo.



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: pestyo]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 22:50



Освен да се засмея... не виждам как по друг начин да ти отговоря.



Тема a az vijdam.. [re: bobo]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано14.04.05 23:03



mojesh da probvash da go bannesh. Pyrvo otishyl na neshto koeto se kazva "nacionalna konferencia" barabar s kavichkite, i to v Varna, posle se jalva. Poslednata konferencia po astronomia bez kavichki, dokolkoto ne me lyje pametta, beshe v Rojen..

Mda, kato ne slagate v imeto neshto ot roda na "shkolna", horata im se nalaga da vi slagat kavichki..



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: pestyo]  
АвторKaravasilev (Нерегистриран)
Публикувано18.04.05 16:02



Уважаеми Pestyo, Виждам, че явно прочвяваш интерес към конференциите по Астрономия и си загрижен за развитието на българската астрономия. Все пак мисля че трябва да оценяваш и да уважаваш труда на хората, защото както надявам се ти е добре известно дори и малкото постигнати резултати от български астрономия са плод на големи усилия и себераздаване. Това което си написал за американците е вярно. Наистина сме по-умни от тях, но не забравяй че те за един ден имаъ повече пари отколкото ние за 10 години!! Може би си забелязал че за пасажа на Венера, който спопед теб всеки го може, много от наблюденията извършени в страната ни са били изпратени за обработка и намиране на астрономическата единица. А и не само това са ни заслугите. Имаме и други, но се просто нямам време да ти ги изреждам.
Относно състезанието на знаещите мога да кажа, че не си прав. А това което си написал за олимпиадата е направо много обидно и бих те посъветвал да се пазиш от олимпииците (един от които съм аз ), защото малко си се олял с обидите.
За напред те съветвам да проявяваш по-голямо уважение към труда на хората, защото специално българските астрономи го ЗАСЛУЖАВАТ!!



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: Karavasilev]  
АвторПeтpee (Нерегистриран)
Публикувано30.04.05 23:07



1) Въпросът с комплексите. Ами то най-комплексираните обвиняват другите за комплексите си. Така, я да видим....най-големите комплексари участвали в олимпиадата по астрономия....тук, аз, като един начинаещ Фройд и заклет фен и последовател на баба Ванга и Петър Дънов прочитам шумния ти провал на олимпиадата по астрономия. Виждам, с пророческото си съзнание, един тотално провалил се в опита си да се докаже като най-великия астроном чрез олимпиадата и като видял колко е bos gorki4kiqt е заплюл това комплексарско сборище.

2) това, че смяташ пасажа на Венера и неговото наблюдение и отразяване, хората които съвестно наблюдаваха и засичаха моменти, и някои от тях съвестно забавляваха децата, за незначително явление, показва ниската ти астрономическа култура. Това показва, че не си го и гледал, а най-вероятно си се въртял около другите с шише ракия и си философтвал колко е назад българската икономика и какви гении са американците

3) Обиждаш пряко мен, защото две поредни години участвам в националната астрономическа конференция с доклад за RZ Cas и мога да те уверя, че за времето, за което подготвям доклада си, хвърлям толкова труд, колкото ти хвърляш за 10 години. Убеден съм, че всеки се е подготвял съвестно за конференцията, а това, което ти казваш, показва и че не разбираш от астрономия. (Съдя по това, че имаш мноого ниска астрономическа култура. Ако беше работил, щеше да я имаш.)

4) Аз предлагам на останалите участници във форума да прилагаме към Petsyo принципа "убий глупака с мълчание". Просто каквото и да каже, да не му облъщаме внимание - лбошо наказание, за този, който се смята за велик.



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: Пeтpee]  
Авторpestyo (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 13:24



Exxx Petreee Petreee! Ako moje6e na konferenciqta da se vidi6 otstrani..... ot vsi4ki doklad4ici ti be6e ama naisitna ako 6te6 se obijdai nai stresnatiq i govore6e kato nasran.
az ve4e sum tolkova vuzrasten 4e edva li sum u4astval na olimpiadata po astronomiq. no dori i da bqh v izmislenite vuzrastovi grupi edva li 6tqh da go storq za6toto olimpiadata po astronomiq e tolkova izmislena i nqma ni6to ob6ta s naukata 4e prosto nqma6 predstava. btw ti mai be6e ot varna. e togava kakvo da se o4udvam 4e za6titava6 taq propadnala konferenciq. povqrvai mi mlado momko predi godini naistina ima6e mnogo pove4e i po interesni dokladi ot sega. tova pittai kogoto poiska6 su6toto 6te ti kaje.
otnosno "truda" koito polaga6 za rz kasiopeq mislq 4e ne e taka. siguren sum 4e sled kato taq prokleta zvezda ima period okolo 1,5 dni stigat i dve no6ti i ve4e vsi4ko da se znae za neq i pove4e nikoi nikoga da se zanimava s neq. a puk tui deto go prikazva6e za treta komponenta be6e pulna izmislica. spored men prosto vie ne6te gre6no vzemate blqsuka i.
ama ti froid sus froid takuv kato znae6 tolkova mnogo kolko planeti si otkril 4e tova mene me zanimava. tiq elementarni pasaji i zatamneniq ne me burkat.
are bye i dano nqkoi den razbere6 kakvo e naistina astronomiqta.



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: pestyo]  
АвторlvanEt12 (Нерегистриран)
Публикувано05.05.05 19:20



E hubavo de ti kakvo predlagash otnostno planetite. Daj idea nekakva kak da se procedira v BG??
Az naprimer s praga ot 0.02m shte se sprava, vzimam informaciq ot nqkoj ot dvata osnovni proekti i pochvam..ama posle to hubavo ama nali znaesh obiknoveno kak se potvyrjdavat tezi planetki..s 8 metroviq sys spektrograf s rezoluciq deto sviat da ti se zavie ta neznam koj shte naprtavi tova. E az se seshtam za edin chovek v ESO ama toj ne raboti v tazi oblast, a tam ne e taka prosto da sednem da se razberem...



Тема Re: konferenciqta vuv varnaнови [re: lvanEt12]  
АвторПeтpee (Нерегистриран)
Публикувано11.05.05 19:36



това, което говориш пак показва мноого ниската ти астрономическа култура...

1) това, което говориш, че тая проклета звезда имала период 1.5 дни и всичко можело да се разбере просто не е вярно. Говорим ти за сложна мултипериодичност, като най-големият от периодите е с продължителност от 100 (!!) години. И дали сме вземали нещо с блясъка показва пак, че хал хабер си нямаш от астрономията.

2) Изтрито

3) Абе да не си ти Явор??

4) Ти си определено от тези хора, които с малко труд искат да постигнат много големи резултати. Просто не става така. И големите астрономи са започнали от прости неща - възхита от небето, затъмнения, пасажи.

5) Покажи нещо, което има общо с9 науката и освен това е твое дело.

Редактирано от bObbO на 11.05.05 21:56.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.