Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 16:40 01.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Новият форумнови  
Автор mishaikin (звезден маниак)
Публикувано24.08.04 10:00



Тъй, виждам че снощи се е разгоряла дискусия на форума пуснат на адрес

. И затова искам да отговоря на повдигнатите въпроси (дано не изпусна нещо):

1. модераторите - Бобо, който се регистрира има админ права, Влади е модератор на полезните връзки

2. мястото за форума - категорично съм против безплатните хостинги. БЕЗПЛАТЕН ОБЯД няма! Смятам да закупя 500 Мб хостинг от Булхостинг с 7 Гб месечен трансфер, така че ще има място както за моите сайтове и поща (за сега 120 Мб общо), така и до 200 Мб за форума (което е повече от достатъчно).

3. дизайнът - като тема по подразбиране съм сложил "subSilver" - опростен дизайн, изцяло преведен на български, но регистрираните могат да избират в настройките на профила си между "Solaris", "Galaxian", "Cobalt" (предпочитаната от мен) и "Space Pilot 3K". Ако някой много държи на друга тема, която си намери в сайта на phpbb, да ми драсне няколко реда и евентуално мога да я инсталирам заради него.

4. категориите вчера ги понамалих на 4, телескопите и другото оборудване нарочно съм ги оставил отделно тъй като са чест повод за разговори.

5. това с малките букви под имената на форумите са пояснение, разбира се "сферата на Поанкаре, заблудата за измеренията" и прочие могат да бъдат заменени с нещо по-подходящо (и не толкоз саркастично).

6.скоростта е несъмнено по-добра от тази на дира (не че понякога и Булхостинг нямат проблеми), все пак си плащам!!!

8.предложенията си ми ги пишета най-добре в самия форум, в категория Форума / Общи теми или където ви се види удачно.

9.името на адреса - форума го регистрирах в астропръстена Орион - така че ако отворите един сайт от регистрираните в него и щракнете "Астропръстен" ще отворите списъка от 14 сайта в пръстена и най-отдолу, N14 е Форумът. Иначе адреса можете да го помните като forum субдомейн на домейна "Звездни Мечти.com" . Btw влизането ми в дира става по следния начин - първо се логвам, после отстрани търся природни науки, после астрономия, всяко отваряне поне по 5 секунди, независимо от доста добрата ми кабелна връзка.

10. новите теми и отговори - горе вдясно пише "виж актуалните теми" (за регистрираните) - кликвате и ги виждате.

11. ще ми липсва Злия Дух (E.S.) за да ме развеселява

Редактирано от mishaikin на 19.08.04 10:15.



Тема Re: Новият форумнови [re: mishaikin]  
Автор mishaikin (звезден маниак)
Публикувано19.08.04 10:26



забравих да кажа - форумът има Help - горе в навигационните линкове има въпроси/отговори (с други думи FAQ) - и там в общи линии са обяснени принципите на работа на форума.



Тема Re: Новият форумнови [re: mishaikin]  
Автор Petree (тръстика)
Публикувано19.08.04 19:24



О, нека някой да издири ES и да го покани в новия форум. В крайна сметка и той има праов на мнение...

Petree


Тема Re: Новият форум [re: mishaikin]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано20.08.04 18:52



>11. ще ми липсва Злия Дух (E.S.) за да ме развеселява

Zashto, bannat li sym? No principno si prav, edva li imam namerenie da obikaliam nasam natam, samo shtoto niakakvi reshili da se mestiat. Vprochem sled kato se iznesete moga li az da stana nachalnik tuka? Shte banvam vseki, koito:
1. Pozlva foruma za lichni belejki, syobhtenia i pr. kato che li niama e-mail, icq, telefon za celta
2. Otvaria bezmisleni novi temi sled kato ima veche podobni takiva ili samo za da ni kaje kakvo e bilo vremeto vchera
3. Pita za gluposti, kato moje da nameri otgovora i sam samo sled 10 sec tyrsene iz google
4. Uploadva bezmisleni ogromni kartinki ot svryh-bavni serveri vmesto da posochi link
5. Pishe za UFO, sferi na poankare i pr. i pr. neshta koito niamat nishto obshto s astronomiata
6. Vseki osven mene koito ne pishe na kirilica
7. I oshte mnogo drugi disciplinni merki za stiagane na razpusnatoto mlado pokolenie



Тема Re: Новият форумнови [re: ES]  
Автор mishaikin (звезден маниак)
Публикувано20.08.04 19:10



Така, като гледам всеки от нас попада в някоя от изброените точки . За властта питай Бобо, ама съмнявам се. В крайна сметка никой не е закрил форумът. Все пак ела и опитай новия. Няма нужда да се регистрираш щото ако се разбере кой си няма да е интересно. Важното е да се запази загадъчния ти ореол за да бъдеш анонимната будна съвест на форума. Харесва ми сарказма ти. Сериозно.



Тема Re: Новият форумнови [re: ES]  
АвторИлиaн (Нерегистриран)
Публикувано21.08.04 22:15



ES е много либерален, няма спор!



Тема Re: Новият форумнови [re: Илиaн]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 09:58



Освен туй е един от малцината тука, когото можеш да попиташ за нещо по-специализирано и да получиш отговор, обикновено кратък, но достатъчен!



Тема Новият форум - топ снимкатанови [re: mishaikin]  
Авторxoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 10:25



... аз като специалист маания забелязах един малък детаил от топ снимката на новия форум - става въпрос за единия човек от звездното общество: този с телескопа. Дори и да приемем, че обекта зо наблюдение е на хоризонта и въпреки перспективата, си мисля че телескопа е малко по-ниско от колкото трябва - повече сочи към земята ... абе повече ми прилича на микроскоп отколкото на телескоп - поне така на мен ми изглежда ...



Тема Re: Новият форум - топ снимкатанови [re: xoнзиk]  
Автор mishaikin (звезден маниак)
Публикувано23.08.04 10:34



Топ снимката е на Ронсън. И аз известно време се чудех къде гледа телескопа, но той ме убеди че гледа нагоре и човекът гледа в окуляра, а не някъде другаде. Като цяло снимката много ми харесва заради настроението в нея. Въпреки този детайл е страхотна. Явно нещата са от перспективата. Телескопът е насочен леко нагоре и в обратна посока на мониторите ни. Но поради това че силуетите са черни се губи дълбочината на образа.



Тема Re: Новият форум - топ снимкатанови [re: mishaikin]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано23.08.04 15:41



Просто хората като чуят за телескоп си представят рефрактор, а то имало и нютони. Пък с малко зор може и да се разбере какъв е обектът




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.