Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 18:35 28.05.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
Тема Re: За случайните посетителинови [re: mishaikin]  
Автор yehat (наблюдател)
Публикувано18.08.04 16:32



добре, това е ОК, само някои технически съображения, които може да обсъдим отделно ( ежедневно архивиране и т.н.), както и групирането и наименованието на темите. За последното аз предлагам да не правим прекалено много теми защото "от нищо на много" също не е много добра идея. Това е мое мнение, разбира се. Ето какво предлагам. "Съобщения", "Полезни връзки", "Събития" и "Общи теми" да са едно и също - "Общи теми". Навсякъде където има "Въпроси и отговори" го заменяме със съответно: "астрономическо оборудване (или техника)" с подтекст "обсъждане на телескопи, бинокли, оптика и механика"; "Астрофотография" да си бъде самото име на форум с подходящо подзаглавие, където може да има "въпроси, отговори, обсъждане и т.н." Може би е подходящо наистина да има отделна тема за снимки. "Обяви" си остава. "Космология" , "Хипотези" - това е място за сериозни "спорове", или по-скоро flames :-), може би трябва да се обясни по-точни или да се разшири кръга? Например: "Необясними явления, хипотези" или друго...
Може да ползваме опита на споменати преди по-стари места като: starlab.ru, www.astronomy.ru/forum, www.cloudynights.com ( www.cloudynights.com/ubbthreads/categories.php?Cat= )
Да чуем предложения? :-)



Тема Re: За случайните посетителинови [re: yehat]  
Автор mishaikin (звезден маниак)
Публикувано18.08.04 16:44



Като гледам без да искам съм налучкал по нещо и от двата форума. Просто се опитах да направя отделни категории и форуми според това за което най-много се говори в дира. Ще следя предложенията ви. Може да ги поствате тук или в forum.starrydreams.com в някой от форумите на категорията "ФОРУМА".

А за архивирането ще гледам да го правя често (почти всеки ден, щото phpbb няма автоматично архивиране, ще попитам и провайдера дали не може някакъв cron да се пусне, който да прави това автоматично всеки ден)



Тема предложениенови [re: mishaikin]  
АвторNuke (Нерегистриран)
Публикувано18.08.04 21:35



Мисля че "Телескопи и бинокли" е по-добре да бъде "Телескопи, бинокли и оборудване". Не че има голяма разлика ама все пак. А за астрофотографията май наистина ще е по-добре да си е отделно, а целта е следната - един от форумите в темата да е фотогалерия където да се постват снимки, а другата да е обща тема за астрофотография. Така във фотогалерията ще се съберат бая любителски снимки и няма да се налага някой да търси снимките из между другите съобщения.



Тема Re: нов форумнови [re: mishaikin]  
Автор Petree (тръстика)
Публикувано18.08.04 23:43



OK,

вижте този софтуер и дайте мнението си. Аз съм готов да дам място, на този форум дизайна му е доста дървен, но иначе е стабилен и ако одобрите идеята ще поработим в/у дизайна и ще го преведем.

А каквото и да става, предлагам пак бобо да е модератор, щото по-търпелив от него няма да намерим.

А пък адреса на форума (временен, но имам идея за по-добро име)
е



можете да се логнете с user admin и парола test

Този форум ми харесва повече от phpBB, защото е по-лек и по-бърз. (или поне аз така се заблуждавам), само пърованачлния дицайн не ме кефи ама никак.

Иначе и phpBB е добра идея, но все пак вижте и това.

Освен това, предлагам за URL да използваме адрес, който ще ни се даде безплатно от http://www.unonic.com/ - можем да регистрираме, например, http://astroclub.bg.tf, което е доста удобно. 314c.com, както аз предлагам, или starrydreams.com много затрудняват изписването на URL-a

Иначе подредбата на mishaikin ми харесва, само че мисля че има твърде много катогеории, което затруднява "кръстосването на шпаги за сферата на Поанкаре , заблудата за измеренията и други такива".

По-скоро обедини Практическа астрономия, Телескопи, бинокли и оборудване и Наука в "Любителска астрономия" и там постави всички теми от другите катогероии, като мисля че са ненужни теми като "Обяви" (и двете спокойно могат да се прехвърлят към други теми), Космология и Открития спокойно могат да минат във въпросната категория "любителска астрономия" като "Наука".

И така, спирам с предложенията, това, което общо взето исках да кажа е, че е твърде сложна структурата и следвай принципа на бръснача на Окам

Най-вярната вероятност е най-простата

Редактирано от Petree на 19.08.04 00:09.



Тема Re: нов форумнови [re: Petree]  
Авторv.r. (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 00:08



Mnogo dobar disain - chudesna idea!
Bravo, Mishaikin sa:
http://forum.starrydreams.com/
Petio, stom veche ima nesto gotovo, rabotesto i dobro sasto da prevegdash i popraviash nesto naistina mnogo "darveno " :-)



Тема Re: нов форумнови [re: v.r.]  
Автор Petree (тръстика)
Публикувано19.08.04 00:13



Да наистина в твърдението на В.Р. има резон, но аз не харесвам дизайна на phpBB.

Освен това, основното което исках да кажа е за опростяването на структурата и за по-просто име - втората част от постинга. Пак ви припомням бръснача на Окам. (виж горния ми постинг ако чуваш за пръв път за бръснача на Окам)



Редактирано от Petree на 19.08.04 00:15.



Тема Re: нов форумнови [re: Petree]  
Автор oragif (непознат )
Публикувано19.08.04 00:28



v.r., не знам колко разбираш от интернет, обаче phpBB е стандартен форумен софтуер и не виждам защо хвалиш mishaikin за дизайна му

Петре, дизайна на InvisionPowerBoard не е чак толкова "дървен", освен това аз имам превод на български и мога да ти го изпратя. Всъщност трябва да се смени фона на заглавията на категориите иначе дизайна на таблиците си е супер. Не се различава по същност много от phpBB и е въпрос на вкус, ако може така да се каже, кой от двата ще изберете. това, което казваш за опростяване на структурата е много умно. Нека приложим "бръснача на Окам" (оттук научиш за него)



Тема за адреса и скоросттанови [re: oragif]  
АвторNuke (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 03:54



За адреса не виждам какъв е проблема. Да задам следния въпрос. Колко от вас изписват адреса на форума в дир.бг? Най-вероятно нула. Всеки си го има на фейворитс! Не мисля че старридриймс.ком пречи нещо. И защо bbPhp да е бавен. Аз ползвам 17600кбпс връзка от телефон и пак форума се отваря страшно по бързо от тоя на дира. А тоя на дира все пак не е чак толкоз тромав колкот го изкарваме всички. Не са проблем и многото категории. Просто регистрираните си щракат на линка с новите теми и толкоз. Няма да обикалят да ги търсят. Просто си мисля че на Мишо форума си е 6. Плюс това мисля че този форум ще по сигурен защото зад него стои платен хостинг.



Тема Re: за адреса и скоросттанови [re: Nuke]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 09:16



Всичко добре, ама сега да не цъфнат 4 - 5 астро форума и да се наложи да ги обикаляме всичките! Тогава повече време ще губим отколкото да работим във възможно най-бавния, дървен и тромав форум!



Тема За обикалянето по форумитенови [re: Mapkишkи]  
АвторNuke (Нерегистриран)
Публикувано19.08.04 09:18



Ми според просто трябва да кажем "МЕСТИМ СЕ" и тва е. Остаяме една бележка за недочулите




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.