Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:25 29.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Скриинсейвър за небето - как да го настроянови  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано13.06.04 12:56



Здравейте, не съм астроном, но преди време ми попадна един скриинсейвър със звездите и планетите, според мен е много приятен. Понеже не съм много на ясно и нещо не ми изглеждаше добре по време на пасажа на Венера, а пък нощното небе не съм го сравнявал, защото не са ми достатъчни познанията, бих помолил да ми дадете съвет:
- добър ли е - вярно ли показва обектите, да не би така да изглежда небето само над Северна Америка и при разлики повече от 4-5 часа картинката да се опорочава;
- правилно ли съм го настроил - аз съм в Русе и съм задал координати 43.50N; 29.59E и разлика във времето cts+10
Ако може да го пробвате и да дадете мнението си на специалисти. Ето ви линк към файла:


това е архив с три файла. Програмата е писана от някакъв американец и има помощ за подкарването й в readme файла в архива, не изисква инсталация, а просто копиране на двата файла в windows/system/.
Или пък ако имате предложение дайте линк към някоя друга програма, която според вас е по-добра, и добре е да е семпла като тази, без инсталации и мазане по регистрите на Windows-a.

<P ID=&quot;edit&quot;><FONT class=&quot;small&quot;><EM>Редактирано от montesuma на 13.06.04 13:20.</em></font></p>

Редактирано от montesuma на 13.06.04 13:22.



Тема грешно ти е само времетонови [re: montesuma]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано14.06.04 10:59



в тая променлива за времето трябва да укажеш разликата на локалното време от универсалното време, която разлика в момента е -3 (всъщност е +3, ама нещо не ми е ясно що е обърнал знаците), т.е. трябва TZ=BGT-3 (BGT просто ще ти излиза като име на часовата зона, всъщност ние коя часова зона се водим, т.е. имаме ли си име на зоната? :-)
При такава настройка сейвъра показва съвсем вярно небето, поне спрямо Starry Night, на която имам пълно доверие :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: пак питамнови [re: Vladi]  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано15.06.04 00:36



Значи той е дал следните указания:
слагаш в autoexec.bat => set TZ=tzn[+ | -]hh[:mm[:ss] ][dzn]
и пише TZN е името на зоната такава e PST, DZN e лятното време такова е PDT (доколкото си ги превеждам вярно) и след това дава пример с американските часови зони
TZ specifications for the principal North American time zones are:
Eastern - EST5EDT, Central - CST6CDT, Mountain - MST7MDT, Pacific - PST8PDT,
ако не се зададе нищо възприема TZ =North American Pacific time zone as the default (that's where Microsoft is located).
В хелпа му нищо не се казва за българска часова зона или BGT.
Така че според теб какво трябва да сложа за TZN, разлика и DZN, щото пробвах разни работи ама не ми харесва, а може и да е добре ама да не му разбирам на небето.
А какво е това Staryy Night



Тема Re: грешно ти е само времетонови [re: Vladi]  
Автор mn_t (разпрашен)
Публикувано15.06.04 07:41



имаме ли си име на зоната?
EET



Тема Re: пак питамнови [re: montesuma]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано15.06.04 10:05



ми написал съм - аз сложих следното:
TZ=BGT-3
BGT = BG Time :-)
а както mn_t е писал, всъщност нашата зона е ЕЕТ (East European Time), тъй че ако искаш да си максимално точен, сложи TZ=EET-3
Това трибуквено съкращение е просто което ще ти излиза на екрана, не мисля че има някакво друго значение...


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Имам само една забележка. [re: montesuma]  
Автор pyrx (-: свежъ ;-)
Публикувано16.06.04 11:04



Много е стар този сейвър - от 1994 г., за Windows 3.1.

Ето от тук може да си дръпнете доста по-нов:

пак на същия младеж - John Walker. (Защо ли това име ми е познато от някъде другаде!?
)



Тема Re: Имам само една забележка.нови [re: pyrx]  
Автор montesuma (лаик)
Публикувано17.06.04 17:30



На някой запой си се запознал с него. Много прилича името му на една шотландска ракия.
А за новата версия ще я изтегля да я пробвам.
Благодаря на всички за информацията слагам там каквото ми казахте и ще си го гледам.




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.