Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:02 29.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Тема Астроклубнови  
Автор Nuke (20 мегатона)
Публикувано28.04.04 13:09



Какво ще кажете да си сформираме един астро клуб. Знам че в страната има няколко такива, но според мен дейността им е доста ограничена. Идеята ми е просто да се правят няколко сбирки годишно на предварително избрани места. Така всички ще можем да се виждаме по-често от венъж годишно (Конференцията по Астрономия)и ще можем да обменяме опит. Пък и ако някой няма възможност да доиде на една от сбирките, все ще може да дойде на другите.



Тема Re: Астроклубнови [re: Nuke]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 13:21



Всичко хубаво, но да беше написал и града



Тема мдам...нови [re: bobo]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано28.04.04 13:23



никак не лоша идея, бобо :-)
по-специално мен ме интересува софийска околия :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Провежданенови [re: Vladi]  
Автор Nuke (20 мегатона)
Публикувано28.04.04 14:07



Според мен мястото на провеждане не е от особено значение. Разбираме се кои ще ходим, после всеки си казва от къде е и ако примерно повечето са от София правим сбирката в софийския район. Може и да разнообразяваме от време на време. Поне в България са останали бая тъмни места, които са подходящи за астрономия.



Тема Re: Провежданенови [re: Nuke]  
АвторИлиaн (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 15:02



Аз преди време предложих нещо подобно, но никой не се отзова.Предложението е страхотно, независимо в кой град ще се провеждат сбирките и наблюденията, важното е да има обмяна на опит и идеи. Ако и вие сте на това мнение, значи гоним една и съща кауза. Аз съм с вас!



Тема Места за събираненови [re: Илиaн]  
Автор Nuke (20 мегатона)
Публикувано28.04.04 15:56



В моя район (Велико Търново) според мен най-подходящото място е Капиновския манастир. Идеално е. Много е тъмно. Най-близкия голям град е ВТ (ако въобще може да се каже, че е голям град) на около 10 км по въздушна линия. Районът около манастира е на по-голяма надморска височина от града и няма skyglow. Има достатъчно места с нисък хоризонт, но "лошото" е, че трябва да се направи преход 2-3 km за да се достигнат. Това мога да предложа аз. Ще бъде интересно да чуем предложения за места и от останалите. Ако сте навити можем да съберем всички предложени места и да направим по една сбирка на всяко място. Или пък ако предложенията са много да ги отсеем и да оставим възможно най-добрите. Смятам че 5-6 сбирки годишно не са чак толкова много. Бая амбициозно е, но мисля, че не е невъзможно.



Тема Re: Места за събираненови [re: Nuke]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано28.04.04 23:05



Хехе, аз по-друго си представях под името "астроклуб". Твоето клони повече към астро-парти (стар-парти), като в тоя случай май се набляга на втората половина от мероприятието Да, в чужбина правят така, събира се народа и мъкне телескопи, що да не можем и ние



Тема Re: Места за събираненови [re: bobo]  
АвторИлиaн (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 09:28



Може да бъде от всичко по малко! Например може да се събираме по такива интересни астрономически събития: затъмнения, пасажи и т.н. и освен това може и просто за тръпката...



Тема Стар партинови [re: Илиaн]  
Автор Nuke (20 мегатона)
Публикувано29.04.04 09:52



Бобо принципно си прав, но може и да има някаква клубарска насоченост... макар че ще е на втори план. Може да се правят и някакви научни изследвания, резултатите от които да се представят ма Конференцията. Не би трябвало да е проблем 10-ина човека (едва ли ще са повече) да се замъкнем нейде. Предложете още места за сбирки. Ония резерват, от който Маркишки има снимки сигурно също е подходящ. Като измислим 4-5 места можем да изготвим и някакъв календар.



Тема Re: Стар парти [re: Nuke]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано29.04.04 10:42



Ми те в Астрономическа асоциация отдавна го правят това, сега пак ще има астропарти за лунноо затъмнение в Копривчица - там се уговаряха, вече за втори път (ако не и за повече). Илине, ти беше също там. Само че незнам защо, мисля че не е най-доброто решение това! Ако трябва да мъкна всички техники за да отида да работя на непознато място - май по-добре да си работя от село.
Или поне да не е по време на интересни астро-явления, щото туй значи, че примерно Бобо ще трябва да зареже телескопа си във Варна и да хукне по Търново или копривчица... не става!
Аз поне вече никъде не мърдам по време на явления от моето си село, щото само губя от това!




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.