Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 11:48 26.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Тема Писна ми от астроЛогия!нови  
Автор exinfinity (непознат)
Публикувано20.03.04 13:56



Здравейте!
Много ми хареса клубчето!Супер полезни неща намерих в него.Особенно линковете.
Та аз имам известни познания (като на любтел астроном) по астрономия защото още от малък ми е супер интересна тази красива наука.
Та сега направо по темата.
Брей писна ми от тези астролози.Още от преди си виках ,че тук има нещо гнило в тази "наука" наречена астрология ,ама си казвам като не съм запознат с нея и да не изказвам мнение.Да ама едни път имах "честта" да се запозная с основните твърдения на тази "наука".И чесно да ви кажа по- голяма тъпотия не бях виждал.
Ако някой не е запознат с тях и му се смее нека ги потърси в интернет.Така ще разбере ,че едно от основните твърдения на тази лъженаука(поне според мен е такава) е ,че "Това което е горе е подобно на това, което е долу и това, което е долу е подобно на това, което е горе".А това всъщност било втория закон на Хермес...Е след това реших че не е нужно да се запознавам повече с астрология та да реша ,че не става за нищо смислено.Както и да е прочетох няколко книги по темата защо астрологията е лъженаука и се убедих още веднъж.А прочетох и някакви астрологий също и се убедих за трети път.:-)
Та така.Знам ,че изглеждам твърде агресивен ама пък не мога да ги трая като почнат да ми разправят че астрологията била НАУКА и съчетавала в себе си и математика и астрономия и физика и философия...абе въобще голяма работа...
Освен това последно време тези астролози започнаха истинско нашествие.Оплитат все повече и повече хора в паяvините си и яко им промиват мозъците с глупости.А пък в същото време астрономията не се радва на особенна популярност сред обществото.Повечето от хората може би даже не знаят и в коя галактика се намираме...А знаят ,че водолейте не се разбирали с овни и ей такива простотии.
Много ми е интересно какво мислите вие по темата астрология.Аз толкова съм сероизен ,че скоро време мисля да си направя една война срещу астрологията в съответният им клуб.



Тема otnovo za prevodite i Andromeda ..нови [re: exinfinity]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано20.03.04 19:14



kakto se vijda v niakoi spisania/vestnici spisvani na neshto kato bylgarski ezik osven negramotni prevodi i termini kato "dylbokoto nebe", "supernova" i "satelit" nishto drugo ne moje da se prochete. Dori i tova che astrologiata e lyjenauka. Ta horata tova sami triabva da go preotkrivat roveiki se iz internet.



Тема Re: Писна ми от астроЛогия!нови [re: exinfinity]  
Автор Ambra74 (prijtelka)
Публикувано22.03.04 00:42



Браво exinfinity!!! И аз съм на твойто мнение, вси4ки тези астрологи4ески глупости дават надежда на непросветените и нещастни хора!!! Няма никаква логика в тази °НАУКА°!!!



Тема Re: Писна ми от астроЛогия!нови [re: Ambra74]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 10:12



Я бързо по един хороскоп я! :))

Иначе, сериозно, за съжаление наистина астрологията залива медиите и влиза в главите на по-наивните. Интересно, но и е логично, че всяка лъженаука, религия или ква да е там идеология пониква най-бързо при този тип хора. Така е било от векове, така и ще бъде, особено с това "модерно" образование с преобладаващи икономика право и английски:)) Представете си излиза завършил специалист от университета но не е чувал за астронмия и вярва в астрология:)) Това е реалност господа!



Тема Re: otnovo za prevodite i Andromeda ..нови [re: ES]  
Автор kpocт (астролог)
Публикувано22.03.04 13:35



със съжаление може да се каже, че това
което заема медиите не е астрология.

а така наречените специализирани астрологически
издания подлежат на унищожителна критика почти без остатък.

истина е обаче, че хората не се интересуват от астрология.
липсата на интерес у хората, не само към астрологията,
но и към всякакъв род напрягащи ума и фантазията занимания,
кара някои от разбиращите астрологията да я представят
в жълт вид, уж за да я направят широко достъпна.
а за тези, които се представят за астролози без да имат
елементарна представа от астрономия и познания за човека,
го правят само за пари и лесна слава.



Тема Re: otnovo za prevodite i Andromeda ..нови [re: kpocт]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 14:50



Ми кажи къде да намерим истинска астрология, че да видим кво представлява де?!
Между другото, много ме кефи как се отнасят към такива и към разни "екстрасенси" ония двамата от "Господари на ефира" по NT :))



Тема Re: Писна ми от астроЛогия!нови [re: Ambra74]  
Автор exinfinity (непознат)
Публикувано22.03.04 15:04



Ами така си е.Само ,че аз се чудя какво да се направи по въпроса.Каквото и да е много ще е трудно.То сега си е истински разцвет на разни такива работи.Астрология ясновидство и др.Направо ме хваща яд като гледам телевизия.Hе сте ли забелязали ,че има някой канали дето според мен са си направо специализирани в такива насоки.Kато "Канал 2001" например.Ужас!



Тема Re: otnovo za prevodite i Andromeda ..нови [re: Mapkишkи]  
Автор exinfinity (непознат)
Публикувано22.03.04 15:09



И аз така.Напълно ги подкрепям в начинанието им!Хем полезно ,хем забавно.



Тема Re: Писна ми от астроЛогия!нови [re: exinfinity]  
АвторPhoenix (Нерегистриран)
Публикувано22.03.04 15:50



По принцип всичко това си е така, но едва ли е възможно да се премахне, по няколко причини - например, че има хора, на които им харесва по един или друг начин - дали ще вярват или просто ще им е забавно - няма значение, а докато има консуматори ще има и кой да предлага консумираното (тук въобще не е нужно да става въпрос за наука) - нали знаете, че не е луд, който яде баницата. Освен това астрологията не е по-вредна за астрономията от колкото е религията (дори мисля, че е по-малко), но нека не се заблуждаваме, че религията ще бъде забранена само защото няма стабилни научни основи - за съжаление тя ще си остане и ще достигне до повече хора от астрономията, защото както беше споменато по-горе идеологиите са по-достъпни от науките, особено за по-ниско интелигентните хора, а те пък (както всички виждаме) са повече. Май каузата ни е обречена :).



Тема Re: Писна ми от астроЛогия!нови [re: exinfinity]  
Автор kpocт (астролог)
Публикувано22.03.04 15:54



напротив, в този мащаб на медийно разгръщане
няма разцвет, а упадък.
за още по-голямо съжаление, този упадък далеч
не обхваща само астрологията.




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.