Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 22:29 29.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Слънцето!нови  
АвторCлънчap (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 20:44



Абе хора, вие не гледате ли Слънцето??? Знам, че времето наистина е гадно, ама сутрин или между облаците някой не го ли гледа? Все пак такава активност не е наблюдавана от 1859г. (според NASA). Тогава работата на телеграфите прекъснала, а северни сияния били наблюдавани дори и на територията на Куба и Хавай.

Какво точно се е случило тогава: налюдатели на Слънцето забелязали, че се пояжяжат множество слънчеви петна. Тези слънчеви петна развили много интензивно магнитно поле. И от 28 август до 2 септември били наблюдавани няколко слънчеви изригвания. На 1 септември било наблюдавано огромно слънчево изригване. Почти за минута количеството слънчевата светлина, която Слънцето произвеждало на това място, се удвоила!

Така че, наблюдавайте Слънцето при всяка възможност!



Тема Re: Слънцето! [re: Cлънчap]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано27.10.03 23:43



Ами то преди два-три дни е имало най-силната геомагнитна буря за годината.



Тема Re: Слънцето!нови [re: Cлънчap]  
АвторPhoenix (Нерегистриран)
Публикувано28.10.03 08:21



Аз лично от 3 дни не мога да го видя на живо Слънцето - само картинки...



Тема Re: Слънцето!нови [re: Cлънчap]  
Автор lita_ford (idealist)
Публикувано29.10.03 21:43



tochno sega nadali neshto shte se vidi ot tezi petna Vajnoto e che tazi aktivnost vliae dosta negativno

dori ako vsichki az ne!


Тема Слънцето! необичаен начин за наблюдение!!!нови [re: Cлънчap]  
Авторxoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 15:18



в 1ч 30м ... седя се аз и си работя на компютърчето и ... гледам па едно време на пода до стола ми едно слънчево зайче с !!!! две челни петна !!! След като открихме къде е дупката в щорите и я диафрагмирахме още малко успяхме да избистрим образа и да разделим групата на 2 петна. Е, след 4-5 минути слънцето се скри, но образа си беше съвсем истински. По груба сметка фокуса на диарагмата беше ~ 6-7 метра (какво ли ще е при фокус от 20 метра ... в някоя пещера ... ? )

има една голяма ~7МВ анимация на избухване ... образа стана на снежинки !!!

и още една снимка на в нета.



Тема petnata se vyjdat syvsem dobre..нови [re: xoнзиk]  
АвторES (Нерегистриран)
Публикувано30.10.03 17:59



prez 2 disketi ...



Тема Re: Слънцето! необичаен начин за наблюдение!!!нови [re: xoнзиk]  
АвторPhoenix (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 08:37



Мой познат ми разказа веднъж след пълното слънчево затъмнение, че докато го гледал от терасата си, на която имат лоза видял на замята множество образи (сърповидни - по време на непълната фаза) получени от дупките между листата на лозата...



Тема Re: petnata se vyjdat syvsem dobre..нови [re: ES]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано31.10.03 09:57



абе през дискети си има яко инфрачервена светлина... поне тъй разправят в




Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: petnata se vyjdat syvsem dobre..нови [re: Vladi]  
АвторPhoenix (Нерегистриран)
Публикувано31.10.03 10:17



Не е ли по-важно в горния край на спектъра (UV) да филтрира отколкото IR? Когато се говореше за слънчевото затъмнение (пълното) имаше публикувани тук и там разни характеристики на фабрични и подръчни филтри - дискетата, доколкото си спомням, беше доста добре - май наистина куцаше в ИР ама...
Аз тогава точно дискети използвах - не само 3.5"-овите, от едни 8"-ови си бях изрязал филтри за бинокъла - тогава само него имах. 5"-овите и особено 8"-овите са значително по-тъмни от 3.5"-овите и сигурно имат други характеристики ама не им ги знам. През 3.5"-ова дори снимах тогава и стана задоволително предвид техниката, с която го правих.



Тема Re: petnata se vyjdat syvsem dobre..нови [re: Phoenix]  
Автор Vladi (съпруг)
Публикувано31.10.03 10:40



пак в тоя сайт пише, че проблемът всъщност е превръщането на светлината в топлина от клетките на ретината - и доколкото IR светлината си я има, то проблема си остава...


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)


Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.