Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 07:30 29.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Тема Suvetнови  
АвторVga (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 18:00



zdraveite.reshil sum da si kupq hubav teleskop.samo che ne razbiram ni6to ot teleskopi.ta bihte li me posuvetvali kakvo uvelichenie da tursq.eventualno markata ima li znachenie.no iskam da e naistina dobur za amatiorski nujdi.mersi



Тема Re: Suvetнови [re: Vga]  
Автор BLKnight (неЗАпознат)
Публикувано22.03.03 19:22



Щом не разбираш нищо от телескопи, купи си бинокъл. Попрочети книжки / сайтове, понапредни в теорията - поне до фаза че да не търсиш "увеличение и марка". Просто в тази област си трябва и друго, освен само телескоп - дори и да инвестираш 10К$ в телескоп с GPS и пълно комп. управление, не зная дали ще видиш, каквото очакваш... Или ще разбереш какво виждаш...
Ако искаш, да ти драснем няколко сайта като за първо време...

(По-нагоре предполагам, че ти трябва телескоп за астро, а не за зяпане на комшийките...)



Тема Инфо?нови [re: BLKnight]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано22.03.03 22:41



Дай малко повече инфо какво горе-долу търсиш, тоест колко пари имаш? Можеш ли от чужбина да си донесеш, щото тук в България трудно (разбирай скъпо) ще намериш, мисля си.

Един сайт за телескопи, е, може да няма всичко, но все пак:





Тема Re: Инфо? [re: bobo]  
АвторNuke (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 00:25



Стига да знаеш английски нямаш проблеми с намиране на много информация. Отиди на www.scopereviews.com и прочети beginer's guide. Ако не знаеш английски си дай е-маила да ти пратя превод.



Тема Re: Инфо?нови [re: Nuke]  
АвторVga (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 02:43



mi tochno tova e che ne znam kakvo da tursq.s angliiskiq nqma problemi.da kajem che sum gotov da otdelq okolo 1000 leva i nqmam vuzmojnost za vkarvane ot chujbina.tochno za tova se dopitah do vas za da me orientirate kakvo da tursq.
Blagodarq



Тема Re: Инфо?нови [re: Vga]  
АвторNuke (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 10:44



Аз навремето си търсех телескоп и проучването ми показа че продаваните от Андромеда ООД телескопи "KONUS" в повечето случаи не си струват. Вижте само какви безумни рефрактори има във вестник Телескоп. Та за KONUS-ите толкова. Имаше обаче и рефлектори тип Добсън, китайски естествено, които изглеждаха относително добре. Цената на 20-сантиметров Добсън беше около 800 лв. Не знам дали още ги има. Може да провериш на следните телефони:

АНДРОМЕДА ООД
тел. 981-08-98, 981-13-27, 979-32-02
GSM 088/402475, 087/894056

И за край бих те посъветвал да не си купуваш телескоп за под 300$, а такъв с компютърно управление за под 900$.



Тема Re: Инфо?нови [re: Vga]  
АвторNuke (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 10:48



Според скромното ми мнение ти трябва 15 или 20 сантиметров Добсън. Той ще може да те научи на много неща, а и Добсъните предлагат най-много апертура за единица валута. Все пак ако нямаш теоретични познания и най-добрия телескоп няма да може да ти покаже каквото и да било. Прочети някоя друга книжка за астрономия, порови се в интернет.



Тема Re: Инфо?нови [re: Nuke]  
АвторVga (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 15:11



ami vsushtnost ne e da nqmam znaniq v oblastta.ot dosta vreme se interesuvam ot astronomiq no prosto ne sum se interesuval ot teleskopi.dosega mi beshe priqtno da si gledam na komputera programata Starry Night Backyard(goreshto q preporuchvam na vsichki koito ne sa q probvali) no se poqvi jelanie za neshto po naturalno i zatova reshih da si kupq teleskop.za sujalenie nqmam vuzmojnost da si kupq teleskop s komputerna aparatura no i mislq che za liubitelski nujdi za prosto nabliudavane na zvezdni obekti ne e i nujno chak takava skupa tehnika.blagodarq mnogo za informaciqta i suveta



Тема Re: Инфо?нови [re: Vga]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано23.03.03 16:21



Като за начало защо не обърнеш внимание на обявата по-долу в клуба? Този телескоп е добър за начинаещи, евтин е и вероятно ще ти свърши работа. Въобще - пробвай с обяви, търсене на телескоп втора ръка и т.н.

Като се ориентираш дали искаш да се занимаваш постоянно може да потърсиш нещо по-сериозно.



Тема Re: Инфо?нови [re: bobo]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано24.03.03 11:24



Ами според мен е добре да си помислиш какви увеличения/светлосила за какви типове обекти ще ти трябват и според това да подбереш параметрите на прибора. За начало бих ти препоръчал една статия за биноклите на:

- на български е, където има няколко реда по въпроса.
Това може да те ориентира за начало.




Страници по тази тема: 1 | 2 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.