Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 14:56 28.09.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
Тема Кратка история на времето в книжарницитенови  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано24.02.03 14:49



Видях, че са пуснали "Кратка история на времето" на Стивън Хокинг, ново издание. Струва 7 лева.



Тема Re: Кратка история на времето в книжарницитенови [re: bobo]  
Автор nikita (Хрушчов)
Публикувано24.02.03 15:56



Книжката наистина си заслужава-аз вече я прочетох.

Пуснали са и "Вселената в орехова черупка" на Стивън Хокинг. Изданието е с дебели корици и въпреки че струва 35лв., се беше изчерпило преди Коледа и се наложи допечатка.

В момента на пазара има и една много интересна книжка на Амир Аксел "Божественото уравнение" ,в която авторът се опитва да (си) обясни връзката между "непрекъснато разширяващата се Вселена, брилянтното уравнение на Айнщайн за относителността и енигматично изкривеното пространство, в което ние живеем", като се позовава на трудовете и теориите на известни и уважавани учени. Прочела съм само няколко глави от книгата, но мога да кава, че си струва да бъде прочетена.

Поздрави!



Тема Към Бобо и Никитанови [re: nikita]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано25.02.03 12:17



Как изглеждат тия книги? Корица-цвят, формат... и къде я видя във Варна, щото до Шумен може и да не дойде:))



Тема Re: Кратка история на времето в книжарницитенови [re: bobo]  
Автор nikita (Хрушчов)
Публикувано25.02.03 13:16



"Кратка история на времето" е формат А5 (ако не и по-малка). Отпред има снимка на Хокинг,а самата корица е черна или тъмно синя.
В София можеш да си я намериш в почти всяка книжарница (дори и в тези,в които допреди 2 месеца продавачките не бяха и чували за Хокинг) или на пл."Славейков". Предполагам,че и във Варна се намира лесно.



Тема kam Marki6kiнови [re: nikita]  
Автор yanko_nikolov ()
Публикувано25.02.03 13:37



ako ne moge6 da ia nameri6 v knigarnicite probvai da ia pora4a6 po internet
pristigat za okolo 2 dena.az si gi pora4vam ot tam ponege giveia v Karnobat
i tyka ne moge da se nameri ni6to interesno.mislia 4e v dir.bg ia prodavaha i na po-niska cena.



Тема Re: kam Marki6ki [re: yanko_nikolov]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано26.02.03 09:42



Мерси, ще имам предвид.



Тема Re: kam Marki6kiнови [re: Mapkишkи]  
АвторOлe (Нерегистриран)
Публикувано28.02.03 11:26



А Божественото Уравнение е Синия със лика на Айнщайн... много бях доволен от нея. А преди седмица като видях на Хокинг Историята на времето в Пингвините подскочих... бях се принудил да взема от библиотеката някакво ксерокопие което сканирах и след това OCR-вах... и беше един малак ад, и бях много приятно изненадан. А за ореховата черупка ... нямах 35 лева и сега си чакам месечния приход да я взема...беше много луксозно издание.... а всъшност на www.pe-bg.com има превюта на книгите....и което доста ме радва има топ 10... и познайте дали 2-те книги на Хокинг са в листата, което особено ме радва.



Тема Re: kam Marki6kiнови [re: Oлe]  
Автор Vladi (Фафлояд!)
Публикувано28.02.03 14:38



мога да ви предложа Brief History... в pdf на английски (1,5 мб) и Universe In A Nutshell в mp3 пак на английски (96 мб), както и поредицата на BBC Stephen Hawking's Universe - 2 диска - шестте серии :-)


Coming Back To Life (by Pink Floyd :-)

Тема Re: kam Marki6kiнови [re: Vladi]  
Авторole (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 15:01



ako gi ima kacheni niakade, bih se radval na edno URL.....
thanks in advance



Тема Ако четеш рускинови [re: ole]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано02.03.03 16:34








Страници по тази тема: 1 | 2 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.