Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 02:25 01.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Тема лунатанови  
Автормyyнa (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 04:11



Интересува ме мнението на специалисти по въпроса с кацането
на луната. Как мислите, възможно ли е това събитие да не се е състояло?

Донякъде в тази връзка, но и по принцип, ме интересува и един друг
въпрос. Има ли Луната изкуствени спътници?
Защо няма снимки на американското знаме, забито на Луната,
които да са направени примерно миналата година?
Едно време видях снимка, правена от орбита. Виждаше се човек, легнал
на поляна, като спокойно бих разпознал по снимката,ако го срещна
на улицата (и ако не беше японец, ха-ха).
Вярно, че разстоянието до луната е пъти по-голямо, ама за сметка
на това няма атмосфера, която да пречи.

Поствам тук, защото на мен ми зададоха подобни въпроси.
Лично аз теърдо защитих кацането на луната и обявих
аргументите, които току-що изложих, за пълни глупости.
Обаче от тогава нещо ме човърка и реших да попитам някой специалист :)

Ако смятате, че темата е по-подходяща за НЛО или "мистика"
или ако вече е имало подобна тема (лично аз не успях да намеря),
изобщо не ми отговаряйте.



Тема Re: лунатанови [re: мyyнa]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 09:36



Ами те толкова техника занесоха там, и толкова каманаци пък донесоха, че незнам защо изобщо има съмнения още. Май разни религиозни организации спорят за това, щото явно им бърка в представите за света - проблема си е техен обаче. Не обръщай внимание на такива глупости по въпроса.
Миналата година не е кацано на Луната - естествено е да няма снимки от тогава. Сега се мисли повече за други работи - за войната в Ирак например която е голяма гуша за някои среди в Щатите, а и не само, и която е по-атрактивна от евеитуален полет до Луната, тъй че такъв не е на дневен ред и надали скоро ще бъде.
За изкуствен спътник - вероятно са много, може би вече не всички предаващи информация. Самия Аполо-13 заобиколи зад Луната и се върна с 1000 проблема, точно както Жул Верн в романа си беше "пратил" своя снаряд с хора на борда зад обратната страна на Луната и после обратно го "върна" на Земята.



Тема Re: лунатанови [re: мyyнa]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 13:10



Не месля че е са фалшифицирали кацането, не че е невъзможно, но риска за един такъв провал (да ги разкрият) не е оправдан. Като прибавим и времето когато става това - бурна надпревара м-у двете супер сили САЩ и СССР. Пристижа, който САЩ спечелва. В съюза също върви такава програма, но след като разбират че щатите със сигурност ще са първи, я спират. В списание криле писаха за различните космически проекти ... там повече наблягаха на ракетната техника.



Тема Re: лунатанови [re: мyyнa]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 13:37



По повод снимки на знамето и др. подобни - няма такива, защото вероятно няма как да бъдат заснети. Земните шпионски спътници разполагат с, буквално, телескопи с диаметри с размери няколко десетки сантиметри. Това за наблюдения на земни обекти явно е оправдано, но какво има за шпиониране на Луната?

Между другото скоро имаше снимка, показваща останалата част от лунния модул на някой от Аполо-тата. Вярно, като точка беше, но все пак



Тема Американци на Луната ?нови [re: мyyнa]  
Автор File99 (оперативна 1ца)
Публикувано22.01.03 14:16



Аз не съм никакъв специалист, просто съм попопрочел малко книги на тази тема и според мен американците никога не са кацали на Луната - просто за технологическото ниво от края на 60те години това е било направо технически абсурд. Снимките предоставени от мисиите Аполо са фалшификации като пряко доказателство за това е веещият се американски флаг на лунната повърхност - там, където няма въздух не може да има и вятър, който да вее знаме ! Гледал съм в интернет различни екзпертизи на снимки от мисиите аполо, които доказват не дотам изкусното им фалшифициране, което след тридесет години време в епохата на компютрите лъсва на преден план, като се виждат двойни сенки на космонавти и светлини уж от Слънцето а всъщност под увеличение и компютърен анализ - лампи в студио.Просто тогавашните фалшификатори от НАСА и Пентагонът не се предполагали до каква степен ще се развият изчислителните машини-компютрите след къс период от време и как те ще бъдат разобличени докато са живи.
Сега в интерес на обективната истина има и друга хипотеза - американците наистина да са кацали на Луната, а снимките да са им фалшифицирани по неизвестни причини като започне от засекретени аеро-космически технологии, които е трябвало да се запазят в тайна с оглед интересът на националната сигурност на САЩ и се стигне до появи на НЛО, които могат да хвърлят в смут човечеството. Понеже мисията Аполо е всепризната по цял свят в това число и от СССР най-реално ми се струва предположението, че американците са били на Луната, но просто оригиналните снимки не са видели бял свят, а това което ние виждаме са фалшификации, които под вещ компютърен анализ биват разбивани.
Финално само мога да кажа, че точно сега в САЩ започва работа комисия, която има за задача да разбули мистериите точно около тези снимки от Луната и да се разбере коя от двете хипотези е истинна - не е имало хора на Луната и снимките за фашлификации или е имало хора на Луната и въпреки това снимките са фалшификации ?


Алексеев

Редактирано от File99 на 22.01.03 14:21.



Тема Re: Американци на Луната ?нови [re: File99]  
Автор stargazer (астро-маниак)
Публикувано22.01.03 15:58





Смятам, че е съвсем видно защо знамето се "вее":)))

Гледайте звездите...


Тема Re: Американци на Луната ?нови [re: stargazer]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 17:43



Явно доста е било .нагънато знамето, преди да го окачат на хоризонталната пръчка от горе:))
Аз обаче за друго пиша - след войната американците са прибрали доста документация за немските V2 /фао 2/ а също и хич не безизвестния Вернер фон Браун, който се е сработил с Робърт Годарт в Щатите и така се е появила ракетата "Сатурн 5", която извежда Аполо по пътя му към Луната. Спомням си, че двигателите на тая ракета гълтали 300 тона гориво В СЕКУНДА!!! /така го четох - 300 ТОНА, не 30 или 3!/. Сегашните совалки май били с консумация 100 тона в секунда. Дано тая информация е сигурна, но не виждам защо пък да не е, щоом през Войната немските V2 са правили езера там където паднат...



Тема Re: Американци на Луната ?нови [re: File99]  
Авторbobo (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 18:37



Струва ми се че пак търсим под вола теле. Снимките, които гледаме по книжки и нета не е ли по-вероятно да не са фалшифицирани, а просто пообработени за красота, за публиката? Къде-къде по-голямо впечатление ще направи една хубава шарена снимка от някоя контрастна, почти ч/б и не толкова изящна. Още повече, че не са правени по най-удобния за кадриране, измерване и т.н. манипулации начин. А и интернет не е истина от първа инстанция.

Колкото до "фалшификациите" - и аз съм гледал снимки и за много от тях (глупаво е да кажа всички) си има съвсем просто и логично обяснение. Като това за веенето на знамето. File99, не се ли се сещал че това знаме си е чиста проба махало, което в безвъздушна среда има да се вее, вее... А в ролята на вятъра очевидно е астронавтът, който го забива, опитва се да разпъне флагщока, да го завърти и т.н. Обясненията за разните сенки могат да бъдат също доста елементарни, ако човек се поогледа и помисли. Разбира се, сигурно има неща, които щракайки по клавиатурата не можем да разгадаем, просто не не ни достига информация.



Тема niama kak ..нови [re: Mapkишkи]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 18:43



da e takyv razhoda na gorivo. Samata sovalka teji ~30 tona, Saturn 5 - primerno 2000, taka che ...



Тема Re: Американци на Луната ? [re: stargazer]  
Автормyyн-чo (Нерегистриран)
Публикувано22.01.03 19:46



Защо не се виждат никакви звезди зад този космонавт, нормално ли е това?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | >> (покажи всички)
Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.