Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 01:09 28.04.24 
Природни науки
   >> Астрономия
*Кратък преглед

Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
Тема Клуб "Астрономия"нови  
Автор bObbOМодератор (непознат )
Публикувано28.11.01 16:35



Здравейте в клуб "Астрономия" на Дир.бг! В опита си да го поддържам приятно място за общуване на любителите на звездното небе ще спазвам следните

Правила на модератора

- да се съобразявам с мнението на посещаващите клуба, когато то е обосновано;
- да обосновавам своите действия пред посещаващите клуба на клуба;
- да пускам допитване по определени въпроси, отнасящи се до клуба;
- да обявявам по подходящ начин влизането в сила или отпадането на ново правило;
- да не допускам нарушаване, от моя страна или от страна на друг пишещ в клуба, на виртуалната и реалната анонимност на останалите посещаващи клуба - публикуване на IP адреси, имена, телефони, адреси и т.н. без съгласието им. Не ме молете да давам IP адреси.
- да отстранявам спама. За спам се броят постингите с безсмислено съдържание, постингите, пуснати само "да си надраскам името на стената", и които нямат нищо общо с клуба и други подобни, замърсяващи го. Тук не включвам постинги с иконки и други, изразяващи отношение към предходен постинг, стига да не нарушават останалите правила;
- да предотвратявам продължителни лични разговори, които започват да се отдалечават твърде много от темите в клуба. След предупреждение такива теми ще бъдат заключвани или изтривани, ако в тях нама съдържание по тематиката на клуба;
- да уважавам начина на изразяване и да се намесвам само в крайни случаи - всички постинги, съдържащи груб език, както и нападки и обидни квалификации към който и да е посещаващ клуба ще бъдат изтривани изцяло. Ако искате мнението ви да бъде прочетено, то не трябва да съдържа груб език, както и нападки и обидни квалификации към членове на клуба. Нормално е от време на време да се появяват дребни закачки и заяждания, но не за тях става въпрос. Ако искате да излеете гнева си към някого за това има "Клуб попържни", има електронна поща, бележки, тъмни и тесни улички и т.н.
- по молба на авторите им може да бъдат изтривани или редактирани техните постинги и теми;
- по молба на пишещ в клуба ще се намесвам в постинги, в които са нарушени правилата на клуба спрямо него;
- да прилагам дадените ми права само в краен случай. Първоначално, когато преценя, че имам основание да се намеся, ще правя бележка. Ако все пак правилата продължават да бъдат нарушавани ще се намесвам без предупреждение. Тези бележки са дългосрочни - ако съм правил бележки на някой от пишещите в клуба при ново подобно нарушение ще считам че е бил предупреден, дори и това да е било преди месец;
- когато в някоя от темите е пуснат постинг, отклоняващ първоначалната тематика ще го премествам или ще отварям нова тема с подходящо заглавие. Това е с цел улесняване на четящите, когато търсят нещо да го намерят в тема със съответното заглавие.


Някои други пожелателни правила към всички пишещи в клуба биха могли да бъдат:
- да използваме кирилица, по възможност. Все пак сме в България, а и се чете много по-лесно;
- да пишем нормално, с малки букви и без излишни пунктуационни знаци;
- да не разводняваме дадена тема с постинги, които не кореспондират със заглавието й;
- когато имаме да кажем нещо, незасегнато в съществуващи теми, да започнем нова тема;
- заглавията на темите да са ясни и разбираеми, и да кореспондират със съдържанието им;
- да не разводняваме диалога с теми, далечни от тематиката на клуба;
- да не използваме чужди никове и да не пишем от чуждо име;
- да се отнасяме с толерантност и разбиране към другите посетители на клуба - в клуба пишат и ще пишат и хора, които искат да научат нещо. За всеки идва време, когато да открие сам за себе си топлата вода. В този смисъл едно добронамерено обяснение ще е в много по-голяма полза от безсмисленото иронизиране и подигравка.
- да не се заяждаме с модератора само за спорт: дали пък грешката не е в нас?

Тези правила са променливи. Ако имате предложения пишете ги отдолу. Те ще бъдат обобщавани в този постинг, който ще стои най-отгоре на списъка с темите.

Ако искате да разберете защо и как е бил избран модератора на клуб "Астрономия" вижте темите "Модератор" и "От модератора", които са някъде в архива.

...погледнете нагоре... нощ е... звезди... красота... ред, тишина и хармония... Не че сами по себе си звездите не са създадени от хаоса и дивата енергия... но са успели да намерят равновесно състояние помежду си... поне за този кратък миг от вечността... Там няма модератор... а ред има... и ние се опитваме да го опознаем .. дали да не започнем оттук?

Благодаря на дядo_Koлeдa за това лирично допълнение :)

Редактирано от bObbO на 12.05.10 19:04.



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано30.11.01 10:08



>. Има доста "ограничения", които бих желал да се спазват и в нашия клуб,
Koi mu dreme kakvo ti jelaesh? Mislish li che imash pravo da opredeliash politikata na toia klub poveche otkolkoto ostanalite posetiteli... S kakvo si po zaslujil ot tiah?
Edinstveno ot po gornoto se izviniavam che ne izpolzvam kirilica. Ne za drugo a zashtoto me myrzi .. Вервайте ми..



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: Evil Spirit]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано01.12.01 11:59



Ами макар че аз не пиша толкова много в този клуб въпреки че редовно гочета мисля да изразя и аз мнение. Значи Модератора /който не знам как точно е избран/ има тези права, затова и е модератор за да следи как върви форума и като има проблем да ги отстранява. Лично аз съм за правила и то по строги правила, примерно редовно пиша в HardwareBG, където правилата и и модераторите са доста по-строги. Ако някой го посети ще забележи много затворени теми, и за почти всички е имало причина да бъдат затворени, винаги съм поддържал правата на модераторите тъй като там са избрани хора които разбират от това което се пише, хора с извоюван авторитет. Тук в dir.bg нещата не са така, затова и много хора престанаха да влизат в форумите му. Лично аз съм от първите посетители както в този клуб, така и в клуб НЛО също и електроника. За НЛО няма какво да говорим, там се вижда до къде води липсата на правила и модератор, надявам се тук да не стане като там. Единствено в Електроника всичко е що годе нормално, нека това не накара някой да отиде там и да го направи ненормално. Смятам че като редовен посетител имам право на мнение не по малко от това на тези които пишат по-темите, особенно от тези които в 90% от постовете си пишат глупости или се заяждат.
А относно кирилицата, ами това е добре, но не всички имат възможност да я ползват, но пък това да можеш и да не я ползваш не е мързел а неуважение към самият себе си и към България, аз като Българин не мога да си го позволя, може и да съм най-пропадналият човек в цялата държава но въпреки това ще си остана Българин. Не виждам какво е толкова сложното да натиснеш един клавиш, аз натискам два и това хич не ме притеснява.



Тема Re: ""нови [re: ToHu]  
АвторMig29 (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 19:21



Az ste ti kaja kak e izbran - toi se samonaznachi.
Nie deto sme v chujbina da mrem li s taja kirilica, tuka horata nesto ne ja priznavat, taka che spored men e typo tova, daje po vyzmojnost e po-dobre da se pishe s latinica ta da moje vseki da go prochete (sega ste chuja vikove, vervajte mi ne sym za smjana na azbukata ni)



Тема Svobodno mnenieнови [re: Mig29]  
АвторSTRASBOURG (Нерегистриран)
Публикувано03.12.01 20:16



Priemam 4ast ot iziskvaniqta,no ne sam saglasen za:
1-Tova 4e slu4aini hora vlezli v kluba da ne mogat da si davat mnenieto
2-tova 4e se izklu4va latinitzata



Тема Re: Svobodno mnenieнови [re: STRASBOURG]  
Автор bObbOМодератор (непознат )
Публикувано04.12.01 13:08



Хора, никой не е казал, че се изключва латиницата, къде го прочетохте! Предложението ми беше, който има възможност да пише на кирилица. Просто се чете по-лесно. Доколкото мога да преценя всички в този клуб могат да четат кирилица, щом участват в дискусиите и отговарят на постинги написани на кирилица.

Също така всеки може да си каже мнението по темите тук, все пак всеки е влизал за първи път. Смисълът на това предложение, или по-скоро предупреждение, беше че ще си трият постинги като първия, който съм изтрил (виж "Защо трия някои постинги").

За това, кой и как е избрал модератора - малко статистика съм сложил на:
http://clubs.dir.bg/showthreaded.php?Cat=123&Board=
astro1&Number=1936920116&page=1&view=collapsed&sb=5
Също можеш да видиш темите "Модератор" и "От модератора".

Редактирано от bObbO на 18.02.02 18:44.



Тема Re: Svobodno mnenieнови [re: bObbO]  
АвторToHu (Нерегистриран)
Публикувано04.12.01 18:39



Аз също не съм казвал че трябва да се пише само на кирилица а по възможност на кирилица, все пак това си е по желание но наистина се чете много по-леко.



Тема Re: Svobodno mnenieнови [re: STRASBOURG]  
Авторmary (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 01:22



da, i az taka mislia neka da se pi6e i na latinitsa za da mogat da u4astvat i tezi koito niamat kirilitsa



Тема Re: Клуб "Астрономия"нови [re: bObbO]  
Авторmar4eto (Нерегистриран)
Публикувано16.12.01 01:36



Da i az mislia 4e tuk e miastoto da se diskutirat temi ot astronomiiata, no ako moje da se pi6e i na latinitsa, za6toto da mogat da u4astvat i tezi koito niamat kirilitsa. Za men e vajno da se razbirame .
No e hubavo da ima pravila. Podkrepiam bobo



Тема Alo moderatora ..нови [re: bObbO]  
АвторEvil Spirit (Нерегистриран)
Публикувано25.01.02 07:34



dokoga she gledame typata ti tema da visi na chelno miasto, kato nai-malkoto v neia ne e pisano ot 6 meseca!? Tova che se natiska da stanesh moderator e hubavo, obache ne zloupotrebiavai, vse pak, a ..?




Страници по тази тема: 1 | 2 | 3 | 4 | 5 | (покажи всички)
*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.