Клубове Дир.бг
powered by diri.bg
търси в Клубове diri.bg Разширено търсене

Вход
Име
Парола

Клубове
Dir.bg
Взаимопомощ
Горещи теми
Компютри и Интернет
Контакти
Култура и изкуство
Мнения
Наука
Политика, Свят
Спорт
Техника
Градове
Религия и мистика
Фен клубове
Хоби, Развлечения
Общества
Я, архивите са живи
Клубове Дирене Регистрация Кой е тук Въпроси Списък Купувам / Продавам 12:44 23.06.24 
Природни науки
   >> Астрономия
Всички теми Следваща тема *Кратък преглед

Тема Панорама на Млечния път, от Орел/Щит до Стрелецнови  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано11.07.02 16:33



... на адрес:


Снимах го с обектив "Мир-1Ш", 2.8/37mm за 30 минути експозиция на 400АСА Супериа филм. Вижда се Лагуната в Стрелец /М8/ като малко розово петънце.



Тема Re: Панорама на Млечния път, от Орел/Щит до Стрелецнови [re: Mapkишkи]  
АвторXoнзиk (Нерегистриран)
Публикувано12.07.02 20:40



Маркишки, като пуснеш нещо такова и ме засарбяват ръцете, ама идва отпуска ... Поздравления!!!



Тема Re: Панорама на Млечния път, от Орел/Щит до Стрелецнови [re: Xoнзиk]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 14:38



И аз сега чакам да отмине пълнолунието и да опитам да заснема спектъра на М57 в Лира, оборудвал съм малко спец. техника за целта, разбира се самоделна. Можете да я разгледате на адрес:

ама вече съм я усъвършенствал повече - направил съм визьорни устройства да мога да прицелвам точно процепа където искам в образите на обекти с видими ъглови размери - мъглявини демек:) Само дето воденето ще трябва да е точно и май доста дълго... абе ще видим!



Тема Като стана дума за... [re: Mapkишkи]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано26.07.02 14:49



спектри, на адрес:

съм сложил спектри на някои често срещани светоизточници, дал съм и схемата на установката, с която съм ги заснел, замо дето не са тарирани, но няма време да си играя...
На адрес: съм описал принципно начинът, по който сглобих импровизирания си "спектрограф". Ефектите при този начин на снимане са интересни. За пръв път получих такива снимки през 1988г съвсем на хлапешки акъл, на филм ORWO UK17 с обективна призма пред обектив Хелиос 2/58 на звездите от Орион, и чак сега повторих тези експерименти със сегашните филми.



Тема Re: Панорама на Млечния път, от Орел/Щит до Стрелецнови [re: Mapkишkи]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано29.07.02 17:48



Маркишки изключително ми е приятно да те видя отново.Колко време мина от онова време/........на свободата в клубовете...
Ти не беше ли регистриран?



Тема Здрасти Дух, ...нови [re: Дyx]  
АвторMapkишkи (Нерегистриран)
Публикувано01.08.02 12:54



Бях регистриран и вероятно все още съм си, но не ми остава време да влизам като редовен всеки път, затова ако искаш ми пиши на

. Май и паролата си вече не помня, тъй че...



Тема Re: Здрасти Дух, ...нови [re: Mapkишkи]  
Автор Дyx (Син наВетровете)
Публикувано01.08.02 16:34



ok.
Продължавай в същия Дух..;-)))




Всички темиСледваща тема*Кратък преглед
Клуб :  


Clubs.dir.bg е форум за дискусии. Dir.bg не носи отговорност за съдържанието и достоверността на публикуваните в дискусиите материали.

Никаква част от съдържанието на тази страница не може да бъде репродуцирана, записвана или предавана под каквато и да е форма или по какъвто и да е повод без писменото съгласие на Dir.bg
За Забележки, коментари и предложения ползвайте формата за Обратна връзка | Мобилна версия | Потребителско споразумение
© 2006-2024 Dir.bg Всички права запазени.